Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, karel napisał:

ja się dziwię, że ciągle tak mało osób poleca Autumn-Care - jeżdzę z nimi już prawie rok i jeszcze nie miałam żadnych nieprzyjemności. Wszystko terminowo i legalnie, ofert sporo, głównie w BAwarii, jasne i klarowne zasady + ciągłe wsparciez e strony firmy.

Jedyny minusy to w większości nieopłacany powrót, ale i to ma się podobno niedługo zmienić.

w porównaniu z wcześniejszymi moimi doświadczeniami to niebo i ziemia, z tym że język niemiecki znam dość dobrze :)

Właśnie dobrze,ze to zaznaczyłaś bo niektóre agencje przyjmuja tylko osoby ,które potrafią swobodnie porozumiewać się po niemiecku a do tego trzeba znać ten język dobrze wiec nie dla kazdego jest twoja agencja ale moze znajdą się osoby zainteresowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, karel napisał:

ja się dziwię, że ciągle tak mało osób poleca Autumn-Care - jeżdzę z nimi już prawie rok i jeszcze nie miałam żadnych nieprzyjemności. Wszystko terminowo i legalnie, ofert sporo, głównie w BAwarii, jasne i klarowne zasady + ciągłe wsparciez e strony firmy.

Jedyny minusy to w większości nieopłacany powrót, ale i to ma się podobno niedługo zmienić.

w porównaniu z wcześniejszymi moimi doświadczeniami to niebo i ziemia, z tym że język niemiecki znam dość dobrze :)

Kochanie - teraz wszędzie jest terminowo i legalnie, ale większość firm jednak opłaca też przejazd. Musza konkurować jakością między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2017 at 10:58, Michał845 napisał:

Ja dostaje około 13 dnia miesiąca za dni z poprzedniego miesiąca. To jest zrobione specjalnie jako zabezpieczenie aby w razie ucieczki opiekuna nie wypłacić mu pieniędzy, a także aby go zniechęcić do ewentualnej ucieczki. Przykładowo, jeśli opiekun opuści adres 14 maja to już nie zobaczy pieniędzy za te 14 dni z maja. Jeśli ucieknie przed wypłatą powiedzmy 11 maja to nie zobaczy pieniędzy z poprzedniego miesiąca i za te z maja.  Nieźle to sobie wykombinowali.  Tym sposobem mają opiekuna w kleszczach, jak psa na smyczy, na uwięzi gdy trafi na toksyczny adres z którego chce zjechać.

co to oznacza nie zobaczy pieniędzy, jeśli wszystko jest na umowie? Istnieję jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy. Ludzie, nie bójcie się korzystać z Waszych prac, to jest pomocna instytucja, sama się o tym przekonałam, pozytywnie oczywiście ;)

O 15.05.2017 at 17:10, Gość kasiakasia napisał:

Na pewno nie polecalabym jakies nieznanej nowej firmy, nawet jesli oferuje bardzo dobry zaborek. Jeszcze 2-3 lata temu moglaby poleciec Aterime Med i InterKadre - obecnie tak sobie

Zgadzam się Aterima Med zmienia się niestety na gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, emma napisał:

Tym sposobem mają opiekuna w kleszczach, jak psa na smyczy, na uwięzi gdy trafi na toksyczny adres z którego chce zjechać

Dlatego trzeba szukać na czarno z wypłatą tygodniową. :d Dlatego ewentualnie tygodniówka w plecy + bezcenne doświadczenie.:p

 

38 minut temu, emma napisał:

co to oznacza nie zobaczy pieniędzy, jeśli wszystko jest na umowie? Istnieję jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy. Ludzie, nie bójcie się korzystać z Waszych prac, to jest pomocna instytucja, sama się o tym przekonałam, pozytywnie oczywiście

Tak jest w umowie... Że np do rozstrzygania sporów jest sąd w Londynie, czy gdzie indziej w Europie, a polskie agencje to taki podnóżek do rekrutacji i umowa dana na dzień przed wyjazdem, lub czeka na miejscu. A i w Polsce dochodzenie swoich roszczeń nie jest łatwe.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum jest super oferta za 1200 euro -dziadzio ,,od zaraz ,,powinni zaproponowac najlepiej 1000 euro za tyle pracy ,,to od razu by zdecydowalo się milion opiekunek,,śmiechu warte ,,co najmniej za tą pracę 1500 euro i to bez żadnych ,,ale " ,,czytam i się zastanawiam,,czy oni naprawdę mają nas za glupków? do roboty? lifty,windy ,pieluchy,mycie i cuda na kiju za darmo i jeszcze jest babka gratis to tego,,,i jeszcze 20 min, zasuwaj piechtą i znoś zakupy,,:płacz:usiąsc i płakać tylko:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Na naszym forum jest super oferta za 1200 euro -dziadzio ,,od zaraz ,,powinni zaproponowac najlepiej 1000 euro za tyle pracy ,,to od razu by zdecydowalo się milion opiekunek,,śmiechu warte ,,co najmniej za tą pracę 1500 euro i to bez żadnych ,,ale " ,,czytam i się zastanawiam,,czy oni naprawdę mają nas za glupków? do roboty? lifty,windy ,pieluchy,mycie i cuda na kiju za darmo i jeszcze jest babka gratis to tego,,,i jeszcze 20 min, zasuwaj piechtą i znoś zakupy,,:płacz:usiąsc i płakać tylko:rozpacz:

Nie wiem czy za 1500 euro bym to wzięła bo jeszcze trzeba dodać,że podróż co najmniej 20 godzinna jest przed tym śmiałkiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, emma napisał:

co to oznacza nie zobaczy pieniędzy, jeśli wszystko jest na umowie? Istnieję jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy. Ludzie, nie bójcie się korzystać z Waszych prac, to jest pomocna instytucja, sama się o tym przekonałam, pozytywnie oczywiście ;)

Zgadzam się Aterima Med zmienia się niestety na gorsze

Obecnie pracuję przez Aterimę, wcześniej pracowałam z nimi przez dwa lata, potem miałam przerwę. Oprócz tego że zmieniły się umowy i trochę ciężko się było przyzwyczaić, to wszystko inne po staremu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beata Giz napisał:

Obecnie pracuję przez Aterimę, wcześniej pracowałam z nimi przez dwa lata, potem miałam przerwę. Oprócz tego że zmieniły się umowy i trochę ciężko się było przyzwyczaić, to wszystko inne po staremu jest.

Ja w Aterimie już dłużej i zauważam różnicę. Każdy musi sam ocenić ;)

O 18.05.2017 at 12:43, kris napisał:

Dlatego trzeba szukać na czarno z wypłatą tygodniową. :d Dlatego ewentualnie tygodniówka w plecy + bezcenne doświadczenie.:p

 

Tak jest w umowie... Że np do rozstrzygania sporów jest sąd w Londynie, czy gdzie indziej w Europie, a polskie agencje to taki podnóżek do rekrutacji i umowa dana na dzień przed wyjazdem, lub czeka na miejscu. A i w Polsce dochodzenie swoich roszczeń nie jest łatwe.>:(

Dziwna sprawa z tą siedzibą firmy gdzieś tam w Europie. Szkoda, że stawek europejskich nie ma w umowie :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emma napisał:

Dziwna sprawa z tą siedzibą firmy gdzieś tam w Europie.

A ja z jedną agencją miałem taką umowę, że siedziba była w Londynie, sąd rozstrzygał w Londynie, a Polacy byli tylko podnóżkami.:p (ale tego w umowie nie było!)

Edytowane przez kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KasiaWist
O 17.05.2017 at 12:49, Blondi napisał:

Ale tam bardzo mało płacą!!!:płacz::rozpacz:

Gdzie mało płacą?? W Ambercare?? Mam na koncie przygody z różnymi agencjami i akurat w Ambercare na zarobki narzekać nie mogę... Średnio 1200 euro można zarobić. Teraz widzę, że mają ofertę 1400 euro za miesiąc z językiem dobrym. Więc no nie przesadzajmy, wynagrodzenie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość KasiaWist napisał:

Gdzie mało płacą?? W Ambercare?? Mam na koncie przygody z różnymi agencjami i akurat w Ambercare na zarobki narzekać nie mogę... Średnio 1200 euro można zarobić. Teraz widzę, że mają ofertę 1400 euro za miesiąc z językiem dobrym. Więc no nie przesadzajmy, wynagrodzenie w porządku.

Ale i oferty za 950 euro mają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wyższa płaca wiąże się z cięższą pracą na adresie. Albo z "kwiatkami" różnymi w stylu agresji seniora/seniorki, itp. Z tego co wiem to bardzo rzadko zdarza się aby za np. 1400 euro trafić na adres tzw. urlopowy ;)  Mówię oczywiście o pracy przez Polskie agencje. Co innego na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał845 napisał:

Najczęściej wyższa płaca wiąże się z cięższą pracą na adresie. Albo z "kwiatkami" różnymi w stylu agresji seniora/seniorki, itp. Z tego co wiem to bardzo rzadko zdarza się aby za np. 1400 euro trafić na adres tzw. urlopowy ;)  Mówię oczywiście o pracy przez Polskie agencje. Co innego na czarno.

Nie zawsze tak jest na szczęscie .Ale jak już tu pisałam nie daj boże,że wygadasz się,że bardzo ci zależy albo sami wyczują,że potrzebujesz wyjechać na zlecenie bo masz zobowiązania to jesteś ugotowany.Nie znaczy to,ze innych opiekunów nie posyłają na  zlecenia ,że tak powiem wysokiego ryzyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam już przekonałem się o tym aż za bardzo jak to jest z tymi ofertami "Last minute". Gdzie nagle potrzebują na teraz, na wczoraj.  Tylko jak ich uniknąć? Oto jest pytanie. Przecież agencje nigdy nie powiedzą prawdy, że podopieczny jest osobą agresywną, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał845 napisał:

Dokładnie. Sam już przekonałem się o tym aż za bardzo jak to jest z tymi ofertami "Last minute". Gdzie nagle potrzebują na teraz, na wczoraj.  Tylko jak ich uniknąć? Oto jest pytanie. Przecież agencje nigdy nie powiedzą prawdy, że podopieczny jest osobą agresywną, itp. 

Całej prawdy nigdy nie mówią ale mozna poprosić o kontakt z osobą tam pracująca a i w niektórych opisach zdarza się,ze coś o tym wspomna np.ze ma trudny charakter albo jest apodyktyczny.A nie raz można trafić na dobre miejsce bo rodzina po prostu się zgłasza,ze chce od już ;) raz tak nawet miałam w piatek zadzwonili a we wtorek jechałam czasami też inna opiekunka rezygnuje tuz przed wyjazdem z różnych powodów i szukają kogoś na ostatnia chwilę.Tak jak w życiu chyba trzeba miec troszeczkę szczęscia a jak sie trafi na dobre miejsce to tam wracac a jezeli ktos chce jezdzic za kazdym razem gdzie indziej to chyba nie ma takiej osoby zeby zawsze dobrze trafiała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjechałam na wariata. W piątek rozmowa i sprawdzenie niemieckiego a we wtorek już byłam na miejscu. Na dodatek podobno opiekunka która miała tam jechać w niedzielę rozchorowała się, a jakby tego było mało to miejsce nowe, nie sprawdzone. A jednak dobrze trafiłam. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham wszystko robić na wariata,,szybko i zawsze na dobre to wychodzi,,impreza czy wypad gdzieś to najlepsze są na wariata,,5 min, i już gotowa jestem,,spontan jest cudowny:hahaha: niespodziewani goscie i stół w moment przygotowany i super spotkanie,ktoś krzyknie ! idziemy na tance,,to sekunda i idziemy,,poprostu lubię takie szybkie podejmować decyzje ,,nie nawidze się ślimaczyć,myśleć i się zastanawiać,,po co? na co?:hahaha: ma byc teraz wesoło a co potem,:płacz: to potem będę myślec,,:święty: co zrobić aby żadnych smutasów nie było:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

Ja kocham wszystko robić na wariata,,szybko i zawsze na dobre to wychodzi,,impreza czy wypad gdzieś to najlepsze są na wariata,,5 min, i już gotowa jestem,,spontan jest cudowny:hahaha: niespodziewani goscie i stół w moment przygotowany i super spotkanie,ktoś krzyknie ! idziemy na tance,,to sekunda i idziemy,,poprostu lubię takie szybkie podejmować decyzje ,,nie nawidze się ślimaczyć,myśleć i się zastanawiać,,po co? na co?:hahaha: ma byc teraz wesoło a co potem,:płacz: to potem będę myślec,,:święty: co zrobić aby żadnych smutasów nie było:hahaha:

To znowu ja się zastanawiam, analizuje, aż głowa pęka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kinga napisał:

@Blondi kochana ja jeszcze nie opislam tamtej agencji w opiniach, bo to Jacek chce sam zrobic poczytacie sobie jak juz wrocimy do domku,wtedy znalazlam i jest tam ta agencja i tez pare zlych opini wyczytalamO.o

Jeszcze zdążysz opisac,,niech Jaculek Twój się wyżyje na nich,,daj mu tą satysfakcję:płacz::hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.05.2017 at 10:26, Blondi napisał:

@kinga ja dostaję w całości za wypracowany miesiąc,czy np, 24 dni w miesiącu pracuję i dostaję na konieć miesiąca już kasę za te 24 dni,,także z wypłatami ,wynagrodzenie jest ok! żadnych zaliczek nie chcę,toż to idzie się pogubić,,a agencje lubią tak motać opiekunkom ,aby się pogubiły w obliczeniach,,,

A w jakiej firmie pracujesz ? bo ja szukam pracy jako opiekunka, a język mam na wysokim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...