Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, foczka63 napisał:

Mam podobne zdanie.Tyle lat po wojnie a Polska jako kraj nie potrafi i nie chce rozliczyć przeszłości,wciąż się w niej grzebie.Jest nadzieje ,że to się skończy kiedy umrze ostatni świadek.

Kiedyś się mówiło ,że Polska to najbardziej tolerancyjny naród w Europie ,dziś jesteśmy postrzegani jako najbardziej ksenofobiczny,zaściankowy,średniowieczny i antyeuropejski kraj,z którym i nie warto i niepolitycznie zawierać sojusze.Samotna wyspa w środku kontynentu:(I to zaledwie w dwa lata zapracowaliśmy na tę opinię:(

I smutno i straszno:( I żal,że jesteśmy tacy głupi:(

Nie zgadzam się z Tobą Kasiu. Głupich mamy polityków którzy tylko żreć się potrafią. Opinia o jakiej piszesz jest niektórym bardzo potrzebna, bardo. To grunt do następnych posunięć. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawana napisał:

Rozbieram kazdy wyraz, to prawda, bo to jest bardzo seksowne:d

Rozbior semantyczny to inaczej znaczeniowy. Kazdy wyraz ma znaczenie, wiec zeby dyskutowac o czymkolwiek trzeba znaczenie slow znac. Przez odpowiednie uzycie mozna udowodnic, ze sie je rozumie.

Odpowiedz swoimi slowami czym jest dla Ciebie holocaust, bo wiem co w necie lata, chociaz nie czytam wszystkiego , bo...jestem madra i juz:d

Holokaust był tym czym był. Nikt nie zaprzeczy że był, tylko zapomniano o holokauście np. Romów. Izrael zawłaszczył sobie pojęcie "holokaust". Nie można go używać w odniesieniu do innych nacji. Niemcy najpierw likwidowali Polaków dopiero potem Żydów. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Wg Ciebie.Wg mnie to stek spreparowanych bzdur.Mamy mocno rozbieżne poglądy Gero.Nic tego nie zmieni.Żadna dyskusja.

Tak zgadzam się z Tobą, mamy do tego prawo

Ty nie musiałas uciekać z Polski , ja tak.

Pomimo wszystko wróciłem w 1998, nie zostałem choć mogłem

IPN przyznał mnie status represjonowanego.

Ty nie wiesz tego jak sie człowiek czuje kiedy musi uciekać, kiedy nie może mieć kontaktu z rodziną.

Ja to wiem, Nie spędzałaś Swiąt Bożego Narodzenia samotnie chodząc po ulicach w dniu Wigilii.

 ęch ale co tu pisać,

  spedzanie Świąt w pracy to to jest całkiem co innego

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mycha napisał:

Nie zgadzam się z Tobą Kasiu. Głupich mamy polityków którzy tylko żreć się potrafią. Opinia o jakiej piszesz jest niektórym bardzo potrzebna, bardo. To grunt do następnych posunięć. 

Nie musisz przecież,ale to niestety my, głupi Polacy wybraliśmy tych głupich polityków,nikt inny:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, geronimo napisał:

Ty nie wiesz tego jak sie człowiek czuje kiedy musi uciekać, kiedy nie może mieć kontaktu z rodziną.

Racja ,nie wiem i dlatego nie chce się z Toba licytować, bo to do niczego nie prowadzi. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, foczka63 napisał:

Nie musisz przecież,ale to niestety my, głupi Polacy wybraliśmy tych głupich polityków,nikt inny:(

Jestem Polakiem. Mądrym Polakiem. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Nie pisz Kasiu, my głupi Polacy. Należy myśleć i wyrażać się o sobie w sposób pozytywny. Nie ma podstaw do tego, by uważać inaczej. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Knorr napisał:

Jestem Polakiem. Mądrym Polakiem. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem. Nie pisz Kasiu, my głupi Polacy. Należy myśleć i wyrażać się o sobie w sposób pozytywny. Nie ma podstaw do tego, by uważać inaczej. 

Cóż,jako naród mądrzy nie jesteśmy:( Generalnie się z Tobą zgadzam-tak należy o sobie myśleć ,ale też podtrzymuję co napisałam.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Racja ,nie wiem i dlatego nie chce się z Toba licytować, bo to do niczego nie prowadzi. 

Tu nie chodzi o licytację, tu chodzi o niezaprzeczalne fakty

Znam osobiście co niektórych polityków byłych tez, co na mojej dupie porobili kariery.

Ja dostawałem wpiernicz, nie raz byłem pobity przez MO bo wierzyłem w ideę "S"

Po prostu władze "S" sprzedały nas za własne posadki uzgodnione w Magdalence.

Z perspektywy czasu mam żal sam do siebie że dałem sie w to wmanewrować.

Garstka ludzi takich jak Bolek, Borusewicz i paru innych zniszczyło 10cio milionowy związek

Sprzedali nas za przysłowiowe " judaszowe srebrniki" To nie tak miało być

Dla mnie autorytetem była ś.p Walentynowicz, jest Andrzej Gwiazda i paru innych

Których tez oszukano

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, geronimo napisał:

Tu nie chodzi o licytację, tu chodzi o niezaprzeczalne fakty

Znam osobiście co niektórych polityków byłych tez, co na mojej dupie porobili kariery.

Ja dostawałem wpiernicz, nie raz byłem pobity przez MO bo wierzyłem w ideę "S"

Po prostu władze "S" sprzedały nas za własne posadki uzgodnione w Magdalence.

Z perspektywy czasu mam żal sam do siebie że dałem sie w to wmanewrować.

Garstka ludzi takich jak Bolek, Borusewicz i paru innych zniszczyło 10cio milionowy związek

Sprzedali nas za przysłowiowe " judaszowe srebrniki" To nie tak miało być

Dla mnie autorytetem była ś.p Walentynowicz, jest Andrzej Gwiazda i paru innych

Których tez oszukano

:oklaski::oklaski:

Brawo Gero. Od dawna wiedziałem, że jesteś Wielki. 

Dziękuję Wielki Gero. 

Mądry, Wieki, Dumny, Odważny, Patriota Gero. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mycha napisał:

Holokaust był tym czym był. Nikt nie zaprzeczy że był, tylko zapomniano o holokauście np. Romów. Izrael zawłaszczył sobie pojęcie "holokaust". Nie można go używać w odniesieniu do innych nacji. Niemcy najpierw likwidowali Polaków dopiero potem Żydów. 

 Nie zgadzam się . Wróć do historii Niemiec i poczytaj co działo się z niemieckimi Żydami , jeszcze przed 1939 rokiem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, foczka63 napisał:

Nie musisz przecież,ale to niestety my, głupi Polacy wybraliśmy tych głupich polityków,nikt inny:(

Miałam już zamknąć mordeczkę na klucz ale po tym co napisałaś nie mogę wystawiasz świadectwo nam Wszystkim i sobie też .Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

 Nie zgadzam się . Wróć do historii Niemiec i poczytaj co działo się z niemieckimi Żydami , jeszcze przed 1939 rokiem . 

Tak ale to co działo się przed 1939 to była wewnętrzna sprawa Niemiec Nazistowskich i tego nie można porównać z tym co nastąpiło po wybuchu wojny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Tak ale to co działo się przed 1939 to była wewnętrzna sprawa Niemiec Nazistowskich i tego nie można porównać z tym co nastąpiło po wybuchu wojny

Myślałam , że rozmawiamy o Żydach i o tym kto pierwszy był prześladowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Miałam już zamknąć mordeczkę na klucz ale po tym co napisałaś nie mogę wystawiasz świadectwo nam Wszystkim i sobie też .Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków .

Bardzo bym nie chciała tak mówić ,ale wobec tego co dziś mamy w kraju, jak mam mówić???Że jesteśmy super,że wybraliśmy mądrze???Że mamy wspaniały rząd,który fantastycznie rządzi????Jakbym była ślepa i głucha to może bym tak mówiła,ale nie mogę:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Myślałam , że rozmawiamy o Żydach i o tym kto pierwszy był prześladowany .

Jeśli o to chodzi to już Królowa Portugalii kazała nosić kolczyki żydom z dzwoneczkami, tylko po to aby każdy uczciwy człowiek omijał zyda z daleka.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Bardzo bym nie chciała tak mówić ,ale wobec tego co dziś mamy w kraju, jak mam mówić???Że jesteśmy super,że wybraliśmy mądrze???Że mamy wspaniały rząd,który fantastycznie rządzi????Jakbym była ślepa i głucha to może bym tak mówiła,ale nie mogę:(

A czy POprzedni rządził lepiej?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mycha napisał:

Holokaust był tym czym był. Nikt nie zaprzeczy że był, tylko zapomniano o holokauście np. Romów. Izrael zawłaszczył sobie pojęcie "holokaust". Nie można go używać w odniesieniu do innych nacji. Niemcy najpierw likwidowali Polaków dopiero potem Żydów. 

Przegladnelam Wikipedie. Mysle, ze nie jest przez Zydow sfalszowana. Podaje, ze procentowo Polska poniosla straty w ludziach niecale 18 %. W tym byla ludnosc zydowska.

Populacja Zydow w calej Europie zmniejszyla sie o 78 %.

Te liczby do mnie przemawiaja.

Mysle tez, ze uzycie terminu holcaust w odniesieniu do Zydow ma sens, bo wygineli "prawie" cali i to w ogniu.

W dodatku znajduje kontekst kulturowy, bo w Starym testamencie Kain i Abel skladaja ofiary palone, a Abraham tez ma zamiar.

A to link do Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_światowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Bardzo bym nie chciała tak mówić ,ale wobec tego co dziś mamy w kraju, jak mam mówić???Że jesteśmy super,że wybraliśmy mądrze???Że mamy wspaniały rząd,który fantastycznie rządzi????Jakbym była ślepa i głucha to może bym tak mówiła,ale nie mogę:(

Żeby mądrze  wybierać to muszą być jeszcze odpowiedni ludzie do wybrania .Nie brnijmy już więcej w ten temat bo epitetów mi na dzisiaj wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, geronimo napisał:

Jeśli o to chodzi to już Królowa Portugalii kazała nosić kolczyki żydom z dzwoneczkami, tylko po to aby każdy uczciwy człowiek omijał zyda z daleka.

Uciekam z tego tematu , bo nie chcę się kłócić z ludzmi , których lubię :tak2: Mogę dopisać tylko , że dla mnie Żyd , Polak , czy Niemiec nie stanowi różnicy . W każdym narodzie są ludzie i ludziska . W sporze o którym teraz piszemy , każda strona ma rację i my i Żydzi , niestety nie jestem dyplomatą ani politologiem i nie podsunę rozwiązania tego problemu . Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...