Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, aga1 napisał:

W ulubiony :( piątek , ulubione danie . Rybka co już nie pływa zrobię na dwa sposoby . Część zrobię tradycyjnie, to będzie też na kolację,  a część w cieście na ostro. To ja tak lubię. Idę po sałatę do Aldi i mam plana :) kupić cos dla siebie do domu. I nie będzie to proszek do prania . :)>:(

Zdradź później co się tradycyjnie w piątki kupuje :)

Edytowane przez Carmen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy piątku skromnie, szybko, smacznie, zdrowo: ryba w panierce, szpinak, kartofle. End ;)

Jadając systematycznie w Theatercafe widzę, że potrawy nie powalają z nóg. Zatem moi kochani bez wysiłku proszę. Polska kuchnia jest pyszna, zróżnicowana smakami, kolorami, fantazjami. Daleko Niemkom do Polek. Nie widzę powodu, aby wprowadzać rewolucje kuchenne , bo i tak nas prawdopodobnie  nie docenią (być może są małe wyjątki, al to zapewne zbyt mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi szpinaku. Zatem jutro przy niedzieli : naleśniki nadziewane szpinakiem plus full czosnku, plaster sera ementalera w środku oraz elementy wędzonej szynki parmeńskiej. Zawinięte wszystko w rulon i ....wyturlane w rozbełtanym jaju, panierka mojej produkcji (bułka tata, ziarna sezamu, płatki kukurydziane) usmażone na Buttaris na złoty kolor.

Narobię aromatu na okolicę, niech wiedzą, że my tu rozpustę kuilnarną stosujemy. 

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Heidi napisał:

Zostało mi szpinaku. Zatem jutro przy niedzieli : naleśniki nadziewane szpinakiem plus full czosnku, plaster sera ementalera w środku oraz elementy wędzonej szynki parmeńskiej. Zawinięte wszystko w rulon i ....wyturlane w rozbełtanym jaju, panierka mojej produkcji (bułka tata, ziarna sezamu, płatki kukurydziane) usmażone na Buttaris na złoty kolor.

Narobię aromatu na okolicę, niech wiedzą, że my tu rozpustę kuilnarną stosujemy. 

Ale narobiłaś mi apetytu na szpiank z czosnkiem i serem,,a jeszcze tak z pół roku temu na samą nazwę szpinak krzywilam gębuchę,,dopóki nie spróbowałam,,pycha,,,

U mnie ryba ,,często rybę smażę,,czemu? bo mam tutaj świeżutką,,pycha,,przepycha,,robię po francusku,,parysku,,mieszkam w czym się da ,,mąka,jajko,,na rózne sposoby,,pycha ,,dobre są tutaj kiełbaski na grila,,mięso mają ładne ,,bardzo ładne,,większośc wędlin nie dla mnie,,ochyda dla mnie,,ale nie brakuje dobrych rzeczy,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

@RADEK proszę Cię,,nie na noc,:o,,jutro chętnie mogą być nawet gorące,,chętnie,:love:,muszę zalupować aby zobaczyć co tam wsadzileś do środka,,,:święty: ale Ty jestes kochany,,,wszystkie życzenia kobiet tak szybko spełniasz? facet marzenie:p:love:

Lupka prawdę Ci powie: pokrzywa, szpinak, bunc z Bańskiej Górnej, czosnek, pieprz, sól. :cześć2:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RADEK napisał:

Lupka prawdę Ci powie: pokrzywa, szpinak, bunc z Bańskiej Górnej, czosnek, pieprz, sól. :cześć2:

Skąd ja wezmę pokrzywy i bunc z Bańskiej Górnej? :szok::sos::haha: Pozostaje mi kotlety mielone z indyka  wszamać....:smutek: Wczoraj w towarzystwie brukselki, a dzisiaj  z buraczkami zasmażanymi :tak2: No i sernik królewski na deser :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z nudów wpadłam na pomysł wykonania cepelinów. Aż 2 sztuki. Jak ja to ogarnę :haha:. Dorzucę je do naleśników. Niedziela- 7-my dzień tygodnia, to trzeba jeść za siedmiu :haha:. Święto, to święto, bandzioch musi mieć co robić :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marianek napisał:

A ja mam dzisiaj na obiad świeże okonie...:d

lodówka - pics_016_clean_790.jpg

OMG O.o Osobiście , wolę podziwiać rybki w akwarium , niż trzymać je w lodówce :haha: A tak po za tematem , to niezle się ustawiłeś . Do pracy jezdzisz na zachód a artykuły spożywcze kupujesz na wschodzie :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...