Skocz do zawartości

Placilycie kiedys za znalezienie sztelli?


Gość stokrotka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stokrotka

Wiem, ze wiele kobiet zaczynalo na czarno i wtedy czesto bylo tak ze z pensji "posrednikowi" oddawalo sie okreslona sume . Oczywiscie nie popieram takiego haraczu,ale niestety tak bylo i jest. U nas w rejonie jest posrednik,ktoremu opiekunka po kazdym przepracowanym miesiacu oddaje z pensji 70euro za znalezienie szteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość stokrotka napisał:

Wiem, ze wiele kobiet zaczynalo na czarno i wtedy czesto bylo tak ze z pensji "posrednikowi" oddawalo sie okreslona sume . Oczywiscie nie popieram takiego haraczu,ale niestety tak bylo i jest. U nas w rejonie jest posrednik,ktoremu opiekunka po kazdym przepracowanym miesiacu oddaje z pensji 70euro za znalezienie szteli

:hahaha: prawie tak jak w burdelu o przepraszam wyrwało mi się .Nie wiem do czego mogą Ci się przydać takie informacje.Ja pracuje przez firmę i też płacę pośrednikowi wybór należy do Ciebie jak się zgadzasz na taki układ to Twoja sprawa oby tylko pośrednik chciał te 70 euro po przepracowaniu miesiąca a nie z góry bo tak łatwo paść ofiarą oszustwa.70 euro to jeszcze i tak nie wysoka kwota bo ja słyszałam o takich cwaniakach,że nawet tygodniówkę chcą za to ich pożal się boże pośrednictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jolantapl. napisał:

:hahaha: prawie tak jak w burdelu o przepraszam wyrwało mi się .Nie wiem do czego mogą Ci się przydać takie informacje.Ja pracuje przez firmę i też płacę pośrednikowi wybór należy do Ciebie jak się zgadzasz na taki układ to Twoja sprawa oby tylko pośrednik chciał te 70 euro po przepracowaniu miesiąca a nie z góry bo tak łatwo paść ofiarą oszustwa.70 euro to jeszcze i tak nie wysoka kwota bo ja słyszałam o takich cwaniakach,że nawet tygodniówkę chcą za to ich pożal się boże pośrednictwo.

Pojechałas po bandzie . Skąd wiesz , że za robote w tym przybytku uciech trzeba opłacić ? ze słyszenia od znajomych ? Dziewczyna zadała proste pytanie . Tylko pytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość stokrotka napisał:

Wiem, ze wiele kobiet zaczynalo na czarno i wtedy czesto bylo tak ze z pensji "posrednikowi" oddawalo sie okreslona sume . Oczywiscie nie popieram takiego haraczu,ale niestety tak bylo i jest. U nas w rejonie jest posrednik,ktoremu opiekunka po kazdym przepracowanym miesiacu oddaje z pensji 70euro za znalezienie szteli

Tak . Sa tacy ludzie , którzy biora kasę za załatwienie pracy. Tylko , że trzeba podjąć ryzyko , bo mozna oprócz frycowego nie zobaczyć też pensji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość aga napisał:

Pojechałas po bandzie . Skąd wiesz , że za robote w tym przybytku uciech trzeba opłacić ? ze słyszenia od znajomych ? Dziewczyna zadała proste pytanie . Tylko pytanie .

No tak mi się tylko skojarzyło zresztą przeprosiłam .A skąd wiem ze słyszenia w telewizji czasami mówią o tzw,haraczach jeszcze za ochronę niektórzy przestępcy też pobierają haracze ale to też wiem tylko ze słyszenia;) a nikt z moich znajomych nie pracuje w burdelu nie mam takich znajomości a za tą sugestię Ty powinnaś przeprosić:(

Zastanawiam się też po przeczytaniu postu założycielki tematu dlaczego to rodzina nie płaci temu pośrednikowi za znalezienie opiekunki tylko żeruje na opiekunkach,które ze swojego ciężko wypracowanego wynagrodzenia muszą jeszcze mu płacić.:(

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować moją pierwszą wypowiedz żle napisałam agencja nie pobiera ode mnie żadnych opłat za znalezienie pracy bo tego robić nie wolno pobieranie takich opłat jest karalne agencji płaci rodzina za znalezienie im opiekuna a że płaci im wiecej niż ja zarobiam to już całkiem inny temat i tego też nie wiem na pewno tylko ze słyszenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc stokrotka uważam ,że jak za miesiąc chce 70 euro-to jeszcze nie jest wygórowana stawka,,tak to jest,trzeba płacić aby pracować,,nie każdy potrafi sam zadbać o swoje sprawy związane z pracą,,czy  słaby język czy problem ze znalezieniem rodziny,czy jeszcze napewno jest wiele innych czynnikow ,które zmuszają nie jedną opiekunkę do korzystania z usług pana haracza,,haracz mi się zawsze kojarzy z czymś czego nie powinno być,,,hahahha ale każdy chce zarobić,,a my polacy jesteśmy w tym dobrzy,,jeden po drugim  by jezdził i aby wykorzystać i aby zarobić,straszne to jest ale jest,,:płacz:

gośc aga czy Ty masz zły dzień?  burdel jak burdel,,praca taka sama jak każda,, ,,można zaliczyć go tez do opiekunkowa,, opieka nad starszym nie wyżytym panem seksualnie,,hahaha 

trochę z przymróżeniem oka i z uśmiechem można czytać ,,trochę humoru w tą piękną niedzielę,a nie powaga goni powagę,,:płacz: nie lubię tak,:płacz:strach coś napisac bo zaraz kubel wody za byle bzdetę się dostanie,,

powinnam na ten post odpowiedzieć prosto jednym wyrazem,,NIE'  aby nikogo niczym nie urazić,,ale trudno po to jest forum aby klepać i pisac,,i się trochę zrelaksować ,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Opiekunkabawaria

Jeszcze nie jest tak zle jak taki posrednik zazyczy sobie nawet i 200euro ale znajdzie sztele kobiecie i zalatwi dojazd. Skandal to wg mnie panie opiekunki, ktore sprzedaja "namiary" na sztelle gdzie rodzina szuka opiekunki!! Moja kolezanka (poczatkujaca, naiwna) zaplacila jednej opiekunce za numer telefonu do rodziny ktora potrzebuje pilnie opiekunki do babci. Rodzina faktycznie bardzo pilnie gotowa byla wziac opiekunke,ale co sie okazalo.... miala duzy wybor bo ta pani sprzedala numer telefonu dwunastu paniom czekajacym na sztelle! Rodzina oczywiscie wybrala opiekunke z najlepszym niemieckim i moja kolezanka zostala na lodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Tak . Sa tacy ludzie , którzy biora kasę za załatwienie pracy. Tylko , że trzeba podjąć ryzyko , bo mozna oprócz frycowego nie zobaczyć też pensji . 

Rzadko tu wchodze bo pisze pare osob na krzyz, forumowiczow ubylo i trudno sie dziwic . Jak dobrze ze dzis weszlam, nawet jeszcze nie wiem o co w tej dyskusji chodzi , zaraz doczytam. Zalogowalam sie tylko dlatego zebys gosciu aga napisala ze nie jestes Daga . Jak widac  nie ma sie kogo czepic to  trzeba wymyslac pierdoly bo jak sie rymuje to se rozszyfruje, jak jest aga to i Daga   hahaha...i z dedukcji dupa godna tylko glupa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość stokrotka napisał:

Wiem, ze wiele kobiet zaczynalo na czarno i wtedy czesto bylo tak ze z pensji "posrednikowi" oddawalo sie okreslona sume . Oczywiscie nie popieram takiego haraczu,ale niestety tak bylo i jest. U nas w rejonie jest posrednik,ktoremu opiekunka po kazdym przepracowanym miesiacu oddaje z pensji 70euro za znalezienie szteli

Zaglądaj tu częściej na forum to może prace bez haraczu znajdziesz .Wiesz ile tu jest wspaniałych osób,które podają namiary na prywatne stele ostatnio @Basia2 szukała zmienniczki @Łukasz dostał numer tel.od kolegi ,który potrzebował zmiennika dzisiaj znów ktoś szuka bez żadnych dodatkowych opłat .Życze Ci powodzenia ,dobrych zarobków i fajnej steli .Myslę,ze nie pogniewałas się za mój post po prostu cholera mnie bierze jak słyszę o takich sępach:):serce: Zobacz Patrycja szuka zastępstwa na miesiąc napisz do niej może się uda.

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki  ,witam proszę mi  wyjaśnić, jak umieścić t.zw kontakt priv. i tym podobne . Bedę  niedługo szukała pracy na czarno, od października ( teraz moja pdp idzie pod konie lipca do domu opieki ), pracuję przez agencję , później chcę pobyć w domu. Nie muszę mieć odprowadzanych składek ( emerytura ), mam wieloletnią praktykę w opiece, czynne prawo jazdy, jęz. komunikatywny, nie palę. W jaki sposób podać później moje namiary na forum ( oczywiście  dyskretnie ). Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamek witaj! masz u góry w prawym rogu taką kopertę,,otwórz ją,,następnie napisz nową wiadomośc,,klikasz i wyskakuje co strona do pisania,,do kogo? często robię to tak naciskam @ a potem pierwszą ,drugą literę danej osoby, wyswietla ci się wiele osób ale zaznaczasz tą chcianą osobę i wskakuje ci ta osoba w 1 rubryczce ,potem jakis temacik wpisz i waidomośc i wyślij,,nic nie popsujesz ,,pootwieraj i pozaglądaj tu i tam na forum,,a sama zoabczysz ,że nie jest trudne,,jak chcesz to sróbuj do mnie coś maznąc i czy otrzymam,,,powodzenia,,jak co to pytaj,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.07.2017 at 16:31, Blondi napisał:

Gośc stokrotka uważam ,że jak za miesiąc chce 70 euro-to jeszcze nie jest wygórowana stawka,,tak to jest,trzeba płacić aby pracować,,nie każdy potrafi sam zadbać o swoje sprawy związane z pracą,,czy  słaby język czy problem ze znalezieniem rodziny,czy jeszcze napewno jest wiele innych czynnikow ,które zmuszają nie jedną opiekunkę do korzystania z usług pana haracza,,haracz mi się zawsze kojarzy z czymś czego nie powinno być,,,hahahha ale każdy chce zarobić,,a my polacy jesteśmy w tym dobrzy,,jeden po drugim  by jezdził i aby wykorzystać i aby zarobić,straszne to jest ale jest,,:płacz:

gośc aga czy Ty masz zły dzień?  burdel jak burdel,,praca taka sama jak każda,, ,,można zaliczyć go tez do opiekunkowa,, opieka nad starszym nie wyżytym panem seksualnie,,hahaha 

trochę z przymróżeniem oka i z uśmiechem można czytać ,,trochę humoru w tą piękną niedzielę,a nie powaga goni powagę,,:płacz: nie lubię tak,:płacz:strach coś napisac bo zaraz kubel wody za byle bzdetę się dostanie,,

powinnam na ten post odpowiedzieć prosto jednym wyrazem,,NIE'  aby nikogo niczym nie urazić,,ale trudno po to jest forum aby klepać i pisac,,i się trochę zrelaksować ,,

 

ODPOWIADAM . Nie miałam złego dnia  jesli chodzio ton mojej wypowiedzi . Ale ... zastanawia mnie fakt dlaczego ciagle czytam , że opiekunki pijaczki , złodziejki a miejsce pracy "prawie jak w burdelu" . Same sobie wystawiamy opinie . W każdym zawodzie zdarzaja sie takie nieporządane  przypadki , tylko trzeba pisac otwarcie i eliminowac to . Ja gdybym zmieniała nawalona opiekunke i znała jej tożsamość  napisałabym i poglądowo opisała dana osobę. A tu tylko na podstawie zasłyszanych plot :( opisuje się . Przecież zdarzaja się przekupni policjanci i księża pedofile i  mowi sie o tym otwarcie . Tylko , że oni nie jeżdżą busami ......................... :):):) i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...