Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, sayonara 52 napisał:

Nie rozumiem. Za cholerę nie rozumiem. 

Jak ludzie, którzy zaraz po śmierci obwołali Jana Pawła II świętym, teraz odzierają jego pamięć z godności a sam majestat narażają na śmieszność. 

Dawno już byłem pewien, że żywy papież był mniej "przydatny" naszym rodakom. Mógł jeszcze zabronić, zaprotestować, odmówić. Po śmierci jest bezbronny wobec głupoty i biznesowych zapędów niektórych, mieniących się lepszymi od innych.

W końcu jednak jesteśmy chyba jednym krajem, w którym bycie niewierzącym - praktykującym jest powszechnie zrozumiałe. Taka specjalizacja.

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, foczka63 napisał:

@Tomas1965 Gdyby wprowadzic podatek kościelny, jak w D ,to się okaże, że katolików w Polsce jest może 10%....

No i?

Nawet gdyby wprowadzony został taki podatek, w co nie wierzę, niczego by to nie zmieniło. Nagle by się okazało, że niepłacenie podatków nie jest żadnym grzechem. Wystarczy, że, pokazując to oczywiście sąsiadom, ostentacyjnie rzucisz coś na tacę.

Hierarchia kościelna w Polsce postawiła na gusła w miejsce Ewangelii. Zadbała o wiarę w cudowną wodę, sanktuaria, nieomylność proboszcza i półboskość biskupa. Show must go on. Liczy się tylko kasa.

Nawet Franciszka biorą na przeczekanie. Pokaz pogardy wobec głowy Kościoła dali już w Krakowie na dniach młodzieży. Ten przepych w kontraście do myśli franciszkańskiej...

Im nie zależy na wierzących. Im zależy wyłącznie na praktykujących. A im głupsi, tym lepiej.

Jednak przedobrzyli. W efekcie takiego, a nie innego prowadzenia lekcji religii w szkole, wpadli we własne sidła. Sami teraz pracują na odwracanie się młodych ludzi od wiary.

A starych wielbicieli gościa z Portu Drzewnego w Toruniu ubywa. Biologia...

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie suweren wzial sprawy w swoje rece. Niezadowolony z werdyktu sadowego suweren wezwal policje do gmachu sadu. Ta , w ilosci 2 funkcjonariuszy przybyla ochoczo i wtargnela na sale sadowa , a nastepnie przystapila do legitymowania sedziego. Jaka ja glupia bylam,. ze policji nje wzywalam jak mi niedouczona sedzina ustanowila sluzebnosc na moim gruncie dla sasiada, ktory wcale tej sluzebnosci nie potrzebowal. zaoszczedzilabym 2500 zl na apelacje i adwokata. Oj, glupia ja. https://wiadomosci.wp.pl/poznan-policja-chciala-legitymowac-sedzie-na-sali-rozpraw-to-nie-bazar-6438210298022017a

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s Upraszam sie o wyroyumialosc dla bledow wszelakich w pisowni, ale ten zly , okrutny Niemiec, pozyczyl mi z wlasnej inicjatywy swojego laptopa niemieckiego , tfu na psa urok:d, zebym sobie mogla tv polska ogladac i inne rzeczy na laptopie wyprawiac . Moj laptop chwilowo jest w stanie spiaczki farmakologicznej, czy wyjdzie z tego nie wiem, ale sie dowiem za 5 dni. Czolem!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dodzisława napisał:

Nareszcie suweren wzial sprawy w swoje rece. Niezadowolony z werdyktu sadowego suweren wezwal policje do gmachu sadu. Ta , w ilosci 2 funkcjonariuszy przybyla ochoczo i wtargnela na sale sadowa , a nastepnie przystapila do legitymowania sedziego. Jaka ja glupia bylam,. ze policji nje wzywalam jak mi niedouczona sedzina ustanowila sluzebnosc na moim gruncie dla sasiada, ktory wcale tej sluzebnosci nie potrzebowal. zaoszczedzilabym 2500 zl na apelacje i adwokata. Oj, glupia ja. https://wiadomosci.wp.pl/poznan-policja-chciala-legitymowac-sedzie-na-sali-rozpraw-to-nie-bazar-6438210298022017a

już  przestaly funkcjonować jakiekolwiek zasady działania instytucji państwowych i standardy europejskie.W jakim my zyjemy kraju??????????????????????

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jurek50 napisał:

już  przestaly funkcjonować jakiekolwiek zasady działania instytucji państwowych i standardy europejskie.W jakim my zyjemy kraju??????????????????????

@Jurek50 Ze tak powiem, PIS sp.......l co sie dalo, nawet wybory, ale to co sie wydarzylo w poznanskim sadzie, to sie nie wpisuje w zadne kanony. Pozdrawiam wielbicieli PIS. Komentujac Twoj post, moge powiedziec tylko jedno, Polacy maja genetyczny potencjal debilizmu. Od zarania dziejow, co pokazuje nasza historia. Rozbiory i takie tam........ Opozycja nie zyje, wiec albo trzeba przywyknac, albo pakowac walizki na forever. Polecam do obejrzenia ostatni odcinek Kariera Nikodema Dyzmy, ostatnia scena. Tylko czy to otworzy oczy ludziom?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rozan24 napisał:

Po co myśleć o polityce? Strata czasu. Lepiej kupić sobie trochę sprzętu i asortymentów do rehabilitacji i trochę się porozciągać nie wychodząc nawet z domu, bo wszystko to można zamówić na www.helpik24.pl

E....pani helpik 24 ....Ty jesteś opiekunką/opiekunem jak my , tutaj wszyscy , czy innym cudakiem reklamującym ? Weź  Ty się sama  porozciągaj może ...przeciągnij na wszystkie możliwe strony ...cooo ? My , forumowicze wysportowani , giętcy jesteśmy :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się , nie karmić trola. 

A swoją drogą, to ciekawe. 

Dwoisz się i troisz, żeby czasem jakiejś nazwy, albo nazwiska, adresu czy telefonu nie podać, a tu cyk, reklama. 

Czy ktoś, coś w tej sprawie??? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się

"My , forumowicze wysportowani , giętcy jesteśmy"

Nie wszyscy moja pani, nie wszyscy. Ja tam na ten przykład giętki i wysportowany już byłem. Teraz przeszedłem na drugą stronę skali. I zamiast hantli, trenażerów, czy innych ergometrów używam lodówki, kuchni, garnków i patelni.

A co kurde!?

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomas1965 napisał:

@Baśka powtarzająca się

"My , forumowicze wysportowani , giętcy jesteśmy"

Nie wszyscy moja pani, nie wszyscy. Ja tam na ten przykład giętki i wysportowany już byłem. Teraz przeszedłem na drugą stronę skali. I zamiast hantli, trenażerów, czy innych ergometrów używam lodówki, kuchni, garnków i patelni.

A co kurde!?

Kurde-Szatan.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Tomas1965 napisał:

@Baśka powtarzająca się

"My , forumowicze wysportowani , giętcy jesteśmy"

Nie wszyscy moja pani, nie wszyscy. Ja tam na ten przykład giętki i wysportowany już byłem. Teraz przeszedłem na drugą stronę skali. I zamiast hantli, trenażerów, czy innych ergometrów używam lodówki, kuchni, garnków i patelni.

A co kurde!?

E tam ....cicho byćććć ! Po kiego grzyba mamy się przyznawać do jakichś , naszych niemocy ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dodzisława napisał:

@Jurek50 Ze tak powiem, PIS sp.......l co sie dalo, nawet wybory, ale to co sie wydarzylo w poznanskim sadzie, to sie nie wpisuje w zadne kanony. Pozdrawiam wielbicieli PIS. Komentujac Twoj post, moge powiedziec tylko jedno, Polacy maja genetyczny potencjal debilizmu. Od zarania dziejow, co pokazuje nasza historia. Rozbiory i takie tam........ Opozycja nie zyje, wiec albo trzeba przywyknac, albo pakowac walizki na forever. Polecam do obejrzenia ostatni odcinek Kariera Nikodema Dyzmy, ostatnia scena. Tylko czy to otworzy oczy ludziom?

Jeszcze do teatru wleżli zapytać o poziom nagości w przedstawieniu...debile,no kuźwa debile sekciarskie do potęgi entej:( Mamy państwo policyjno -kościelne w całej okazałości:( Gdzieś tam w szkole dzieci z okazji dnia papieskiego całowały jakieś niby relikwie.....Szkoda ,ze klesze doopy nie myły.Świat się kończy:(

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...