Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minut temu, salazar napisał:

Jakiś tam gejzer może ma, pytanie tylko, co się z niego wydobywa :D ;).

Juz Ci mówię, wydobywa się smoła i ogień piekelny. Jak to u diałba :d . Całe życie myslałam, że diabeł w Lęczycy mieszka, a tu prosze, w Toruniu jak malowany :d .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, foczka63 napisał:

409 tys w całym 2018 a urodziło się tylko 32 tys.Najwięcej zgonów w tym stuleciu!

To nie wina wiatraków tylko indolencji lekarzy, NFZ i Ministerstwa Zdrowia. Do specjalisty się nie dostaniesz szybciej jak za rok, a moze i dwa. Doszło juz do tego, że prywatne wizyty umawiać trzeba z wyprzedzeniem 2 miesięcy. Jaja jak berety. Akurat mój syn ma problem natury zdrowotnej i wszystkie badania robił prywatnie, włącznie z gastroskopią i innymi. Ludzie umierają przed szpitalem, pod szpitalem, w domach, bo lekarz odmawia przyjazdu. No, taka to polityka pro zdrowotna  w RP.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar :szydera:, ja dziś mam dzień tolerancji dla mądrych inaczej, zatem nic mi nie opadowywuje. A propo's wiatraków, to mieszkam z moją babuleńką jakieś 100 metrów od nich oraz tych solarnych farm. Babcia skonczyła własnie 98 lat i cieszy się dobrym zdrowiem, a mnie głowa na te osiem lat mieszkania z wiatrakami bolała raz. Częsciej boli mnie ząb mądrości, z powodu głupoty niektorych. :d :d :d 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

To nie polityka zdrowotna, to nowy program miłosciwie nam panującej,jedynej słusznej...EUTANAZJA +

To tez, ale polityka zdrowotna PO tez pozostawała w sferze wyobraźni. Moj syn, ktory ma zdiagnozowaną chorobę przewlekłą, idzie do lekarki z jej objawami, a ta mu mówi, że ta choroba nie ma z tym nic wspolnego, jak ma i to bardzo duzo. Indolencja lekarzy jest przerażająca po prostu. Szczęsliwie jednak zdarzają się dobrzy lekarze, z intuicją. Tu nie jedna pewnie książkę mogłaby napisać, o swojej drodze przez mękę, w celu postawienia diagnozy. 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława Z indolencją się zgadzam ,nie od dziś.Się naoglądałam mądrali ,ze na całe życie wystarczy.

Teraz jak dr nie powiesz co Ci jest i co potrzebujesz to on zanim znajdzie to będziesz jużpo sekcji zwłok:(

Co do stricte polityki zdrowotnej, to mnie wkurza ,że rządy.te,poprzednie i jeszcze poprzednie nie ida po sprawdzone ,skuteczne rozwiązania np.skandynawskie, tylko tylko kombinuja jak tu jeszcze uszczknąc dla siebie z gównianego budźetu przeznaczonego na służbę zdrowia.I pomysły mają coraz bardziej z doopy wzięte:(No i przede wszystkim dopóki PKB będzie niskie,dopóty nic się tu podejrzewam na lepsze nie zmieni

No ,ale personel służby zdrowia to nie górnik,ich się nie boją a szkoda

Bo moim zdaniem strajk w tej grupie zawodowej jak już to powinien tak wyglądać ,ze każdy pracownik,każdziutki od dyrektora szpitala po salową powinien przerwać pracę na 1 dzień.W każdej nawet najmniejszej placówce służby zdrowia.Wszyscy!!!Zaraz by się dofinansowanie na godnym poziomie znalazło!I PKB poszło do góry.

Ale póki co to nierealne:(

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dodzisława napisał:

Juz Ci mówię, wydobywa się smoła i ogień piekelny. Jak to u diałba :d . Całe życie myslałam, że diabeł w Lęczycy mieszka, a tu prosze, w Toruniu jak malowany :d .

A ja głupia, myślałam, że woda święcona, tylko lekuchno podgrzana, która świetnie leczy reumatyzm i podagrę i jak krzyż boli od leżenia krzyżem, no tak mówią "święte źródła". O krynico mądrości! :haha:

PS. Cycki mnie lekko opady... grawitują :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

A ja głupia, myślałam, że woda święcona, tylko lekuchno podgrzana, która świetnie leczy reumatyzm i podagrę i jak krzyż boli od leżenia krzyżem, no tak mówią "święte źródła". O krynico mądrości! :haha:

PS. Cycki mnie lekko opady... grawitują :szydera:

https://www.wprost.pl/417640/Bakterie-kalowe-w-86-proc-wody-swieconej SMACZNEGO:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, foczka63 napisał:

 

Bo moim zdaniem strajk w tej grupie zawodowej jak już to powinien tak wyglądać ,ze każdy pracownik,każdziutki od dyrektora szpitala po salową powinien przerwać pracę na 1 dzień.W każdej nawet najmniejszej placówce służby zdrowia.Wszyscy!!!Zaraz by się dofinansowanie na godnym poziomie znalazło!I PKB poszło do góry.

Ale póki co to nierealne:(

 

Mialas niedawno powazny zabieg.  Dobrze,ze w tym czasie nikt od lozka nie odszedl,by strajkowac tak jak piszesz,bo marnie to bym widziala :-)

Napisalabys chociaz ,ze jakies dyzury podczas strajkowania powinny byc,ale tak kazdy ,kazdziutki i to na caly dzien???

To by u mnie  w miescie i nie tylko- zaklady pogrzebowe zarobily kasiwa,a ksiadz,organista itp....;)))))))))))))))) W glowach by im sie poprzewracalo ;)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, salazar napisał:

Jakiś tam gejzer może ma, pytanie tylko, co się z niego wydobywa :D ;).

Właśnie ... W Lądku Zdroju kiedyś dowiercono się przypadkiem do gorących źródeł. Miasto miło wielki plany, a później zasypywano to źródło czym się dało... i zaległa jeszcze wielksza cisza...))))

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Dodzisława napisał:

@foczka63 Jakim to cudownym sposobem PKB ma byc wysokie, jak więcej urzędników niz robotników w tym naszym kraju. A podobno na świecie nam zazdroszczo :d :d :d Wszystkiego nam zazdroszczo :d :d:d 

No wiem ,wiem,tak sobie tylko teoretyzuje i marzę o normalnym kraju.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...