Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Barbara48 napisał:

Ty to się zakręcasz :haha::cześć:

Jak wzrok na gramofonie " Bambino" w tempie 72 podczas odtwarzania pocztówki grającej z tęczowym dizajnem muzykę bigbitową .(powyższe wypowiedziane na jednym wdechu)

i eri beri pompki, rowery i książki, pilniczki, halabardy, ś  w  i       c  z  k  i...

:hura::szydera::szydera::hura:

...głos ponury: " maść na szczuryyyyyyy,..."

:hura:

( jak się pisze halabarda?)

Tak jeest!!!

:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

mam pmidorow cale mnostwo...musze je przemielic w kuchni...wymyslialm ze zrobie bruschette tak do obiadu zamiast ziemniaka  ..ma moze ktos jakis swoj sprawdzony przepis na ten specjal??

 

Klasycznie, suchy chleb,trochę trzeba namoczyć i zapiec w piekarniku żeby był chrupiący, pastę na chleb robię tak,pomidorki w kosteczkę, 3 zabki czosnku, drobno kroję,żeby je można było w razie 'w' wyjąć,sól,pieprz i mnóstwo bazyli potarganej+olej z oliwy,ma zakryć te pomidory. Zostawiam na czas 15 min i potem na ten chrupiący chleb nakładam to co przygotowałam / opcjonalnie / można czarne oliwki dokroić, można ostrej papryczki dodać, modny teraz jest owoc avocado, można łososia maleńkie kawałeczki i świeży koperek,co kto lubi.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ania39 napisał:

Klasycznie, suchy chleb,trochę trzeba namoczyć i zapiec w piekarniku żeby był chrupiący, pastę na chleb robię tak,pomidorki w kosteczkę, 3 zabki czosnku, drobno kroję,żeby je można było w razie 'w' wyjąć,sól,pieprz i mnóstwo bazyli potarganej+olej z oliwy,ma zakryć te pomidory. Zostawiam na czas 15 min i potem na ten chrupiący chleb nakładam to co przygotowałam / opcjonalnie / można czarne oliwki dokroić, można ostrej papryczki dodać, modny teraz jest owoc avocado, można łososia maleńkie kawałeczki i świeży koperek,co kto lubi.

no to bede dzialac awokado..to cos dla mnie

mam ciabatte orkiszowa moze sie nada

dziekowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam się pochwalić, a obiadek powiedzieć pyszny to powiedzieć mało :d Papryka nadziewana, ale ta szpiczasta ... Na farsz wykorzystałam tym razem bratwurst, oczywiście pozbawioną flaka, do której dodałam podsmażanej cebulki z tartymi pieczarkami...no i tak 1/3 paczki ryżu ugotowanego na kostce rosołowej ...Żadnych innych przypraw już do farszu nie użyłam... Papryczki gotowałam w sosie pomidorowym , do którego też wykorzystałam wszelakie resztki, które mi zostały, czyli też troszkę farszu i papryki. Gdy papryka była już miękka, wyciągnęłam ją z sosu, który zagęściłam odrobinę i przecedziłam przez sitko, żeby nie był podobny do zupy. Moja pdp jest wzrokowcem i lubi mieć ładnie na talerzu :) Obiad pycha, a pdp zadała mi pytanie, czy ja takie rzeczy też robię w Polsce...xd

P.S. Oczywiście nie obyło się bez miski zielonej sałaty w sosie winegret.xd

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Basiaim napisał:

Wątróbka wieprzowa duszona z jabłkami i cebulką.

Ziemniaki dla pdp, dla mnie kasza jęczmienna.

Tu w trakcie przygotowania jeszcze:

 

 

36758495_1912002328852725_6564185624432082944_n.jpg

No i rewelacja!!! :hura::hura::hura:

 

Edytowane przez LACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mam niedzielę i flohmark :hura:To dziś supersmaczny gulasz prosto z zamrażarki (bo on z kiedyś tam :haha:) do tego puree z selera i ziemniaków, z przewagą selera bo pdp stara się dbać o linię :d Na pewno będzie też po łyżce ćwikły i zielona fasolka w sosie winegret, którą moja pdp na własnym tarasie się dochowała... :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Joy napisał:

A ja wczoraj nie gotowałam obiadu i zostało mi jeszcze na dzisiaj :haha:Więc dzisiaj też nie gotuję ,bo jest od wczoraj:szydera:

To taki obiad donośny był ??? Ktoś przyniósł ??? xd Czy dali tyle gotówki, ze na dwa dni do restauracji wystarczy ???xd

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

To taki obiad donośny był ??? Ktoś przyniósł ??? xd Czy dali tyle gotówki, ze na dwa dni do restauracji wystarczy ???xd

To był żart :haha: Właśnie tkwię w kuchni i miotam się między garami ;)

Będzie pieczarkowa (dla mnie,bom zupożerca) i pieczeń z karkówki,ziemniaki surówka z białej kap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Basiaim napisał:

Jadlam to kiedyś made by Bofrost.

Taka mdła potrawka z kurczaka.

Ja też już wiem, bo trochę w rondu odtajało: paciaja z krochmalu z nutą sezamu a w niej habaneria z kury, muchomor w talarkach, ważywne habyzie, mekeke i odrobina mekigigi

:hura::szydera::smutek::szydera::hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym ...niedzielnym obiadem na tej szteli .....jest kuźwa ciasto ....wrrrrr....

Wiedziałam ...nic nie mówiłam ...ale wiedziałam , że ta tradycyjność familijna ...ta ichnia zimna , niedzielna kuchnia bokiem mi zacznie wyłazić ....Nic ...dam radę ...w następną niedzielę ugotuję sobie naszych , smacznych , polskich młodych kartofelków i to ze cztery sztuki na raz . Nie będę sobie żałować ...niech się doopa pasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Moim ulubionym ...niedzielnym obiadem na tej szteli .....jest kuźwa ciasto ....wrrrrr....

Wiedziałam ...nic nie mówiłam ...ale wiedziałam , że ta tradycyjność familijna ...ta ichnia zimna , niedzielna kuchnia bokiem mi zacznie wyłazić ....Nic ...dam radę ...w następną niedzielę ugotuję sobie naszych , smacznych , polskich młodych kartofelków i to ze cztery sztuki na raz . Nie będę sobie żałować ...niech się doopa pasie .

:oklaski: A od samych ziemniaczków się za mocno nie upasie...ta doopa...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No ...nie ..trochę mięska też będzie ...ale w moim wykonaniu , po mojemu i już .

Nie wiadomo,nie wiadomo :) A może zostaniesz uprowadzona do restauracji na proszony obiad :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...