Skocz do zawartości
Reklama:

• oferty_pracy.jpg katalog_firm.jpg mapa_opiekunow.jpg opieka_niemcy.jpg kawa.jpg dyskusje.jpg

Recommended Posts

Maria Jolanta    200

Nigdy nie miałam mrówek a tutaj są. Spacerują nie tylko po ogrodzie ale i po kuchni i salonie.

Czy są jakieś domowe sposoby by się ich pozbyć nie używając chemii ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych agencyjnych lub prywatnych ofertach pracy, poradnikach i postach?

Zarejestruj się

Ewilena    36
12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Nigdy nie miałam mrówek a tutaj są. Spacerują nie tylko po ogrodzie ale i po kuchni i salonie.

Czy są jakieś domowe sposoby by się ich pozbyć nie używając chemii ?

@Maria Jolanta miałam ten sam problem na ostatniej szteli - mrówki w kuchni...w szafce pod zlewozmywakiem i na blatach oraz w babci salonie (tam niewiele). Starałam się dokładnie wszystko wymyć... z salonu się wyniosły lecz w kuchni wciąż się pokazywały i czasem grubo ich było - ale zauważyłam,że najwięcej ich było gdy ciasto stało na wierzchu (mimo,że zabezpieczone). Babki syn mówił,że odstrasza je ZAPACH PROSZKU DO PIECZENIA i że od lat mają tam ten problem (jak dobrze,że miałam tylko 1 ostatnie opak,bo zaczął wysypywać na blat) i kazał mi dokupić i porozsypywać w szafkach,szufladach,na blatach... Myślę sobie,że chyba go mózg boli - tyle się tu nasprzątałam,bo aż się kleiło wcześniej,a on mi tu proszkiem teraz sypie??? Kupiłam całe duże op.proszku, obcięłam z jednej strony boki torebek i pokładłam w wielu miejscach - gdy czasem wyłaziły,starałam się je niszczyć zaduszając je papierowym ręcznikiem i na okrągło przemywałam te blaty i wszystko pod zlewozmywakiem. Dziś już nie pamiętam ile to trwało (1-2 tyg?) Potem zniknęły.....ale kiedy tylko zostawiłam w kuchni świeżo upieczone ciasto - to mrówki wracały (tam nie było żadnej chłodnej spiżarni) Potem wzięłam się na sposób i stawiałam na ławie w babci sypialni,albo na korytarz, a potem do lodówki i więcej tego cholerstwa nie widziałam.  Tam akurat tak było, ale mrówki pokazują się z różnych powodów. Życzę Ci @Maria Jolanta ,aby udało Ci się ich pozbyć,bo to czasem makabryczny problem.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris    202

Tak jak w temacie wyżej - moja żona rozsypuje proszek do pieczenia. Teraz tutaj w Niemczech też jest inwazja mrówek. Córka podopiecznego nie rozsypuje proszku, bo ma w domu psa.:p Ale twierdzi, że mrówki reagują na ocet i lawendę. A ja z tego co wiem, to mrówki włażą do domu szczególnie w upalne i suche dni - po prostu szukają wody i wilgoci. A więc łazienki, kuchnia, zlewozmywak itp. Kolonii w domu nie założą, ale potrafią wku...ć człowieka!>:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maria Jolanta    200

Mam sporo proszku do pieczenia więc rozsypię za szafkami i przy listwach podłogowych. Zobaczę czy to odniesie skutek. W nocy popadało więc może same zmienią miejscówkę ? :d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris    202
Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Mam sporo proszku do pieczenia więc rozsypię za szafkami i przy listwach podłogowych. Zobaczę czy to odniesie skutek

Syp przede wszystkim przy wszelkich progach zewnętrznych.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Masz wiadomość z forum Opiekunek!

Linki warte Twojej uwagi:

Oferty pracy agencji
Oferty prywatne
Mapa Opiekunów
Katalog agencji i przewoźników
Rozmowy Opiekunów
Aplikuj do wielu agencji naraz
Wyślij zapytanie do przewoźników

lub zarejestruj się, by dołączyć do najlepszej grupy polskich Opiekunów, otrzymywać najnowsze oferty pracy w opiece oraz mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zarejestruj się