Skocz do zawartości

AMA: Ile zarabia na opiekunce agencja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta agenturka odejmuje od wynagrodzenia koszty zakwaterowania i ubezpieczenia, oczywiście wymuszonego i obowiązkowego bez stosownego zapisu w umowie!!! Szkoda czasu i atłasu na opowiadanie o tym, co wyprawia, często trudno uwierzyć w zdarzenia opowiadane przez opiekunki i opiekunów. Polecam...omijać szerokim łukiem>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poczytałam trochę wpisy na tym forum i szczerze powiem mam mętlik w głowie....do Niemiec wyjeżdżam od roku na czarno,za załatwienie pracy płaciłam jednorazowo 100 euro,teraz zmienniczka mnie wyrolowała i mimo,że ja z rodziną ustaliłam zmiany co 6 tyg.to ona postanowiła zostać jeszcze 3-4 tyg.dłużej.Ja tak długo nie mogę siedzieć bez pracy,więc rozpuściłam wieści po znajomych,ale póki co bez odzewu,więc zgłosiłam się do agencji ,wypełniłam kwestionariusz i czekam na telefon,ale po przeczytaniu tej kopalni informacji nie jestem już taka pewna czy chcę jechać z agencją,tym bardziej ,że w Polsce mam zarejestrowaną własną działalność i nie wiem czy nie będę musiała wtedy jej zawiesić.

Pozdrawiam wszystkich Opiekunów bardzo gorąco z zimnej Polski:d

A może ktoś z Was ma namiary na kogoś kto załatwia pracę prywatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jedż przez Agencje  a działalność możesz zawiesić ,niektóre Agencje też szukają kobiet z działalnością w Polsce ,wejdz na portal My Polacy.de    tam też są prywatne i oficjalne ogłoszenia ,dla kobiet  jest od liku ogłoszęń ,gorzej jest z facetami..Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.10.2015 at 12:06, Gość osłabiona napisał:

 

Dziewczyno wojna się skończyła. To nie roboty przymusowe. Możesz nie jeździć. Spróbuj zobaczysz, że nikt cię tam na siłę nie wywiezie. Twój ciężki i ponury los wreszcie się skończy i będziesz mogła cieszyć się życiem w polsce na kasie za 1400 zł.  

Ja osobiście postanowiłam pracować na własny rachunek. Dlaczego ?? otóż bo miałam i nadal mam dosyć chamstwa agencji.  Nie żałuję tej decyzji, no fakt jeżeli pracuję to moje koszty takie jak ZUS i podatek mieszczą si w granicach ok 200 euro , no fakt za jakiś czas zwiększy się opłata za ZUS a wtedy moje koszty również wzrosną, ale bynajmniej wiem, że rzetelnie są moje składki opłacone bez przekrętów tak jak to robią różne agencje.  Jak również jako firma pracuję na terenie Polski za o wiele mniejsze pieniądze.   Ale wiem żadna gnida dworska na mojej pracy i to ciężkiej pracy nie będzie zarabiać bo nie jestem niczyją niewolnicą. 
I jeszcze jedno " Osłabiona"  skoro jesteś taka chamska a zarazem beszczelna to może sama sobie pojedziesz popracować jako opiekun przy podopiecznym z demencją , złą orientacją w terenie, cukrzycą a przy tym z zapędami na seks, no i jeszcze agresywnym.  Ciekawe ile czasu wytrzymasz.  Jak wytrzymasz co najmniej  trzy miesiące przy pobudkach w nocy to będzie można porozmawiać o o pracy jako opiekun i wynagrodzeniu za tą pracę.  Ale do tej pory Osłabiona jesteś bez prawa głosu który by miał jakie kolwiek znaczenie.  
Proszę tylko sobie zakodować , że my nie jesteśmy niewolnikami i mam też prawo głosu które coraz więcej opiekunek wykorzystuje oddając sprawy do sądu aby  otrzymać to co się należy za ciężką pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

nikt Ci w ciemno nie każe jechać ,jeżeli przez Agencje to wszystko legalnie.Spokojnie ,bez stresu a coś w padnie ,bo ofert jest dużo-powodzenia.

Wielkie g prawda , bo oszukują np na godzinach, no fakt nie wszystkie agencje to stosują ale większość .   Tak samo oszukują opiekunki jak często rodziny.   A zresztą od jakiegoś czasu występuje tendencja wśród agencji do braku poszanowania godności opiekunów.  Tak tak jest, bo co można powiedzieć o agencji która wiedząć , że rodzina każąc wykonywać czynność zakazaną i wykorzystując opiekunkę poprzez ograniczenie czasu wolnego, który jej się należy nie reaguje i ma wszystko serdecznie gdzieś i to głęboko. No fakt dopiero po liście z kancelarii prawniczej cudem  znalazł się koordynator na danym miejscu  wykonywania zlecenia, i jakoś cudem  jednak zaczęto mówić co było nie tak.   Dlaczego prędzej nie interweniowali, dlaczego nie było zgłoszeń i rozmów z koordynatorem czy jego kontroli jaki jest stan faktyczny zlecenia.  
No dlaczego agencje zaczynają mieć gadanie , że nie chcą wykłócać się  koordynatorem?  To do cholery od czego oni są jak nie od tego aby zadbać o to żeby wszystko grało jak powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi opiekunie----oszukują na godzinach ,to w jakim Ty systemie pracujesz ,że oszukują na godzinach? opisałeś zapewne swoją sytuacje ,dlatego jednej sytuacji nie możemy brać pod uwagę i oceniać wszystkie Agencje wg.tej złej.Wiem i to niejednokrotnie napisałem ,że Agencje nie patrzę dobra opiekuna tylko rodziny i swojego,to jest prawda-smutna ,ale prawda.system kapitalistyczny ma to do siebie ,że liczy się interes przedsiębiorcy a nie pracownika .Pracownik najczęściej jest przedmiotem a nie podmiotem.Dlatego zdecydowana większość Agencji broni swojego interesu,będzie trzymać sztamę opiekuna może stracić stele,bo rodzina wypowie umowe danej Agencji.Nie wiem dlaczego ,ale tak się utarło ,że opiekun ma być 24 godz. na nogach  i opiekować się PDP  -tylko nie rodzina.Przeszłość pokutuje,tak rodziny zostały do tego przyzwyczajone i teraz wara to zmienić,ale powoli trzeba to zmienić ,bo tak rzecz jasna nie może być.Opiekun ma być partnerem dla PDP a nie niewolnikiem.!PDP -też to musi zrozumieć i jeżeli będzie taka relacja  ,atmosfera będzie o wiele przyjemniejsza.Jednak ,żeby tak było ,dużą rolę mają tu do odegrania wszystkie Agencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Załamana poziomem :-(
22 godzin temu, adamos1 napisał:

no cóż żyjemy w kapitaliżmie  na nasze życzenie i w tej materii nic się nie zmieni ,jedynie na gorsze.

Adamos - poczytaj najpierw co to jest kapitalizm, a potem się wymądrzaj. Kapitalizmu w Polsce nie było nigdy. Mieliśmy owszem komunizm, a teraz mamy skrajny socjalizm. W kapitalistycznym kraju nie byłoby takiej liczby urzędników państwowych oraz górników, których rzesza jest równa liczebności naszej armii, a którzy przynoszą jedynie straty naszemu krajowi. Swobody gospodarcze też są ograniczone, to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Załamana poziomem :-( napisał:

Adamos - poczytaj najpierw co to jest kapitalizm, a potem się wymądrzaj. Kapitalizmu w Polsce nie było nigdy. Mieliśmy owszem komunizm, a teraz mamy skrajny socjalizm. W kapitalistycznym kraju nie byłoby takiej liczby urzędników państwowych oraz górników, których rzesza jest równa liczebności naszej armii, a którzy przynoszą jedynie straty naszemu krajowi. Swobody gospodarcze też są ograniczone, to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem.

moja droga ---ja się nie wymądrzam ,jeżeli chodzi o ścisłość komunizmu w Polsce też nie było   i nie bądż złośliwa ,bo takie komentarze mnie zaraz irytują,,teraz mamy kapitalizm  a ,że jest dziki  i złodziejski,pazerny  itd. to ja za to nie mogę .Swobody obywatelskie zostały ograniczone przez kogo ?

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co powiecie na taki przypadek.Agencja kasuje od rodziny PDP co miesiąc 2600 euro a cały czas płaciła ZUS opiekunkom od kwoty 400 zł do końca 2015 roku.To jest dopiero przekręt.Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to ,że mimo nowych (od 1 stycznia 2016) uregulowań nic się nie zmienia,agencje hulają dalej a koordynatorki obrażają nas na naszym forum.Pozdrawiam was ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość rita napisał:

A co powiecie na taki przypadek.Agencja kasuje od rodziny PDP co miesiąc 2600 euro a cały czas płaciła ZUS opiekunkom od kwoty 400 zł do końca 2015 roku.To jest dopiero przekręt.Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to ,że mimo nowych (od 1 stycznia 2016) uregulowań nic się nie zmienia,agencje hulają dalej a koordynatorki obrażają nas na naszym forum.Pozdrawiam was ciepło.

Rita, ale polska agentura, tak? ups... takie przekrety to chyba tylko w Polsce.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Betty ,polska agencja ,masz rację takie przekręty tylko u nas.Strasznie to przykre ,bo przecież gdyby nie my to co robiłyby agencje?Trochę empatii dla drugiego człowieka,wiele opiekunek nie ma jeszcze wieku emerytalnego i każdy grosz się liczy do emerytury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gość rita napisał:

Tak Betty ,polska agencja ,masz rację takie przekręty tylko u nas.Strasznie to przykre ,bo przecież gdyby nie my to co robiłyby agencje?Trochę empatii dla drugiego człowieka,wiele opiekunek nie ma jeszcze wieku emerytalnego i każdy grosz się liczy do emerytury .

wiek emerytalny i emerytura... kurcze, jak pomysle.... porazka.. ja obawiam sie, ze ja tu bede do usranej smierci jezdzic... wczesniej bylam nauczycielem... mialam na konto co miesiac 15 lat temu 900 zl... a jak odchodzilam ze szkoly, a raczej konczylo sie zapotrzebowanie na germanistow to mialam 6 lat temu 1240 zl... i etat laczony z goddzin w 3 szkolach... przeciez jak ja z tego 100 zl emerytury dostane to wszytsko.... wiec obawiam sie, ze jak czegos z  tego nie wyciagne, mam na mysli Gewerbe i austriacka emeryture... to zgine jak ciotka w Czechach... zobaczymy jak bedzie... pocieszam sie, ze nie wygladam na swoj wiek.... moze jak bede miala 65 to nie bede jeszcze na tyle wygladac i wezma mnie jeszcze do pracy... kuzwa.... przeraza mnie ta wizja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.04.2016 at 19:14, Betty napisał:

wiek emerytalny i emerytura... kurcze, jak pomysle.... porazka.. ja obawiam sie, ze ja tu bede do usranej smierci jezdzic... wczesniej bylam nauczycielem... mialam na konto co miesiac 15 lat temu 900 zl... a jak odchodzilam ze szkoly, a raczej konczylo sie zapotrzebowanie na germanistow to mialam 6 lat temu 1240 zl... i etat laczony z goddzin w 3 szkolach... przeciez jak ja z tego 100 zl emerytury dostane to wszytsko.... wiec obawiam sie, ze jak czegos z  tego nie wyciagne, mam na mysli Gewerbe i austriacka emeryture... to zgine jak ciotka w Czechach... zobaczymy jak bedzie... pocieszam sie, ze nie wygladam na swoj wiek.... moze jak bede miala 65 to nie bede jeszcze na tyle wygladac i wezma mnie jeszcze do pracy... kuzwa.... przeraza mnie ta wizja...

 wizja emerytury,ja też mam w planach jezdzic i jezdzić i się bogacić i wyglądac zawsze młodo i pięknie i nie myślę jak narazie co będzie potem,bo jak zdrowie będzie to i praca,chęci na pewno będą bo potrzeby są ,a jak są potrzeby to musi też być kasa, na marzenia też musi być kasa , ach ale się rozmarzyłam,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.04.2016 at 16:58, Gość rita napisał:

A co powiecie na taki przypadek.Agencja kasuje od rodziny PDP co miesiąc 2600 euro a cały czas płaciła ZUS opiekunkom od kwoty 400 zł do końca 2015 roku.To jest dopiero przekręt.Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to ,że mimo nowych (od 1 stycznia 2016) uregulowań nic się nie zmienia,agencje hulają dalej a koordynatorki obrażają nas na naszym forum.Pozdrawiam was ciepło.

Agencje różnie podchodzą niestety do ustawy z 01.01.2016... Interpretują ją jak im wygodnie, żeby więcej do kieszeni schować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowała dziewczyna przez ponad 1.5 roku w agencji i prosiła o podwyżkę i nic ,zaczęła szukać innej agencji i znalazła i nowa agencja zaproponowała jej od razu 1200 i dziewczyna dała wypowiedzenie do starej agencji a tam paniusie od razu zaczęli dzwonić i proponować podwyżkę,,,,a dziewczyna podziękowała i odeszła do nowej agencji ,,,i zarabia nie 1000 euro a ma na start 1200 euro,,,warto próbowac ,,,nie wszystkie agencje są pazerne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Pracowała dziewczyna przez ponad 1.5 roku w agencji i prosiła o podwyżkę i nic ,zaczęła szukać innej agencji i znalazła i nowa agencja zaproponowała jej od razu 1200 i dziewczyna dała wypowiedzenie do starej agencji a tam paniusie od razu zaczęli dzwonić i proponować podwyżkę,,,,a dziewczyna podziękowała i odeszła do nowej agencji ,,,i zarabia nie 1000 euro a ma na start 1200 euro,,,warto próbowac ,,,nie wszystkie agencje są pazerne,,,

hm? pazerne!   jaki wniosek ,że od rodziny kasowali więcej a opiekunce wypłacali ochłapy,dlatego rachunki powinny być czytelne  i do wglądu rodziny i opiekuna ,w tedy by była klar sytuacja.Już pisałem o tym a rodzina niejednokrotnie myśli ,że opiekunka ma "kupe" szmalu za opieke i w tedy się wyżywają na opiekunce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna W

Blondi ...,,nie wszystkie agencje są pazerne ,,..zgadza się jest pare takich które zaczynają prace w tym sektorze usług i szanują każdą opiekunke ...dlatego wracam do tego co już na tym forum napisałam ..tylko my same możemy pozbawić sie godności ,więc nauczmy się cudownego słowa NiE i używajmy go w stosunku do propozycji wyjazdu i pracy za krzywdzące stawki..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Są agencje i agencje.Nie narzekajcie,t ylko spróbujcie coś zmienić w swoim życiu.Jak mi nie smakuje bułka,to jem chleb-proste.Ja zarabiam 1350 €,a moja agencja-widzialem fakturę-zarabia na tym 13 € dziennie.Mysle,że to jest do przyjęcia.Jeśli kobieta na bazarze sprzeda 2 pary skarpet,to jest to mało,ale jeśli sprzeda tych par 100,to już insza inszosc.Nikomu nie liczcie pieniędzy.Przypomnijcie sobie swoje pierwsze wyjazdy-byliscie zadowoleni.Apetyt rosnie w wiarę jedzenia.

Pozdrawiam wszystkich narzekają cych oraz szczególnie tych zadowolonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są powody do narzekania i do zadowolenia,akurat Ty je masz do zadowaolenia,tylko  za   około 2€ na godzine czy to jest powód do zadowolenia?  no nie tak żle ,  ha ha zważywszy  ,że są kraje ,że mają ,50,100.200 dolarów na m-c.Pozdrawiam.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adamos.

Co Ty mówisz ?Od kiedy liczymy stawkę godzinowa?A Ty nie jesteś zadowolony?Z tego,co się orientuję,to siedzisz w tym bardzo dlugo.Ja nigdy nie siedzialem w miejscu,gdzie musiał bym pracowac dluzej,niż 10 godzin-po odliczeniu przerwy.O.k-to dalej nie jest b.dużo,ale 6 tysięcy złotych na miesiąc,to coś znaczy.A Ty,Adamusie,za jaką stawkę miesięczną pracujesz?Jezyka dobrze nie znasz,więc jest ona nie za wysoka.I dobrze Ci z tym ?Przez te wszystkie lata godzisz się na niskie stawki,narzekasz i nic z tym nie robisz?Jaka jest Twoja wartość,na ile sie wyceniasz?Posłuchaj uważnie-jesli narzekacie,tzn.,że wasza wartość jest wyższa-i tak powinno być,ale nie miejcie pretensji o to że ,z rożnych względów,nie potraficie zadbać o swoje interesy.Ja przez wiele lat robilem coś innego za większe pieniądze.Jakiś czas temu pomyślałem,ze czas na zmiany.I jestem zadowolony.

Kazdy niech robi to,co lubi i wtedy będą wszyscy zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...