Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maryna bardzo miła historia.

Warto pamiętać, że Niemcy poprzednio w Polsce byli normalnymi obywatelami i naprawdę agresywni stali się dopiero podczas drugiej wojny światowej, który to  temat jest przemilczany. Choć czasem trafiają się jakieś jaskółki.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/561975,niemcy-chca-uczcic-pamiec-pomordowanych-polakow.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Serenity napisał:

@maryna bardzo miła historia.

Warto pamiętać, że Niemcy poprzednio w Polsce byli normalnymi obywatelami i naprawdę agresywni stali się dopiero podczas drugiej wojny światowej, który to  temat jest przemilczany. Choć czasem trafiają się jakieś jaskółki.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/561975,niemcy-chca-uczcic-pamiec-pomordowanych-polakow.html

 

 Nie wszyscy Niemcy byli agresywni i nie wszyscy byli zbrodniarzami  . Bardzo dużo Niemców na własnej skórze odczuło  piekło wojny  i jeszcze więcej nie miała pojęcia , co działo się w obozach koncentracyjnych . Ciężko jest zrozumieć co się stało , że tak ślepo byli wpatrzeni w swojego wodza ale temat jest bardzo rozległy . Hitler dał głodnym ludziom pracę i chleb , ale oni sami nie wiedzieli jak wysoką cenę będą musieli za to zapłacić . Terror zaczął się właśnie w u nich , i to długo przed wojną . W żaden sposób nie chce usprawiedliwiać Niemców , ale nie lubię wkładać wszystkich do jednego worka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mialam sztele gdzie dziadek na okraglo opowiadal o mordowaniu Zydow w babim jarze na ukrainie.,wresz sie tym chwalil.a babka nie byla lepsza bo byla w SS w obozie koncentracyjnym w Dachau i tam poznala sie z dziadkiem.kiedy  za duzo o tym opowiadali,poprostu zjechalam ze szteli.Oboje mieli po 97 lat i swietna pamiec.Nigdy nie staneli przed sadem za swoje zbrodnie bo zmienili nazwisko po powrocie do domu,ale bali sie ze bog nie wybaczy im tych morderstw i co z nimy bedzie po smierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marii napisał:

Mialam sztele gdzie dziadek na okraglo opowiadal o mordowaniu Zydow w babim jarze na ukrainie.,wresz sie tym chwalil.a babka nie byla lepsza bo byla w SS w obozie koncentracyjnym w Dachau i tam poznala sie z dziadkiem.kiedy  za duzo o tym opowiadali,poprostu zjechalam ze szteli.Oboje mieli po 97 lat i swietna pamiec.Nigdy nie staneli przed sadem za swoje zbrodnie bo zmienili nazwisko po powrocie do domu,ale bali sie ze bog nie wybaczy im tych morderstw i co z nimy bedzie po smierci.

I bardzo dobrze ,że opuściłaś ten dom i tych ludzi a jeszcze lepiej,że się bali bo mieli czego po śmierci powinno ich czekać to samo co oni zrobili innym skoro za życia nie dosięgła ich sprawiedliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A tak historię i teraźniejszość widzą sami Niemcy.

Ponad połowa Niemców uważa, że ich rodzina była ofiarą Hitlera. 54,4 proc. Niemców zalicza swoją rodzinę do ofiar polityki Hitlera, a tylko 17,7 proc. przyznaje, że wśród ich przodków byli sprawcy nazistowskich zbrodni. Dane pochodzą z opublikowanego dziś raportu autorstwa Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość (EVZ) i Uniwersytetu Bielefeld.

Źródło: https://www.stiftung-evz.de/service/pressebereich/pressemitteilungen-2018/pm-studie-erinnerungskultur.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Gość Maruda napisał:

A tak historię i teraźniejszość widzą sami Niemcy.

Ponad połowa Niemców uważa, że ich rodzina była ofiarą Hitlera. 54,4 proc. Niemców zalicza swoją rodzinę do ofiar polityki Hitlera, a tylko 17,7 proc. przyznaje, że wśród ich przodków byli sprawcy nazistowskich zbrodni. Dane pochodzą z opublikowanego dziś raportu autorstwa Fundacji Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość (EVZ) i Uniwersytetu Bielefeld.

Źródło: https://www.stiftung-evz.de/service/pressebereich/pressemitteilungen-2018/pm-studie-erinnerungskultur.html

Tylko 17,7 % ? Ja sądzę , że bardzo dużo . Przecież nie można zwykłego żołnierza walczącego na froncie obarczać winą , za nazistowskie zbrodnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, violka napisał:

Tylko 17,7 % ? Ja sądzę , że bardzo dużo . Przecież nie można zwykłego żołnierza walczącego na froncie obarczać winą , za nazistowskie zbrodnie . 

Fakt. A ilu ludzi nie zdaje sobie sprawy co robili ich przodkowie? Raczej niewielu dziadków czy babci opowiadało wnukom do poduszki powiastki z czasów II WŚ. Czasami ludzie odwracają oczy od prawdy oczywistej i nie chcą dociekać.....stąd takie wyniki sądarzu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondaż jak sondaż trzeba by było wiedzieć czy był przeprowadzony  wśród jakieś wybranej grupy czy wypowiedzieli się wszyscy Niemcy.  Na pewno inne spojrzenie na te sprawy ma starsze pokolenie a inne młodzi ludzie ,którzy   nie znają historii swoich rodzin z opowiadań dziadków tylko wiedzą to czego uczą ich w szkole .Jeżeli  by brać pod uwagę całe społeczeństwo to te 17 % to jednak trochę mało według mojej opinii .Ja spotkałam się tylko raz z tym ,że podopieczny poruszył sprawy czasów wojny w rozmowie ze mną i było to w kontekście tego,że Niemcy byli bardzo poszkodowani z powodu masowych wysiedleń z Polski po wojnie i w tym wypadku miał trochę racji bo takie działania nie były zbyt chlubne.Nie zdarzyło mi się jednak żeby ktoś z podopiecznych czy z rodziny opowiadał mi co robił lub  robiła jego rodzina w czasie wojny więc myślę,że jednak nie ma się czym chwalić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo historii, co sadzicie na temat nowego zapisu dotyczacego obozow koncentracyjnych? Czy byly polskie czy niemieckie? Czy Polacy brali udzial w mordowaniu Zydow? W koncu nawet po wojnie doszlo do kilku pogromow zydowskich na terenie Polski. Prawda jak zwykle lezy pomiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, makaroni napisał:

A propo historii, co sadzicie na temat nowego zapisu dotyczacego obozow koncentracyjnych? Czy byly polskie czy niemieckie? Czy Polacy brali udzial w mordowaniu Zydow? W koncu nawet po wojnie doszlo do kilku pogromow zydowskich na terenie Polski. Prawda jak zwykle lezy pomiedzy.

Obozy koncentracyjne na terenie polski były niemieckie.Polacy brali udział w mordowaniu Żydów .Natomiast to ,że Polacy ratowali Żydów często z narażeniem własnego życia to fakt i nie możemy pozwolić żeby ta bohaterska postawa Polaków została zepchnięta na margines historii i w jakikolwiek sposób pomijana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, INEZ napisał:

Obozy koncentracyjne na terenie polski były niemieckie.Polacy brali udział w mordowaniu Żydów .Natomiast to ,że Polacy ratowali Żydów często z narażeniem własnego życia to fakt i nie możemy pozwolić żeby ta bohaterska postawa Polaków została zepchnięta na margines historii i w jakikolwiek sposób pomijana !

Wszystko prawda, ale jak ktoś bierze historię wybiórczo, to efekt jest jaki jest.>:( Polecam artykuł w Wikipedii. Bardzo długi, ale może niektórym rozjaśni horyzonty. Problem nie jest z ostatnich lat. Tu nie ma czarnego i białego koloru.https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Żydów_w_Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marianek napisał:

Wszystko prawda, ale jak ktoś bierze historię wybiórczo, to efekt jest jaki jest.>:( Polecam artykuł w Wikipedii. Bardzo długi, ale może niektórym rozjaśni horyzonty. Problem nie jest z ostatnich lat. Tu nie ma czarnego i białego koloru.https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Żydów_w_Polsce

Chyba nie uważasz,że ja biorę historię wybiórczo? chociaż muszę się przyznać bez bicia nie mam całej historii Polski w jednym paluszku a szczególnie historii Żydów w Polsce .Do artykułu chętnie zerknę bo mnie to interesuje oczywiście jak znajdę czas bo póki co mam bardzo ciężkie zlecenie .Jako ciekawostkę mogę dodać ,że moi dziadkowi pochodzili z Kalisza gdzie przed wojną było dość duże skupisko ludności żydowskiej i z Polakami byli w bardzo dobrych relacjach to wiem z przekazu mojej babci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

I chwała im za to to wybitne postacie i chluba dla naszego narodu.

A niektóre oszołomy nawet nazwanie ulicy Jana Brzechwy taktują passe, tacy "prawdziwi Polacy">:(

 

56 minut temu, INEZ napisał:

Chyba nie uważasz,że ja biorę historię wybiórczo?

Nie, nie uważam. Miałem na myśli tych z Nowogrodzkiej i okolic!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marianek napisał:

A niektóre oszołomy nawet nazwanie ulicy Jana Brzechwy taktują passe, tacy "prawdziwi Polacy">:(

 

Nie, nie uważam. Miałem na myśli tych z Nowogrodzkiej i okolic!>:(

Nie wiem dlaczego ciągle tak się złościsz podobno złość piękności szkodzi .Cudzysłów postawiłeś we właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
O 31.07.2017 at 14:12, Serenity napisał:

Żartujesz chyba ? Kogo tam osądzono ?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnie_niemieckie_w_Polsce_(1939–1945)#Odpowiedzialno.C5.9B.C4.87_zbrodniarzy_niemieckich

Zresztą na wojnie zdobyli ciężkie pieniądze i inwestowali dobrze.

Teraz tam czasem osądzą jakąś płotkę.

i tak jest w każdym ustroju ---,że osądza się zazwyczaj płotki  a  żródło się pomija a dlaczego?   długi temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Niemcy byli ofiarą Hitlera a nie Watykanu? tak samo Austriacy....itp.?   proszę jechać do landów katolickich lub do Austrii ,krzyże ,figury itd.widać wszedzie na kilometr,w knajpach i na drogach i co z tego? gdzie przykazanie nie zabijaj,co z powiedzeniem kościelnym ...przekażcie sobie znak pokoju....czy Polak ,Czech ,Rosjanin to inny człowiek ,wierzy w innego Boga? a wszyscy mordowali się jak "kaczki",gdzie lezy wina po stronie Hitlera?  nie Watykanu? -religii? ,bo takie mają Ci ludzie sumienie.Hitler ze swoimi fanatycznymi idiotami sam Wojny by nie rozpoczął! Obecnie jestem u małżeństwa ...PDP-y  -służył Hitlerowi ,czy wyciągnął lekcje z historii...? Nie..!Już dwa razy mnie uderzył,bo mu się nie spodobał mój uśmiech,teraz jestem na dystans i tylko służbowo odzywam się do niego.Powiedziałem mu ,jeszcze raz i wezwe Policje,trochę się tym przejął ...to człowiek stary ,ma spustoszenie w głowie...przymykam na to oczy,aczkolwiek daje mu do zrozumienia ,że nie akceptuje jego zachowania.Wspomina Rosjan itd.żyje czasami Wojny a o nas mysli ,że jesteśmy Jego niewolnikami.Zona jego inna kobieta..same pozytywy..Temat ,bardzo delikatny ,ale nie spłaszczajmy problemu a szukajmy żródła ,kto faktycznie jest winien tej sytuacji.,był i jest ,bo Polityka kleru się nie zmieniła,Polski" obraz "to pokazuje.Pozdrawiam.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamos60 napisał:

czy Niemcy byli ofiarą Hitlera a nie Watykanu? tak samo Austriacy....itp.?   proszę jechać do landów katolickich lub do Austrii ,krzyże ,figury itd.widać wszedzie na kilometr,w knajpach i na drogach i co z tego? gdzie przykazanie nie zabijaj,co z powiedzeniem kościelnym ...przekażcie sobie znak pokoju....czy Polak ,Czech ,Rosjanin to inny człowiek ,wierzy w innego Boga? a wszyscy mordowali się jak "kaczki",gdzie lezy wina po stronie Hitlera?  nie Watykanu? -religii? ,bo takie mają Ci ludzie sumienie.Hitler ze swoimi fanatycznymi idiotami sam Wojny by nie rozpoczął! Obecnie jestem u małżeństwa ...PDP-y  -służył Hitlerowi ,czy wyciągnął lekcje z historii...? Nie..!Już dwa razy mnie uderzył,bo mu się nie spodobał mój uśmiech,teraz jestem na dystans i tylko służbowo odzywam się do niego.Powiedziałem mu ,jeszcze raz i wezwe Policje,trochę się tym przejął ...to człowiek stary ,ma spustoszenie w głowie...przymykam na to oczy,aczkolwiek daje mu do zrozumienia ,że nie akceptuje jego zachowania.Wspomina Rosjan itd.żyje czasami Wojny a o nas mysli ,że jesteśmy Jego niewolnikami.Zona jego inna kobieta..same pozytywy..Temat ,bardzo delikatny ,ale nie spłaszczajmy problemu a szukajmy żródła ,kto faktycznie jest winien tej sytuacji.,był i jest ,bo Polityka kleru się nie zmieniła,Polski" obraz "to pokazuje.Pozdrawiam.

A ja nie rozumiem Ciebie i Twojego podejcia do chorych.

Dyskutujesz z demencyjnymi podopiecznymi o historii i sie dziwisz, ze nie  wyciagneli wnioskow  ?

Przeciez to jest niemozliwe , wiec czemu sie tu dziwic? Staruszkowie to "misie o bardzo malym rozumku".

To  zartobliwe okreslenie skradlam  mojemu ulubionemu misiowi:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamos60 napisał:

czy Niemcy byli ofiarą Hitlera a nie Watykanu? tak samo Austriacy....itp.?   proszę jechać do landów katolickich lub do Austrii ,krzyże ,figury itd.widać wszedzie na kilometr,w knajpach i na drogach i co z tego? gdzie przykazanie nie zabijaj,co z powiedzeniem kościelnym ...przekażcie sobie znak pokoju....czy Polak ,Czech ,Rosjanin to inny człowiek ,wierzy w innego Boga? a wszyscy mordowali się jak "kaczki",gdzie lezy wina po stronie Hitlera?  nie Watykanu? -religii? ,bo takie mają Ci ludzie sumienie.Hitler ze swoimi fanatycznymi idiotami sam Wojny by nie rozpoczął! Obecnie jestem u małżeństwa ...PDP-y  -służył Hitlerowi ,czy wyciągnął lekcje z historii...? Nie..!Już dwa razy mnie uderzył,bo mu się nie spodobał mój uśmiech,teraz jestem na dystans i tylko służbowo odzywam się do niego.Powiedziałem mu ,jeszcze raz i wezwe Policje,trochę się tym przejął ...to człowiek stary ,ma spustoszenie w głowie...przymykam na to oczy,aczkolwiek daje mu do zrozumienia ,że nie akceptuje jego zachowania.Wspomina Rosjan itd.żyje czasami Wojny a o nas mysli ,że jesteśmy Jego niewolnikami.Zona jego inna kobieta..same pozytywy..Temat ,bardzo delikatny ,ale nie spłaszczajmy problemu a szukajmy żródła ,kto faktycznie jest winien tej sytuacji.,był i jest ,bo Polityka kleru się nie zmieniła,Polski" obraz "to pokazuje.Pozdrawiam.

O czym Ty piszesz ? Może nie jestem aż tak błyskotliwy i nie potrafię odczytać przesłania Twojej wypowiedzi.

Dziadek już jest wiekowy,beret zryty przez propagandę lub własne nazistowskie przekonania.Tak czy inaczej nie jest partnerem do tego typu dyskusji.

Polityka kościoła jest jaka była chociaż widać obecnie wiele zmian.Czy Hitler czy Watykan ? Jakies bzdurne pytanie i zestawienie.Oczywiście,że można doszukiwać się powiązań,chęci wywołania wojny itp.Można się też podeprzeć takim argumentem

AFM-1993-171.4a_p2.jpg?itok=b06qIizc

Tylko zrytego beretu przez faszyzm,propagandę nie można tak tłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, adamos60 napisał:

ORIM----hawana-----a czy ja z nim dyskutuje? ,przykro mi ,wiem o czym pisze.. Wiem delikatny temat ,ale trzeba prawdzie spojrzeć w oczy!  Pozdrawiam.

Dyskusja jest rodzajem rozmowy. Jesli nie rozmawiasz, to skad wiesz?  Ze spojrzenia pdp odczytales jego poglady?

Do tego nazistowskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hawana napisał:

Dyskusja jest rodzajem rozmowy. Jesli nie rozmawiasz, to skad wiesz?  Ze spojrzenia pdp odczytales jego poglady?

Do tego nazistowskie?

widzę jesteś urażona -przykro mi .... troszkę historii i będziesz może mniej urażona--pozdrawiam a co do PDP-go ...pracujesz z chorymi a wiec nie muszę Ci pisać jak wyglądają relacje  z takim  ludzmi.Jeszcze raz pozdrawiam.

Edytowane przez adamos60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...