Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja generalnie nie mogę pojąć prawa i zasad odbierania rodzicom ich dzieci, zwłaszcza w przypadku Norwegii, Niemiec czy Szwecji. Nosz gotuje się we mnie na takie praktyki. Nie uwzględnia się różnic kulturowych ( pomijam patologię ) Dla mnie to barbarzyństwo, kradzież i rozbój. Jeżeli nawet w rodzinie coś jest nie halo, to trzeba próbować jej pomóc a nie zabierać dzieci. To bezduszność i ostatni krok jaki można zrobić. Nieznajomość języka i prawa danego kraju skazuje Polaków na przegraną. Podziwiam tego konsula bo z artykułu wynika, że był ostoją dla rodziców. Sprawa jest warta każdego szumu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hawana napisał:

To tylko poparcie symboliczne. Same glosy nic nie zwojuja .Najwieksza moc sprawcza ma  MSZ, ktory moze powolac sie na umowy miedzynarodowe i powinien dzialac w obronie pracownika.

No jak mamy liczyć na MSZ to czarno to widzę :szydera: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Mycha napisał:

Ja generalnie nie mogę pojąć prawa i zasad odbierania rodzicom ich dzieci, zwłaszcza w przypadku Norwegii, Niemiec czy Szwecji. Nosz gotuje się we mnie na takie praktyki.

Co tu jest do rozumienia Mycha. W historii i to nieodległej musiało dochodzić do wykorzystywania dzieci w czterech ścianach własnych domów :( W czym przodują kraje rzadko zaludnione ...  Państwo wprowadziło taki kij... Kraj bogaty nie zawsze znaczy, że jest ucywilizowany do podszewki ... O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NNNdanuta napisał:

Co tu jest do rozumienia Mycha. W historii i to nieodległej musiało dochodzić do wykorzystywania dzieci w czterech ścianach własnych domów :( W czym przodują kraje rzadko zaludnione ...  Państwo wprowadziło taki kij... Kraj bogaty nie zawsze znaczy, że jest ucywilizowany do podszewki ... O.o

Łatwość odbierania dzieci Polakom mnie wkurza. No i często obojętność naszych placówek dyplomatycznych. Mam pod powiekami film o polskiej rodzinie w Szwecji, której odebrano córkę bodajże. Nie pamiętam tytułu ale film wywarł na mnie wrażenie skoro go jeszcze pamiętam :szok: 

Znalazłam tytuł "Obce niebo". 

Edytowane przez Mycha
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mycha napisał:

Łatwość odbierania dzieci Polakom mnie wkurza. No i często obojętność naszych placówek dyplomatycznych. Mam pod powiekami film o polskiej rodzinie w Szwecji, której odebrano córkę bodajże. Nie pamiętam tytułu ale film wywarł na mnie wrażenie skoro go jeszcze pamiętam :szok: 

Znalazłam tytuł "Obce niebo". 

 Dla mnie kraj, w którym tylko prawem próbuje się panować nad chorym popędem nie nadaje się do osiedlenia :( Tam przecież za okazanie dziecku czułości i serdeczności można je stracić bo to jest dla nich już zachowanie seksualne :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50556231_2197319037064408_66874786263733

Tymczasem polscy PATRIOCI mając w d........e PATRIOTYZM, gdy  zarabiają unijne ojro, zamiast PATRIOTYCZNE złotówki, u znienawidzonych Niemców, ktorzy są przekleństwem polskich PATRIOTÓW i wrzodem na doooopie, co z kolei nie przeszkadza tym pierwszym te dooopy podcierac. No taka to sytuacja :d CZUWAJ!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława, Dodziu, trochę się zapętliłaś, ale masz rację nawołując do czujności :D.

Myślę, że akurat tamta twórczość (raczej nie można użyć słowa "radosna" :/), była wyrazem niezrównoważenia i złego stanu emocjonalnego. Takie wnioski wyciągnęłam z całokształtu forumowej aktywności patriotki ;) i dlatego nie chciałam ciągnąć tematu. Nie dlatego, że uważam, że musi być tylko o doopie Helgi i ewentualnie o tym, co ta doopa wyprodukowała ;). 

To byłoby kopanie leżącego, a po co to komu? @foczka63

 

Też się zapętliłam, ale Wy jesteście bystre dziewczyny :).

Edytowane przez salazar
Przepraszam za off topic :)
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dodzisława napisał:

50556231_2197319037064408_66874786263733

Tymczasem polscy PATRIOCI mając w d........e PATRIOTYZM, gdy  zarabiają unijne ojro, zamiast PATRIOTYCZNE złotówki, u znienawidzonych Niemców, ktorzy są przekleństwem polskich PATRIOTÓW i wrzodem na doooopie, co z kolei nie przeszkadza tym pierwszym te dooopy podcierac. No taka to sytuacja :d CZUWAJ!

Amen. No to się nawet fizjonomom nie śniło. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dodzisława napisał:

50556231_2197319037064408_66874786263733

Tymczasem polscy PATRIOCI mając w d........e PATRIOTYZM, gdy  zarabiają unijne ojro, zamiast PATRIOTYCZNE złotówki, u znienawidzonych Niemców, ktorzy są przekleństwem polskich PATRIOTÓW i wrzodem na doooopie, co z kolei nie przeszkadza tym pierwszym te dooopy podcierac. No taka to sytuacja :d CZUWAJ!

@Dodzisławabardzo lubie wypowiedzi p.Niesiolowskiego.Jak zawsze celnie .

Lubie jego ostre slowa.

 

A co do patrjotow, noc coz przyklad idzie z gory.

Rzad kupuje tylko niemieckie auta.dlaczego wiec armia opiekunow,nie moze pracowac ,,dla miemca?;))

 

Edytowane przez sayonara 52
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy politycy  wode z mozgu ludziom robia.

 PiS/Po-to jedna wielka banda. Dla ludzi cyrki robia,a na zapleczu trzymaja sie razem. 

Dwaj bracia ,Kurscy  rzadza. Jeden po prawej,drugi po lewej a i tak wszystko  w domu zostaje.

,,Wy nie ruszajcie nas,a my nie ruszymy was"  Ludzie ci sami,tylko nazwy partyjne  zmieniaja,a system od okraglego stolu ten sam.

Nie ma alternatywy dla Polski. Takiej mlodej ,swiezej krwi.

Zrobia w Eu jedna walute,jedna armie,jeden rzad,nas ,,zacipuja -jak to juz w Chinach robia.

Pelna kontrola,do tego daza. Dlatego jest taka nagonka na kraje,ktore chca  bys suwerenne,ktore chca  swoja narodowosc utrzymac.

Szkoda gadac........................:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

 

Zrobia w Eu jedna walute,jedna armie,jeden rzad,nas ,,zacipuja -jak to juz w Chinach robia.

Pelna kontrola,do tego daza. Dlatego jest taka nagonka na kraje,ktore chca  bys suwerenne,ktore chca  swoja narodowosc utrzymac.

Szkoda gadac........................:-(

Przecięłaś. 

Na tej zasadzie opiekunki nie są patriotkami bo za EUR podcierają niemieckie tyłki i są służącymi. Dają się upadlać dla pieniędzy bo do niczego innego się nie nadają. Są stare, głupie i dla kasy zostają niewolnicami. 

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Przecięłaś. 

Na tej zasadzie opiekunki nie są patriotkami bo za EUR podcierają niemieckie tyłki i są służącymi. Dają się upadlać dla pieniędzy bo do niczego innego się nie nadają. Są stare, głupie i dla kasy zostają niewolnicami. 

Ogolnie pisalam.  

Ja nie uwazam sie za niewolnice . Jest taka  opcja,ze mozna wyjechac i dobrze zarobic,jezyk znam ,to korzystam.

Nikt mnie nie upadla i do niczego nie zmusza. 

Nie jestem stara,ale coraz mniej ,,jara". ;););)

Rzady sie zmieniaja,a opiekunkowo dzialalo,dziala i pewnie dzialac jeszcze dlugo bedzie :-)

Przeciez moge sobie pracowac w Pl za 2500 zl ,ale nie chce :-)

Dobrze,ze mam wybor :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Napisałaś kompletnie bez sensu że poza wspólną walutą, armią i rządem zaciupaja nas jak to już w Chinach robią. 

Widzę że nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi i tendencyjnego opisu pracy opiekunki 

Nie zaciupaja tylko ,,zacipuja". hahhahaa....... to takie cos co pod skore wstrzykuja.

Takie eksperymenty w Chinach juz robia. Czytalam o tym i tak sie do tego ogolnie odnioslam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andreaa napisał:

Ogolnie pisalam.  

Ja nie uwazam sie za niewolnice . Jest taka  opcja,ze mozna wyjechac i dobrze zarobic,jezyk znam ,to korzystam.

Nikt mnie nie upadla i do niczego nie zmusza. 

Nie jestem stara,ale coraz mniej ,,jara". ;););)

Rzady sie zmieniaja,a opiekunkowo dzialalo,dziala i pewnie dzialac jeszcze dlugo bedzie :-)

Przeciez moge sobie pracowac w Pl za 2500 zl ,ale nie chce :-)

Dobrze,ze mam wybor :-)

 

Wybór to Ty masz dzięki ,,lewakom" moja droga. Masz wybór i wybrałaś. Masz legalną pracę w kraju unijnym, opłacone składki społeczne i zarobek 4 razy wyższy niź  w ojczyźnie. To zawdzięczamy wejsciu do Unii Europejskiej, jako obywatele Europy. Jak ktoś woli siedzieć w swoim zaściankowym mysleniu to niech siedzi, ale uważam, że nie powinien tego głosić publicznie, bo wstyd :d :d :d 

Jeszcze specjalna dedykacja, dla PATRIOTÓW :d 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...