Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 20.01.2019 at 18:51, Dodzisława napisał:

@NNNdanuta Mania prześladowcza. To taki wydawałoby się, niewinny dodatek do schizofrenii paranoidalnej. Kto nie z nami, ten przeciwko nam, a tymczasem my, ludzie świadomi, światowi , obyci w tym swiecie, nie chcemy, żeby nam ktoś mówił jak mamy zyć. Nie chcemy sponsorowac patologii, nie chcemy być zaściankiem Europy, ba , zaściankiem świata. Tak wiele żądamy? A tymczasem ZUS juz ponad 1300 zł miesięcznie. Brawo ,,elity" z Wiejskiej. Jeszcze chwilka i ja, przedstawicielka starszej nieco młodzieży, będę zmuszona osiąść na emigracji. W sumie powinnam to juz zrobic 40 lat temu, kiedy okazja była. Naiwnie wierzyłam, że idzie ku lepszemu. Naiwnie. 30 lat  po transformacji ustrojowej i co? i gównoooooo! Wracamy do punktu wyjscia, tylko ze to juz nie ten punkt, juz nie ci ludzie , juz nie te ideały zamordowane przez zachłanność prymitywnych chamów. Smutne to! Wystarczy popatrzeć na Czechy, na Łotwe. Wystarczy popatrzeć! 

@Dodzisława:tak:calym :serce: zgadzam sie z toba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mycha napisał:

Wstawiam link, kto chce niech się podpisze. 

https://www.maszwplyw.pl/stanmy-murem-za-konsulem-,87,k.html 

Jeśli za tą akcją optuje Ordo luis, to zastanawiam się w jakich sytuacjach ingerował konsul? I w związku z tym, ani mi się śni to podpisywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mycha napisał:

Wstawiam link, kto chce niech się podpisze. 

https://www.maszwplyw.pl/stanmy-murem-za-konsulem-,87,k.html 

Czytalam o tym wczoraj. Warto, bo on naprawde pomagal Polakom w walce z taka bezduszna instytucja jak niemiecki Jugendamt. Stawal w obronie rodzicow i dzieci, a w gre wchodzilo rozdzielenie rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Afryka napisał:

Jeśli za tą akcją optuje Ordo luis, to zastanawiam się w jakich sytuacjach ingerował konsul? I w związku z tym, ani mi się śni to podpisywać. 

Nie zastanawiaj się  tylko otwórz drugi link i poczytaj. Jak facet dobrze pracuje to warto go bronić. Masz za dużo uprzedzeń. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Czytalam o tym wczoraj. Warto, bo on naprawde pomagal Polakom w walce z taka bezduszna instytucja jak niemiecki Jugendamt. Stawal w obronie rodzicow i dzieci, a w gre wchodzilo rozdzielenie rodziny.

Bardzo pomaga, w Norwegii. Niemiecki Jugendamt to pikuś przy nich. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Afryka napisał:

To akurat wiem, że tak jest. Ale w związku z moimi uprzedzeniami do tej sekty Ordo... nie zrobię tego, no tak mam. 

No sorrki, rozbawiłaś mnie. Dla mnie jest ważne, że jako konsul zrobił 150 interwencji z czego 70 z sukcesem, czyli jest skuteczny. Reszta mnie nie obchodzi. A Ty się  baw dalej w sekty. Innych akcji nie podpisuję bo nie mam przekonania. Do tej mam takowe :d

No Raduś Sikorski go powołał, to o co biega. 

Edytowane przez Mycha
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mycha napisał:

No sorrki, rozbawiłaś mnie. Dla mnie jest ważne, że jako konsul zrobił 150 interwencji z czego 70 z sukcesem, czyli jest skuteczny. Reszta mnie nie obchodzi. A Ty się  baw dalej w sekty. Innych akcji nie podpisuję bo nie mam przekonania. Do tej mam takowe :d

No Raduś Sikorski go powołał, to o co biega. 

A mnie Myszko Droga nie bawi działalność Ordo luris, każdy śmieje się z czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hawana napisał:

Nie zwrocilam uwagi na to Ordo... Co to jest?

Ordo Iuris ortodoksyjna ,ultrakatolicka sekta z brazylijskim rodowodem,oficjalnie pod nazwą Fundacja Instytut na rzecz kultury prawnej . USA i Francja wpisały ją na liste najbardziej niebezpiecznych sekt na świecie. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

A mnie Myszko Droga nie bawi działalność Ordo luris, każdy śmieje się z czegoś innego. 

Masz rację, śmiej się. Ja poprę kogoś, kto bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków. Dobrej zabawy Ci życzę Afryko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hawana napisał:

Czytalam o tym wczoraj. Warto, bo on naprawde pomagal Polakom w walce z taka bezduszna instytucja jak niemiecki Jugendamt. Stawal w obronie rodzicow i dzieci, a w gre wchodzilo rozdzielenie rodziny.

Konsul pewno pomagał,przeczytałam całość,takich spraw jest w Norwegii b dużo.Ale niestety,jeśli coś firmuje Ordo Iuris to na 200% nie służy to niczemu dobremu:( I cel jest zupełnie inny niż ten pokazany w artykule.Coś za coś.My ci konsulu pomożemy ,ale.....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Ordo luis, Kaja Godek obrończyni zarodków, zwolenniczka wsadzania kobiet do więzienia za aborcję , ostatnio protestowali przeciwko akcji w szkołach :Stop mowie nienawiści... zresztą poczytaj w necie. 

Juz wygooglowalam i wiem o co chodzi.

Oczywiscie nie zgadzam sie z ich bzdurna ideologia.

Szczegolnie potepiam  interwencje w wychowanie dzieci i mlodziezy wg jedynej prawdy chrzescijanskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

Oj Mycha, Mycha... Wyraziłam swój pogląd w tym temacie, takowoż Ty, ale mnie to nie bawi. 

Ja tam nie patrzę czy to Ordo czy inny potwór. Jak bronią dobrego to czemu nie. Inni jakoś się nie zabierają za obronę konsula a rodziny polskie w Norwegii łatwo nie mają. Poprzedni konsulowie jakoś własną piersią ich nie zasłaniali. Spodobała mi się jego postawa i tyle. I choćby diabeł się zabrał za jego poparcie, to ja też się dołożę, bo takich ludzi trzeba popierać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Konsul pewno pomagał,przeczytałam całość,takich spraw jest w Norwegii b dużo.Ale niestety,jeśli coś firmuje Ordo Iuris to na 200% nie służy to niczemu dobremu:( I cel jest zupełnie inny niż ten pokazany w artykule.Coś za coś.My ci konsulu pomożemy ,ale.....

Juz doczytalam i zgadzam sie, ze takie Ordo to nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Konsul pewno pomagał,przeczytałam całość,takich spraw jest w Norwegii b dużo.Ale niestety,jeśli coś firmuje Ordo Iuris to na 200% nie służy to niczemu dobremu:( I cel jest zupełnie inny niż ten pokazany w artykule.Coś za coś.My ci konsulu pomożemy ,ale.....

Prawdę mówiąc to ja o nich nie słyszałam. Nie sądzę, żeby konsul się z nimi bratał "coś za coś". Sekta nie jest w stanie mu pomóc, to tylko trochę szumu i tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Juz wygooglowalam i wiem o co chodzi.

Oczywiscie nie zgadzam sie z ich bzdurna ideologia.

Szczegolnie potepiam  interwencje w wychowanie dzieci i mlodziezy wg jedynej prawdy chrzescijanskiej.

Bardzo "chrześcijańskiej", przecież bicie dzieci, to "święte" prawo, że to co dzieje się w rodzinie jest "święte" i państwo nie powinno w to ingerować, takie były zalecenia Ordo przy tworzeniu ustawy o przemocy w rodzinie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mycha napisał:

Prawdę mówiąc to ja o nich nie słyszałam. Nie sądzę, żeby konsul się z nimi bratał "coś za coś". Sekta nie jest w stanie mu pomóc, to tylko trochę szumu i tyle. 

Każdego co innego interesuje Myszko,ja słyszałam i to nic dobrego:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mycha napisał:

Prawdę mówiąc to ja o nich nie słyszałam. Nie sądzę, żeby konsul się z nimi bratał "coś za coś". Sekta nie jest w stanie mu pomóc, to tylko trochę szumu i tyle. 

Tez nie sadze, zeby konsul mial z nimi cos wspolnego, to oni chwytaja sie szlachetnej akcji, zeby sie wypromowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Tez nie sadze, zeby konsul mial z nimi cos wspolnego, to oni chwytaja sie szlachetnej akcji, zeby sie wypromowac.

Ale gdyby się kilka organizacji zebrało, nie ważne z jakim rodowodem, to zawsze to więcej głosów w obronie konsula. Mnie się jego postawa bardzo podoba więc nie patrzę którego diabła to ogon :szydera: Ważny dla mnie jest konsul. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mycha napisał:

Ale gdyby się kilka organizacji zebrało, nie ważne z jakim rodowodem, to zawsze to więcej głosów w obronie konsula. Mnie się jego postawa bardzo podoba więc nie patrzę którego diabła to ogon :szydera: Ważny dla mnie jest konsul. 

To tylko poparcie symboliczne. Same glosy nic nie zwojuja .Najwieksza moc sprawcza ma  MSZ, ktory moze powolac sie na umowy miedzynarodowe i powinien dzialac w obronie pracownika.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...