Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/trybunal-konstytucyjny-zajmie-sie-sprawa-list-poparcia-kandydatow-do-krs,41233.html

 

Przypadek??????,ciekawe jak to się ma do ich własnego zapisu w ustawie ,ze trybunal ma rozpatrywać sprawy wg.kolejnosci ich wpływu.Wiele wcześniejszych spraw lezy nie ruszonych,a rozpatrywane sa tylko te potrzebne do celów politycznych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jurek50 napisał:

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/trybunal-konstytucyjny-zajmie-sie-sprawa-list-poparcia-kandydatow-do-krs,41233.html

 

Przypadek??????,ciekawe jak to się ma do ich własnego zapisu w ustawie ,ze trybunal ma rozpatrywać sprawy wg.kolejnosci ich wpływu.Wiele wcześniejszych spraw lezy nie ruszonych,a rozpatrywane sa tylko te potrzebne do celów politycznych.

@Jurek50pamietam jak dziejsza ,,wadza,,krytykowala TK za opieszalosc.

Niedawno czytalam,ile posiedzen w sumie bylo obecnie.

No rozpacz.

Mocno sie ineresowalam Tk i tym co sie tam dzieje,bo bliska kolezanka tam pracowala, i relacjonowala,

co sie dzialo po zmianie.

Oczywiscie prace stracila.

Szkoda gadac, ,,dobra zmiana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25101250,andrzej-seweryn-czyta-wiersz-z-1942-roku-a-w-tle-zdjecia-z.html#s=BoxOpImg1

 

Wprawdzie tekst nie jest nowy,ale w takiej interpretacji robie wrazenie.Obawiam się jednak ze ciemny lud nie zrozumie przeslania,dla nich liczy się tylko 500 i nic innego ich nie interesuje.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jurek50 napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25101250,andrzej-seweryn-czyta-wiersz-z-1942-roku-a-w-tle-zdjecia-z.html#s=BoxOpImg1

 

Wprawdzie tekst nie jest nowy,ale w takiej interpretacji robie wrazenie.Obawiam się jednak ze ciemny lud nie zrozumie przeslania,dla nich liczy się tylko 500 i nic innego ich nie interesuje.

Doskonałość przy tym tekście to nic...absolutnie wspaniały, a jego znaczenie powala celnością.....no i komentarze internautów...trafiony-zatopiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jurek50 napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25101250,andrzej-seweryn-czyta-wiersz-z-1942-roku-a-w-tle-zdjecia-z.html#s=BoxOpImg1

 

Wprawdzie tekst nie jest nowy,ale w takiej interpretacji robie wrazenie.Obawiam się jednak ze ciemny lud nie zrozumie przeslania,dla nich liczy się tylko 500 i nic innego ich nie interesuje.

Dobrze, że jeszcze są tacy, do których ten tekst dociera. I chyba trzeba zacząć dziękować za Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/morawiecki-przyjme-dymisje-wiceministra-piebiaka-mysle-ze-to-konczy-sprawe/fcz9hvk

 

Po raz kolejny okzal brak szacunku dla Społeczeństwa i dla poszanowania Prawa.Jest dymisja,sprawe zamiecie się pod dywan i nie będzie tematu,w zamian za to kolejna obietnica.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jurek50 napisał:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/morawiecki-przyjme-dymisje-wiceministra-piebiaka-mysle-ze-to-konczy-sprawe/fcz9hvk

 

Po raz kolejny okzal brak szacunku dla Społeczeństwa i dla poszanowania Prawa.Jest dymisja,sprawe zamiecie się pod dywan i nie będzie tematu,w zamian za to kolejna obietnica.

A czego się spodziewałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jurek50 napisał:

niestety,i coraz bardziej tragiczne

Czy tylko na tym forum ludzie widzą co się dzieje?! Zaprzestałam już oglądania tv (obojętnie jakiej frakcji), nie czytam już wiadomości na bieżąco, nienawidzę chodzić do sklepów, omijam szerokim łukiem ławki i parki, a i tak zewsząd dobiegają tragiczne wieści. Jestem przerażona, że znowu wygrają wybory >:( Kiedy naród się otrząśnie?! Kiedy będzie za późno?! Gdy kraj będzie zrujnowany?! Kiedy?! Kiedy?! Czarno widzę przyszłość >:( A emerytury, to pewnikiem nie doczekam nigdy >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Czy tylko na tym forum ludzie widzą co się dzieje?! Zaprzestałam już oglądania tv (obojętnie jakiej frakcji), nie czytam już wiadomości na bieżąco, nienawidzę chodzić do sklepów, omijam szerokim łukiem ławki i parki, a i tak zewsząd dobiegają tragiczne wieści. Jestem przerażona, że znowu wygrają wybory >:( Kiedy naród się otrząśnie?! Kiedy będzie za późno?! Gdy kraj będzie zrujnowany?! Kiedy?! Kiedy?! Czarno widzę przyszłość >:( A emerytury, to pewnikiem nie doczekam nigdy >:(

wyznawcy latwej kasy otrzasna się wtedy jak skoncza się darowizny bo Panstwo będzie bankrutem,albo jak zacznie się realizować ostatni wers,wiersza,ktory przedstawil Andrzej Seweryn, i chapeau bas dla niego i pozostałych artystów.Dzielo godne mistrza.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będą wygrywać jeszcze przez wiele lat. Po ostatnich wyborach w Niemczech trochę rozmawiałam o wyniku. Stare pokolenie głosowało tradycyjne ale coraz więcej młodych głosuję inaczej. Stąd zmiana. Pewnie u nas też musimy jeszcze poczekać. Jedno tylko mi się marzy. By układ sił nie był nie aż tak przytłaczający. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięto OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!!

Działa niezgodnie z prawem! Kombinują z umowami, do ostatniej chwili zwlekają z formalnościami! Ja dałam się nabrać i pojechałam do rodziny mają nadzieję, że umowa dla mnie zostanie wysłana do DE. 2 tygodnie czekałam i nic! Kilka razy dzwoniłam do biura i za każdym razem słyszałam, że umowa już jest wysłana i że zaraz ją otrzymam! Oszukali mnie! I podejrzewam, że nie jestem jedyna! 

Po zadaniu konkretnych pytań-migają się, kręcą i kłamią.

Zdecydowanie nie polecam tej firmy! 

Uważajcie na nich! 

Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać. 

Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.08.2019 at 12:09, dominikalistwan napisał:

Usunięto OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ!!

Działa niezgodnie z prawem! Kombinują z umowami, do ostatniej chwili zwlekają z formalnościami! Ja dałam się nabrać i pojechałam do rodziny mają nadzieję, że umowa dla mnie zostanie wysłana do DE. 2 tygodnie czekałam i nic! Kilka razy dzwoniłam do biura i za każdym razem słyszałam, że umowa już jest wysłana i że zaraz ją otrzymam! Oszukali mnie! I podejrzewam, że nie jestem jedyna! 

Po zadaniu konkretnych pytań-migają się, kręcą i kłamią.

Zdecydowanie nie polecam tej firmy! 

Uważajcie na nich! 

Mam nadzieję, że nie dacie się oszukać. 

Prosimy nie zakładać multikont i nie prowadzić na stronach naszego forum czarnego PR-u.

A widzisz?

Trzeba myśleć przed wyjazdem. Wysłanie umowy na adres mailowy nie kosztuje a przynosi spokój ducha.

To nie złośliwość, tylko praktyczna rada. Sama często biorę oferty last minut i mi to nie przeszkadza. Wyjeżdżam spokojna, bo umowę mam. Raz mnie nawet zapytano:

- Po co?

- Po to, żeby daty i kwoty się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.08.2019 at 19:38, Jurek50 napisał:

niestety,i coraz bardziej tragiczne

Przypadkiem obejrzałam dziś Wiadomości na TVP 1 i już się nie dziwię,że są w kraju zwolennicy PIS:(Mistrzowskie pranie mózgu widza:(Jak ktoś ogląda tylko takie wiadomości ,niczym się nie interesuje,niczego nie czyta ,czerpie wiedzę tylko z TV państwowej i tego co klecha sączy na mszy do ucha to oczywistym jest ,że kocha sektę nad życie i tylko na nią bedzie głosował,"bo przecież mówią w telewizji ,że w Polsce jest teraz bardzo dobrze..."

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, foczka63 napisał:

Przypadkiem obejrzałam dziś Wiadomości na TVP 1 i już się nie dziwię,że są w kraju zwolennicy PIS:(Mistrzowskie pranie mózgu widza:(Jak ktoś ogląda tylko takie wiadomości ,niczym się nie interesuje,niczego nie czyta ,czerpie wiedzę tylko z TV państwowej i tego co klecha sączy na mszy do ucha to oczywistym jest ,że kocha sektę nad życie i tylko na nią bedzie głosował,"bo przecież mówią w telewizji ,że w Polsce jest teraz bardzo dobrze..."

Jest późny wieczór. Sprowokowałaś mnie do poważnego wywodu.

Przez kilkadziesiąt lat szlajałem się po świecie czując, że nie mam duszy emigranta. Wracałem, bo tam było moje gniazdo, rodzina, podwórko, kumple, przeciwnicy, pierwsza piaskownica, Wisła, która nauczyła mnie pokory, ludzie, którzy zarazili ciekawością. Zwiedzałem zaspokajając marzenia, czasem wypełniając zapotrzebowanie na adrenalinę.

Teraz jestem po pięćdziesiątce, finanse zmusiły mnie do zahaczenia się w tej pracy. Spędziłem poza Polską pół roku mając stały kontakt dzięki internetowi.

Jestem przerażony!

W naszym pięknym kraju ludzie zostali podzieleni na dwa obozy, które nie są w stanie ze sobą rozmawiać. Nie ma sporu. Jest nienawiść. Nie ma dyskusji. Jest śmiertelna wrogość. Nic nie jest szare. 

"Kto nie z nami, ten przeciw nam"

"Hejt, hańba, zdrada..."

Co jeszcze do cholery jesteśmy w stanie sami sobie zrobić?

Mimo problemów pokazałem małoletniej córce pół Europy. Ona widziała, że wszędzie czułem się jak u siebie, a nieznani ludzie uśmiechali się do nas. Jak teraz jej wytłumaczyć, że zawsze chciałem wracać? Sam sobie nie potrafię tego wyjaśnić.

"Czasy się zmieniają" śpiewał kiedyś Bob Dylan. 

Tylko dlaczego u nas tak bardzo na gorsze?

Czy jesteśmy naprawdę tak głupim i sprzedajnym narodem, że 500+ jest w stanie usprawiedliwić każde sk...stwo?

Dalej nie piszę. Nie powinienem. Pewne ograniczenia języka na publicznym forum jednak muszą obowiązywać.

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

Przypadkiem obejrzałam dziś Wiadomości na TVP 1 i już się nie dziwię,że są w kraju zwolennicy PIS:(Mistrzowskie pranie mózgu widza:(Jak ktoś ogląda tylko takie wiadomości ,niczym się nie interesuje,niczego nie czyta ,czerpie wiedzę tylko z TV państwowej i tego co klecha sączy na mszy do ucha to oczywistym jest ,że kocha sektę nad życie i tylko na nią bedzie głosował,"bo przecież mówią w telewizji ,że w Polsce jest teraz bardzo dobrze..."

Rozumiem, że, o ile ktoś ma tylko tv naziemną, i jest na nią, niejako, skazany, nie ma możliwości interpretacji tego, co się dzieje. Rozumiem, że kogoś nie stać na czytanie prasy. Rozumiem, że nie każdy obywatel ma dostęp do internetu. Ale tak, czy siak, zastanawia mnie tylko, dlaczego ludzie mający wybór w oglądaniu różnych kanałów, czytaniu mediów itp nadal tkwią przy "jedynej, słusznej opcji". Lenistwo? Przywiązanie? Indoktrynacja? Ślepota? 

Mam w swojej rodzinie wielodzietne rodziny. Zgarniają full kasy hołdując zasadzie....po mnie choćby potop. To budzi przerażenie. Mam wśród swoich znajomych światłych i wykształconych ludzi...i oni także ślepo wpatrują się w "dobrą zmianę". I to też budzi przerażenie. 

Gdzie nie spojrzeć, to każdy znajduje interesujący go kawałek sukna i drze na strzępy dla siebie, nie patrząc w dal...nie zastanawiając się nad konsekwencjami w przyszłości...nie wyciągając wniosków z przeszłości. I tym jestem najbardziej przerażona. 

Pytanie brzmi....co dalej? I na nie nie znajduję odpowiedzi............

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas1965 napisał:

@Mirelka1965 Za Maleńczukiem:

"Wyobraźmy sobie, że Wyspiański pisze dziś "Wesele". "Miałeś chamie złoty róg". Przecież teraz, by go od czci i wiary odsądzili! "Ty suwerena opluwasz!".

Trudno...i w żałobie poczekam na Babinicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...