Skocz do zawartości
Reklama:

FrauMiau

Efekt Alzheimera :(

Rekomendowane posty

Witajcie. Zamieszczam dwa przykłady efektu postępującego Alzheimera. To obrazuje całą teorię o tym, co choroba robi z pacjentem. 

W pierwszym przypadku córka sfotografowała kilkanaście prac swojej 54-letniej mamy od momentu postawienia diagnozy. Widać na nich postęp choroby. To wszystko działo się na przestrzeni 2 lat.

alzheimer.thumb.jpg.746380f2f15991525b7baa8705adfc39.jpg 

Drugi przykład dotyczy artysty, który przez 5 lat rysował swój autoportret. Pierwszy autoportret powstał wiele lat wcześniej i pokazuje możliwości artysty. Kolejne powstały w czasie choroby.

autoportret.jpg.d3fb847bc9070ed4b89a9066549c49e8.jpg

:(

Pozdrawiam dziewczyny!

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

widzialam te przygnebiajace zdjecia w necie.

Przemawiaja do wyobrazni.:(

Nie wiem , co gorsze stracić pamięć lub rozum , czy leżeć jak roślina i mieć nadal światły umysł . Chciałabym być samodzielna do póznej starości , ale gdybym miała wybierać , wolałabym chyba stracić rozum :(

• Lubię to 2
  • Zgadzam się 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alzheimer jest jednym z zespołów majaczeniowo-otępiennych.Jedyny ma nazwę.Miałam kilka osób z tymi chorobami pod opieką.Jest nieciekawie.Pod koniec ciało chorego zapomina nawet jak się załatwia,jak łyka.Też wolę na starośc wolę robić głupoty tylko wolniej(czyli chcę być samodzielna;) Wybierać co ma mnie spotkać z chorób chyba nie chcę;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo cienka linia jest miedzy demencja a Alzheimerem,

5 lat pracowalam z osoba z rozpoznanym AL.

W jej przypadku choroba postepowala powoli, przez tych kilka lat obserwowalam jakie spustoszenie robi ,

Jednak w porownaniu do opisywanych przypadkow, u mojej bylej PDP ten proces nie byl gwaltowny,

W dalszym ciagu jest na chodzie, potrafi rozmawiac, lubi czytac na glos,

Stracila niestety panowanie nad fizjologia i nie lubi sie kapac,

Nie jest nadal ani agresywna, wciaz przypomina dawna pieknosc i ma cudowny usmiech.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 7.12.2017 at 20:37, violka napisał:

Nie wiem , co gorsze stracić pamięć lub rozum , czy leżeć jak roślina i mieć nadal światły umysł . Chciałabym być samodzielna do póznej starości , ale gdybym miała wybierać , wolałabym chyba stracić rozum :(

Pewnie i dobrze, że nie wiemy co nas czeka a i wyboru żadnego prawie  nie mamy... Żyjemy to każdy może ulec np wylewowi i od jutra roślina... Musimy się starać cieszyć tym co nam zesłał los i nie myśleć za dużo, bo i tak daremne.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Dorota61 napisał:

Czasem zastanawiam się tylko czy będę upierdliwą pdp;);)

To akurat łatwo możesz ocenić : czy Cię będzie stać na prawdziwą upierdliwość ? bo to zależy głównie  od twoich środków finansowych.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myśle ,ze może nigdy sie nie spotkam z  Alzheimerem, dlatego nawet sobie głowy tym nie nakręcam,,bo nie warto,,co będzie to będzie,,Trzeba myslec i być w tym postanowieniu,że nas to nie spotka ,,:święty:

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi Zarzekać się też nie możemy, bo każdego może to spotkać : Alzheimer. Nie ma mocnych.

Oczywiscie ,że tak,,! Ale na dzień dzisiejszy nie myślę o tym,,,jak dopadnie to wtedy będe walczyć,,:sos:

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja Babcia miała Alzhemera. Szybko postępował, zapomniała mnie, zapomniała jak się je chleb, trzeba było kroić na kawałeczki i jadła widelcem. O fizjologii nie wspomnę i o innych przykrych sprawach bo nie ma sensu. Każdy jest inny i inaczej choroba przebiega.

• Lubię to 2
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Reklama:

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się