Skocz do zawartości
Reklama:

Rekomendowane posty

Napisała m opiekunkę w cudzysłowiu, bo nie jestem pewna czy to była opiekunka.

Dziś właśnie po drodze do domu klienta zobaczyłam młodą kobietą pchającą wózek z seniorką. Dziewczyna była za młoda na córkę tej jegomości, a wiadomo, że tutaj wnuczki z Babciami do marketu nie jeżdżą... Więc moja pierwsza myśl: opiekunka ! I już chciałam zagadać, choć nie wiedziałam za bardzo jak ? Co powiedzieć ? ale przyznam się, że.... nic nie powiedziałam, bo..... Babcia na wózku zrobiła na mnie przykre wrażenie : zacięty wyraz twarzy, ogromna otyłość... Napracowałam się już u takich kobiet i żle je wspominam....

Ale moje pytanie do opiekunkowa : zagadalibyście do ewentualnej opiekunki na ulicy ?

I jak to zrobić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja od razu bym zagadała podeszłabym powiedziała do niej cześć albo hej i zapytała czy jest z Polski no i oczywiście w języku niemieckim przywitałabym się z jej podopieczną.Jeżeli ona nie miałaby ochoty na dalszy kontakt to bym się tym nie przejęła a może akurat poznałabyś w ten sposób jakąś fajną osobę i miała możliwość się z nią spotkać chociaż od czasu do czasu .

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czemu nie? Pogryzie? Zagadać po polsku. Jak odpowie to OK. Jak nie, to albo nie chce gadać, albo nie opiekunka z Polski.:d Ja w sobotę spacerowałem z psem i spotkałem 2 Panie. Tekst z ich rozmowy "nie oglądaj tej kurtki, taką masz" Dziś znowu je spotkałem, zagadałem. Opiekunki. Mają pauzę kiedy ja wychodzę z psem. Mała miejscowość, wszystko się kręci na Hauptstrasse. Miło się gadało i tyle.

• Lubię to 3
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ja w sumie nic tu do stracenia nie miałam i raczej następnym razem się odezwę jakoś skromnie.

Ale poznałam kiedyś opiekunkę z mojej ulicy  ( pracowała na ogródku ) i po kilku kontaktach - okazało się, że ona miała ponoć przykrości ze strony Pdp. Opiekunka nie wychodziła z domu , choć podobno była z agencji , więc ja przychodziłam do niej przed dom  tak co parę dni,  aż mi powiedziała, ze jej  Pdp  się złości , bo wymyśla, że my  coś kombinujemy razem : ja i ta opiekunka, niby namawiam do kradzieży..... Bardzo mi było nieprzyjemnie. I dlatego też  między innymi dziś się nie odezwałam.

Do rozmawiających po polsku to oczywiście  łatwiej  się odezwać,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A  ja dzisiaj się dowiedziałam,że dwa kroczki ode mnie od dzisiaj pracuje opiekunka z Polski i już się nie mogę doczekać kiedy ją poznam i mój podopieczny nie ma nic przeciwko temu bo sam mi o tym powiedział :)

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Serenity jak masz obiekcje z zaczepieniem, zastosuj mały trik. Powiedz w jej obecności parę polskich słów a jej reakcja powie wszystko. To może być Rumunka,  Rosjanka, Czeszka... Jak nasza, to zagada albo się uśmiechnie i już wtedy możesz zaczynać znajomość. Ja mam trik na telefon...wyciągam w odpowiednim momencie i mówię....halo, co słychać skarbie....:d

• Lubię to 4
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@Serenity jak masz obiekcje z zaczepieniem, zastosuj mały trik. Powiedz w jej obecności parę polskich słów a jej reakcja powie wszystko. To może być Rumunka,  Rosjanka, Czeszka... Jak nasza, to zagada albo się uśmiechnie i już wtedy możesz zaczynać znajomość. Ja mam trik na telefon...wyciągam w odpowiednim momencie i mówię....halo, co słychać skarbie....:d

:) Od dzisiaj , jak będę słyszeć ... Co słychać skarbie ..... to będę się za tobą rozglądać :hahaha::całus:

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, violka napisał:

:) Od dzisiaj , jak będę słyszeć ... Co słychać skarbie ..... to będę się za tobą rozglądać :hahaha::całus:

Jeszcze jak usłyszysz " o jasna cholera...." to też mogę być ja ;)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam bardzo słabą pamięć do twarzy :( Tu gdzie teraz jestem , poznałam wiele Polek , i wiele z nich widziałam tylko raz , czy dwa razy . Ostatnio będąc z PoP na spacerze spotkałam dziewczynę , która towarzyszyła starszej pani , i na mój widok zaczęła się uśmiechać , więc jej odwzajemniłam , a w duchu szybko myślałam , czy my się znamy :$ Gdy zbliżyłyśmy się do siebie , ona przywitała się i zapytała jak leci po niemiecku , więc ja na to , po polsku ... czy my się już znamy ? ... a dziewczyna lekko zdziwiona odpowiedziała po niem. tak poznałyśmy się u Pani XY.O.o I dostałam olśnienia , że to była opiekunka z niemieckiej agencji , która przychodziła zmieniać mnie do mojej byłej PoP kiedy ja miałam przerwy :$:hahaha:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, Mirelka1965 napisał:

to jest sensowna myśl: udam, że odbieram telefon....

ale ...tej drugiej może być też ciężko, żeby zagadać ?

Na wyjścia to ja zresztą mam polską torbę, którą dosyć widać.

ale ogólnie to chyba trzeba się zmobilizować i po polsku zagadać.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jeszcze jak usłyszysz " o jasna cholera...." to też mogę być ja ;)

Na ten tekst , to nawet Niemcy reagują :hahaha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, violka napisał:

Na ten tekst , to nawet Niemcy reagują :hahaha:

To kwestia intonacji, tembru głosu i uroku z jakim się to wypowiada :d A jakby taki przystojny Niemiec zechciał mi pomóc w tej opresji....;)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Serenity napisał:

to jest sensowna myśl: udam, że odbieram telefon....

ale ...tej drugiej może być też ciężko, żeby zagadać ?

Na wyjścia to ja zresztą mam polską torbę, którą dosyć widać.

ale ogólnie to chyba trzeba się zmobilizować i po polsku zagadać.

Do odważnych świat należy....w twarz nikt nie da....ale zagadaj po niemiecku i po akcencie też będziesz wiedziała kto zacz....:)

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Mirelka1965 napisał:

Do odważnych świat należy....w twarz nikt nie da....ale zagadaj po niemiecku i po akcencie też będziesz wiedziała kto zacz....:)

A dlaczego po niemiecku ?

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo jak to innostraniec to na naszą mowę ojczystą oczy w słup postawi. A jak po niemiecku,  to odpowie po niemiecku, ale z akcentem ze swojego kraju. Będziesz wiedziała o czym mówię jak usłyszysz odpowiedź. Ja kiedyś zagadałam po niemiecku do pani, która pchała wózek z panem. I dobrze, bo to żona tego pana była. I odbyłyśmy przeuroczą pogawędkę o blaskach i cieniach opiekuństwa :cool:

Edytowane przez Mirelka1965
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Serenity napisał:

A dlaczego po niemiecku ?

Panowie jak mnie podrywają , a nie maja pewności , czy ja Polka , to pośpiewują sobie polskie piosenki :hahaha: dzięki ich trikom poznałam już trzech takich śmiałków :hahaha: Zacznij coś naszego nucić , to się przekonasz :d

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mirelka1965  Cóż, przy obecności staruszka to pewnie jego żona tylko o blaskach mówiła...

Muszę to przemyśleć : czy po polsku czy po niemiecku.zagadam. Zamierzałam po polsku.

a teraz mam problem. ... Hmm... Jak ktoś nie zrozumie to pomyśli, że biorę ją za kogoś innego i tyle..

Może i lepiej ?

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, violka napisał:

Panowie jak mnie podrywają , a nie maja pewności , czy ja Polka , to pośpiewują sobie polskie piosenki :hahaha: dzięki ich trikom poznałam już trzech takich śmiałków :hahaha: Zacznij coś naszego nucić , to się przekonasz :d

Kapitalne ! tylko co tu zaśpiewać ?

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Serenity napisał:

Od rana mam dobry humor ......:d To znają chyba wszyscy :d Jak zobaczysz uśmiech na twarzy , to znaczy .....bingo :dmam cię :cool::hahaha:

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Serenity napisał:

Wlazł kotek na płotek....:cześć: :15_yum:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

@Serenity Ja mam trik na telefon...wyciągam w odpowiednim momencie i mówię....halo, co słychać skarbie....:d

halo..co słychać skarbie :nie_słyszę::4_joy: też dobra metoda

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, Łukasz napisał:

No jakbym takiego przystojniak jak ty zobaczyła, to nie musiałabym telefonu wyciągać :trele::17_heart_eyes:

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Łukasz napisał:

No ale tą metodą to na bliższą znajomość z kobietą nie mógłbyś liczyć no chyba ,że mówiłbyś do niej kotku :4_joy::17_heart_eyes:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie mam oporów. Wystarczy mijając kogoś powiedzieć "Dzień Dobry" i od razu przeprosić po niemiecku i przywitać się po niemiecku. Jak Polka to odpowie po polsku a jak innej narodowości to odpowie po niemiecku. :)

Nie zawsze zagaduję do Polek. Przedwczoraj spotkałam dwie Polki w sklepie ale nie zagadałam bo to było w innym mieście więc i tak znajomość bez dalszego ciągu. Ale kiedyś sobie pogadałam z Polakami na budowie bo jak usłyszałam polski język to wydarłam się "Dzień Dobry" i troszkę pogadaliśmy. Okazało się że w tej miejscowości jest dużo polaków ale mieszkają niestety na jej drugim końcu.

A wiecie gdzie najprościej spotkać polską opiekunkę ? Na cmentarzu. :) Serio, często seniorzy z opiekunkami odwiedzają cmentarz, wystarczy się przyjrzeć kto wygląda na opiekunkę. :p

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się