Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wróciłabym do rozmowy @Beata Giz a @LENA_57 o nacjonaliźmie.

Warto poczytać sobie czym jest nacjonalizm, rasizm czy szowinizm.

      Nacjonalizm to samo w sobie jeszcze właściwie  nic grożnego : dbałość przede wszystkim o interesy własnego narodu : i na świecie robi to praktycznie każde państwo: mniej lub bardziej jawnie. Do pewnego stopnia nacjonalizm nie jest zły, ale jest wręcz konieczny, podobnie jak egoizm u każdego człowieka. Ale pytanie pozostaje jak daleko można się w tym posunąć ?

         W Niemczech rządy są skrajnie nacjonalistyczne, ale nikt tak tych rządów nie określa w ichniej TV, bo kojarzyłoby się to z nazistami z czasów rządów Hitlera. No więc mówią tu, że obecnie w Polsce rządzi rząd nacjonalistyczny... Mój Pdp dziwi się , że w Polsce tak źle i ludzie dają się nacjonalistom ogłupiać : Kaczyński wymorduje opozycje i do obozów pośle... Poważnie mi tak mówi...bo słucha wiadomośći i ma 90lat

     Ale zwykły  nacjonalizm nie powinien aż tak skrajnie się rozwijać jak w Niemczech hitlerowskich : do rasizmu, szowinizmu, faszyzmu i ludobójstwa.

    Pewna dawka nacjonalizmu, czy powiedzmy patriotyzmu jest wręcz konieczna, żeby państwo funkcjonowało.

   W Niemczech ten nacjonalizm to głównie kupowanie niemieckich produktów z troski o własną gospodarkę : prawie powszechne. Tu żaden włoski bank by nie nabił sobie kabzy. Nie sprzedano by niemieckich gazet amerykanom.

    W jakimś stopniu my jako naród musimy się tego nauczyć, jeżeli nie chcemy żyć w trzecim świecie.

   Ale nie możemy się uczyć szowizmu czyli pogardy dla innych z racji narodowości, bo rasizm czy szowinizm to już coś bardzo złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerenityPolski rząd sie niemcom nie podoba, bo nie daje się wykorzystywać tak jak to robiły poprzednie rządy. A za wyprowadzanie pieniędzy ze skarbu państwa co niektórzy powinni odpowiedzieć. Ja gdybym coś ukradła czy sobie przywłaszczyła musiałabym za to odpowiedzieć, a politycy chodzą bezkarnie i jeszcze snują propagandę.  

Pieniądze z mnogich afer w Polsce wyciekały zza granice. To były pieniądze nas wszystkich. 

Kaczyński nie taki straszny jak go malują. 

Polskich nacjonalistów nazywają już nawet faszystami. Nawet przypisuje sie nam nazim. 

Na świecie dzieci uczuczą się na lekcjach historii, że nazistami byli Polacy i zobacz jak historia kłamie.  Trzeba to prostować. 

Nie wiem czy słyszałaś o tym co zrobili kibice Legii W-wa.

Zobacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpiekunGrzegorz
3 minuty temu, LENA_57 napisał:

Nie wiem czy słyszałaś o tym co zrobili kibice Legii W-wa.

Kibice? Ci sami którzy się leją na i pod stadionami, kopią na murawie kibiców, handlują narkotykami i każdy ich unika jak idą, rzucają banami i nożami w piłkarzy? Regulamin uefa mówi wyraźnie żadnej polityki i historii. I nie ma wyjątków. A ich oprawy są tylko pod publiczkę i pokazywaniem jacy to oni są fajni bo pamiętają. Może jeszcze niech na każdym meczu robią apel smoleński to już będą git.

O Kaczyńskim i jego rządzie nie wspominam, bo my mnie stąd wyrzucili za słownictwo.

Jak u nas był komunizm to będziemy wszyscy do końca życia komunistami? Nie! Tak jak Niemcy nie są nazistami. Czasami to się dziwię jak wy możecie dla tych strasznych Niemców pracować... My musimy budować nowy świat a nie żyć wspomnieniami. Kaczyński układa przeszłość niszcząc teraźniejszość i przyszłość. I to nas różni od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość OpiekunGrzegorz napisał:

Jak u nas był komunizm to będziemy wszyscy do końca życia komunistami? Nie! Tak jak Niemcy nie są nazistami.

No, mój drogi, komunizmu to sobie żaden Polak nie wybrał. Nigdy nie byliśmy komunistami. Niemcy wybrali i utrzymywali wierność praktycznie do końca swoim faszystowskim władzom.

Komunizm wprowadzili w Polsce Sowieci jako okupant nr 2. Trochę z historii trzeba jednak wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 muszę poczytać. Sport to nie jest moje hobby to nic nie wiem.

Ale to też pewnie reakcja na tę męczącą już  propagandę antypolską i przede wszystkim tuszowanie faktów historycznych w Niemczech.

Inna rzecz, że co to da ?

A zwolennikiem żadnej partii nie jestem. Wiele mi się nie podoba też  w obecnie rządzących, ale poprzedni wyrządzili  za dużo szkód.

A zapalczywość to coś fatalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Serenity napisał:

Komunizm wprowadzili w Polsce Sowieci jako okupant nr 2. Trochę z historii trzeba jednak wiedzieć.

Serenity jedź na Śląsk i popytaj ludzi co sądzą o prlu. Zdziwisz się. 

Jedź do Opola i zapytaj o Niemców. Jakoś nikt tam od Niemców się nie odcina mimo trudnej historii dobrze przez nich pamiętanej. Problem nie jest w systemach, ale ludziach. System to my. Kaczyńskiemy bliżej do faszyzmu i to my go wybraliśmy. Jego faszyzm w białych rękawiczkach odbije się nam wszystkim czkawką, bo dalej euro będziemy oglądać tylko w Niemczech o ile za kilka lat nie będziemy potrzebowali wiz by tam wjechać. Ale przynajmniej jak to napisała lena nie będziemy dawali się wykorzystywać. Będziemy dumnie stali obok i patrzyli jak świat odjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Widzisz jak gładko można znaleźć usprawiedliwienie ?

 

Czyli co ? mogliśmy się obronić przed Niemcami i Sowietami jednoczęśnie, albo  po wojnie bez armii, którą rozbito z dwóch stron, moglibyśmy  napaść ZSRR ? i obronić się przed komunizmem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość OpiekunGrzegorz od historii nie da się odciąć. Z historii trzeba wyciągać wnioski a Polska jest dalej properelowska.  Cały kodeks cywilny, karny i aministracyjny został stworzony za Gomułki. 

Konstytucję w 1997 roku zmodifikował Kwaśniewski, perelowski prezydent, dlatego jest tu tyle niejasności i różnych interpretacji. 

Rozumiem, że ty chcesz by Polska przestała istnieć, znikneła z mapy, bo to tego prowadziła przez ostanie lata polityka. 

Teraz chuzia na Kaczyńskiego, ze niby chce zawładnąć Polską, ja też chcę zawładnąć bo jestem Polką patriotką i nie chce by nami zawładneli bez reszty,  obce służby. 

A my swoich PDP nie traktujemy jak nazistów. traktujemy jak ludzi, którym należy się szacunek i opieka, ale nie należy pozwalać by nas tłamszono. Ja swojej pracy nie mieszam z polityką i pracuje mi się dobrze. Nie chciałbym tylko by moja wnuczka musiała kiedyś tak pracować, bo Polska albo przestanie istnieć, albo będzie istnieć jako państwo teoretyczne.

Mierząć się z hostorią przymierzamy się do przyszłości. Jak tego nie będziemy robić to z nas Polaków zrobią totalnych niewolników. Musimy się bronić. 

Co to baneru na stadionie Legii to Francuzi zrobili podobnie, ich nikt nie ukarał.

Nie wiem czy kibice to narkomani, nie rzucałabym tak pochopnie oskarżeń. Ten baner to był despercki krok  by sprostować historię.Wspomniałam wcześniej, że na świecie szerzy się mit, że to Polacy byli nazistami i mordercami, należy to prostować i tę akcję Legii popieram i sama się dorzucę, jeśli  UEFA nałoży karę. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Grzegorz napisał:

Kaczyńskiemy bliżej do faszyzmu i to my go wybraliśmy. Jego faszyzm w białych rękawiczkach odbije się nam wszystkim czkawką, bo dalej euro będziemy oglądać tylko w Niemczech o ile za kilka lat nie będziemy potrzebowali wiz by tam wjechać.

Tu nie mamy dyskutować o polityce tylko o wpływie historii na naszą pracę opiekunek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Serenity napisał:

@LENA_57 muszę poczytać. Sport to nie jest moje hobby to nic nie wiem.

Ale to też pewnie reakcja na tę męczącą już  propagandę antypolską i przede wszystkim tuszowanie faktów historycznych w Niemczech.

Inna rzecz, że co to da ?

A zwolennikiem żadnej partii nie jestem. Wiele mi się nie podoba też  w obecnie rządzących, ale poprzedni wyrządzili  za dużo szkód.

A zapalczywość to coś fatalnego.

@Serenitytu nie chodzi tylko o Niemcy. To, że Polacy byli nazistami uczą się dzieci w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Argentynie i Brazyli. Przekłamywanie historii na taką skalę staje się niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

Jak tego nie będziemy robić to z nas Polaków zrobią totalnych niewolników. Musimy się bronić. 

            dokładnie, musimy bronić godności. Bo te propagandy w Niemczech : historyczne i polityczne  mogą spowodować, że w końcu Polak czuje się jak śmieć : komunizm sobie wybrał, rząd ma głupi ( delikatnie mówiąc ), zasłużył sobie na wszystko co najgorsze....

A wystarczy już, że biedni jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej jak to napisała lena nie będziemy dawali się wykorzystywać. Będziemy dumnie stali obok i patrzyli jak świat odjeżdża.

Oj @Gość OpkiekunGrzegorz. Ten zakłamany świat jeszcze do nas przyjdzie po prośbie. Bo to oni mają z nas więcej pożytku niż my z nich. Ten świat nie odjedzie. Oj Grzesiu patrzysz krótkowzrocznie. Wizami to oni sami siebie by zniszczyli, tyle mają Gescheftów w Polsce, że by za dużo stracili.  Trochę więcej wiary w siebie i mniej kompleksów ci zyczę i czasem poczytaj cos innego niż "Wyborczą" i od czasu do czasu przełącz kanał z TVN na inny. Poszperaj poszukaj co piszą niezależni dziennikarze. 

@Serenity jesteśmy biedni, bo nie umieliśmy walczyć o swoje. Jesteśmy biedni bo masę pieniędzy przez lata wyciekało z Polski. Jesteśmy biedni , bo dalej jesteśmy pod rosyjskimi wpływami i doszły nam jeszcze wpływy zachodnie. Dosłownie łupią nas z każdej strony. Czas się obudzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 Nie możemy walczyć z całym światem, ale  ważne, żeby swoją wiedzę poszerzać i wzmacniać się na duchu, a nie pozwalać osłabiać - tyle to każdy może zrobić i powinien, żeby nie być totalnym niewolnikiem, przekonanym o własnej gorszości, bo nie ma do tego powodu.Ty to dobrze rozumiesz a kto nie rozumie sam traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wtrącę się do rozmowy i wrócę do troszkę wczesniejszych postów.

Co do tej komuny to wydaje mi się, że jescze cała Polska jest nią przesiąknięta. Jak sobie tak porównam mentalność Amerykanina, czy Niemca to Polak ma bliżej do ruskiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AdamMa napisał:

Pozwólcie, że wtrącę się do rozmowy i wrócę do troszkę wczesniejszych postów.

Co do tej komuny to wydaje mi się, że jescze cała Polska jest nią przesiąknięta. Jak sobie tak porównam mentalność Amerykanina, czy Niemca to Polak ma bliżej do ruskiego....

Tak dobrze znasz mentalnośc Amerykanów i Niemców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdamMa napisał:

Tak się składa, że tak :)

edit: mniej Niemca, ale z USA miałem trochę do czynienia, naprawdę trochę...

Ja to raczej jestem wstrzemięźliwa w wydawaniu opinii takiej ogólnonarodowej . Ale jak się na tym znasz , to czemu nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AdamMa napisał:

Pozwólcie, że wtrącę się do rozmowy i wrócę do troszkę wczesniejszych postów.

Co do tej komuny to wydaje mi się, że jescze cała Polska jest nią przesiąknięta. Jak sobie tak porównam mentalność Amerykanina, czy Niemca to Polak ma bliżej do ruskiego....

U nas nie było komunizmu, to byl totalitaryzm .  W Rosji obecnie panuje oligarchizm. 

Mentalnie jest nam bliżej do rosjan bo jesteśmy narodami słowiańskimi, co nie znaczy abyśmy się odwracali od zachodu.  Ponadto panująca na zachodzie liberalna demokracja jest  zbliżona do socjalizmu, tylko ludzie czasem tego nie widzą lub nie chcą widzieć.  Różnica miedzy nami a Niemcami przede wszystkim jest taka, że oni zyją z własności a my z pracy rąk. Bo własność nam ciągle odbierali.  

Prawdziwy komunizm to byl  izraelskich kibucach (lata 50- te i 60 -te). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 no nic dodać i nic ująć z twojego poprzedniego komentarza ! Bardzo dobrze to ujęte.

a sprawa wymagałaby osobnego tematu : Czy  mentalność Polaków i Niemców się różni ? Ale czy warto to rozważać ?

I pozdrawiam Wielkopolanina @AdamMa !chociaż tego postu nie bardzo rozumiem - takie generalizacje daleko nie prowadzą , ale może będziesz pisał więcej to się poznamy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...