Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuchnia jeszcze nie dziala.

Jadlysmy na miescie. 

Wczoraj rybke smazona(nad morzem w koncu jestem) i salatki ziemniaczane. Dzisiaj ryz i  sos , ktory sie zwal Campiniongs-Gyros i Krautsalat. W sosie plywalo jakies miesko, ale tak naciepano wszystkiego, ze nie jestem pewna z czego. Dobre, Alutka zadowolona, wiec ja tez. Policjanci tez beda, bo mysle, bo nie przeginam. Wczoraj stracilam 16 ojro(za dwie osoby), dzisiaj 14, bez picia. A tu przeciez ceny jak nad morzem.

Uwazam, ze nie nie wykorzystuje sytuacji patowej(elektryk wczoraj srubokretem elektroniki nie naprawil;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2018 at 06:25, Mirelka1965 napisał:

U mnie dzisiaj ziemniaczki smażone z szynką i cebulką, oraz jakieś zielsko na surówkę. Wolałabym ziemniaczki bez białka, ale pdp twierdzi, że białko musi być, bo ona potrzebuje energii...:szok: Co do zielska, to pomysły, najlepsze, przychodzą last minute...;)

Bialko byc musi, tak uwazam, bo jestesmy wszystkozercami a nie krolikami. Nie musi byc duzo, bo seniorzy juz nie rosna, ale cos tam jeszcze rosnie i tez jest z bialka, wiec skad ma sie wziac jak nie jest dostarczone? No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, hawana napisał:

Bialko byc musi, tak uwazam, bo jestesmy wszystkozercami a nie krolikami. Nie musi byc duzo, bo seniorzy juz nie rosna, ale cos tam jeszcze rosnie i tez jest z bialka, wiec skad ma sie wziac jak nie jest dostarczone? No.

Masz rację, że białko jest potrzebne...:szydera: Dostarczamy go w zbilansowanej diecie...ale niekoniecznie ze smażonymi ziemniaczkami...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam włąśnie smażone ziemniaczki/zmienniczka wczoraj ugortowała w łupinkach ,ale że impreza była to nie jadły dziewczyny obiadu/Więc ja sobie usmażyłam z przyprawą do gyrosa a Kulka 2 szt świeże w mundurkach zamówiła,do tego poimprezowa micha bdb sałatki ,na deser tort urodzinowy:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj wyjąłem wołową polędicę. No właśnie powinienem wczoraj, ale wyleciało.

Ją pomaceruję, w czerwonym winie z ziołami i oleju i krótko podsmażę na dość ciepłej patelni.

Do tego chyba coś jeszcze będzie, ale to w ostatniej chwili. Chyba mi zasugerowałyście - gotowane ziemniaki w mundurkach. Surówka to chyba po kiszoną kapustę pojadę. 

Truskawki z lodami na deser. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knorr napisał:

Na dzisiaj wyjąłem wołową polędicę. No właśnie powinienem wczoraj, ale wyleciało.

Ją pomaceruję, w czerwonym winie z ziołami i oleju i krótko podsmażę na dość ciepłej patelni.

Do tego chyba coś jeszcze będzie, ale to w ostatniej chwili. Chyba mi zasugerowałyście - gotowane ziemniaki w mundurkach. Surówka to chyba po kiszoną kapustę pojadę. 

Truskawki z lodami na deser. 

Knorrku, jak pledwica wolowa to tylko z salata. Krowki lubia zielone:d

I dodaj do maceraty troche octu balsamicznego.

A w ogole, dlaczego macerujesz jak smazysz krotko?

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Knorrku, jak pledwica wolowa to tylko z salata. Krowki lubia zielone:d

I dodaj do maceraty troche octu balsamicznego.

A w ogole, dlaczego macerujesz jak smazysz krotko?

 

A skropiłem sokiem z cytryny. Bo długo robi się wiór. A i bo tak mi się zachciało. I co mi zrobisz??? Maceruję też za krótko. I teraz idę posmażyć. Sałatę już dorobiłem :-)))) 

Edytowane przez Knorr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knorr napisał:

A skropiłem sokiem z cytryny. Bo długo robi się wiór. A i bo tak mi się zachciało. I co mi zrobisz??? Maceruję też za krótko. I teraz idę posmażyć. Sałatę już dorobiłem :-)))) 

Mysle, ze soczystosc steku zalezy od grubosci miesa(za cienki wyschnie) i dlugosci smazenia(zbyt dlugo i za bardzo przesycha w srodku), dlatego powiedzialabym, ze tylko przyprawiam steki. Natomiast duszone maceruje, zeby miesko skruszalo. Osobiscie wole wolowine duszona, ale...lubie zmiany, wiec akceptuje bardzo wiele. W Niemczech raczej stekow nie przyrzadzam, bo pdp maja klopot z pogryzieniem. Twoja pdp ma zdrowe zabki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Knorr napisał:

A skropiłem sokiem z cytryny. Bo długo robi się wiór. A i bo tak mi się zachciało. I co mi zrobisz??? Maceruję też za krótko. I teraz idę posmażyć. Sałatę już dorobiłem :-)))) 

Cytryna jest dobra na wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

Mysle, ze soczystosc steku zalezy od grubosci miesa(za cienki wyschnie) i dlugosci smazenia(zbyt dlugo i za bardzo przesycha w srodku), dlatego powiedzialabym, ze tylko przyprawiam steki. Natomiast duszone maceruje, zeby miesko skruszalo. Osobiscie wole wolowine duszona, ale...lubie zmiany, wiec akceptuje bardzo wiele. W Niemczech raczej stekow nie przyrzadzam, bo pdp maja klopot z pogryzieniem. Twoja pdp ma zdrowe zabki?

No od dentysty, za moją przyczyną, nie stroni. 

Dobry dentysta + dobra kasa, rowna się (no kurna na klawiaturze nie mogę znaleźć)  dobre ząbki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Knorr napisał:

No od dentysty, za moją przyczyną, nie stroni. 

Dobry dentysta + dobra kasa, rowna się (no kurna na klawiaturze nie mogę znaleźć)  dobre ząbki. 

Cos chyba niedawno pisales.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Knorr napisał:

Nie, nie sprawdziłem. Gdzieś to czytałem i zapamiętałem,  Witamina C na pewno na kaca pomaga. 

Moze. Nie mam powodu do sprawdzania czy na kaca to dziala. Tutaj podaje pdp szklanke wody z sokiem z polowy limonki codziennie rano i mysle , ze jest to bardzo dobre,  chociazby ze wzgledu na zdrowie drog moczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Moze. Nie mam powodu do sprawdzania czy na kaca to dziala. Tutaj podaje pdp szklanke wody z sokiem z polowy limonki codziennie rano i mysle , ze jest to bardzo dobre,  chociazby ze wzgledu na zdrowie drog moczowych.

Także na układ trawienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...