Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kopiowac linku nie będę, bo po prostu ręka sama się wzbrania, ale padłam dziś prawie zemdlona, gdy przeczytałam iż nowy minister finansów, wraz z naszym premierem ma zamiar sprzedawać obywatelom obligacje państwowe, bez oprocentowania, za to biorące udział w loterii z nagrodami, jakich jeszcze nie było na swiecie :d :d . Obligacje nie na 5 czy 10 lat, ale nawet na 50 czy 100, bo ludzie mają 2 miliardy czy ileś tam oszczednosci w skarpetach, więc po co mają się marnować, jak mogą wspomóc budżet panstwowy. No po prostu nie do kurła wiary. Ciekawe jakie zdanie na ten temat mają miłosnicy partii rządzącej :d :d :d , bo moim zdaniem powinni natychmiast te obligacje nabyć i to na najdłuzszy mozliwy termin, czyli na 100 lat. :d :d :d Ba, powinny byc dla nich obowiązkowe :d . Gdyby to był 1 kwietnia to nawet bym się usmiała z tej propozycji :d :d :d 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BabaJagusia i zabilas mi klina.

Pierwsze co wpadlo mi pod ta data 

Wspomnienia i święta w Kościele katolickim[2][3] obchodzą:

św. Barłaam z Antiochii (męczennik)

św. Mechtylda z Hackeborn

bł. Salomea (dziewica)

Wydarzenia w Polsce[edytuj | edytuj kod]

1257 – Poświęcono bazylikę św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu.

1417 – Elżbieta Pilecka, trzecia żona Władysława II Jagiełły, została koronowana na Wawelu na królową Polski.

1619 – Poświęcono odbudowaną kaplicę w Świętej Lipce.

1702 – III wojna północna: Dynów został ograbiony i spalony przez wojska szwedzkie.

1765 – Król Stanisław August Poniatowski otworzył w Warszawie pierwszą scenę publiczną, od 1807 roku nazywaną Teatrem Narodowym.

1808 – Do Wrocławia przyłączono okoliczne tereny, zwiększając powierzchnię miasta z 3,55 do 20,5 km².

1816:

Car Rosji i król Polski Aleksander I Romanow założył Królewski Uniwersytet Warszawski.

Nad Polską widoczne było całkowite zaćmienie Słońca (na linii Słupsk-Przemyśl).

1901 – Warszawski Hotel Bristol przyjął pierwszego gościa.

1906 – Założono Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu (jako Muzeum Archeologiczne).

1911 – Założono Klub Sportowy Polonia Warszawa.

1918 – Wojna polsko-ukraińska: ppłk Michał Tokarzewski-Karaszewicz zorganizował udaną odsiecz dla walczącego Lwowa.

1919 – Józef Piłsudski został honorowym obywatelem miasta Białegostoku.

1936 – Premiera komedii muzycznej Ada! To nie wypada! w reżyserii Konrada Toma.

1939 – 14 polskich literatów (m.in. Tadeusz Boy-Żeleński, Władysław Broniewski, Stanisław Jerzy Lec, Aleksander Wat i Adam Ważyk) podpisało oświadczenie witające przyłączenie Zachodniej Ukrainy do Ukraińskiej SRR.

1943 – Podczas likwidacji Obozu Janowskiego we Lwowie Niemcy wymordowali kilka tysięcy Żydów.

1948 – W Warszawie zakończył się proces działaczy PPS-WRN.

1953 – Utworzono Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.

1956 – Sejm PRL przyjął ustawę o radach robotniczych.

1959 – Rada Ministrów wydała rozporządzenie o połączeniu miast Katowice i Szopienice.

1965 – W 200. rocznicę powstania Teatru Narodowego oficjalnie otwarto odbudowany Teatr Wielki w Warszawie.

1966 – Ukazał się pierwszy album długogrający zespołu Czerwono-Czarni pt. Czerwono-Czarni.

1969 – Kontradmirał Ludwik Janczyszyn objął stanowisko dowódcy Marynarki Wojennej.

1980 – Rozpoczęto wydobycie w KWB „Bełchatów”.

1987 – Ewa Łętowska została pierwszym Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

1990 – Instytut Fizyki Jądrowej w Krakowie otrzymał, jako pierwszy w Polsce, numer IP (192.86.14.0), który został mu nadany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

1995 – W II turze wyborów prezydenckich Aleksander Kwaśniewski pokonał ubiegającego się o reelekcję Lecha Wałęsę.

1999 – Premiera filmu sensacyjnego Dług w reżyserii Krzysztofa Krauzego.

2005 – W Katowicach odsłonięto pomnik generała Jerzego Ziętka.

2009 – Sejm RP przyjął ustawę o grach hazardowych.

2012 – Polska formalnie została członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej.

2015 – Powstał Komitet Obrony Demokracji

nie badz taka babusiu Jagusiu, napisz!:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ja wiem :D!

19 listopada to dzień odkrycia Portoryko, a bez tego odkrycia nie poznalibyśmy Rickiego Martina, bo pozostałby zakryty na forever :D.

Matkobosko (i Ty Babo Jagusiu), jak dobrze, że odkryto Portoryko :D!

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BabaJagusia napisał:

Ale to nie ma znaczenia, że już był. To nie info z serii:uwaga, zaraz koniec świata.... Trzeba trochę się wysilić i poszukać. Nic więcej nie podpowiem. 

Okrutnico jedna,przestań się znęcać :przekleństwa:Zaraz padnę z ciekawości:szydera:

Bo chyba nie masz na myśli któregoś z tych świąt obchodzonych 19 listopada?

Dzień Toalet
Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
Międzynarodowy Dzień Mężczyzn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wciaz zadziwiaja mnie:kopara:

Slyniemy z pilotow a ostatnio z kierowcow BOR.

widzialam juz naklejki

,Patrz w lusterko, samochody BOR sa wszedzie,,:oklaski:

 

 

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/angela-merkel-wysadzona-przez-sop-z-opancerzonego-samochodu-kierowca-spanikowal,993662.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sayonara 52 napisał:

Patrz w lusterko, samochody BOR sa wszedzie,,

SOP,samochody SOP:( Kierowca tego z Merkel,rok doświadczenia.....z zawodu pirotechnik...Krewni i znajomi królika albo z łapanki znajomi znajomych.Każda dziedzina jakiej tknie sekta, schodzi na psy albo gorzej:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodzisława napisał:

Ze specjalną dedykacją, dla miłosników i wyznawców PIS. Duzo zdrowia :d zycze. . https://www.money.pl/gospodarka/rewolucja-w-l4-nowe-zasady-moga-zmusic-przewlekle-chorych-do-pracy-6447755777550465a.html

 

 

Już to odpowiednio skomentowałam na FB.

Sytuacja hipotetyczna.

Pracownik wraca po krótkim L4 na grypę do pracy, na budowę.Za parę dni ulega jakiemuś wypadkowi,nie ma prawa do kolejnego L4 przez 90 dni więc MUSI co dnia cały zagipsowany stawić się na budowie ....Pomysłodawcy to debile,ale czego spodziewać się po sekcie:(Niczego co ma choć cień normalnego myślenia:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 Ależ skąd, stawiać na budowie się nie musi. Może sobie leżeć w tym gipsie jak długo zechce, ale....zasiłeczku chorobowego nie dostanie przed upływem 90 dni :d , więc jesli wczesniej nie umrze z głodu i braku pieniedzy na leki, to jest nadzieja :d :d :d , że się doczeka :d :d . Ciekawe czy idąc dalej tą drogą......uszczelniania :d  kaczysci wpadną na pomysł, aby zabronić przed upływem okreslonego czasu hospitalizacji, lekarskich konsultacji itd..... :d W sumie to i tak nie ma to większego znaczenia, bo nasza służba zdrowia jest w agonii . Mam tylko nadzieję, że wyznawców PIS dotknie ta cudowna zmiana :d , choc jak to mówią, nie życz drugiemu co tobie niemiłe :d :d :d 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA-OSZUSTWO!!!!PILNUJCIE CO DOSTAJECIE NA E MAIL!!!!NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ!!!

Takie :cudo: dostałam na meila:

"

Dzien dobry,

przesylamy fakture. Ponizej prezentujemy jej podsumowanie.

Numer faktury: F/20203339/12/19

Data wystawienia: 17.12.2019

Numer konta Klienta: 27685576

Jesli obawiasz sie, ze ten mail jest falszywy, prosimy sprawdzic:

•zgodnosc faktury w aplikacji Play24,

•kwote faktury i rachunek bankowy - wystarczy wybrac na klawiaturze

*125#, zatwierdzic, nastepnie skorzystac z opcji wyboru,

•telefon z tej faktury: 534 636 532.

Szczegóły przelewu PDF"

ps otworzyłam tylko dlatego,że się spodziewałam faktury za projekt kuchni i myslałam,że to to właśnie, a tu taki kwiatek.

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, foczka63 napisał:

UWAGA-OSZUSTWO!!!!PILNUJCIE CO DOSTAJECIE NA E MAIL!!!!NIE DAJCIE SIĘ NACIĄGNĄĆ!!!

Takie :cudo: dostałam na meila:

"

Dzien dobry,

przesylamy fakture. Ponizej prezentujemy jej podsumowanie.

Numer faktury: F/20203339/12/19

Data wystawienia: 17.12.2019

Numer konta Klienta: 27685576

Jesli obawiasz sie, ze ten mail jest falszywy, prosimy sprawdzic:

•zgodnosc faktury w aplikacji Play24,

•kwote faktury i rachunek bankowy - wystarczy wybrac na klawiaturze

*125#, zatwierdzic, nastepnie skorzystac z opcji wyboru,

•telefon z tej faktury: 534 636 532.

Szczegóły przelewu PDF"

ps otworzyłam tylko dlatego,że się spodziewałam faktury za projekt kuchni i myslałam,że to to właśnie, a tu taki kwiatek.

No i komputer do natychmistowego pszeskanowania przez dobry program antywirusowy

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

@foczka63 a skad wiesz ze falszywka?

Boszsz,ja juz dawno dostalam fakture i zaplacilam

Bo nie mam i nigdy nie miałam żadnego numeru w Play,numer podany na fakturze nie jest moim nr telefonu.Stąd.Nawet gdybym miała,albo gdyby to o moją sieć chodziło zadzwoniłąbym na infolinię zapytać o co kaman bo nigdy w ten sposób faktur za telefon nie dostaję a poza tym meil przyszedł na mój drugi adres poczty ,którego używam tylko do spraw prywatnych,do urzędów podaję tzw.służbowy adres.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...