Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze mala uwaga, do tych co pytali o zakupy do sushi :) ja wszystko kupilam w Tesco.... nori, czyli ten algowy papier, ryz do sushi, Ingwer, czyli imbir, ten marynowany, rozowy, mlody w sloiczku, za 8 zl, mata do robienia sushi tez kilka zlotych, losos i paluszki krabowe surimi, wszystko razem kosztowalo kolo 40 zl... narobilismy z tego tyle sushi, ze 2 bite dni jedlismy, wyszlo boskie, aha, jeszcze do tego kupowalismy te ostrą zieloną paste wasabi... kosztynie sa wysokie.... ale wyszlo przepyszne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Betty napisał:

ja w tym roku wakacje na Ukrainie planuje spedzic.... Morze...... marzenie... z Przemysla do Odessy jezdzi bezposredni pociag... noclegi tanie bardzo... znalazlam dla 4 osob (2 dorosle i 2 dzieci) za 2 tys zl... na 3 tygoooodnie! jezyk o tyle o ile ukrainski znam, rosyjski znam perfekt, chociaz Ukraincy nie lubia rozmawiac po rosyjsku.... a samych Ukraincow baaaardzo lubie.... oj pochodzilabym po knajpkach, pochodzila... mniaaaam

Polecam,ja swego czasu spędziłam 2 tygodnie w hotelu GEORGE w centrum Lwowa śniadania to szwecki stół od 7.30-11. Czego tam nie było ful wypas,dania ,przystawki ,przystaweczki,kawka,kakao,herbaty jaki smak sobie życzysz,stół siebuginał.Cudne miasto cudni ludzie

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1bozka napisał:

Polecam,ja swego czasu spędziłam 2 tygodnie w hotelu GEORGE w centrum Lwowa śniadania to szwecki stół od 7.30-11. Czego tam nie było ful wypas,dania ,przystawki ,przystaweczki,kawka,kakao,herbaty jaki smak sobie życzysz,stół siebuginał.Cudne miasto cudni ludzie

u mnie w miescie jest jedna z dwoch w Posce szkol szkola ukrainska, zespol szkol od przedszkola do liceum, jakis cas temu uczylam tam niemieckiego. wszyscy nauczyciele oprocz mnie i matematyczki to byli Ukraincy, cudowni, wspaniali, a bal studniowkowy najlepszy na jakim bylam, zamiast Poloneza jak w polskich szkolach tanczyli maturzysci hopaka.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAM01028.thumb.jpg.5d3e405704347e858bc590d980509637.jpgWczoraj byłem u rzeźnika i kupiłem dwa płaty wołowiny na rolady. Jeden płat czeka na swoją kolejkę w zamrażarce, a drugi przyrządziłem dziś, z ziemniakami i modrą kapustą, doprawioną po swojemu.Farsz stanowił kawałek polskiej kiełbasy zakupiony w Rewe i polski ogórek kiszony, też stamtąd. Nie dodawałem plasterka boczku, wiadomo.. dietka :(:haha: sosik naturalny z gotowania.

Podpisuję swoje dania, by nie być posądzony o plagiat:oklaski::haha:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RADEK napisał:

Masz dziś kolację o 19-tej od Kuchty nie od księcia.R. I pamietaj, książęta nie gotują. 

Gotują, gotują.  Tyle,że nie z musu, ale dla fanaberii. Książęta wszystko mogą.  Taka ekstrawagancja to dla szpanu  . Na kolację nie zdążyłam się załapać,  bo zbyt duża ilość papilotow na głowie była  do ogarnięcia.  Musisz to powtórzyć :oklaski:jeśli  odrobinę  litości masz w kieszeni  kuchennego fartucha. Ja tym czasem wciągnie pempek po obiedzie :683_bed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

Gotują, gotują.  Tyle,że nie z musu, ale dla fanaberii. Książęta wszystko mogą.  Taka ekstrawagancja to dla szpanu  . Na kolację nie zdążyłam się załapać,  bo zbyt duża ilość papilotow na głowie była  do ogarnięcia.  Musisz to powtórzyć :oklaski:jeśli  odrobinę  litości masz w kieszeni  kuchennego fartucha. Ja tym czasem wciągnie pempek po obiedzie :683_bed:

Ja za to nie płacę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RADEK napisał:

Ja za to nie płacę. 

Jak to:o ? za leżenie nie płacisz ? :grzmotnąć:. To ja jednak mojego 92 -letniego księcia nie opuszczę, bo litość ma nade mną niezmierną. Płaci mi za siedzenie, leżenie, dłubanie w....nosie i za to , że kupuję gotowe ciastka( przyozdobię je po swojemu) , a on myśi że ja to dla niego upiekłam :oklaski:. Karteczki nie dam rady (nie śmiem) podczepić, bo dodanie do ciastka ubitej śmietany i  obłożenie jej borówkami to wyczyn żaden nie jest. 

Dzisiaj na obiad w (pseudo) restauracji jedliśmy: pieczona  pałka kaczki + kwaśna kapusta ugotowana+ ziemniaki. Żaden wielki specjał, ale żołądek pełen, garów do zmywania nie ma, tapczan wygodny, pogoda wiosennie piękna słoneczna. Relaks, relaks, relaks. Czas na ptasie :szept::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Jak to:o ? za leżenie nie płacisz ? :grzmotnąć:. To ja jednak mojego 92 -letniego księcia nie opuszczę, bo litość ma nade mną niezmierną. Płaci mi za siedzenie, leżenie, dłubanie w....nosie i za to , że kupuję gotowe ciastka( przyozdobię je po swojemu) , a on myśi że ja to dla niego upiekłam :oklaski:. Karteczki nie dam rady (nie śmiem) podczepić, bo dodanie do ciastka ubitej śmietany i  obłożenie jej borówkami to wyczyn żaden nie jest. 

Dzisiaj na obiad w (pseudo) restauracji jedliśmy: pieczona  pałka kaczki + kwaśna kapusta ugotowana+ ziemniaki. Żaden wielki specjał, ale żołądek pełen, garów do zmywania nie ma, tapczan wygodny, pogoda wiosennie piękna słoneczna. Relaks, relaks, relaks. Czas na ptasie :szept::oklaski:

Nie płacę za to, co na stole. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Betty napisał:

jeszcze mala uwaga, do tych co pytali o zakupy do sushi :) ja wszystko kupilam w Tesco.... nori, czyli ten algowy papier, ryz do sushi, Ingwer, czyli imbir, ten marynowany, rozowy, mlody w sloiczku, za 8 zl, mata do robienia sushi tez kilka zlotych, losos i paluszki krabowe surimi, wszystko razem kosztowalo kolo 40 zl... narobilismy z tego tyle sushi, ze 2 bite dni jedlismy, wyszlo boskie, aha, jeszcze do tego kupowalismy te ostrą zieloną paste wasabi... kosztynie sa wysokie.... ale wyszlo przepyszne...

Kochana jesteś, O te informacje właśnie mi chodziło :serce:. Skoro takie tanie produkty, to po kiego w restauracjach wywalają wysokie ceny, że normalny człowiek łukiem omija te przybytki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

....i niech karteczkę na stole położy.... dla Heidi :) bo czasami też bywam...niedowiarkiem

Hi, hi, hi..... @Heidi jak kartkę zobaczy od Księcia to wierzyć będzie, oj wierzyć...już sobie Księcia wybrała....takiego co przez żołądek...:tak2::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Kochana jesteś, O te informacje właśnie mi chodziło :serce:. Skoro takie tanie produkty, to po kiego w restauracjach wywalają wysokie ceny, że normalny człowiek łukiem omija te przybytki .

A roboczogodzina? :trele: A naczynia, zmywanie, gotowanie....te Nebenkosten to @Betty nie uwzględniła, bo Selbstbedienung był Zuhause :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...