Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, FRANCISZKA napisał:

Witam.A co mam pisać,tylko tyle ze moja firma płaci w dwóch ratach a ja  szukam dobrej  firmy która składki na ZUS odprowadza od 4230 zł a pensja minimum od 1300 E.

Proszę o namiary na taką firmę.

Nie ma takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyplaty  jednym przelewie, zus od okolo 4200 (jeden miesiac 4250 np drugi 4100) ale za kazdy miesiac gdy jestem u swojej podopiecznej, jak jestem w domu to niestety nie sa odprowadzane skladki od tych kwot, ale to byloby niemozliwe,, niestety firmy musza na nas zarabiac :(:( ale wole to niz jezdzic prywatnie i sie martwic czy mnie z domu ktos nie wyrzuci, czy zaplaci i czy jak cos mi sie stanie to bede mogla pojsc do lekarza, malo kto o  tym mysli ale takie mlodziutkie to juz nie jestesmy... niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Na pewno firma która pozwala rządzić jedną opiekunką drugiej a sama umywa od tego ręce jest do odstrzału. Co mnie obchodzi widzimisię zmienniczki. A właśnie miałam taką sytuację że zmienniczka oświadczyła że ona tam wraca najpóźniej w połowie lutego. Umowę dostałam do 25 lutego więc to nie ona rządzi ale firma. :d

 

Zmienniczka sobie zażyczyła, że chce pracowac w lutym, bo to najkrotszy miesiąc a płacą tyle samo, więc dzwoni do mnie włascicielka agencji proponuje mi wcześniejszy wyjazd. Ja uzgadniałam, że zostanę do końca lutego. 

Poźniej jeszcze agencja ze zmienniczką próbowały mnie wkręcić w podróżowanie po okolicy. Chciały obejrzeć inną stelle oddaloną od mojej o ok. 40 km. Proponowały bym tę "wycieczkę" wzieła na siebie mówiąc, że jadę odwiedzić swoich znajomych. Mnie już ręce opadają.  Ja po pierwsze nie mam czasu na takie wypady, po drugie to nie mój samochód bym sobie jeździła gdzie chcę. 

Moja zmienniczka jak coś chce to dzwoni do agencji a agencja naciska na mnie, więc też rządzi zmienniczka.  

Tutaj rodzina jest ze mnie bardzo zadowolona, czuję się przez nich doceniana, ale agencja ze zmienniczką próbują mi to skomplikować.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz do opieki wyjechałam 2 lata temu i jak na razie nie miałam żadnych nieprzyjemności. Może to szczęście a może uczciwa firma była w porządku wobec mnie. Dodatkowo rok temu tak samo jak i w tym dostałam premię świąteczną 400 euro. Regulamin też zwięzły i konkretny, bez niezrozumiałych sformułowań. http://medipe.pl/premia/ tu jest wszystko jasno i zrozumiale napisane.

Edytowane przez Paulina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Paulina napisał:

Pierwszy raz do opieki wyjechałam 2 lata temu i jak na razie nie miałam żadnych nieprzyjemności. Może to szczęście a może uczciwa firma była w porządku wobec mnie. Dodatkowo rok temu tak samo jak i w tym dostałam premię świąteczną 400 euro. Regulamin też zwięzły i konkretny, bez niezrozumiałych sformułowań. http://medipe.pl/premia/ tu jest wszystko jasno i zrozumiale napisane.

Kiedy zaczniecie się reklamować w miejscu , które do tego służy O.o Zrozumcie w końcu , że nie jesteśmy idiotami >:(                       Mimo wszystko , ]życzę Wam   zdrowych , wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2017 at 21:53, jolantapl. napisał:

:hahaha:@Łukasz ty to masz chody pełna adoracja bo mi przez 2 miesiace karty nie wyrobili:(

Może chody, a może Ty masz po prostu pecha ;) ja w Medipe to od razu po powrocie dostałam a jeszcze załapałam się nawet na premie świąteczną. Jak coś to można do nich na stronkę wejsc i poczytac sobie jak to z tymi dokumentami formularzami itp. wygląda :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paulina napisał:

Może chody, a może Ty masz po prostu pecha ;) ja w Medipe to od razu po powrocie dostałam a jeszcze załapałam się nawet na premie świąteczną. Jak coś to można do nich na stronkę wejsc i poczytac sobie jak to z tymi dokumentami formularzami itp. wygląda :) .

:grzmotnąć: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LENA_57 napisał:

Zmienniczka sobie zażyczyła, że chce pracowac w lutym, bo to najkrotszy miesiąc a płacą tyle samo, więc dzwoni do mnie włascicielka agencji proponuje mi wcześniejszy wyjazd. Ja uzgadniałam, że zostanę do końca lutego. 

Poźniej jeszcze agencja ze zmienniczką próbowały mnie wkręcić w podróżowanie po okolicy. Chciały obejrzeć inną stelle oddaloną od mojej o ok. 40 km. Proponowały bym tę "wycieczkę" wzieła na siebie mówiąc, że jadę odwiedzić swoich znajomych. Mnie już ręce opadają.  Ja po pierwsze nie mam czasu na takie wypady, po drugie to nie mój samochód bym sobie jeździła gdzie chcę. 

Moja zmienniczka jak coś chce to dzwoni do agencji a agencja naciska na mnie, więc też rządzi zmienniczka.  

Tutaj rodzina jest ze mnie bardzo zadowolona, czuję się przez nich doceniana, ale agencja ze zmienniczką próbują mi to skomplikować.  

 

Smutne to :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LENA_57 napisał:

Zmienniczka sobie zażyczyła, że chce pracowac w lutym, bo to najkrotszy miesiąc a płacą tyle samo, więc dzwoni do mnie włascicielka agencji proponuje mi wcześniejszy wyjazd. Ja uzgadniałam, że zostanę do końca lutego. 

Poźniej jeszcze agencja ze zmienniczką próbowały mnie wkręcić w podróżowanie po okolicy. Chciały obejrzeć inną stelle oddaloną od mojej o ok. 40 km. Proponowały bym tę "wycieczkę" wzieła na siebie mówiąc, że jadę odwiedzić swoich znajomych. Mnie już ręce opadają.  Ja po pierwsze nie mam czasu na takie wypady, po drugie to nie mój samochód bym sobie jeździła gdzie chcę. 

Moja zmienniczka jak coś chce to dzwoni do agencji a agencja naciska na mnie, więc też rządzi zmienniczka.  

Tutaj rodzina jest ze mnie bardzo zadowolona, czuję się przez nich doceniana, ale agencja ze zmienniczką próbują mi to skomplikować.  

 

Eeeech.... >:(

Współczuję Ci Lenko :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paulina napisał:

Może chody, a może Ty masz po prostu pecha ;) ja w Medipe to od razu po powrocie dostałam a jeszcze załapałam się nawet na premie świąteczną. Jak coś to można do nich na stronkę wejsc i poczytac sobie jak to z tymi dokumentami formularzami itp. wygląda :) .

zus odprowadzają raz na kwartał! ,  moja koleżanka do dziś nie otrzymała druk A1 a pracuje w Medipe   prawie dwa lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.12.2017 at 17:13, LENA_57 napisał:

Zmienniczka sobie zażyczyła, że chce pracowac w lutym, bo to najkrotszy miesiąc a płacą tyle samo, więc dzwoni do mnie włascicielka agencji proponuje mi wcześniejszy wyjazd. Ja uzgadniałam, że zostanę do końca lutego. 

Poźniej jeszcze agencja ze zmienniczką próbowały mnie wkręcić w podróżowanie po okolicy. Chciały obejrzeć inną stelle oddaloną od mojej o ok. 40 km. Proponowały bym tę "wycieczkę" wzieła na siebie mówiąc, że jadę odwiedzić swoich znajomych. Mnie już ręce opadają.  Ja po pierwsze nie mam czasu na takie wypady, po drugie to nie mój samochód bym sobie jeździła gdzie chcę. 

Moja zmienniczka jak coś chce to dzwoni do agencji a agencja naciska na mnie, więc też rządzi zmienniczka.  

Tutaj rodzina jest ze mnie bardzo zadowolona, czuję się przez nich doceniana, ale agencja ze zmienniczką próbują mi to skomplikować.  

 

@LENA_57 to jakaś śmieszna agencja :) . Weź sprawy w swoje ręce :). Nikt nad Tobą się nie ulituje. Prawie każda  dba o siebie . Nie liczy sie z ta którą zmienia z agencja a co najgorsze z podopiecznym i jego rodzina. Jak  jest zagrożona to sie podliże :( albo obgada :( . Aby do przodu . Jesli rodzina zadowolona a Ty chcesz tam zostać ,to gadaj z nimi. Odnosnie zatrudnienia opiekunki rodzina ma najwięcej do powiedzenia . Działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paulina w Medipe, to ja pracowalam raptem 6 tygodni. Nigdy więcej.  

Dopóki rząd nie zlikwiduje umów śmieciowych, to tak będzie. 

Ja się teraz obawiam, że moja agencja coś może wykombinować. Prawdopodnie w styczniu mają się przerejestrować, zmienic nazwę. Ciekawe jak będzie z wypłatą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.12.2017 at 22:20, Maria Jolanta napisał:

To jeśli zatrudnię sprzątaczkę na 2 godziny dziennie trzy razy w tygodniu na umowę zlecenie to mam płacić składki do średniej krajowej ??? Za 24 godziny pracy miesięcznie ????

 

Ja nie rozumiem o co kaman w sporach o rodzaje umów? Przecież każdy wie co podpisuje :) Ja na umowie o pracę bym nie wyjechała z kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy są różne. Odmówiłam podpisania umowy gdzie miałam niby świadczyć fikcyjne usługi promowania firmy. Dodatkowe zapisy określające wartość mojego zakwaterowania czy wyżywienia dodatkowo mnie dobiły.

Im bardziej klarowna i po prostu zgodna z rzeczywistością umowa tym lepiej. Na ubezpieczenie też zwracam uwagę bo dla mnie to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle Niemcy płacą agencjom, za naszą pracę. To są stawki od jednej osoby. Jeśli w domu jest zdrowy  członek rodziny, dla kórego jest "haushalt" stawka wzrasta od 200 - 500 Euro. 

Stawki według znajomości języka. 

Kosten für eine polnische Pflegekraft:

1470 € – einzelne Wörter - pojedyńcze słowa

1570 € – Sprachkurs absolviert - po kursach

1670 € – ausreichendes Deutsch (Wörter und einfache Sätze) - składa proste zdania

1770 € – befriedigendes Deutsch (einfache Unterhaltung) - w miarę satysfakcjonujący niemiecki

1870 € – 1970 € mittleres Deutsch - znajomośc j.  średnia

2070 € – gutes Deutsch

2170 € – 2270 € sehr gutes Deutsch

Możecie sobie policzyć ile na Was zarabiają agencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...