Skocz do zawartości

szybki powrót do domu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, violka napisał:

 A czytałam :d I tam było napisane , że tej czynności nie wolno nam robić :p Wróć i przeczytaj dokładnie , raz jeszcze :całus:

To niektórzy nawet za usuwanie odcisków się biorą? :płacz::rozpacz: duszno mi wody muszę koniecznie łyk świeżego powietrza zaczerpnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ludu drogi...się czepiacie tych 5 kilo. Wzięła dziewczyna zlecenie. Wzięła. Oszukali? Oszukali. Walczy o swoje?  Walczy.  Prosi o pomoc? Prosi. Więc dajmy ją. A tu słyszy tylko pouczanie i ganienie. 

 

Próbujemy ją wspierać tylko nie znamy sytuacji bo nie raz tak było,że ktoś biadolił wywołał w nas emocje a potem jeszcze opiernicz się zebrało:(Wie dziewczyna co ma robić a jak my Wszyscy jest dorosła i wie dokładnie co podpisała a jak ją ktoś zmusza do czynności na które się nie zgodziła i nie było ich w umowie to niech się nie p.....z niczym tylko jak najszybciej zmyka do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

ok, to jeszcze raz link i zamykamy ten temat. Są może osoby, co tego nie znają. A ja idę się też wychylić...

https://www.arbeitlandia.eu/2011/05/27/opiekunka-w-niemczech-co-wolno-a-czego-nie-wolno-wykonywac-w-opiece/

To chodz ze mną :cool: Może dojdziemy jakoś do porozumienia :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łukasz napisał:

ok, to jeszcze raz link i zamykamy ten temat. Są może osoby, co tego nie znają. A ja idę się też wychylić...

https://www.arbeitlandia.eu/2011/05/27/opiekunka-w-niemczech-co-wolno-a-czego-nie-wolno-wykonywac-w-opiece/

Gdzie ? no już dobrze idż ,idż ale potem na :drink: urodzinowego Cię zapraszam :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Próbujemy ją wspierać tylko nie znamy sytuacji bo nie raz tak było,że ktoś biadolił wywołał w nas emocje a potem jeszcze opiernicz się zebrało:(Wie dziewczyna co ma robić a jak my Wszyscy jest dorosła i wie dokładnie co podpisała a jak ją ktoś zmusza do czynności na które się nie zgodziła i nie było ich w umowie to niech się nie p.....z niczym tylko jak najszybciej zmyka do domu

Macie rację. Nie mówimy o dźwiganiu 80 czy 100 kilo, bez przegięcia. Zawsze trzeba brać jakiś margines na informacje z agencji. I w tym momencie będę wulgarny. Dupy nie podetrę, bo się porzygam. Jak pdp się porzyga, to ja też! Ludzie, ogarnijcie się! Nikt nie jedzie układać płytki w łazience, kto nie ułożył metra kwadratowego płytek!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marianek napisał:

Macie rację. Nie mówimy o dźwiganiu 80 czy 100 kilo, bez przegięcia. Zawsze trzeba brać jakiś margines na informacje z agencji. I w tym momencie będę wulgarny. Dupy nie podetrę, bo się porzygam. Jak pdp się porzyga, to ja też! Ludzie, ogarnijcie się! Nikt nie jedzie układać płytki w łazience, kto nie ułożył metra kwadratowego płytek!>:(

Dlaczego mnie zacytowałeś ,żeby dodać ten wulgarny wpis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy bezwzględnie zakazują kobietom, dźwigania ciężarów przekraczających 20 kilo.

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000854/O/D20170854.pdf

 

Takie same normy obowiązują przy toalecie, zmienianiu pampera, czyli na każde 20 kilo podopiecznego jedna osoba do obsługi. Myślę, że Twoja podopieczna nie waży 20 kilo. Można wiedzieć ile wazy podopieczna?

 

Gdyby to na mnie trafiło, odmówiła bym kategorycznie dźwigania.  Ale to Twoja sprawa co Ty zrobisz z tą wiedzą. Nie daj się zajechać, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie ważniejsze niż kasa agenturki.

Jeżeli upuścisz podopieczną, czy sobie wyrządzisz krzywdę to Ty ponosisz odpowiedzialność, bo Ty łamiesz przepisy BHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marianek napisał:

Zaznaczyłem, że wulgarny. A tak nie jest? Merytorycznie proszę.

Przeważnie cytuje się czyjąś wypowiedż po to ,żeby ją skomentować albo w swojej wypowiedzi odnieść się do tego co ktoś napisał .A ty w żaden sposób nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi więc dalej nie rozumie po co było ją cytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...