Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
O 21.12.2017 at 21:10, Paulina napisał:

Pierwszy raz do opieki wyjechałam 2 lata temu i jak na razie nie miałam żadnych nieprzyjemności. Może to szczęście a może uczciwa firma była w porządku wobec mnie. Dodatkowo rok temu tak samo jak i w tym dostałam premię świąteczną 400 euro. Regulamin też zwięzły i konkretny, bez niezrozumiałych sformułowań. http://medipe.pl/premia/ tu jest wszystko jasno i zrozumiale napisane.

Nie chcę M... Ę i jej premi:szydera::grzmotnąć: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.05.2017 at 09:21, Blondi napisał:

@Maria Jolanta czyli wychodzi na to ,że popracować z daną agencją rok -góra dwa i zmiana,,bo widze ,że często się zdarza wyrolowanie albo olewanie pracownika,,czemu tak jest,,jest ktoś sprawdzony i ma dobre referencje i nigdy nie było skarg ani zażaleń i zostaje zepchany na bok-przykre ale tak właśnie jest,,trzeba byc szybkim i szybko wtedy agencję pożegnac jak nie potrafią docenić i do następnej ,,nie ma innego wyjscia ,trzeba też być cwaniakiem jakimi są agencje,,

Pracowalam na zleceniu ..gdzie wszystkie Opiekunki byly zle ... Corka maile slala na kazda ... wiec ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

Pracowalam na zleceniu ..gdzie wszystkie Opiekunki byly zle ... Corka maile slala na kazda ... wiec ???

Agencja powinna pomyślec ,gdzie problem,,ale wiemy ,że dla agencji kasa ważna,,wysyłają i czekają,,a nuż dla tej następnej opiekunki będzie ok! i dla córuni,,,też. Aniu Ty to masz szczęscie do super miejsc:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.02.2018 at 23:28, violka napisał:

W naszej branży jak w każdej innej , mądry tzn obyty w temacie . Tutaj zaglądają ludzie , którzy stawiają pierwsze kroki w opiece a po przeczytaniu takiego postu mogą uwierzyć , że to naprawdę zadowolona opiekunka dzieli się swoim szczęściem , że znalazła tak cudowną agencję 

Znajoma 2 lata byla na poczatkujacej stawce ..W koncu dzwoni do mnie zaprosili mnie do Biura .... Za kilka godz dzwoni i mowi TY 100Ojro podwyzki mi dali ... Nawet nowe zlecenie mi dali za 3 dni wyjezdzam ... Ktos tam z rodziny przyszedl ... ona chciala sie Umowa pochwalic i ta 100 wa ...a tu KLOPS stawka ta wpisana co poprzednio ... Na drugi dzien zadzwonila zerwala Umowe i rzucila to Zlecenie ... Zmienila Firme i od reki dali jej 200 euro podwyzki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Blondi napisał:

Agencja powinna pomyślec ,gdzie problem,,ale wiemy ,że dla agencji kasa ważna,,wysyłają i czekają,,a nuż dla tej następnej opiekunki będzie ok! i dla córuni,,,też. Aniu Ty to masz szczęscie do super miejsc:rozpacz:

Podroze ksztalca ... a zycie toczy sie dalej ... Wazne ze wiem ze pracuje wg mnie dobrze a ze czasem glodowka to tez zaleta ...bo sie nie przytyje .... Gdy patrze na te 120 kg ... to sie ciesze ze sie tak nie zapuszcze .... By podnosnik ufff Lift az skrzypial ;;;;))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonila do mnie wczoraj moja byla agencja...oferta bla bla bla....dwie osoby okolica mi znana depresja demencja u kobiety...maz potrzebuje pomocy ale generalnie sam kolo siebie ogarnia itd....pytam ile....slysze....1800euro albo...7500pln, zwrot kosztow podrozy 400pln plus 300pl premii letniej..na to ja a noce? sporadycznie czasami trzeba pomoc w toalecie...pytam jak z myciem zakupami itd...no w myciu trzeba pomoc ale nie trzeba dzwigac bo pani samodzielna, dwa razy dziennie, pieluche bei bedarf...patrz minimu 3 razy dziennie, pytam zakupy..sklep niedaleko ale jest rower i torba na kolkach na zakupy, pytam jak z przerwami...w miare mozliwosci..minimum 2 godziny dziennie ...lekarz niedaleko, dzieci ...350km od domu rodzinnego, ale sa mili i uczynni sasiedzi..do sprzatania domu bei bedarf..czyli w praktyce nalezy to do opiekuna....ha ha ha 

pytam na jakiej zasadzie...dg wiec ja wliczajac koszty zusu to brutto 2700 a jak na zlecenie ...netto 2400 innej opcji nie ma...na to pani ze mi sie chyba wydaje ze ja na ksiezycu mieszkam ze osob do pracy mnostwo...na to ja ..to czemu pani do mnie dzwoni skoro jest tylu chetnych ?? zabulgotalo po drugej stronie sluchawki...pozegnalam sie i rozlaczylam....

dwie godziny pozniej zadzwnila znajoma ...mam zlecenie tu i tu....dwie osoby za 1500euro...i tak firmy zywia sie nasza praca...pytala czy znam tych ludzi i co i kto itd...wspomnialam o kilku problemach...byla zaskoczona...zadzwonila do firmy i...odmowila...

chyba wole spokojne noce ulozony plan dnia odrobine mniej kasy i inna firme:szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
29 minut temu, Emi86 napisał:

Słuchajcie nie wiem czy to na miejscu pytanie, ale wiecie coś o agencji senior vip i efekt? Podoba mi się, że efekt opłaca składki w Niemczech, ale za dużo to ja o tych agencjach nie wiem. 

Wejdz w opinie o agencjach,,a najlepiej jak dostaniesz ofertę dobrą to ruszaj i sama zobaczysz jak tam jest,,i może się okazac ,że dla Ciebie pasuje wszystko, a dla innych nie,,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w opiece pracuję 3 lata, opinie nie zawsze pokrywały się z rzeczywistością. Wiem z doświadczenia, że najlepiej jest sprawdzić na własnej skórze, choć wiadomo, że jak ileś osób pisze, że taka a taka firma nie warta uwagi, np. nie płacą w terminie lub zaniżają stawki, to wiadomo, że trzeba się 2 razy zastanowić. Ale w drugą stronę - opinie świetne, a rzeczywistość już nie taka kolorowa, również doświadczyłam. Najczęściej przy dużych agencjach, gdzie promocja i reklama jest na porządku dziennym, a współpraca już na ilość niestety, nie na jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.10.2018 at 17:43, Emi86 napisał:

Słuchajcie nie wiem czy to na miejscu pytanie, ale wiecie coś o agencji senior vip i efekt? Podoba mi się, że efekt opłaca składki w Niemczech, ale za dużo to ja o tych agencjach nie wiem. 

@Emi86.....z tymi składkami odprowadzanymi w DE, to uważaj, bo może się okazać, że ty pracowałaś, ale firma żadnych składek nie odprowadziła. Nie piszę tu o firmach, które wymieniłaś, bo ich nie znam. Ale zanim zdecydujesz sie na którąkolwiek firmę poszukaj info o niej w internecie.:sos:  Jakiś zarys po przeczytaniu opinii bedziesz już miała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Emi86 napisał:

Kochana, a wiesz może jak to mogę sprawdzić czy firma te składki płaci? Z tego co czytałam, to muszę zostać zameldowania i dostać taki niemiecki numer coś jak pesel lub NIP w Polsce

Jeśli pracujesz w polskiej firmie, to firma placi składki do ZUS. 
Idziesz zatem do ZUS-u swojego z dowodem osobistym i zakładasz sobie swój profil.Platforma nazywa się ZUS PUE  Będziesz miała nadany login i hasło, ktore potem sobie zmienisz, zebys tylko Ty je znała. Masz wtedy dostęp do informacji, ile firma zapłaciła Ci składek i będziesz wiedziała czy od sredniej to jest czy od najniższej krajowej. Do konca lutego każdego roku, musisz rownież od firmy dostać druk Pit11 do rozliczenia podatkowego i tam równiez są informacje jakie osiągnęłaś dochody w minionym roku podatkowym i jakie składki odprowadzono. Jesli pracujesz na umowę zlecenie, proponuję przypilnować i zadeklarować  dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. To jest kwota niewielka (jakieś dosłownie 60 zł miesięcznie), a w razie choroby pozwoli Ci otrzymac zasiłek chorobowy. Nie wszystkie firmy pytają o chęć przystapienia do tego ubezpieczenia, bo za pierwszy miesiąc zwolenia lekarskiego płaci pracodawca czy tez zleceniodawca. Tak więc w sumie nie jest to w ich interesie, a jak wiadomo interes firmy jest zawsze priorytetem :d .Opiekunka musi o siebie zadbać sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława dzięki za info. Z polskim Zusem to jestem oblatana i mam konto na ZUS pue, bardziej zastanawiam się nad warunkami niemieckimi, jak sprawdzić czy te składki idą, czy nie do niemieckiej Krankenkasse i niemieckiego Zusu, bo jak napisała @ewa14, na to trzeba uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Emi86 napisał:

@Dodzisława dzięki za info. Z polskim Zusem to jestem oblatana i mam konto na ZUS pue, bardziej zastanawiam się nad warunkami niemieckimi, jak sprawdzić czy te składki idą, czy nie do niemieckiej Krankenkasse i niemieckiego Zusu, bo jak napisała @ewa14, na to trzeba uważać. 

Jak jestes na polskiej umowie-zleceniu to wszystko idzie do PL,jak na niemieckiej to idzie do D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Emi86 napisał:

@Dodzisława dzięki za info. Z polskim Zusem to jestem oblatana i mam konto na ZUS pue, bardziej zastanawiam się nad warunkami niemieckimi, jak sprawdzić czy te składki idą, czy nie do niemieckiej Krankenkasse i niemieckiego Zusu, bo jak napisała @ewa14, na to trzeba uważać. 

Tutaj wiedzy nie mam żadnej, gdyż ponieważ :d nigdy nie interesowało mnie zatrudnienie na niemieckich warunkach. Natomiast sporo informacji było kiedys na Arbetlandii czy jakoś tak. Z tego co mi się gdzieś o uszy obiło, to dostaje się informację co miesiąc na piśmie, o ile te składki sa płacone, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, foczka63 napisał:

Jak jestes na polskiej umowie-zleceniu to wszystko idzie do PL,jak na niemieckiej to idzie do D.

Właśnie to jest dziwne w tej agencji, bo proponują mi polską umowę i niemieckie składki, ale tak sobie myślę, że może jeszcze się wstrzymam z tymi niemieckimi składkami. Nabiorę więcej doświadczenia, nauczę się czytać niemieckie dokumenty i wtedy najlepiej będzie przejść na niemieckie warunki, bo teraz to mogę znowu frycowe zapłacić, a dodatkowe problemy mi nie są potrzebne. 

Edytowane przez Emi86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Emi86 napisał:

Właśnie to jest dziwne w tej agencji, bo proponują mi polską umowę i niemieckie składki, ale tak sobie myślę, że może jeszcze się wstrzymam z tymi niemieckimi składkami. Nabiorę więcej doświadczenia, nauczę się czytać niemieckie dokumenty i wtedy najlepiej będzie przejść na niemieckie warunki, bo teraz to mogę znowu frycowe zapłacić, a dodatkowe problemy mi nie są potrzebne. 

Z tego co wiem, to składki emerytalno-rentowe w Niemczech obowiązkowe nie są, natomiast zdrowotne owszem. Sa koniecznoscią. Tym bardziej na takiej dziwnej umowie z polskiej firmy, te emerytalne  z pewnoscią nie są płacone. Obym sie myliła. Jeśli jesteś młodą osobą, a pewnie jesteś, to zatrudnienie na niemieckich warunkach jest słuszne. Nie zapominaj tylko o tym, że wiek emerytalny w De jest 67 lat, a minimalny staż pracy, uprawniający do otrzymania niemieckiej emerytury to 5 lat. Oczywiscie po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po 5 latach opłacania składek w De, emerytura będzie się kształtowała pewnie w granicach 60 euro miesięcznie. Koleżanka z 10 letnim stażem pracy w De, ktora obecnie ma 50 lat, dostała informację, że prognozowana emerytura na ten moment to jakieś 300 euro, po ukonczeniu oczywiscie 67 roku zycia. Warto o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dodzisława napisał:

Z tego co wiem, to składki emerytalno-rentowe w Niemczech obowiązkowe nie są, natomiast zdrowotne owszem. Sa koniecznoscią. Tym bardziej na takiej dziwnej umowie z polskiej firmy, te emerytalne  z pewnoscią nie są płacone. Obym sie myliła. Jeśli jesteś młodą osobą, a pewnie jesteś, to zatrudnienie na niemieckich warunkach jest słuszne. Nie zapominaj tylko o tym, że wiek emerytalny w De jest 67 lat, a minimalny staż pracy, uprawniający do otrzymania niemieckiej emerytury to 5 lat. Oczywiscie po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po 5 latach opłacania składek w De, emerytura będzie się kształtowała pewnie w granicach 60 euro miesięcznie. Koleżanka z 10 letnim stażem pracy w De, ktora obecnie ma 50 lat, dostała informację, że prognozowana emerytura na ten moment to jakieś 300 euro, po ukonczeniu oczywiscie 67 roku zycia. Warto o tym wiedzieć.

Właśnie tak sobie pomyślałam i póki co, zostanę przy naszym Zusie, a jak już mój niemiecki będzie na tyle dobry, że będę mogła pracować bezpośrednio na niemiecką umowę, wtedy bėdzie szło mi też na emeryturę. Mam jeszcze sporo czasu na to, nawet jak bym zaczęła pracować w Niemczech na niemieckiej umowie, np. w wieku 40 lat, to i tak mam 27 lat na zbieranie do emerytury. Mam jednak plany, żeby wyrobić się z tym Maks w dwa lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emi86 napisał:

Właśnie tak sobie pomyślałam i póki co, zostanę przy naszym Zusie, a jak już mój niemiecki będzie na tyle dobry, że będę mogła pracować bezpośrednio na niemiecką umowę, wtedy bėdzie szło mi też na emeryturę. Mam jeszcze sporo czasu na to, nawet jak bym zaczęła pracować w Niemczech na niemieckiej umowie, np. w wieku 40 lat, to i tak mam 27 lat na zbieranie do emerytury. Mam jednak plany, żeby wyrobić się z tym Maks w dwa lata. 

Dokładnie, czego Ci serdecznie życzę. Polska to nie jest kraj do życia dla normalnych , uczciwych ludzi. Ja nie mam juz wyboru, za późno, ale młodzi powinni wiać, gdzie pieprz rośnie z tego średniowiecznego katolandu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...