Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bozka, z zamieszkaniem u podopiecznej  tez pracowalam , jesli byly warunki mieszkaniowe wlasciwe .Rodzina / nie tylko / mnie odwiedza . Jesli mamy w umowie czas pracy , pilnujmy tego .Uczmy sie od nich pilnowania czasu pracy , 5 min dluzej nikt nie pracuje /nie przesadzam /.Warto pomyslec co tracimy ,  jakim kosztem pracujemy /wszystko da sie pogodzic rozsadnie /.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.09.2017 at 06:49, Mirelka1965 napisał:

Słusznie prawisz :) Po czterech latach nabrałam pewności siebie i teraz ja "dyktuję warunki" zamiast brać co dają. Określam gdzie i za ile chcę jechać. Język mogą weryfikować nawet Niemcy. Cztery lata nauki swoje zrobiły. Jeśli my nie będziemy siebie sami cenić, to ani agencje ani PDP też nas nie będą szanować.Prywatna umowa to fajna sprawa, ale trochę strach. Te ubezpieczenia i niepewność kto i kiedy przyjedzie na zmianę.Wielu z nas marzy o stałej stelli. A ja na razie mam przesyt. SKOCZEK to jest to.Tylko załapać fajne kontakty, oh! :p

Mirelka napisz jak dyktujesz warunki . Ciekawa jestem . Pracuje już bardzo długo w opiece i zawsze coś nie cos koryguję , ale nigdy nie udało mi sie podyktować warunków . Jak to robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :d proszę o wypisanie nazw agencji, które odprowadzają ZUS (miesięcznie) od średniej krajowej. Wbrew pozorom niewiele jest takich firm - udało mi się znaleźć jedynie: Proffesjonal Care 24, Interkadra, GoWork. Firma Europa Care 24 zatrudnia na umowę o pracę. Jestem na etapie szukania nowej agencji i informacje na temat opłacania przez firmy wysokiego ZUS-u bardzo mi się przydadzą :) Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kanasta napisał:
15 minut temu, Kanasta napisał:

proszę o wypisanie nazw agencji, które odprowadzają ZUS (miesięcznie) od średniej krajowej. Wbrew pozorom niewiele jest takich firm - udało mi się znaleźć jedynie: 

Ale czy na pewno wiesz, że te Agencje odprowadzają ZUS od średniej krajowej?   pisać to Agencje sobie mogą a rzeczywistość jest innaxd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kanasta napisał:

Od razu dodam, że z żadną z tych firm nie pracowałam - jedynie na ich stronach znalazłam takie informacje. Dlatego też proszę o potwierdzenia innych osób które pracowały w tych firmach. 

Myślę, że to co na stronach piszą może się różnić od tego, co jest w umowach :( 

Nie mam dużego doświadczenia, ale już zdążyłam się przejechać. Najpierw trzeba umowę zobaczyć, bo na stronach to oni różne rzeczy wypisują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Halina_sz napisał:

Myślę, że to co na stronach piszą może się różnić od tego, co jest w umowach :( 

Nie mam dużego doświadczenia, ale już zdążyłam się przejechać. Najpierw trzeba umowę zobaczyć, bo na stronach to oni różne rzeczy wypisują. 

I po to tu jesteśmy by weryfikować te informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Gość aga napisał:

Mirelka napisz jak dyktujesz warunki . Ciekawa jestem . Pracuje już bardzo długo w opiece i zawsze coś nie cos koryguję , ale nigdy nie udało mi sie podyktować warunków . Jak to robisz?

Gość Aga, aż się przestraszyłam jak przeczytałam co sama napisałam :) Tak bufonowato to zabrzmiało :$ Ale to prawda. Zrobiłam reserch wielu agencji które się ogłaszają do 1700. Po weryfikacji języka określam warunki np.za osobę od 1500, za parę od 1700, bez wstawania w nocy, bez liftów, jak leżący to pflegedienst must sein :), nie w Saarlandzie, jak wieś to z samochodem do dyspozycji, jak jadę swoim to zwrot kosztów paliwa za używanie i ubezpieczenie, żadne trzy miesiące, itd, itp. Kieruję się tym na czym mi aktualnie zależy. I uwierz mi proszę, że wiele agencji powiedziało, że nie schafną, a jest mnóstwo agencji które dzwonią z pytaniem od kiedy jestem dostępna. I nie jest to przechwalanie się, ani bufonada. Czytam to forum dłuuuugo. I wiele innych też. I mam taką obserwację: przeważnie opiekunki biorą co dają, nie szukają po innych agencjach, nie uczą się języka żeby pozytywnie wypaść na weryfikacji i nie żądają warunków dla siebie korzystnych. Tym samym agencje mają jak w raju. A prawda jest taka, że dopóki my same/sami nie będziemy się cenić, to nikt nas nie doceni ; ani PDP ani agencje. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 brawo!!! tak powinno być!!! :hahaha: ja jestem z tych co wybierają,,i będe wybierać bo się cenię,,a co!!! zmieniałam agencję i super na tym wychodziłam i wychodzę,,,hahhaha a jakie piękne jest zmienić agencję i mieć od razu stawkę o dobre euro większą,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Gość Aga, aż się przestraszyłam jak przeczytałam co sama napisałam :) Tak bufonowato to zabrzmiało :$ Ale to prawda. Zrobiłam reserch wielu agencji które się ogłaszają do 1700. Po weryfikacji języka określam warunki np.za osobę od 1500, za parę od 1700, bez wstawania w nocy, bez liftów, jak leżący to pflegedienst must sein :), nie w Saarlandzie, jak wieś to z samochodem do dyspozycji, jak jadę swoim to zwrot kosztów paliwa za używanie i ubezpieczenie, żadne trzy miesiące, itd, itp. Kieruję się tym na czym mi aktualnie zależy. I uwierz mi proszę, że wiele agencji powiedziało, że nie schafną, a jest mnóstwo agencji które dzwonią z pytaniem od kiedy jestem dostępna. I nie jest to przechwalanie się, ani bufonada. Czytam to forum dłuuuugo. I wiele innych też. I mam taką obserwację: przeważnie opiekunki biorą co dają, nie szukają po innych agencjach, nie uczą się języka żeby pozytywnie wypaść na weryfikacji i nie żądają warunków dla siebie korzystnych. Tym samym agencje mają jak w raju. A prawda jest taka, że dopóki my same/sami nie będziemy się cenić, to nikt nas nie doceni ; ani PDP ani agencje. Amen

Prawie uwierzyłem!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965 brawo!!! tak powinno być!!! :hahaha: ja jestem z tych co wybierają,,i będe wybierać bo się cenię,,a co!!! zmieniałam agencję i super na tym wychodziłam i wychodzę,,,hahhaha a jakie piękne jest zmienić agencję i mieć od razu stawkę o dobre euro większą,,,:hahaha:

Blondi szacun dla Ciebie. Ja tak naprawdę dopiero startuję z wymaganiami :) Ale jest mi z tym super!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marianek napisał:

Prawie uwierzyłem!:p

Uwierz bo tak jest!!! ja na własnej skórze to przeszłam ,:hahaha:,,podoba mi się ta odwaga i niewiadoma gdzie teraz pojadę na następne zlecenie,,ale jestem gotowa zmierzyć się nawet z trudnymi przypadkami,,,zobaczyć czy dam radę,,ale już miałam za małą kasę trudnych i świetnie dałam radę to dlaczego mam nie dac sobie rady teraz ? dam radę ,,dam!!! głowa do góry i odwagi bo to prowadzi do sukcesu i zadwolenia w pracy,,,rządać i chcieć,,postawić na swoim,,cenić się,,praca opiekuna i opiekunki jest piękna ,,no może trochę przesadziłam,,bo ja mam zawsze fajnie,,ale patrząc na innych to inaczej to wszystko wygląda,,,komunikatywnośc jest w tej pracy bardzo ,,bardzo ważna,,,a ja mam tą buzke nie wyparzoną i klepię wszystko co mi na język przyniesie,,nie dam się w kozi róg zapędzić,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Uwierz bo tak jest!!! ja na własnej skórze to przeszłam ,:hahaha:,,podoba mi się ta odwaga i niewiadoma gdzie teraz pojadę na następne zlecenie,,ale jestem gotowa zmierzyć się nawet z trudnymi przypadkami,,,zobaczyć czy dam radę,,ale już miałam za małą kasę trudnych i świetnie dałam radę to dlaczego mam nie dac sobie rady teraz ? dam radę ,,dam!!! głowa do góry i odwagi bo to prowadzi do sukcesu i zadwolenia w pracy,,,rządać i chcieć,,postawić na swoim,,cenić się,,praca opiekuna i opiekunki jest piękna ,,no może trochę przesadziłam,,bo ja mam zawsze fajnie,,ale patrząc na innych to inaczej to wszystko wygląda,,,komunikatywnośc jest w tej pracy bardzo ,,bardzo ważna,,,a ja mam tą buzke nie wyparzoną i klepię wszystko co mi na język przyniesie,,nie dam się w kozi róg zapędzić,,,:hahaha:

Fajnie jest miec tzw ,,sile przebicia,,

Ale nie trafilas jeszcze na galopujaca  wyjaca demencje

,lub PDP z wybitnie podlym charakterem,ktora niszczy cie slownie na kazdym kroku.

I zaden wlaczony olewator nie pomaga,

Zaden usmiech, cieple slowa, czy zart nie pomagaja,

Beton,

Wtedy sprobuj dac sobie rade spiewajaco .

Wtedy albo zjezdza sie, lub ambitnie zostaje do konca zlecenia ,a potem  juz w domu ,,lize rany,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

Fajnie jest miec tzw ,,sile przebicia,,

Ale nie trafilas jeszcze na galopujaca  wyjaca demencje

,lub PDP z wybitnie podlym charakterem,ktora niszczy cie slownie na kazdym kroku.

I zaden wlaczony olewator nie pomaga,

Zaden usmiech, cieple slowa, czy zart nie pomagaja,

Beton,

Wtedy sprobuj dac sobie rade spiewajaco .

Wtedy albo zjezdza sie, lub ambitnie zostaje do konca zlecenia ,a potem  juz w domu ,,lize rany,,

Nie włącza się olewatora. Się natychmiast zjeżdża. Pracy w tym fachu jest od groma!!! I nie trzeba dawać sobie rady śpiewająco.Trzeba głowę w górze trzymać i zaczekać na busik do domku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 ja wyczuwam słuchając o ofercie pracy czy to ta czy nie,,od razu wyczuję czy to dla mnie czy nie,,mam jakąs siłę w sobie ,,nie wiem jak to nazwać ,,ale mam nieraz nosa,,jak bym uśłyszała  cięzka demencja czy zaawansowana to od razu 2000 euro za zlecenie i kwita,,,pojadę poznać tą demencję,,,a ,że jestem ugodowa do bólu,,to to to by się okazało na miejscu,,nie mówię,ze bym dała radę,,ale może? jak by moje wszystkie chwyty nie wypaliły to wtedy rodzina i lekarz ,,od razu,,ale bym spróbowała najpierw swoich sił,,,,:love:

@Dorota61 to jest starczośc i choroba ,,oczywiście ,że tak,,i na dużo rzeczy wtedy potrzeba inaczej patrzec i mieć w sobie full cierpliwości i spokoju,,a spokój i spokojna mowa może dużo zdzialać,,jestem trochę psycholoszką i może mi jest lżej podchodzić do ludzi schorowanych i ciężkich,,ale jest dojście do nich,,trzeba ich wyczuć,,poznać , ja do swoich ciężkostrawnych PDP chętnie bym teraz pojechała i odwiedziła ich,,już mam w planach taką wycieczkę:hahaha: zwariowana jestem,,ale jak będe miala taką możliwośc to nie jednemu zrobię super niespodziankę,,bo bylam lubiana i chceli mnie spowrotem,,,,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Gość Aga, aż się przestraszyłam jak przeczytałam co sama napisałam :) Tak bufonowato to zabrzmiało :$ Ale to prawda. Zrobiłam reserch wielu agencji które się ogłaszają do 1700. Po weryfikacji języka określam warunki np.za osobę od 1500, za parę od 1700, bez wstawania w nocy, bez liftów, jak leżący to pflegedienst must sein :), nie w Saarlandzie, jak wieś to z samochodem do dyspozycji, jak jadę swoim to zwrot kosztów paliwa za używanie i ubezpieczenie, żadne trzy miesiące, itd, itp. Kieruję się tym na czym mi aktualnie zależy. I uwierz mi proszę, że wiele agencji powiedziało, że nie schafną, a jest mnóstwo agencji które dzwonią z pytaniem od kiedy jestem dostępna. I nie jest to przechwalanie się, ani bufonada. Czytam to forum dłuuuugo. I wiele innych też. I mam taką obserwację: przeważnie opiekunki biorą co dają, nie szukają po innych agencjach, nie uczą się języka żeby pozytywnie wypaść na weryfikacji i nie żądają warunków dla siebie korzystnych. Tym samym agencje mają jak w raju. A prawda jest taka, że dopóki my same/sami nie będziemy się cenić, to nikt nas nie doceni ; ani PDP ani agencje. Amen

\A ja ,  jak nie ma lotniska u podopiecznego za stodoła nie wyprowadzam samolotu z hangaru. A co mam zrobić ? jade busem :hahaha::hahaha: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość aga napisał:

A ja ,  jak nie ma lotniska u podopiecznego za stodoła nie wyprowadzam samolotu z hangaru. A co mam zrobić ? jade busem :hahaha::hahaha: .

Gość Aga, środek transportu nie jest rzeczą najważniejszą. Podałam przykłady. Znasz język? Masz referencje? To agencje cenią. Za demencję, parkinsona czy alzheimera albo paliatywkę dają 1100-1300. Jednemu starczy innemu nie. Mi nie starcza. Za ciężką pracę musi być ciężka kasa :święty: A busiki są bardzo wygodne, bo to książkę poczytać można i poznać koleżanki po fachu i kontakty na nową robotę zapisać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kanasta napisał:

Witam :d proszę o wypisanie nazw agencji, które odprowadzają ZUS (miesięcznie) od średniej krajowej. Wbrew pozorom niewiele jest takich firm - udało mi się znaleźć jedynie: Proffesjonal Care 24, Interkadra, GoWork. Firma Europa Care 24 zatrudnia na umowę o pracę. Jestem na etapie szukania nowej agencji i informacje na temat opłacania przez firmy wysokiego ZUS-u bardzo mi się przydadzą :) Pozdrawiam  

Niewiele mogę pomóc ale coś podpowiem.

Agencje mogą sobie pisać co chcą ale zwróć uwagę na dwie sprawy. Czy ta średnia krajowa dotyczy jednego miesiąca czy całego zlecenia. Po drugie jeśli agencja płaci "zaliczki" to od nich nie odprowadza składek ZUS więc jesteś miesiąc ze składkami w plecy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...