Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Kasieńka niewymagająca. Dzisiaj ziemniaczki, sałata i biała smażona a zachwycała się i dziękowała jakby to rarytas był. Jak zrobię coś ciekawszego i lepszego to pochwali ale zachwyca się zwykłymi daniami np. jajkiem sadzonym. I koniecznie ziemniaki bo choć zje tylko pół ziemniaczka to bez nich nie ma obiadu. :szydera:

Placków ziemniaczanych nie chce bo niezdrowe na żołądek. Ale i tak usmażę ! Jak zostanie troszkę innego jedzenia dla Kasieńki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak RAZ tu  zrobilam placki ziemniaczane to maz pdp odchodzil do nich jak do jeza...sprobowal bo kultura wynagala ale...poporsil zebm wiecej nie robila..no wiec nie jemy...

jutro papryka faszerowana ryzem z pieczarkami i cukinia dla mnie...do tego dla mnie buraczki bo mam ich jeszcze kilka a dziadek...oczywiscie mieso....indyczy sznycel...co oni tak maja ze za miesem sie trzesa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos60 napisał:

oj nie cierpie skrzydełek a jeszcze w zupie ,nie....hihi

Przecież nie muszą na talerzu leżeć...:haha: Odgotujesz,  obierzesz i tylko mięsko do zupy dorzucisz...:oklaski: Ja robię zupy na szyjach indyczych...fajny byłby widok gdyby każdy znalazł całego halsa przed sobą, no nie? :szydera: A ile mlaskania,  ciućkania...na zupę już by czasu i chęci nie starczyło...:szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Przecież nie muszą na talerzu leżeć...:haha: Odgotujesz,  obierzesz i tylko mięsko do zupy dorzucisz...:oklaski: Ja robię zupy na szyjach indyczych...fajny byłby widok gdyby każdy znalazł całego halsa przed sobą, no nie? :szydera: A ile mlaskania,  ciućkania...na zupę już by czasu i chęci nie starczyło...:szydera:

nie nie to nie moje klimaty hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamos60 napisał:

JAK PISAŁEM..TERAZ NIE GOTUJE JUŻ 3 M-CE ,przywożą z caritasu ,ale na rękach mogę zliczyć kiedy mi smakowało ,no i  najadłem...się....ale jeszcze 5 tyg.wytrzymam!

Ja kiedyś byłam w miejscu z "cateringiem" z Diakonie i ich dni były jedynymi, kiedy się najadałam.

W pozostałe babka rządziła w kuchni. Opisywałam kilkakrotnie jej oszczędnościowe gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja srodowo jutro wiec zwyczajem utartym nie gotuje. z rana zrobie dziadkowi kilka kanapeczke w wersji 1/4 kromki czyli razem 4-6 sztuk na krotki strzal zrobie mu dwa karkowkowe kotley z piekarniku i mam go z bani..on ma swoje ukochane miecho a ja...mam jeszcze ryz i chyba a bogato obezre sie z jogurtem babanem i brzoskiwnia...jutro rower i kierunek berlin -  aleksnader plac...czyli znow peknie jakies 40kiloskow z "groszem"..a potem wyyyyro i do 17ej leze , spie siorbie kawe i co mi tam jeszcze w lebie zaswita

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.06.2018 at 11:16, Basiaim napisał:

Pellkartoffeln

Basiu narobiłaś mi wczoraj smaka, dziś pierwszy raz jadłam ziemniaki w skórkach .

Do tego śledż w śmietanie z koperkiem, szczypiorkiem, cebulą.

Surówka z młodej kapusty z rzodkiewka, ogórkiem zielonym, koperkiem i słodką śmietaną. 

Dla mnie jeszcze kefir. 

received_1873062402740235.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugotowałam dzisiaj rosół z kluseczkami, na drugie ryż z warzywami , potrawka z mięsa , pomidor, ogórek. Mówiły , że smaczne. Przed samym obiadem przyszła córka , na moją przerwę i zapytała, czy podzielimy się obiadem? Ależ oczywiście . W niedzielę jadłyśmy obiad u niej, wczoraj obiad przyniosła synowa , a ja też przecież lubię gotować, zwłaszcza jak innych obowiązków niewiele . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...