Skocz do zawartości

Pomocy!!! Uczciwe składki od średniej krajowej!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W opiece jestem dopiero początkująca. Bardzo proszę o pomoc doświadczone koleżanki. Oglądając reklamy firm byłam pełna nadziei że w końcu odmieni się mój los i będę i dobrze zarabiać i przy okazji mieć wysokie składki ZUS od średniej krajowej. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Jestem załamana widząc jak niektórzy kombinują i nas po prostu okradają z tego co nam przysługuje. Czy może mi ktoś tak uczciwie z ręką na sercu podać nazwy firm gdzie płaci się uczciwe składki na ZUS i to od średniej krajowej a nie od najniższego wynagrodzenia czy nawet od 200 zł? I płaci się je co miesiąc a nie co drugi miesiąc? Będę wdzięczna za okazaną pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sabina1974 napisał:

Witam!

W opiece jestem dopiero początkująca. Bardzo proszę o pomoc doświadczone koleżanki. Oglądając reklamy firm byłam pełna nadziei że w końcu odmieni się mój los i będę i dobrze zarabiać i przy okazji mieć wysokie składki ZUS od średniej krajowej. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Jestem załamana widząc jak niektórzy kombinują i nas po prostu okradają z tego co nam przysługuje. Czy może mi ktoś tak uczciwie z ręką na sercu podać nazwy firm gdzie płaci się uczciwe składki na ZUS i to od średniej krajowej a nie od najniższego wynagrodzenia czy nawet od 200 zł? I płaci się je co miesiąc a nie co drugi miesiąc? Będę wdzięczna za okazaną pomoc. 

Jeżeli agencja zapłaci ZUS od średniej krajowej , to automatycznie spada zarobek . Jest dużo agencji , które płacą od średniej , ale nigdy przy wysokich zarobkach . To tylko na reklamach widać te piękne cyfry , ale kiedy ustalamy , jaki chcemy mieć ZUS to wychodzi szydło z worka . Czasami bardziej opłaca się jechać za dobrą kasę na umowie śmieciowej i samemu sobie opłacać składki .W dobrej agencji , różnica w pensji przy najwyższych składkach a śmieciowych umowach wynosi około 400 euro miesięcznie i opiekunowie wybierają co im bardziej pasuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabina1974 Można  dobrze zarobić i mieć te składki od średniej, ale trzeba się rozejrzeć po agencjach, zwlaszcza jeśli znasz język.

Obecnie  nawet Wielka PROnieMiEckA 24 zmuszona została  płacić  od średniej, bo przysłali mi swoją reklamę, ale oni płacą najgorzej i obniżają stawki. Oni naokradali ze składek dużo kobiet, bo jako kapitał zagraniczny mają na reklamę. Dawali niby 100 euro więcej, ale nie płacili na Zus, albo jakieś grosiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...