Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to się dzisiaj narobię :szok: Nie wiem, czy nastarczę z ręcznikami do wycierania potu z ciała, tak ciężkie zadanie jest przede mną :haha: Smażone ziemniaki.....:szydera: Wczoraj synuś był, nagotowałam dużo kartofelków, żeby mu brzucho napchać i żeby nie wszamał nam całego gulaszu, a ponieważ nie dał rady wrąbać wszystkiego, to my mamy dzisiaj obiad :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Podziwiam cie,

Nie cierpie jarmuzu.

Raz jadlam i nigdy wiecej!

wlasnie w DE babka robila z ogromna iloscia smalcu !! blee

w ogole smak mi nie pasuje, choc lubie zielenine,

Jak i nie znosze modnej obecnie rukoli, ktora jest wszedzie wpychana, nawet do kanapek,

Pracowicie wydlubuje rukole w knajpach w salatek.

A ludzie dziwnie sie gapia,

 

Ostatnio mój kogutek przyniósł z ogrodu , i patrzę co on robi:d smaży taki  fajny boczek wędzony i bach do sałaty:smutek: fuj nigdy więcej dla mnie niech tak nie modzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prościzna na obiadek jajka w sosie musztardowo -majonezowym i ziemniaczki a surówka z białej kapusty z koperkiem i chrzanem .Za to na deser rarytas fondue czekoladowe czyli w gorzkiej czekoladzie będziemy sobie truskaweczki moczyć :$ i do dzióbków wkładać oczywiście każdy do swojego .Mój podopieczny lubi fondue serowe to może i takie w formie deseru mu zasmakuje .W tym domu na punkcie serów panuje wariacja jedzą każdy i w każdej postaci :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Inez wrzuc przepis na salatke z bialej kapusty.

Normalna czy ,,spitzkohl,,?

Ja robię z normalnej bo łatwiej ją zetrzeć na tartce ta spitzkolh jest trochę za miękka ale przez maszynkę nie ma problemu do startej kapusty dodaję łyżeczkę chrzanu i dość sporo koperku pokrojonego drobniutko jeden pęczek wystarczy można dodać trochę majonezu ale nie za dużo albo jogurt naturalny wtedy bardziej dietetycznie będzie sól,biały pieprz i cukier do smaku .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sayonara 52 napisał:

i jeszcze cos.

Co zrobic z sera topionego takiego w pudelku?

Odkrylam w lodowce i nie wiem,do czego i w jakim celu to zuzyc,

Też pomyślalam od razu jak  @INEZ o zupie serowej,,,wywar warzywny,,możesz dodać mięso mielone taką jadłam z mięsem mielonym,,,przepyszna zupa,,w internecie jest dużo przepisów,,,

A ja modziłam dzisiaj szpinak,,kupiłam tutaj mrożony i trochę za gruby,,bo pędy itd, ale zjadliwy,,cebulka , mięso drobiowe -pierś z kurczaka ,,bo sporo mi zostało grilowanego ,,czosnek,śmietana ,makaron ugotowany  dowaliłam do gara,,a na koniec ser,,,sól i pieprz -pycha,,,szybkie danie,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, erika napisał:

Ostatnio mój kogutek przyniósł z ogrodu , i patrzę co on robi:d smaży taki  fajny boczek wędzony i bach do sałaty:smutek: fuj nigdy więcej dla mnie niech tak nie modzi.

Kogutek nie zamroził zieleniny i dlatego nie zachwyciła cię smakiem :smutek:Spróbuj jeszcze raz, jest niezły :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Ja robię z normalnej bo łatwiej ją zetrzeć na tartce ta spitzkolh jest trochę za miękka ale przez maszynkę nie ma problemu do startej kapusty dodaję łyżeczkę chrzanu i dość sporo koperku pokrojonego drobniutko jeden pęczek wystarczy można dodać trochę majonezu ale nie za dużo albo jogurt naturalny wtedy bardziej dietetycznie będzie sól,biały pieprz i cukier do smaku .

Ja dziękuję serdecznie za ten przepis...toć to Colesław jako żywo :cmok::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Ja dziękuję serdecznie za ten przepis...toć to Colesław jako żywo :cmok::oklaski:

Może dość już na dzisiaj tych wyszukanych imion? :p .Lubię tą sałatkę ale z utęsknieniem czekam na młodą kapustkę na ciepło z masełkiem i śmietanką :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, INEZ napisał:

Może dość już na dzisiaj tych wyszukanych imion? :p .Lubię tą sałatkę ale z utęsknieniem czekam na młodą kapustkę na ciepło z masełkiem i śmietanką :$

Gotowana Spitzkohl smakuje prawie tak samo dobrze jak młoda kapustka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Gotowana Spitzkohl smakuje prawie tak samo dobrze jak młoda kapustka :)

Robiłam kiedyś z większych listków gołąbki a reszta poszła na surówkę muszę spróbować gotowaną zrobić .Dziękuję za podpowiedz :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LACH napisał:

A to z dzisieja :

Screenshot_20180304-142718.png

Nie wiem do końca co obok ziemniaczków ,,,ale jak jutro by  mi podali to się piszę aby spróbować,,,wszystko co podane to chętnie łykam,,,chodz już jestem wybredna i jutro nie chce restauracji ,,chcę sama tego Dorsza zrobić,,ale mają tutaj pycha rybki,, 

ale wrócę do tego mięska ,,to mielone w sosie śmietanowym? beszamel sosie? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Nie wiem do końca co obok ziemniaczków ,,,ale jak jutro by  mi podali to się piszę aby spróbować,,,wszystko co podane to chętnie łykam,,,chodz już jestem wybredna i jutro nie chce restauracji ,,chcę sama tego Dorsza zrobić,,ale mają tutaj pycha rybki,, 

ale wrócę do tego mięska ,,to mielone w sosie śmietanowym? beszamel sosie? 

Mielone z ryby i warzyw i sałatka grecka.   :d   :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

Mielone z ryby i warzyw i sałatka grecka.   :d   :p

A jakich warzyw,,bo jestem ciekawska,,a co! smak musi być,,przeciez marchwi nie dodam bo wtedy będzie za słodko,,,pietrucha ,,seler,,por, po troszku? koperek,,już modzę ,,a do modzenia i kombinacji jestem pierwsza ,,z niczego zrobić coś tez potrafię,,kocham takie szaleństwa:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

A jakich warzyw,,bo jestem ciekawska,,a co! smak musi być,,przeciez marchwi nie dodam bo wtedy będzie za słodko,,,pietrucha ,,seler,,por, po troszku? koperek,,już modzę ,,a do modzenia i kombinacji jestem pierwsza ,,z niczego zrobić coś tez potrafię,,kocham takie szaleństwa:serce:

Takie warzywa, tylko bez kartofelków.   :d

Screenshot_20180307-211959.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LACH napisał:

Takie warzywa, tylko bez kartofelków.   :d

Screenshot_20180307-211959.png

Oj mój kochany @LACH takie jakieś Peniscole wyszukał:święty: i dodał,,,jest Peniskaroten,,Penisselera,Penisopietruch,,, a to wszystko tak hiszpańsko brzmi i pass szo!!! jak to mówią tutaj a potem dodadzą alles paletti,,,to też moje kochane słowa,,,:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś powinnam zrobić na kolację jakąś chińszczyznę, bo wnuk z żoną przejazdem odwiedzą babcię i babcia zaproponowała właśnie taką lekką, ciepłą kolację. Składniki i przyprawy, pod kątem kuchni orientalnej mam, edekę też 100 m od domu. Co byście doradziły dziewczyny?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...