Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja tam mięsożerna raczej jestem ale Kasieńka niezazbytnio.

Zapodajcie jakieś pomysły na obiadki głównie warzywne, rybka też może być. Ale ziemniaczki obowiązkowo. :haha:

Sątakie mrożonki-warzywa na patelnię ,w Aldiku na pewno,ze 3 rodzaje,dobre:)Można też leczo bez kiełbasy,pieczarki,kalafiora,brokuła,sos do makaronu warzywno pomidorowy,różności.Nadziewane kalarepki albo papryka np ryżem z pieczarkami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Ta moja jada wszystko i chwali wszystko ... co za ulga po mojej poprzedniej stelli :hura:Aż zaczęłam się rozwijać kulinarnie :haha:

rozumiem bo na steli w kassel nic absolutniec co ugotowala, nie spotkalo sie z jakakolwiek pochwala czy dobrym slowem..tu o dziwo nawet...mielony smakuje i podobnie jak ty...rozwiajm sie kulnarnie:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Basiaim napisał:

Myślałam..myślałam i na łatwiznę poszłam.

 

Pellkartoffeln i śledzik. 

Dla mnie z cebulką, dla dziadka z quarkiem ziołowym.

To zrobię w piątek, dzisiaj zjemy to, co wczoraj, tylko z ryżem ( mielony i marchewka z groszkiem ) i można dalej „kontem  plować „  :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trupnik na truchełku kurzym mnie się udało ugotować ... między sprzątaniem ,praniem i zrobieniem sałatki , niby nasza polska jarzynowa ,ale bez majoneza ,z winegretem mocno musztardowym ,z dużą ilością zielonej pietruszki. I parę racuchów dla Pdp jeszcze popełniłam.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie będą krokiety ruskie...:oklaski: Farsz zrobiony...naleśniki się smażą...tzn PP smaży...na dwie patelnie 26 cm każda....ilość przemysłowa...:szydera: Ale wyżerka będzie....:oklaski:

Zastanawiam się co oznacza skrót PP ....oj różne pomysłami mnie do łba przychodzą .:szydera:..?a może On po prostu dwojga imion? Taki Pankracy - Prot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Afryka napisał:

Trupnik na truchełku kurzym mnie się udało ugotować ... między sprzątaniem ,praniem i zrobieniem sałatki , niby nasza polska jarzynowa ,ale bez majoneza ,z winegretem mocno musztardowym ,z dużą ilością zielonej pietruszki. I parę racuchów dla Pdp jeszcze popełniłam.:d

Pracowitośc godna pochwały:)Na cztery ręce chyba zasuwałaś?:)

A w temacie to ja dziś odmrożone swoje makaronowe zapasy pojadłam:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Pracowitośc godna pochwały:)Na cztery ręce chyba zasuwałaś?:)

A w temacie to ja dziś odmrożone swoje makaronowe zapasy pojadłam:)

Tę pracowitość ,to pi,pi,pi ...egzystencja tutaj wymusiła .:szydera: , generalnie to ja jestem leniwa ,ale lubię porządek.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mirelka1965 napisał:

W ubiegłym tygodniu obiecałam zaprezentować ruskie krokiety....voila :oklaski:782798448_2018-07-0316_33_30.jpg.53c2e352d08981085959d1410672229e.jpg1689275288_2018-07-0316_33_55.jpg.b731f9602d9f2b2fe9bb8f538ce8b996.jpg871957766_2018-07-0316_34_16.jpg.779309c39015fa1049c60963a25ec354.jpg853775897_2018-07-0316_34_34.jpg.b92a09685682bf87e4dd2eddeba3ece1.jpg Zaledwie połowa została przygotowana...jutro część druga...:hura:

No, no, no ...  Własny pomysł ???  Muszę zmałpować :d, ale to już w domciu :d 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasem robię ruskie krokiety, zwłaszcza na święta bo pierogów lepić nie będę, przy uszkach i tak masa roboty. Robię też poza tradycyjnymi z kapustą i grzybami, krokiety z pieczarkami i żółtym serem.

Oj, coś czuję że jutro je tu machnę. :hura:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Ja też czasem robię ruskie krokiety, zwłaszcza na święta bo pierogów lepić nie będę, przy uszkach i tak masa roboty. Robię też poza tradycyjnymi z kapustą i grzybami, krokiety z pieczarkami i żółtym serem.

Oj, coś czuję że jutro je tu machnę. :hura:

My wciągamy wszystkie krokiety samorobne...:oklaski: Machnij jutro, zdjątko zrób i częstuj...ja pierwsza...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja też tylko w domciu...:oklaski: Te obce mogliby kunsztu i smaku nie docenić...:haha:

W De przez 7 lat tylko raz zrobiłam ruskie, ale to chciałam zaprezentować polska kuchnię :d Padli na kolana, ale to byli smakosze :d i tam gotowałam często barszcz czerwony (tak na gesto) na zamówienie gar 7 litrów, bo reszte sobie zamrażali :szydera: Tu pdp mało serowa, a i do rozdrabniania ziemniaków mam tylko tłuczek drewniany, który zresztą sama kupiłam w Pennym za 1 e. :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NNNdanuta napisał:

W De przez 7 lat tylko raz zrobiłam ruskie, ale to chciałam zaprezentować polska kuchnię :d Padli na kolana, ale to byli smakosze :d i tam gotowałam często barszcz czerwony (tak na gesto) na zamówienie gar 7 litrów, bo reszte sobie zamrażali :szydera: Tu pdp mało serowa, a i do rozdrabniania ziemniaków mam tylko tłuczek drewniany, który zresztą sama kupiłam w Pennym za 1 e. :haha:

Mnie się raz zdarzyło ruskie zrobić...widelcem dziabałam....:haha: Nie docenili...taki plebejski smak jakiś mieli....:szydera: Barszczyk bleeee, ogórkowa bleeee.....łaski bez....nie robię....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Mnie się raz zdarzyło ruskie zrobić...widelcem dziabałam....:haha: Nie docenili...taki plebejski smak jakiś mieli....:szydera: Barszczyk bleeee, ogórkowa bleeee.....łaski bez....nie robię....:haha:

Plebejski smak ??? :o A ich ziemniaki z kwarkiem to jaki smak mają ??? >:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Plebejski smak ??? :o A ich ziemniaki z kwarkiem to jaki smak mają ??? >:(

Nie w każdym domu jedzą Quark i kartofelki....a jak jedzą, to twarożek zimny jest, bez cebulki smażonej....:haha: Mają plebejski smak i koniec....co innego my...SMAKOSZE...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...