Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Barbara48 napisał:

Dziś poszłam po bandzie, kotlet z karkówki z kością i kapusta zasmażana :szydera:.

received_1822921997754276.jpeg

Ja pójdę po mafii ,,mam też kotleta z karkówki ale bez kosci,,i bigosik z kiszonki też z karkówką,,,

ale lenia mam takiego ,bo najpierw pazurki zrobiłam do tego kotleta,,ale bym coś jeszcze wymodziła,,bo mam całą polędwicę wieprzową,,papryke,cukinię,pomidorki,,pieczarki,,aż się prosi ta polędwica do warzyw,,albo odwrotnie,,,i ciągle powtarzam,,dieta dieta bo lato idzie i bikini musi po ludzku leżeć,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaplanowałam mielone. Dodam pokrojone drobniutko i przesmażone pieczarki z cebulką. Kotleciki, niewielkie, nie spłaszczone, będą smażone bez panierki...są takie soczyste i delikatne. I jakieś warzywko...Może surówka z pekinki z dodatkami?...Zobaczę co wena mi przyniesie na myśl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lisa_Ona napisał:

Dzisiaj zupka pomidorowa z makaronem.:całus:

Też chciałam, ale PoP krzyczy: żadnej zupy:przekleństwa:. Było już za późno. Stała w garze i czekała na szamanie. Trudno:smutek:, zaciągnęłam mąką, śmietaną, dodałam przyprawy z Bazylei i makaron ( oczywiście świderki). Poszło już do żołądka:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odsmażane ziemniaki z wczoraj ( bo synek nie dał rady  wypucować talerz zapasu do zera). Dodam jajko, obtoczę w panierce i podsmażę na midasowy kolor. Sosik pieczarkowy i jakieś mięso jeszcze upoluję. I tyle

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Też chciałam, ale PoP krzyczy: żadnej zupy:przekleństwa:. Było już za późno. Stała w garze i czekała na szamanie. Trudno:smutek:, zaciągnęłam mąką, śmietaną, dodałam przyprawy z Bazylei i makaron ( oczywiście świderki). Poszło już do żołądka:oklaski:

 

Operatywną Opiekunką jestes.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Knorr napisał:

Basiu, no ładnie, ale jakbym to zjadł, jutra bym nie dożył.

Ja tez.  Jedzac takie dania czesto to za pare lat lub miesiecy choroba sie odezwie,,,

Powiedz mi co jesz a powiem Ci na co umrzesz. I to jest prawda.

Edytowane przez Lisa_Ona
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lisa_Ona napisał:

Ja tez.  Jedzac takie dania czesto to za pare lat lub miesiecy choroba sie odezwie,,,

Powiedz mi co jesz a powiem Ci na co umrzesz. I to jest prawda.

Ło matulu !!!!

Z upodobaniem jem to co niezdrowe i na dodatek na tłusto. Już mam sobie miejsce zaklepać ? :haha:

Ratuje mnie tylko to że w pracy muszę gotować zdrowo.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lisa_Ona napisał:

Ja tez.  Jedzac takie dania czesto to za pare lat lub miesiecy choroba sie odezwie,,,

Powiedz mi co jesz a powiem Ci na co umrzesz. I to jest prawda.

Lisko Droga czyżby ci co odżywiają się ( odżywiają ,tak to właściwie słowo ) giną li i wyłącznie w wypadkach przeróżnych !? :d... Najlepszy złoty środek czyli umiar i wszystko jest dla ludzi .:d

A tak zgodnie z tematem u mnie dzisiaj botwinka z ziemniakami i jajem ,na tyle się dzisiaj wspięłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

botwinka z ziemniakami i jajem

Tak czytam wyżej.....życie jest zbyt krótkie,zeby sobiemłodej kapustki czy botwinkowej z jajem odmawiać.Umartwianie nic nie da,może tylko tyle,że umrze się zdrowszym:):):):)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Tak czytam wyżej.....życie jest zbyt krótkie,zeby sobiemłodej kapustki czy botwinkowej z jajem odmawiać.Umartwianie nic nie da,może tylko tyle,że umrze się zdrowszym:):):):)

Tez sobie nie żałuję niezdrowego......wszak na coś trzeba umrzeć.....:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilam już roladki z polędwicy wieprzowej,,w srodek pieczareczki z cebulką podsmażone,sosik ,,a potem resztę ,,czyli napewno ziemniaczki i salata zielona świeża,,,znowu nic ciekawego,,ale jak głód najdzie to wszystko wpałaszuję,,bo narazie torciki obskoczylam z Normy,,,myślę ,że nie tuczą,,bo po zjedzeniu się rozpływają,,,:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

 

A ja nie znam...:szok: Co to?:$

Ja od Ciebie sciągnęłam pieczarki z cebulką,,,i coś tam pofaszerowałam:oklaski: a ratatuj,,to może być wszystko,,zupa,danie z kartoflami , danie z ryżem,,np, wszystko co masz albo wszystko co pasuje do jednego kotła,,czegoś brakuje to nischt zu tragisch,,robisz coś z niczego,,a wychodzi nieraz super dobre,,,to ja tak to widzę,,moja mama zawsze mówiła zupa ratatuj,,ratuj się czym możesz,,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

 

A ja nie znam...:szok: Co to?:$

To coś w rodzaju leczo.....cukinia, bakłażan, cebula, papryka, pomidory w kostke, seler naciowy i co tam jeszcze masz w lodówce.....krótko poddusić zaczynając od najtwardszych warzyw.....doprawic i wszystko. Ja daje duzo natki pietruszki na koniec. Mozna z ryzem lub bagietka jesc.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, foczka63 napisał:

Tak czytam wyżej.....życie jest zbyt krótkie,zeby sobiemłodej kapustki czy botwinkowej z jajem odmawiać.Umartwianie nic nie da,może tylko tyle,że umrze się zdrowszym:):):):)

No ja Ciebie bardzo Kasiu przepraszam, ale kapustka młoda z jajem to nie jest niezdrowe danie. To jest bardzo dobre danie. Sam chętnie bym zjadł. Ale nie takie pływające w tłuszczu niewiadomego pochodzenia na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Knorr napisał:

No ja Ciebie bardzo Kasiu przepraszam, ale kapustka młoda z jajem to nie jest niezdrowe danie. To jest bardzo dobre danie. Sam chętnie bym zjadł. Ale nie takie pływające w tłuszczu niewiadomego pochodzenia na dodatek.

Przecież to danie robiła Basia48!Chyba nie sądzisz,że użyła do niego tłuszczu niewiadomego pochodzenia????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Przecież to danie robiła Basia48!Chyba nie sądzisz,że użyła do niego tłuszczu niewiadomego pochodzenia????

To chyba o jakimś innym daniu mowa. Mam na myśli ten obficie panierowany w bułce kotlet z karkówki i młodą kapustę, nafaszerowaną niepotrzebnie dodatkowo kostkami mięsa i ociekająca tłuszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...