Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gorrrące krokiety z gorrrącym klarownym czerwonym barszczykiem z majerani. W tak pięknych okolicznościach przyrody(+12°C) jak się patrzy! Palce lizać :hura::hura::hura:!!!

Pozdrawiam i oczyliwiście się nimi dzielę :szydera:

Smacznego R

Screenshot_20180624-102900.png

Edytowane przez LACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja wyjadam resztki...:haha: Dzisiaj fasolka po naszemu...:szydera: Jak to Chicia określiła "niezwykła potrawa"...:szydera: I nie przeszkodziło jej to wsunąć dwa talerze wypełnione po brzegi...czyli dzisiaj powtórka z rozrywki...:haha:

U mnie wczoraj była na obiad ...i kolację dla mena mego jedynego i... dzisiaj też będzie ...na kolację :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulasz indyczy ,ryż,surówka z marchewki dla Kulki ,resztki zjada swoje a ja sobie z ogórka jabłka i groszku zrobiłam z koperkiem, na który Kulka warczy:)Duuuuuuużo koperku:)Po obiedzie kawusia za płotem:)

Edytowane przez foczka63
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, foczka63 napisał:

Gulasz indyczy ,ryż,surówka z marchewki dla Kulki ,resztki zjada swoje a ja sobie z ogórka jabłka i groszku zrobiłam z koperkiem, na który Kulka warczy:)Duuuuuuużo koperku:)Po obiedzie kawusia za płotem:)

Cwaniara, koperkiem zniechęcasz pdp do wszamania swojej surówki. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, foczka63 napisał:

Gulasz indyczy ,ryż,surówka z marchewki dla Kulki ,resztki zjada swoje a ja sobie z ogórka jabłka i groszku zrobiłam z koperkiem, na który Kulka warczy:)Duuuuuuużo koperku:)Po obiedzie kawusia za płotem:)

dobry obiad....ja tym razem nie gotuje ,przywozi caritas,boje się ,że zapomnę gotować ,bo to już od kwietnia tak trwa.na ich zupy mówie   Waserzupa....jak ja ugotuje zupe to jest zupa a nie polewka ,ale cóż tak kultura.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, adamos60 napisał:

dobry obiad....ja tym razem nie gotuje ,przywozi caritas,boje się ,że zapomnę gotować ,bo to już od kwietnia tak trwa.na ich zupy mówie   Waserzupa....jak ja ugotuje zupe to jest zupa a nie polewka ,ale cóż tak kultura.

A to ciekawe bo, z reguły Niemcy jak już zupy jedzą, to musi być treściwa a nie taka co ziemniak ziemniaka szuka:)No,ale z cateringu Caritasowego to takie bida zupki ....Ja to nawwet w rosole musze miec dużo marchewek i mięska ,żeby samej wody nie było:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, foczka63 napisał:

A to ciekawe bo, z reguły Niemcy jak już zupy jedzą, to musi być treściwa a nie taka co ziemniak ziemniaka szuka:)No,ale z cateringu Caritasowego to takie bida zupki ....Ja to nawwet w rosole musze miec dużo marchewek i mięska ,żeby samej wody nie było:)

wiesz co ---jeszcze nie jadłem porządnej zupy niemieckiej,może zostałem wychowany na innych zupach i to się mści hihi   co ciekawe zachwala babka te zupy ,tzn.swoje ,ale jak ja ugotuje ,to tylko się uśmiecha i goda ---lecka .....(nie raz mi się zdarzą)po prostu lubie zupy a nie polewki...hihi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adamos60 napisał:

wiesz co ---jeszcze nie jadłem porządnej zupy niemieckiej,może zostałem wychowany na innych zupach i to się mści hihi   co ciekawe zachwala babka te zupy ,tzn.swoje ,ale jak ja ugotuje ,to tylko się uśmiecha i goda ---lecka .....(nie raz mi się zdarzą)po prostu lubie zupy a nie polewki...hihi

Lubie zupy ale dla mnie to nie jest obiad pelnowartosciowy.

Musi byc drugie danie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprobowalalm ziemniaki z karmelu zrobic...powiem ze smakuja super i na pewno beda odmiana do obiadu zwlaszcza ze niemce lubia slodko - kwasno, za jarzynke buraczki w miodzie ..do tego .dziadek padline z grlia czyli antyrkot wolowy dla mnie cukinia tez z grila...

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, foczka63 napisał:

Bo mojej nie jadłaś:)jedna miseczka i kolacji nie potrzeba:)

Domyslam sie, ze jest w niej wkladka

.Na pewno jest pozywna, ale ja wole wkladke zjesc oddzielnie:)Czasem z pospiechu robie taki mix, ale upodobania mam inne.

Generalnie lubie jesc i nie wybrzydzam , gdy  sama nie musze gotowac :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hawana napisał:

Lubie zupy ale dla mnie to nie jest obiad pełnowartosciowy.

Musi byc drugie danie.

powiedz ,że gotujesz z dwóch dań i tutaj w Niemczech.Chyba ,że masz dużo kasy i dużo czasu.? a zupy jak są odpowiednio ugotowane są też pełnowartosciowe.

Edytowane przez adamos60
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, adamos60 napisał:

powiedz ,że gotujesz z dwóch dań i tutaj w Niemczech.Chyba ,że masz dużo kasy i dużo czasu.? a zupy jak są odpowiednio ugotowane są też pełnowartosciowe.

Gotowalam obiady dwudaniowe dla podopiecznej , ktora nie jadla chleba. Zupe serwowalam w poludnie, drugie danie na wieczor.

W Polsce gotuje zupe,  jesli na drugie robie nalesniki, placki ziemniaczane, krokiety , pierogi, lazanki, pyry z gzikiem albo sledziem.

Preferuje zupy warzywne, one uzupelniaja brak soli mineralnych.

Obiady jednodaniowe wzbogacam warzywami gotowanymi lub surowymi i na jedno wychodzi.

Odpowiednie gotowanie nie wplywa tak bardzo na wartosc odzywcza zupy, decyduja o tym skladniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hawana napisał:

Gotowalam obiady dwudaniowe dla podopiecznej , ktora nie jadla chleba. Zupe serwowalam w poludnie, drugie danie na wieczor.

W Polsce gotuje zupe,  jesli na drugie robie nalesniki, placki ziemniaczane, krokiety , pierogi, lazanki, pyry z gzikiem albo sledziem.

Preferuje zupy warzywne, one uzupelniaja brak soli mineralnych.

Obiady jednodaniowe wzbogacam warzywami gotowanymi lub surowymi i na jedno wychodzi.

Odpowiednie gotowanie nie wplywa tak bardzo na wartosc odzywcza zupy, decyduja o tym skladniki. 

W CH  gotowałm wprawdzie jedno danie na obiad ,ale kolacja obowiązkowa musiałą być na ciepło z michą sałaty lub surówki,innej niż na obiad.Trochęto było wyzwanie kulinarne codziennie nowości wymyślać.

W domu robię jedno danie.Jak zupa to tresciwa a na drugi dzien tak jak Ty,placki /zawsze po ogórkowej:)/naleśniki itp.

W D jeszcze nie miałąm szteli ,gdzie byłyby 2 daniowe obiady.A zupa max 1x w tygodniu.W sobotę najczęsciej prawie wszędzie.Tu jest lepiej bo odpadają dwa dni przedszkolne i nie trzeba wymyślać ,tyle co dla siebie:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

W CH  gotowałm wprawdzie jedno danie na obiad ,ale kolacja obowiązkowa musiałą być na ciepło z michą sałaty lub surówki,innej niż na obiad.Trochęto było wyzwanie kulinarne codziennie nowości wymyślać.

Mam to samo. Może nie cała kolacja na ciepło, ale element ciepły musi być. I jarzyny...w wielu postaciach...masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...