Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, składki ZUS są odprowadzane od wynagrodzenia ( a w przypadku opieki tylko od części wynagrodzenia ) za czas kiedy nie pracujesz, nie masz wynagrodzenia i nie masz składek ZUS.

 

Możesz jeździć jako "skoczek" czyli dwa miesiące, mała przerwa i kolejne dwa miesiące w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie, składki ZUS są odprowadzane od wynagrodzenia ( a w przypadku opieki tylko od części wynagrodzenia ) za czas kiedy nie pracujesz, nie masz wynagrodzenia i nie masz składek ZUS.

 

Możesz jeździć jako "skoczek" czyli dwa miesiące, mała przerwa i kolejne dwa miesiące w innym miejscu.

W firmach w których my pracujemy jest chyba jednak inaczej bo przeciez w czasie jak jesteśmy w domu jestesmy ubezpieczone przez formę inaczej nie można by było pójść do lekarza więc przypuszczam,ze jakies minimalne składki i w tym czasie odprowadzają ale moze się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Nie.

Nie zarabiasz - nie masz składek bo je odprowadza się wyłącznie od wynagrodzenia. Do lekarza możesz iść nawet 30 dni po ostatnim okresie składkowym bo o tyle masz automatycznie przedłużone ubezpieczenie zdrowotne.

 

A jak jestem 2 miesiące w domu to też przez cały czas mogę iść do lekarza w innym przypadku byłby komunikat ,że nie jestem ubezpieczona więc nie wiem jak to działa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Jesteś zarejestrowana jako ubezpieczona bo firma Cię nie wyrejestrowała ale masz "zerowe" składki za ten okres bo masz "zerowe" wynagrodzenie. Umowa trwa ale nie masz opłaconych składek ZUS, to są dwie różne sprawy.

 

Może i tak .Weż pod uwagę,ze wiele firm ma 2 umowy jedna tzw.na usługi reklamowe i przypuszam,że od nawet niewielkiej kwoty muszą odprowadzać składki bo jak nie odprowadzaja to zus nie wyda A1 bo nie ma ciągłosci pracy a jakby nie odprowadzali składek to musza odprowadzić w kraju gdzie pracujesz czyli w de a firmy staraja się to sprytnie obejść,zeby składki i podatki płacić w Polsce.

Chyba nie w temacie piszemy:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się naczytałam :d dalej nie mam stu procentowej pewności co do składek, a może to jest tak że odprowadzają składki tylko zdrowotne jak jesteście w domu? zobaczcie w umowach. Jeszcze pomyślałam, że może są dłuższe umowy np. na rok a w tym czasie jedziecie kilka razy i dlatego macie ciągłość składek (ubezpieczenia) o ile macie, bo tego pewnie same nie jesteście pewne. Nie ma problemu jak ktoś może się podpiąć do ubezpieczenia męża. Ja muszę myśleć o tym i pewnikiem w tym tygodniu sie dowiem jak to jest. Z tymi firmami pewnie jest tak, że zależy co komu pasuje. Czym dłużej czytam o różnych firmach tym większe zamieszanie mi się robi i powiem wam, że odnoszę wrażenie że te firmy to "matki-córki". Dla kogoś kto nie dotknął tematu jest to gmatwanina i ciężko się zdecydować którą wybrać:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj,że firmy rządzą się swoimi prawami:hahaha: a o tym,że jak pracujesz tylko w jednym kraju to w tym kraju mają zostać odprowadzane składki a jak w 2 tzn w Polsce i np,de to jest wybór w którym kraju odprowadzane są składki powiedzą Ci to w każdym oddziale zus.Najlepiej dopytać w firmie jak to u nich wygląda:)

A jak chcesz na ten czas jak jesteś w Polsce pod ubezpieczenie męza to i tak Ci to nic nie daje oprócz ubezpieczenia zdrowotnego a te i tak masz z firmy .Jak chciałabyś tak robić to mąż musi za każdym razem zgłaszać Cię i wyrejestrowywać więc nie ma to najmniejszego sensu:)

4 minuty temu, Gość Mera napisał:

A jeżeli są zerowe składki  to dla ZUS-u jest to tzw. okres nieskładkowy a co za tym idzie nie wlicza się do lat pracy.  

Tu masz całkowitą rację jeżeli nie ma składek to do okresów składkowych się nie wlicza ale trzeba pamiętać,że do emerytury też liczą się okresy nieskładkowe w wymiarze 1|3 całości lat pracy np.czas rejestracji w urzedzie pracy jak nie pobierasz zasiłku oraz max 6 lat jak wychowałaś co najmniej 2 dzieci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może która firma daje umowę o pracę? nie mogę sobie pozwolić na taki luksus żebym w ciągu roku kalendarzowego przepracowała tylko pół roku a reszta to okresy nieskładkowe. Tym sposobem przez dwa lata pracy miałabym rok pracy zaliczony O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Gość Mera napisał:

Witam wszystkich.:) Przejrzałam stronkę i mam wrażenie, że firma jest w porządku. A dlaczego w opiece jest nieopłacalna umowa o pracę? 

Jak masz składki takie same na kontrakcie i Ci na nich zależy, to innych różnic nie ma. Tzn. są ale raczej na korzyśc kontraktu, niż umowy o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.05.2015 at 18:30, Gość Gość napisał:

Pracuje w Polsce, umowa na czas nieokreślony. Dobre stanowisko, oczywiscie w opiece. zarabiam około 2500. Wielu znajomych mi mowi ze mam dobra prace i nie powinnam rezygnowac. Ja jednak ostatnio coraz bardziej zastanawiam sie nad wyjazdem. Mam duze doświadczenie w opiece ale mało znam jezyj, cały czas sie ucze chcodze na kurs. Czu warto zaryzykowac????

Witam ! a ja szukam dla siebie ,jestem osoba z doświadczeniem pracy jako opiekunka ,staż 13 lat we Włoszech,bez znajomości języka niemieckiego / znajomość pojedynczych słówek/ szukam pracę na zastępstwie na 1 m-c lub np. 6 tyg...czy firmy -agencje zatrudnia takie osoby. Podajacie nazwy.

Umiejętności...mierzenie ciśnienia, mierzenie cukru we krwi, podawanie insuliny,podawanie leków,prawo jazdy, znajomość języka włoskiego,nie paląca i nie pijąca,odpowiedzialna i rzetelna ..bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Agencje chętnie nawet biorą takie osoby bez znajomości języka bo pracują bez gadania i mało im się płaci. Lepiej poduczyć się języka bo to bezpośrednio przełoży się na wynagrodzenie.

niestety masz racje... kurcze... niestety... trafilam ostatnimi czasy na ludzi z takiej agentury, o zgrozo... opowiadala mi kobieta jak rozmawiala z lekarzem jak przyszedl: nein tableten, nein gut, nein essen... brrrrr.... ale ja nadgorliwa nauczycielka, bo nigdy sie chyba nie przestane sie nią czuc, zaproponowalam jej, ze ja gratis poducze na pausie niemieckiego: wiesz jakie bylo obruszenie? ale ja mam 63 lata, po co mam sie uczyc, ja nie widze takiej potrzeby, radze sobie... nie zrozumiem takich ludzi nigdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Betty napisał:

niestety masz racje... kurcze... niestety... trafilam ostatnimi czasy na ludzi z takiej agentury, o zgrozo... opowiadala mi kobieta jak rozmawiala z lekarzem jak przyszedl: nein tableten, nein gut, nein essen... brrrrr.... ale ja nadgorliwa nauczycielka, bo nigdy sie chyba nie przestane sie nią czuc, zaproponowalam jej, ze ja gratis poducze na pausie niemieckiego: wiesz jakie bylo obruszenie? ale ja mam 63 lata, po co mam sie uczyc, ja nie widze takiej potrzeby, radze sobie... nie zrozumiem takich ludzi nigdy....

Otworz temat i pisz proste zdania używane w opiece. Tym pomożesz . Nie ma co sie wysmiewać z tych które jada bez języka . Zycie zmusza do podejmowania takich decyzji .Np. w takiej formie .

idę na pauzę  - in die Pause gehen .

I tym podobne zwroty , ktorych wszyscy w opiece uzywamy. Jak zapytac o zdrowie o przespana noc i o to czy obiad smakował. To by było z pozytkiem dla wszystkich. Piszesz , że znasz dobrze język to pisz. Ja jestem samoukiem , tez skorzystam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nie umiałam języka, tyle tylko co w szkole podstawowej kiedyś, ale kurs zagwarantowali mi w agencji opiekunkawniemczech.eu. Grupka mała - 8 osób, nauczyciel sympatyczny, energiczny, ale wymagający. Teraz potrafię się dogadać, więc łatwiej mi też pracować, bo wiem co do mnie mówią :) a i czas wolny lepiej mi się spędza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...