Skocz do zawartości

Domowe wypieki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Na biszkoptowym, czy kruchym cieście? Krem karpatkowy, czy budyniowy? 

Ciasto miodowe na parze, 5 placków a pomiedzy krem budyniowy. Na wierzchu posypka ze startych, upieczonych okrawków ciasta.

Zajebioza            :hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę...walka z kaloriami sobie...jeść przecież nie muszę, ale tak powspominać, pomarzyć.....przygotować kubki smakowe na to, co zjem, jak osiągnę zamierzony cel ;) I wymyśliłam....sękacz marcepanowy przekładany ganache'em kawowym :oklaski: Wysokokaloryczny, słodki, pracochłonny bardzo, ale jaki pyszny :hura: Gdzieś tu już zamieszczałam zdjęcie, więc nie będę ponownie się wysilać....niech wyobraźnia działa....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A co......jesienny bączek się przytrafił po nocnym obżarstwie?:haha: Z kasztanami był? :haha: Było sie tak sernikiem nie opychać, tylko z forumowiczami się podzielić :ostrzegam::szydera:

Po prostu bajerisze nie wyszedł

>:( ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Już chyba się domyślam ile prawdopodobnie waży Twoja Małżowinka :):)

61.5 kg / 178 cm.   

:szok:  :hura:   :oops:

Słoneczko, Moja jest teraz 1500 km stąd.   :trele:

Edytowane przez LACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Już chyba się domyślam ile prawdopodobnie waży Twoja Małżowinka :):)

A podopieczni ważą od 45÷135 kg./ 125÷190cm./ 18÷98 lat

                :zdrówko:

I lubią dobrze zjeść i deczko czegoś dobrego się napić.

                   :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mirelka1965 mnie tu pogonila z przepisem. No to wklejam, chociaz to niezla prowizorka, to ciasto:trele:

6 calych jajek utarlam z poltora szkl cukru. Potem dosypalam poltorej szklanki minus 3 lyzki maki. Za to dodalam 3 lyzki kakao. Na blache, do zimnego piekarnika i na 180 stopni przez 15 - 20 min. Potem zwijasz ciasto i czekasz az ostygnie. Kremy sztuk dwa (W Aldiku kupuje, groszowa sprawa) miksujesz z zimnym mlekiem ze dwie minuty. Potem biszkopta pomazialam dzemem wisniowym, na to krem, zwinelam, a ze mi rolada pekla, to ozdobilam jeszcze resztkami tego paradisu i juz. Roboty na pare minut, a cos slodkiego mozna skonsumowac.

20180322_161131-1-1-zmniejszajka_pl.jpg

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Mirelka1965 mnie tu pogonila z przepisem. No to wklejam, chociaz to niezla prowizorka, to ciasto:trele:

6 calych jajek utarlam z poltora szkl cukru. Potem dosypalam poltorej szklanki minus 3 lyzki maki. Za to dodalam 3 lyzki kakao. Na blache, do zimnego piekarnika i na 180 stopni przez 15 - 20 min. Potem zwijasz ciasto i czekasz az ostygnie. Kremy sztuk dwa (W Aldiku kupuje, groszowa sprawa) miksujesz z zimnym mlekiem ze dwie minuty. Potem biszkopta pomazialam dzemem wisniowym, na to krem, zwinelam, a ze mi rolada pekla, to ozdobilam jeszcze resztkami tego paradisu i juz. Roboty na pare minut, a cos slodkiego mozna skonsumowac.

20180322_161131-1-1-zmniejszajka_pl.jpg

Bravissimo :oklaski::dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Mirelka1965 mnie tu pogonila z przepisem. No to wklejam, chociaz to niezla prowizorka, to ciasto:trele:

6 calych jajek utarlam z poltora szkl cukru. Potem dosypalam poltorej szklanki minus 3 lyzki maki. Za to dodalam 3 lyzki kakao. Na blache, do zimnego piekarnika i na 180 stopni przez 15 - 20 min. Potem zwijasz ciasto i czekasz az ostygnie. Kremy sztuk dwa (W Aldiku kupuje, groszowa sprawa) miksujesz z zimnym mlekiem ze dwie minuty. Potem biszkopta pomazialam dzemem wisniowym, na to krem, zwinelam, a ze mi rolada pekla, to ozdobilam jeszcze resztkami tego paradisu i juz. Roboty na pare minut, a cos slodkiego mozna skonsumowac.

20180322_161131-1-1-zmniejszajka_pl.jpg

Zapomnialam dodac, ze krem to dr.Oetker Paradise waniliowy z biala czekolada!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam przedwczoraj gniota...;) Skądinąd pysznego, acz niezdrowego, bo z cukrem :haha: ALe takiego szybkiego szybkęsa warto czasami zrobić :tak2: 

Szybkęs z jabłkami....Przepis na tortownicę 24 cm ( jak przygotować formę nie napiszę :haha:)

pół kostki masła

pół szklanki cukru

pół szklanki mąki orkiszowej 630 ( może być pszenna)

pół szklanki mąki kartoflanej

3 jaja

1 solidna łyżeczka proszku do pieczenia

ulubiony dodatek;  aromat, skórka, wanilia

kilogram obranych i począstkowanych jabłek lekko podduszonych ( ja robię dzień wcześniej), mogą być każde inne owoce

Piekarnik 170 st...około 50 minut

Wrzucamy wszystkie składniki nieowocowe do miski, bierzemy narzędzie tortur, czyli mikser, w rękę, mieszamy na gładką masę. Połowa masy na dno, owocki ulubione, druga warstwa na górę...i fertig....:tak2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta idą , to ja jajkiem poczęstuje w tym wypiekowym kąciku. Widział ktoś  jajko sadzone  na placku ? 

https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-jajko-sadzone

 

 

 

5abbddcc37cde_placekzjajem.thumb.jpg.5f14703625478f4acf4e302b630b8fd7.jpgRealistyczne? Chyba udało mi się oddać klimat całej blaszki sadzonych jajek ;-). Jestem pewna, że ciasto wywoła efekt zaskoczenia na niejednym stole wielkanocnym. Przy tym nie jest trudne do wykonania - to sernik na zimno z dodatkiem galaretki na delikatnym spodzie z ciasta. Żółtka jajek to morele z syropu lub z kompotu, które przykrywamy przezroczystą galaretką i posypujemy pistacjami (jak szczypiorkiem). Smakuje wspaniale, jak najlepszy sernik na zimno. Polecam!

Składniki na ciasto:

·         2 duże jajka

·         1/3 szklanki drobnego cukru do wypieków

·         50 ml oleju rzepakowego lub słonecznikowego

·         100 g mąki pszennej

·         1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka oddzielić od żółtek. Białka umieścić w misie miksera i ubić na sztywną pianę. Dodawać stopniowo cukier, łyżka po łyżce, cały czas ubijając. Dodawać żółtka, po kolei, ubijając. Wlewać strużką olej, dalej ubijając. Mąkę z proszkiem - przesiać i delikatnie wmieszać do ciasta przy pomocy szpatułki.

Przygotowane ciasto przełożyć do formy prostokątnej o wymiarach  24 x 34 cm wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia (sam spód). Wyrównać - ciasto przykryje papier cienką warstwą.

Piec w temperaturze 160ºC przez około 15 - 20 minut lub do zarumienienia się ciasta i tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić. Ja po wystudzeniu dodatkowo odwróciłam blat by rumiana skórka ciasta była na spodzie, aby ciasto w całości się lepiej prezentowało.

Masa serowa:

·         500 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego trzykrotnie, schłodzonego

·         500 g serka mascarpone, schłodzonego

·         200 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej

·         3 łyżki soku z cytryny

·         1 opakowanie przezroczystej galaretki winogronowej lub ewentualnie cytrynowej* (na 500 ml wody)

·         6 - 7 łyżek cukru pudru lub więcej, do smaku

·         1-2 małe puszki moreli w syropie (lub z kompotu)

Galaretkę dokładnie rozpuścić w 200 ml gorącej wody (zamiast w 500 ml jak jest napisane na opakowaniu). Wystudzić w temperaturze pokojowej, dopilnowując by pozostała płynna.

W misie miksera umieścić twaróg, mascarpone i cukier puder. Ubić do połączenia (końcówkami miksera do ubijania białek). Dodać śmietanę kremówkę i ubić, do momentu zgęstnienia masy. Dodać wystudzoną i lekko gęstniejącą galaretkę i sok z cytryny - ubić, do wymieszania i połączenia. 

Masę serową przelać na blat ciasta. Wyrównać. Natychmiast poukładać połówki moreli z syropu, wciskając je lekko w krem. Odstawić do stężenia.

Galaretka**:

·         500 ml syropu z moreli (lub kompotu), w temperaturze pokojowej

·         3,5 łyżeczki żelatyny w proszku lub 4 listki żelatyny

Żelatynę zalać kilkoma łyżkami syropu z moreli (tylko do jej przykrycia), odstawić na 10 minut do napęcznienia. Postawić na palniku i podgrzewać, mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub podgrzać w mikrofali. Nie doprowadzać do wrzenia (żelatyna straci swoje właściwości żelujące). Zdjąć z palnika, lekko przestudzić  a następnie dodać do reszty syropu z moreli, dobrze wymieszać do połączenia. Jeśli będą widoczne małe grudkie żelatyny lub jeśli galaretka nie będzie przezroczysta podgrzać ją w mikrofali lub na palniku (nie doprowadzając do wrzenia). Wystudzić. 

Wystudzoną i lekko gęstniejącą galaretką zalać masę serową z morelami. Odstawić do całkowitego stężenia.

Ponadto:

·         garstka posiekanych pistacji

Przed podaniem posypać ciasto pistacjami. Kroić na kwadraty, w taki sposób, by morela znajdowała się na środku każego z kwadratów. Przechowywać w lodówce.

* Używając galaretki cytrynowej można pominąć sok z cytryny. Galaretka cytrynowa jest też słodsza od winogronowej, można zmniejszyć ilość cukru w masie serowej lub posłodzić do smaku.

* Zamiast syropu z moreli można użyć napoju Sprite, można też wykonać galaretkę z kupnej przezroczystej galaretki winogronowej (2 galaretki rozpuszczone w trochę więcej niż połowie ilości wody z opakowania).

Smacznego :-).

https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-jajko-sadzone

Realistyczne? Chyba udało mi się oddać klimat całej blaszki sadzonych jajek ;-). Jestem pewna, że ciasto wywoła efekt zaskoczenia na niejednym stole wielkanocnym. Przy tym nie jest trudne do wykonania - to sernik na zimno z dodatkiem galaretki na delikatnym spodzie z ciasta. Żółtka jajek to morele z syropu lub z kompotu, które przykrywamy przezroczystą galaretką i posypujemy pistacjami (jak szczypiorkiem). Smakuje wspaniale, jak najlepszy sernik na zimno. Polecam!

Składniki na ciasto:

·         2 duże jajka

·         1/3 szklanki drobnego cukru do wypieków

·         50 ml oleju rzepakowego lub słonecznikowego

·         100 g mąki pszennej

·         1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Białka oddzielić od żółtek. Białka umieścić w misie miksera i ubić na sztywną pianę. Dodawać stopniowo cukier, łyżka po łyżce, cały czas ubijając. Dodawać żółtka, po kolei, ubijając. Wlewać strużką olej, dalej ubijając. Mąkę z proszkiem - przesiać i delikatnie wmieszać do ciasta przy pomocy szpatułki.

Przygotowane ciasto przełożyć do formy prostokątnej o wymiarach  24 x 34 cm wyłożonej wcześniej papierem do pieczenia (sam spód). Wyrównać - ciasto przykryje papier cienką warstwą.

Piec w temperaturze 160ºC przez około 15 - 20 minut lub do zarumienienia się ciasta i tzw. suchego patyczka. Wyjąć, wystudzić. Ja po wystudzeniu dodatkowo odwróciłam blat by rumiana skórka ciasta była na spodzie, aby ciasto w całości się lepiej prezentowało.

Masa serowa:

·         500 g twarogu tłustego lub półtłustego, zmielonego trzykrotnie, schłodzonego

·         500 g serka mascarpone, schłodzonego

·         200 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej

·         3 łyżki soku z cytryny

·         1 opakowanie przezroczystej galaretki winogronowej lub ewentualnie cytrynowej* (na 500 ml wody)

·         6 - 7 łyżek cukru pudru lub więcej, do smaku

·         1-2 małe puszki moreli w syropie (lub z kompotu)

Galaretkę dokładnie rozpuścić w 200 ml gorącej wody (zamiast w 500 ml jak jest napisane na opakowaniu). Wystudzić w temperaturze pokojowej, dopilnowując by pozostała płynna.

W misie miksera umieścić twaróg, mascarpone i cukier puder. Ubić do połączenia (końcówkami miksera do ubijania białek). Dodać śmietanę kremówkę i ubić, do momentu zgęstnienia masy. Dodać wystudzoną i lekko gęstniejącą galaretkę i sok z cytryny - ubić, do wymieszania i połączenia. 

Masę serową przelać na blat ciasta. Wyrównać. Natychmiast poukładać połówki moreli z syropu, wciskając je lekko w krem. Odstawić do stężenia.

Galaretka**:

·         500 ml syropu z moreli (lub kompotu), w temperaturze pokojowej

·         3,5 łyżeczki żelatyny w proszku lub 4 listki żelatyny

Żelatynę zalać kilkoma łyżkami syropu z moreli (tylko do jej przykrycia), odstawić na 10 minut do napęcznienia. Postawić na palniku i podgrzewać, mieszając, do całkowitego rozpuszczenia się żelatyny lub podgrzać w mikrofali. Nie doprowadzać do wrzenia (żelatyna straci swoje właściwości żelujące). Zdjąć z palnika, lekko przestudzić  a następnie dodać do reszty syropu z moreli, dobrze wymieszać do połączenia. Jeśli będą widoczne małe grudkie żelatyny lub jeśli galaretka nie będzie przezroczysta podgrzać ją w mikrofali lub na palniku (nie doprowadzając do wrzenia). Wystudzić. 

Wystudzoną i lekko gęstniejącą galaretką zalać masę serową z morelami. Odstawić do całkowitego stężenia.

Ponadto:

·         garstka posiekanych pistacji

Przed podaniem posypać ciasto pistacjami. Kroić na kwadraty, w taki sposób, by morela znajdowała się na środku każego z kwadratów. Przechowywać w lodówce.

* Używając galaretki cytrynowej można pominąć sok z cytryny. Galaretka cytrynowa jest też słodsza od winogronowej, można zmniejszyć ilość cukru w masie serowej lub posłodzić do smaku.

* Zamiast syropu z moreli można użyć napoju Sprite, można też wykonać galaretkę z kupnej przezroczystej galaretki winogronowej (2 galaretki rozpuszczone w trochę więcej niż połowie ilości wody z opakowania).

Smacznego :-).

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł, podaję przepis na sernik odwrócony i od razu oświadczam, że przepis jest Michasi. Sama go od niej dostałam, podobnie jak wszystkie.....desantówki :d:d  Tak więc...podaję przepis Michasi na sernik odwórcony(mnie się nie odwrocił, ale był bardzo smaczny)

arstwa ciemna:
- 3 całe jajka
- 150gr. cukru
- 150 gr, margaryny
- 150 gr. mąki
- 2 łyzki kakao
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- cały cukier waniliowy
jajka, cukier, margaryne ubijamy, dodajemy suche składniki i wylewamy na blachę/wysmarowana tłuszczem i buła tartą lub na papier.
MASA TWAROGOWA
500grm twarogu /quark/
-150 grm.cukru
- 3 jaja całe
-1 budyń
- sok z 1 cytryny
jaja z cukrem ubijamy dodajemy twaróg,budyń i sok.
Maseę twarogową wylewamy na ciene ciasto, wstawiamy do nagrzanego piekarnika 180 st na 50-60min - smacznego:)   
Masa twarogowa po 15 minutach powoli schodzi na dół a kakaowa na góre/ 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

Heloł, podaję przepis na sernik odwrócony i od razu oświadczam, że przepis jest Michasi. Sama go od niej dostałam, podobnie jak wszystkie.....desantówki :d:d  Tak więc...podaję przepis Michasi na sernik odwórcony(mnie się nie odwrocił, ale był bardzo smaczny)

arstwa ciemna:
- 3 całe jajka
- 150gr. cukru
- 150 gr, margaryny
- 150 gr. mąki
- 2 łyzki kakao
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- cały cukier waniliowy
jajka, cukier, margaryne ubijamy, dodajemy suche składniki i wylewamy na blachę/wysmarowana tłuszczem i buła tartą lub na papier.
MASA TWAROGOWA
500grm twarogu /quark/
-150 grm.cukru
- 3 jaja całe
-1 budyń
- sok z 1 cytryny
jaja z cukrem ubijamy dodajemy twaróg,budyń i sok.
Maseę twarogową wylewamy na ciene ciasto, wstawiamy do nagrzanego piekarnika 180 st na 50-60min - smacznego:)   
Masa twarogowa po 15 minutach powoli schodzi na dół a kakaowa na góre/ 

No zadziwiło mnie to odwracanie...:dobrze: Ale wypróbuję w domku...tu nie mam kompanów do jedzenia...:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...