Skocz do zawartości

Gdzie chodziłyscie na kurs iemieckiego?


Gość pacze i nie widze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj to zależy... z darmowymi kursami jest różnie, ale z tego co slyszalam platnymi także. choc tu juz raczej malo prawdopodobne, zeby nauczyciel olewal sprawe, bo w koncu dostaje za to pieniadze. Ja w każdym razie byłam na kursie płatnym, sama sobie oplacilam przyspieszony kurs niemieckiego dla początkujących. To było dosyc dawno, podstawy podstaw mialam, ale to bylo za malo. wiec najpierw byl ten kurs a potem korepetycje u mlodej dziewczyny, studentki germanistyki i jakos poszlo. Dstalam prace, wiec efekty byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to zależy... z darmowymi kursami jest różnie, ale z tego co slyszalam platnymi także. choc tu juz raczej malo prawdopodobne, zeby nauczyciel olewal sprawe, bo w koncu dostaje za to pieniadze. Ja w każdym razie byłam na kursie płatnym, sama sobie oplacilam przyspieszony kurs niemieckiego dla początkujących. To było dosyc dawno, podstawy podstaw mialam, ale to bylo za malo. wiec najpierw byl ten kurs a potem korepetycje u mlodej dziewczyny, studentki germanistyki i jakos poszlo. Dstalam prace, wiec efekty byly.

Korepetycje to nawet fajny pomysł. Cała godzine "nauczyciel" poświęca właśnie Tobie, a nie tak jak w grupie wszystkim po trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to zależy... z darmowymi kursami jest różnie, ale z tego co slyszalam platnymi także. choc tu juz raczej malo prawdopodobne, zeby nauczyciel olewal sprawe, bo w koncu dostaje za to pieniadze. Ja w każdym razie byłam na kursie płatnym, sama sobie oplacilam przyspieszony kurs niemieckiego dla początkujących. To było dosyc dawno, podstawy podstaw mialam, ale to bylo za malo. wiec najpierw byl ten kurs a potem korepetycje u mlodej dziewczyny, studentki germanistyki i jakos poszlo. Dstalam prace, wiec efekty byly.

Korepetycje to nawet fajny pomysł. Cała godzine "nauczyciel" poświęca właśnie Tobie, a nie tak jak w grupie wszystkim po trochu.

ale korepetytor musi byc doświadczony. Nie płaciłabym za lekcje dzieciakom, bo takie często tez probuja dorobic. Tylko starsze, doswiadczone osoby - ja tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję prasę w DE. Czasem czytam, a jak czegoś nie rozumiem to posiłkuję się słownikiem. Takie polskie wydania niemieckich gazet dobre są raczej dla początkujących.

Ja wiele nauczyłam się z rozmów z podopieczną i z niemieckiej TV. Oglądam coś w stylu polskich Rozmów w Toku :D. Można się uśmiać po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie chodziłyscie na kurs niemieckiego, żeby sie go poduczyc? Czy to ma w ogole sens? Mozna sie tam czegos nauczyc?

Ja podstawy jęz.niemieckiego pamiętałam trochę ze szkoły i teraz uczę się sama ,dużo nauki biorę z internetu-naprawdę są super strony do nauki języka niemieckiego ,moja seniorka to tak mówi gwarą-że od niej nic się nie nauczę,,

a bajki kupiłam mojej wnuczce niemieckie i faktycznie ,że sama je czytałam i tłumaczyłam sobie,,,,

jak coś mam sobie przetłumaczyć to szybko w translator -tłumacza google i mam gotowe,,,,zawsze szybko mi podpowie jak mam powiedziec po niemiecku,,,jakos pomalutku idzie mi,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...