Skocz do zawartości

Dzialalnosc gospodarcza w Polsce ---KOSZTY ???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kolezanki :-)

 

Nosze sie z zamiarem od Nowego Roku przejsc na dzialalnos gosdpodarcza -zaloze ja w Polsce oczywiscie ale zlecenia przy opiece beda wykonywane w  Niemczech.

Jesli ktoras z WAS pracuje w tym systemie prosze podpowiedzcie gdzie szukac koszty, co mozna zaliczyc w koszty dzialalnosci?.....czym wiecej kosztow tym w rozliczeniu lepiej no i zeby oczywiscie Urzad Skarbowy sie nie czepial

prosze o sugestie jesli macie juz doswiadczenie

 

dzieki z gory za podpowiedzi  :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, olivia napisał:

Witajcie Kolezanki :-)

 

Nosze sie z zamiarem od Nowego Roku przejsc na dzialalnos gosdpodarcza -zaloze ja w Polsce oczywiscie ale zlecenia przy opiece beda wykonywane w  Niemczech.

Jesli ktoras z WAS pracuje w tym systemie prosze podpowiedzcie gdzie szukac koszty, co mozna zaliczyc w koszty dzialalnosci?.....czym wiecej kosztow tym w rozliczeniu lepiej no i zeby oczywiscie Urzad Skarbowy sie nie czepial

prosze o sugestie jesli macie juz doswiadczenie

 

dzieki z gory za podpowiedzi  :-)

 

@olivia jak możesz to unikaj działalności jak otwartego ognia. Miałam prawie cztery lata. Na małym ZUSie to jeszcze szło. Ale na dużym to masakra. Agencje nigdy nie dołożą tobie tyle, żebyś wyszła na swoje. Tak więc po kolei. Musisz wystąpić o A1, a to wcale nie takie łatwe. Musisz mieć zlecenia na terenie Polski. Inaczej kupa, ,sorki za trywializm. Teraz koszty. Część ZUSu jest również twoim kosztem. Wszelkie wydatki związane z utrzymaniem samochodu, wydatki biurowe, komputery i akcesoria, rachunki za komórki i internet stacjonarny, część umeblowania (krzesło i biurko do pracy), większość chemii, rękawiczki jednorazowe, papier i ręczniki, bilety każdego ze środków komunikacji. Jest tego o wiele więcej, ale dobra, kreatywna księgowa powinna cię oświecić w tym temacie. Jeśli chcesz posłuchać mojej rady: NIE WCHODŹ W TO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olivia a ci gratuluję pomysłu i odwagi. Działalność gospodarcza to dobry pomysł, choć wymaga dobrej samoorganizacji. Ale na pewno może się to opłacić.

W szczegółach oczywiście jest tak jak pisze @Mirelka1965, ale nie musisz przecież pracować zawsze na agencje ? Możesz też znaleźć spokojnie  ofertę sama i pracować sama na siebie.

Główny wysiłek to właśnie znalezienie sobie odpowiednich  ofert, a nie papierkowe sprawy czy koszty.

Ale  ile kasują agencje i jakie koszty oni spokojnie sobie pokrywają i kwitną ? No to czemu nie Ty ?

 

      Własna działalność daje spore możliwości : własną umowę z klientem np ( o ile nie jest się przez agencje ) albo zasiłek dla bezrobotnych, chyba po roku działalności jeśli się nie mylę, bo nie jestem na bieżąco

Życzę Ci powodzenia i jestem przekonana, ze to zupełnie realne i może być bardzo opłacalne.

No i ta świadomość niezależności ! nie do kupienia.

Pisz koniecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...