Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Aguś napisał:

A dziś powinnam zrobić na kolację jakąś chińszczyznę, bo wnuk z żoną przejazdem odwiedzą babcię i babcia zaproponowała właśnie taką lekką, ciepłą kolację. Składniki i przyprawy, pod kątem kuchni orientalnej mam, edekę też 100 m od domu. Co byście doradziły dziewczyny?:)

Specjalistką od chińszczyzny nie jestem ale jak ma być w miarę prosto to do chińszczyzny ryż albo makaron  bym proponowała  ,kurczak   no i warzywa jakie masz pod ręka  ,może być też ananas, z selerem fajnie się komponuje i pędy bambusa mogą być konserwowe trochę sosu sojowego i przyprawy. Wystarczy wszystko krótko podsmażyć na patelni i potem na ryż albo obok z makaronem można wymieszać  .Do tego można zrobić sałatkę z sałaty albo mixu sałat plus pomidorki ,czerwona cebula .Sos do sałatki z limonki ,miodu ,imbiru plus sól do smaku .Zamiast kurczaka mogą być grzyby albo i to i to .Powodzenia mam nadzieję,że będzie smakowało wszystkim .W kuchni najbardziej liczą się dobre chęci i zaangażowanie :)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny :) podskoczę do marketu i kupię jeszcze ten sos ostrygowy i pędy bambusa, bo akurat tylko tego nie mam, no i dwa świeże filety z piersi. Jeszcze raz dzięki :dobrze:, jutro powiem, jak smakowało

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aguś napisał:

A dziś powinnam zrobić na kolację jakąś chińszczyznę, bo wnuk z żoną przejazdem odwiedzą babcię i babcia zaproponowała właśnie taką lekką, ciepłą kolację. Składniki i przyprawy, pod kątem kuchni orientalnej mam, edekę też 100 m od domu. Co byście doradziły dziewczyny?:)

Czy ja Ciebie już gdzieś, kiedyś nie czytałem???

:tak2:

I czy Ty nie jesteś serniczkową specjalistką???

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałam na ujawnienie....i się nie doczekałam :szydera: To chyba jakaś zmowa sernikowych specjalistek, żeby pozostawać w ukryciu :szydera: No ale nic to....przyjdzie czas, to ujawni się ten kto chce ;) A ja mam dzisiaj dzikiego łososia z groszkiem i marchewką. Nie pasuje, wiem...ale synuś zaprosił na darmowy obiadek bratanicę z przyjacielem i stryjka....menda chce moimi rączkami za darmochę się nażreć i na stypie zaoszczędzić :przekleństwa: Nie wie tylko "biedaczek", że dostanie mu się, oprócz porcji na talerzu, zjobów parę...sorki za trywializm :sorry: Dzisiaj to taki szczególny dzień, więc przyoblekę buźkę w piękny uśmiech i po obiadku mu wyrecytuję aksamitnymi słowy, co o nim myślę :grzmotnąć: Właśnie tak.....:grzmotnąć:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Czekałam na ujawnienie....i się nie doczekałam :szydera: To chyba jakaś zmowa sernikowych specjalistek, żeby pozostawać w ukryciu :szydera: No ale nic to....przyjdzie czas, to ujawni się ten kto chce ;) A ja mam dzisiaj dzikiego łososia z groszkiem i marchewką. Nie pasuje, wiem...ale synuś zaprosił na darmowy obiadek bratanicę z przyjacielem i stryjka....menda chce moimi rączkami za darmochę się nażreć i na stypie zaoszczędzić :przekleństwa: Nie wiem tylko biedaczek, że dostanie mu się, oprócz porcji na talerzu, zjoby...sorki za trywializm :sorry: Dzisiaj to taki szczególny dzień, więc przyoblekę buźkę w piękny uśmiech i po obiadku mu wyrecytuję co o nim myślę :grzmotnąć: Właśnie tak.....:grzmotnąć:

i bardzo dobrze....a zrobsz to z literka V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poki co nie mam weny i potrzeby gotowania...ona gotuje dla siebie ja gotuje dla siebie wiec pewniekiem cos z rodziny makaronow z odrobina oliwy i czosnku...ale na sniadanie obowiazkowo awokado z kozim serem..

obiadki bede wymyslac jak dziadek z urlopu wroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Już parę osób moje V miało okazję tu poznać...on jeszcze nie.....biedulek ;)

tylko sie nie zdenerwuj prosze....wiesz tak jak mamusia uczyla:haha:...grzecznie ale fakt...nie masz nic do stracenia wiec czemu nie..

to wy w koncy stype macie ale nie taka obiadowo deserowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

tylko sie nie zdenerwuj prosze....wiesz tak jak mamusia uczyla:haha:...grzecznie ale fakt...nie masz nic do stracenia wiec czemu nie..

to wy w koncy stype macie ale nie taka obiadowo deserowa??

Obiadek tu, msza, cmentarz, kawa w knajpie i tyle.....Bidulek nie chce przechodzić żałoby z pustym żołądkiem....>:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

On nie ma z nikim chemii ;) Nawet własna mamusia go nie lubi :o

no i tak bywa...nie bede ich analizowac ..nie ma takiej potrzeby ...ty zaraz uciekasz  z tego miejsca oni beda sie sami taplac w bagienku 

no dobra kawusia wypita trza jeszcze jakies papu sobie zrobic ale nie chce mi sie do kuchni wychodzic ,,,bo musze sie minac z dziewczyna ...

w sumie powinnam odespac nocke ale przyzwyczajenie gora...glodna jestema potem spac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

no i tak bywa...nie bede ich analizowac ..nie ma takiej potrzeby ...ty zaraz uciekasz  z tego miejsca oni beda sie sami taplac w bagienku 

no dobra kawusia wypita trza jeszcze jakies papu sobie zrobic ale nie chce mi sie do kuchni wychodzic ,,,bo musze sie minac z dziewczyna ...

w sumie powinnam odespac nocke ale przyzwyczajenie gora...glodna jestema potem spac

Słodkich snów :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lucyna.beata napisał:

no i tak bywa...nie bede ich analizowac ..nie ma takiej potrzeby ...ty zaraz uciekasz  z tego miejsca oni beda sie sami taplac w bagienku 

no dobra kawusia wypita trza jeszcze jakies papu sobie zrobic ale nie chce mi sie do kuchni wychodzic ,,,bo musze sie minac z dziewczyna ...

w sumie powinnam odespac nocke ale przyzwyczajenie gora...glodna jestema potem spac

Spróbuj ją punktować. Wyszukiwać wszystko co robi inaczej albo co Ciebie denerwuje i za każdym razem punkcik. Im więcej nazbierasz tym lepiej. Zapisz ile nazbierała to może kiedyś inna ją pokona ? :haha:

A tak serio to patrz z boku i punktuj. Mniej się będziesz denerwować jak zaczniesz się bawić tym że Cię wq......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelka, dałabym spokój sobie z rozmową czy kłótnią z synusiem. Taki dzień nie zdarza się codziennie. Co innego jakby chciał kiedyś urządzić powtórkę,a Tobie kazać obsłużyć pół rodziny.Wtedy wal prosto z mostu.

Wczoraj na kolacji miałam 6 osób łącznie ze mną. Dzięki sugestiom Marii Jolanty i INEZ, udało mi się przygotować pyszną kolację. Przy chińszczyźnie zawsze miałam obawy, jak zrobić, żeby jedzenie nie było za ostre. Odpowiednio wyważyłam te smaki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...