Skocz do zawartości

zaparcia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, erika napisał:

No. To poczytałam. Ale jak zmusić człowieka do zażywania ruchu jak leży? Albo żeby jadł więcej warzyw i owoców zamiast słodyczy? Albo żeby pił więcej płynów? My nie jesteśmy w stanie zmienić nawyków starych ludzi którym się wydaje że skoro całe życie było dobrze to jedyne remedium to syropek albo proszek albo tabletka. Obecnie babka dokarmia męża wieczorem cukierkami a rano każe pić syropek na przeczyszczenie. To jest fajna metoda, no nie? I co my możemy zrobić? Ano nic. Pomidory stoją do każdego posiłku, sałata, warzywa na przystawkę ale jak ktoś nie chce to go nie zmusisz.  Kropka.

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No. To poczytałam. Ale jak zmusić człowieka do zażywania ruchu jak leży? Albo żeby jadł więcej warzyw i owoców zamiast słodyczy? Albo żeby pił więcej płynów? My nie jesteśmy w stanie zmienić nawyków starych ludzi którym się wydaje że skoro całe życie było dobrze to jedyne remedium to dyropek albo proszek albo tabletka. Obecnie babka dokarmia męża wieczorem cukierkami a rano każe pić syropek na przeczyszczenie. To jest fajna metoda, no nie? I co my możemy zrobić? Ano nic. Pomidory stoją do każdego posiłku, sałata, warzywa na przystawkę ale jak ktoś nie chce to go nie zmusisz.  Kropka.

No fakt. Dlatego, nigdy nie pojechałabym na sztellę gdzie jest żona albo mąż, bo jedno drugiemu coś narzuca lub zabrania i to jest najgorsze. Natomiast, z jedną osobą zawsze można dojść do porozumienia i wtedy jest dobrze. Tak miałam z moją Babcią, poprzednie Opiekunki mówiły... że Babcia nic nie je, a jadła zupełnie wszystko i to z wielkim apetytem (rodzina Babci była bardzo zdziwiona, że jadła dosłownie wszystko) ale trzeba chcieć się postarać, by sam widok danego posiłku był zachęcający a przede wszystkim smaczny i wtedy, nie ma żadnego problemu z posiłkami ani z podopiecznymi. A się opiekujący, też nie chodzi głodny. Najgorzej jest, kiedy inni wypowiadają się za podopiecznego i dlatego, nie można na to pozwolić. Spróbuj, postawić na swoim!

Edytowane przez Hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hal napisał:

No fakt. Dlatego, nigdy nie pojechałabym na sztellę gdzie jest żona albo mąż, bo jedno drugiemu coś narzuca lub zabrania i to jest najgorsze. Natomiast, z jedną osobą zawsze można dojść do porozumienia i wtedy jest dobrze. Tak miałam z moją Babcią, poprzednie Opiekunki mówiły... że Babcia nic nie je, a jadła zupełnie wszystko i to z wielkim apetytem (rodzina Babci była bardzo zdziwiona, że jadła dosłownie wszystko) ale trzeba chcieć się postarać, by sam widok danego posiłku był zachęcający a przede wszystkim smaczny i wtedy, nie ma żadnego problemu z posiłkami ani z podopiecznymi. A się opiekujący, też nie chodzi głodny. Najgorzej jest, kiedy inni wypowiadają się za podopiecznego i dlatego, nie można na to pozwolić. Spróbuj, postawić na swoim!

Jeśli chodzi o ruch leżącego, jest to nie możliwe i tylko idiota, mówi... że jest możliwe, a tym też się nie przejmuj bo szkoda Twojego zdrowia. Dbaj o siebie, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi, a warto o siebie dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani bardzo Wam dziękuję Wszystkim za porady w sprawie,którą opisałam w rozmowach przy kawie.Należy jednak pamiętać ,że są stany chorobowe przy,których tzw.domowe środki nie pomagają ja tak miałam na zleceniu u mojej ukochanej babci pod Berlinem.Wiadomo,że zawsze próbuje się wszystkiego,żeby unikać tych medykamentów ale czasami jest to konieczność bo można oprowadzić o tragedii tak też było na tamtym zleceniu przez to,że córka nie poinformowała mnie jaki lek należy podać w sytuacji kryzysowej czyli takiej w której już nic nie pomaga o mało co nie doszło u mojej podopiecznej do skrętu jelit myślę,że większość z Was domyśla się albo wie co się stało na szczęście skończyło się tylko nie grożną infekcją i 3 dniowym pobytem w szpitalu.Dlatego powiedziałam córce,żeby zapytała lekarza co podawać dziadkowi niech chociaż ten lek jest w domu i opiekun wie,że jak będzie duży problem to w porę go poda.Mnie w tej sytuacji bardziej zdenerwowało postępowanie córki bo nie można posadzić kogoś na toalecie i powiedzieć,że ma siedzieć dopóki nie zrobi nawet półtorej godziny więc przyszłam z papierosa ubrałam rękawiczki i powiedziałam,że ma mi pomóc ,że rozumie jej zdenerwowanie bo lekarz będzie dopiero w środę a od razu ja dziadka umyję i jutro spróbujemy coś zaradzić wspólnie no i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jolantapl. napisał:

Kochani bardzo Wam dziękuję Wszystkim za porady w sprawie,którą opisałam w rozmowach przy kawie.Należy jednak pamiętać ,że są stany chorobowe przy,których tzw.domowe środki nie pomagają ja tak miałam na zleceniu u mojej ukochanej babci pod Berlinem.Wiadomo,że zawsze próbuje się wszystkiego,żeby unikać tych medykamentów ale czasami jest to konieczność bo można oprowadzić o tragedii tak też było na tamtym zleceniu przez to,że córka nie poinformowała mnie jaki lek należy podać w sytuacji kryzysowej czyli takiej w której już nic nie pomaga o mało co nie doszło u mojej podopiecznej do skrętu jelit myślę,że większość z Was domyśla się albo wie co się stało na szczęście skończyło się tylko nie grożną infekcją i 3 dniowym pobytem w szpitalu.Dlatego powiedziałam córce,żeby zapytała lekarza co podawać dziadkowi niech chociaż ten lek jest w domu i opiekun wie,że jak będzie duży problem to w porę go poda.Mnie w tej sytuacji bardziej zdenerwowało postępowanie córki bo nie można posadzić kogoś na toalecie i powiedzieć,że ma siedzieć dopóki nie zrobi nawet półtorej godziny więc przyszłam z papierosa ubrałam rękawiczki i powiedziałam,że ma mi pomóc ,że rozumie jej zdenerwowanie bo lekarz będzie dopiero w środę a od razu ja dziadka umyję i jutro spróbujemy coś zaradzić wspólnie no i tyle.

I bardzo dobrze, że podjęłaś taką stanowczą decyzję, ktoś musi i brawo Ty! Dobranoc Joleńko :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrót z artykułu, który dzisiaj wpadł mi w ręce NATURALNE ŚRODKI   NA ZAPARCIA :

1.Rodzynki- zawierają dużo blonnika, który pobudza prcę jelit. Należy je zalać na noc wrzątkiem, zaś rano zjeść rodzynki, a wodę wypić

2. Siemie lniane -  łyżkę siemienia zalewamy wrzątkiem i czekamy 2 godziny . Powstałą papkę przyjmujemy codziennie przed snem

3. suszone daktyle i śliwki-  znane są ze swoich własciwości przeczyszczających. Można je jeść bezpośrednio lub po namoczeniu w wodzie.

4. nasiona słonecznika- tak jak pestki dyni zawierają dużo blonnika. Dzięki temu zwiększają masy kałowe i pobudzają perystaltykę jelit.

NATURALNE ŚRODKI NA WZDĘCIA:

1. Koper włoski i mięta - wiatropędne zioła pomogą jelito w pozbyciu się gazów

2. Bazylia- dodawana do potraw wspomaga układ trawienny, zapobiega skurczom żołądka i pobudza wydzielanie soku żołądkowego

3. Imbir - wiatropędne działanie , 4-6 plasterków korzenia imbiru zalać gorącą wodą + miód +cytryna. Parzyć 10 minut

4. Kminek - dodawać do potraw wzdymających(np. z kapusty). Ziarna można żuć lub zrobić z nich napar

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...