Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Laba się skończyła, ledwie się zaczęła...:haha: Czyli harujemy w kuchni...harujemy...:szydera: Dzisiaj pałeczki kurczęce i pieczarki pieczone...jakieś zielsko i fertig...:oklaski:

Straszna harówa,ha ha ha  My znów szparagi:)Klasycznie, z  szyneczką i kartoflami.Ja tam codziennie moge jeść:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbara48 napisał:

Wczoraj cőrka Pdp zrobila mi zakupy.

W koncu kupila miesko jakie chcialam, cudna goleń wolowa bedzie na rosołek, ale dzis szparagi , jutro i pojutrze tez. 

Czekam na propozycje pysznej zupy ze szpargałów 

Mnie w Faterlandzie to najlepsza zupa szparagowa ,to wychodziła z dodatkiem ...proszkowej by Maggi .:haha:.Gotowałam wywar na obiektach i końcówkach ,z dodatkiem białych warzyw i pory .Na tymże wywarze robiłam torebczaną zupkę ,zaciągając żółtkiem że śmietanką ,doprawiając cytryną , białym pieprzem i wkładając do niej ugotowane kawałki szparagów .Do tego chrupiące grzanki i zielenina na wierzchu.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afryka napisał:

Mnie w Faterlandzie to najlepsza zupa szparagowa ,to wychodziła z dodatkiem ...proszkowej by Maggi .:haha:.Gotowałam wywar na obiektach i końcówkach ,z dodatkiem białych warzyw i pory .Na tymże wywarze robiłam torebczaną zupkę ,zaciągając żółtkiem że śmietanką ,doprawiając cytryną , białym pieprzem i wkładając do niej ugotowane kawałki szparagów .Do tego chrupiące grzanki i zielenina na wierzchu.:d

To mnie sie podoba :oklaski:

Napisze co wyszło. ....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Barbara48 napisał:

Te piep.....e szpargele, jakbym nie obierała i tak nitki zostają :przekleństwa:

received_1849873925059083.jpeg

No co ty? Może technikę zmień? Ja obieram przykładając końcówkę szpargała do łona (woreczek podkładam) i każda następna strużyna o pół poprzedniej zahacza. Żadnych nitek nie ma. A jak obierałam na leżąco czy metodą na ziemniaka to były....

Ale pięknie wygląda...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Barbara48 napisał:

Te piep.....e szpargele, jakbym nie obierała i tak nitki zostają

Musi mało obierania jeszcze trenowałaś,ha ha ha .Mnie tam żadne nitki nie zostają:):)Te Twoje szpargle jakieś stare i łykowate widocznie:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Musi mało obierania jeszcze trenowałaś,ha ha ha .Mnie tam żadne nitki nie zostają:):)Te Twoje szpargle jakieś stare i łykowate widocznie:(

Nie stare , nie stare. ...

Młode i jędrne, widocznie z praktyki wyszłam :szydera:.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbara48 napisał:

Tiaa, tylko gdzie trenować? 

Basiu, na to pytanie Ci nie odpowiem, ale jeśli chodzi o odbieranie szparagów, to wg mnie dwie sprawy są ważne, dobra, nieoszczędna obieraczka i zero litości ;) 

U mnie też dziś  były szparagi :). 

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, salazar napisał:

Basiu, na to pytanie Ci nie odpowiem, ale jeśli chodzi o odbieranie szparagów, to wg mnie dwie sprawy są ważne, dobra, nieoszczędna obieraczka i zero litości ;) 

U mnie też dziś  były szparagi :). 

A ja zastosowałam tę czy tą litość. Jutro bez sentymentów. 

Dzieki Iwonka :cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mam reszting...czyli zapiekanka ...jako ze wczoraj dziadek nie zjadl  wszystkiego robimy makaron...

szparagi jezeli dostane faktycznie swieze zrobie jutro

...mam tez w odwodzie salate lodowa wiec biedy nie ma:d...cos mnie cisnie na brokul ostatnio...i watrobki daaaawno nie bylo tylko jak wspomnialam o tym dziadkowi.....zrobil sie zielony:szydera:...nie trawi nazwy a co dopiero jedzenia tego produktu..ale jak bekon ala skwarek na talerzu widzi slina cieknie mu 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...