Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

W Lidl są też...w słoju

W Kauflandzie podobno sa w folii pakowane, zmienniczka mi mowila, ale nie sprawdzalam.Tutaj nic nie kupuje, corka wszystko dowozi. Co kupi to gotuje, a ogorki beda mi smakowaly lepiej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Bo najlepsze kiszone ogórki są w Polsce :hura:

Kisze sama. Co 2 tyg. sloik. Lyzka przyprawy suszonej,1 l wody, 1 lyzka  soli i 9 ogorasow. Idealne proporcje. 

Tylko 2 dni czekania.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awe59 napisał:

W Rewe są ogórki kiszone ??? gdzie ? W jakims opakowaniu czy na wagę ?

Są. W słoiku. Idę sprawdzić nalepkę i tu napiszę dokładnie. No tak , Dillgurken Salz. Naturtrub.

Słoik kwadratowy, z okrągłą zieloną nakrętką. 650g.

Kupiłem już kilka razy. Są na tej samej półce, co konserwowe.

 

Edytowane przez Knorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, hawana napisał:

Kisze sama. Co 2 tyg. sloik. Lyzka przyprawy suszonej,1 l wody, 1 lyzka  soli i 9 ogorasow. Idealne proporcje. 

Tylko 2 dni czekania.

Mnie by się nie chciało.....dla 9 ogórków....:szydera: U mnie idą ilości przemysłowe....bez 2 kilo ogórków nie zaczynam roboty...:haha: Mam garnki kamienne i robię co 3 dni nowy zestaw  w następnym garnku...żeby, broń Bozia, nie zabrakło...:haha: My jesteśmy kiszono-ogórko-żercy...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mnie by się nie chciało.....dla 9 ogórków....:szydera: U mnie idą ilości przemysłowe....bez 2 kilo ogórków nie zaczynam roboty...:haha: Mam garnki kamienne i robię co 3 dni nowy zestaw  w następnym garnku...żeby, broń Bozia, nie zabrakło...:haha: My jesteśmy kiszono-ogórko-żercy...:szydera:

dodaj ze czasami masz najazd innych co to raczek ubrudzic nie chca i tez zjadaja z zapasow to i owo:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon na szpargiel uważam za otwarty.

Dziś córka podrzuciła ten cud niemieckiej przyrody więc ugotowałam. Cmokaniom i wylizywaniom talerza nie było końca. Do tego była schabowy i młode ziemniaki,oczywiście bez sosu holenderskiego ani rusz. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbara48 napisał:

Wczoraj była świeżonka z chudej łopatki, ogórek kiszony, sałata.Do tego świeży chrupiący chlebek na zakwasie. 

received_1794170350629441.jpeg

O...te niebieskie talerze już wytłukły się do ostatniego ?:p....

A w temacie : na obiad był rosół ...dla mnie normalnie z kluseczkami a dla dziadeczka z kaszą manną i do tego zblendowane wszystko na miazgę . Jeżuuuu..że on zjadł całą miseczkę tego badziewia to tylko go podziwiać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

O...te niebieskie talerze już wytłukły się do ostatniego ?:p....

A w temacie : na obiad był rosół ...dla mnie normalnie z kluseczkami a dla dziadeczka z kaszą manną i do tego zblendowane wszystko na miazgę . Jeżuuuu..że on zjadł całą miseczkę tego badziewia to tylko go podziwiać .

Barbarko niebieskie talerze są w pracy, teraz jestem w domku, posiadam troszkę lepszą zastawę :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.04.2018 at 14:17, Mirelka1965 napisał:

Mnie by się nie chciało.....dla 9 ogórków....:szydera: U mnie idą ilości przemysłowe....bez 2 kilo ogórków nie zaczynam roboty...:haha: Mam garnki kamienne i robię co 3 dni nowy zestaw  w następnym garnku...żeby, broń Bozia, nie zabrakło...:haha: My jesteśmy kiszono-ogórko-żercy...:szydera:

W ostatnim miejscu kisiłam ogórki  i miałam na cały rok.Tak w sumie to 15 kg.tych ogórków ostatnio ukisiłam.Jechałam extra do Ulm ,bo w moim miasteczku na targu nie było ogórków.A tu jakoś nie składa się .Konserwowe córka kupiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjną salatkę jarzynową zrogbiłam i zrobilam galaretkę z kurczaka,,,rosołek pycha ,,i myślę ,że już tylko dzisaj ta galaretka poleci ,,,tak jestem stęskniona za nią,,,:oklaski: ale uciekam stąd ,,bo  @Barbara48 takie dobre rzeczy zrobiła,,ogórkami kiszonymi się teraz zajadam,,tez tego mi brakowało,,,wyjadę stąd o 2 kg większa,,,:smutek: trudno,,głodnego przecież trzeba nakarmić:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dobrze , że nie Sodoma i Gomora :cmok:

 

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dobrze , że nie Sodoma i Gomora :cmok:

Skarbie, Ty? Już nasza Nugatka pisała że jesteś na wagę złota.

@Nugatkawitam z powrotem na tym forum :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Teresadd napisał:

W ostatnim miejscu kisiłam ogórki  i miałam na cały rok.Tak w sumie to 15 kg.tych ogórków ostatnio ukisiłam.Jechałam extra do Ulm ,bo w moim miasteczku na targu nie było ogórków.A tu jakoś nie składa się .Konserwowe córka kupiła.

Te 2 kilo, to tylko taka przekąska...Normalnie to 40-50 kilo kiszę w słoiki....:haha: Ale w tym roku nie będę robić...zaparłam się na "nie"...:szydera: W DE szukam polskiego sklepu, a jak nie ma to kombinuję...problem z przyprawami i świeżymi ogóreczkami mają...nie wszędzie są ryneczki ze straganami, a w marketach pustki. Wygodnie żyją...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...