Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie gotuje...hmm poszczą do Wigilii czy co:cześć3: Dziś zjadłem ogórkową z wkładką mięsną , wystarczy. Pierwszy raz gotuję tylko dla siebie, o czym wspominałem już. A jutro zrobię sadzone, ziemniaki smażone, wieczorem tylko kupię maślankę. Jem to co lubię, nie rzucam się na nie wiadomo jakie wykwintne dania, bo akurat mam dużo kaski:dobrze:

Edytowane przez Łukasz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

nikt nie gotuje...hmm poszczą do Wigilii czy co:cześć3: Dziś zjadłem ogórkową z wkładką mięsną , wystarczy. Pierwszy raz gotuję tylko dla siebie, o czym wspominałem już. A jutro zrobię sadzone, ziemniaki smażone, wieczorem tylko kupię maślankę. Jem to co lubię, nie rzucam się na nie wiadomo jakie wykwintne dania, bo akurat mam dużo kaski:dobrze:

Brawo......ja nie czynię tu żadnych wpisów z bardzo prostego powodu...od ubiegłego piątku nie ma mnie w kuchni :oklaski::oklaski: I jest mi z tym zajebiaszczo :oklaski: Ale powiem, co dzisiaj córka podała na obiad. Boczek wędzony ugotowany, czyli dwie potrawy w jednej...zupa z wędzonki i mięsko do....sałatki kartoflanej i jakichś takich pulpetów z bułki :szok: Nie powiem jak smakowały, bo nie tknęłam. Sałatka kartoflana niezła, do tego była gotowana kapusta kiszona (własnorobna) z kminkiem. I tyle. Zjadłam sałatkę ( bez majonezu, z octem, natką pietruszki i cebulką) i kapustę. A teraz dopchałam się ciasteczkami :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiad dzisiaj autorstwa córki mojego podopiecznego. Jak bedzie smakował ? zobaczymy miny domowników  przy stole . 

Przed wyjadzem dostałam małą lodowkę z zawartością : pieczeń z sarniny , klopsy , czerwona kapusta. Już sie wszystko rozmraża . Komentarz był nieoceniony . weż to sobie w domu odpoczniesz, nie będziesz gotowała obiadu. Niestety, Niemcy nie znają naszych przygotowań do świąt . I nic to ugotowanie jednego obiadu w porównaniu przygotowani wigilii . Ale  gest fajny . 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po świętach...czyli czas zabrać się za gotowanie...zatem wracamy do normalności :tak2: A w planach krupnik na serduszkach kurzych...i na dwa dni zrobimy, czyli kompania wojska też by się najadła :haha:Ktoś by pomyślał...niedzielny obiad i zupa? A tak.... po mięsnym obżarstwie zupa jest jak najbardziej wskazana...i wyśniona, wymarzona, bo na stelli takiej nie pojem :(....nie rozumiem niechęci Niemiaszków do podrobów O.o....Też tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

W tym roku Nowy Rok witamy ze znajomymi w moim domu . Planuję szwedzki stół , żeby na imprezie nie robić za gosposie :( Wiec chłopcy i dziewczęta macie jakieś super pomysły na coś fajnego i nieoklepanego . Chciałabym troszkę zabłysnąć .:haha::donos:

No to fajnie sie zanosi. Ja to robie zawsze sałatki ostatnio robiłam z kaszą kuskus pewnie znasz, ale to był hit. Piersza była zjedzona. Robie tez sporo dipów i podaje je w muszlach . Kiedyś przywiozłam z dzikiego kraju i to dość sporo. Wyprane w zmywarce sa do wielokrotnego użycia . Fajnie też wyglądają . Tylko po co ten policjant, czyzby bezalkoholowy sylwester był :zdrówko:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Święta, święta i po świętach...czyli czas zabrać się za gotowanie...zatem wracamy do normalności :tak2: A w planach krupnik na serduszkach kurzych...i na dwa dni zrobimy, czyli kompania wojska też by się najadła :haha:Ktoś by pomyślał...niedzielny obiad i zupa? A tak.... po mięsnym obżarstwie zupa jest jak najbardziej wskazana...i wyśniona, wymarzona, bo na stelli takiej nie pojem :(....nie rozumiem niechęci Niemiaszków do podrobów O.o....Też tak macie? 

Tylko jedna Pdp jadała wątróbkę drobiową . Na dwóch sztelach słyszałam , że nie jadają niczego co pochodzi od środka zwierzęcia , czy ptaka :haha: ale większość chętnie jadała wątrobę wołową . Nie są nauczeni do jedzenia podrobów , dlatego nie jadają i ja to potrafie zrozumieć , bo jak zobaczyłam w tureckim sklepie jadra byka , to tak mnie odrzuciło , że zapomniałam co chciałam kupić :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aga1 napisał:

No to fajnie sie zanosi. Ja to robie zawsze sałatki ostatnio robiłam z kaszą kuskus pewnie znasz, ale to był hit. Piersza była zjedzona. Robie tez sporo dipów i podaje je w muszlach . Kiedyś przywiozłam z dzikiego kraju i to dość sporo. Wyprane w zmywarce sa do wielokrotnego użycia . Fajnie też wyglądają . Tylko po co ten policjant, czyzby bezalkoholowy sylwester był :zdrówko:.

to nie policjant , tylko sygnał wzywania pomocy :haha:Nie znam tej sałatki , mogłabyś napisać recepturkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Tylko jedna Pdp jadała wątróbkę drobiową . Na dwóch sztelach słyszałam , że nie jadają niczego co pochodzi od środka zwierzęcia , czy ptaka :haha: ale większość chętnie jadała wątrobę wołową . Nie są nauczeni do jedzenia podrobów , dlatego nie jadają i ja to potrafie zrozumieć , bo jak zobaczyłam w tureckim sklepie jadra byka , to tak mnie odrzuciło , że zapomniałam co chciałam kupić :szok:

Było kupić , bardzo smaczne :) zresztą jak zwykle jadra :):) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

to nie policjant , tylko sygnał wzywania pomocy :haha:Nie znam tej sałatki , mogłabyś napisać recepturkę :)

Ale nie dzisiaj . Postaram sie jutro z rana. Mam maseczke na twarzy jak Mirelka i nie mogę sie oblizywac . A pisząc ten przepis nie opanuje odruchu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...