Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładne tak jak napisałaś. Każdy z nas jest inny, inne ma oczekiwania, inne priorytety i inne doświadczenia. Dlatego jest tak wiele różnych opinii.

Pomyśl co dla Ciebie jest ważne i szukaj pod tym kątem a jak coś wybierzesz to zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami. A przede wszystkim, jadąc po raz pierwszy do takiej pracy, trzeba zdawac sobie sprawę, że bywa cięzko, podopieczni różni się trafiają, to nie jest zawód w którym każdy się odnajdzie... jedyny plus jest taki, że wynagrodzenie rekompensuje wysiłek. A poza tym zawsze lepsza taka praca niz siedzenie z zalozonymi rękami w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość turina napisał:

Zgadzam się z wami. A przede wszystkim, jadąc po raz pierwszy do takiej pracy, trzeba zdawac sobie sprawę, że bywa cięzko, podopieczni różni się trafiają, to nie jest zawód w którym każdy się odnajdzie... jedyny plus jest taki, że wynagrodzenie rekompensuje wysiłek. A poza tym zawsze lepsza taka praca niz siedzenie z zalozonymi rękami w domu 

Nie myślec,że będzie ciężko ,,szkoda nerwów,,trzeba myślec ,że dam radę i tyle,,wszystko,,Prawdą jest ,że nie ma nic gorszego od siedzenia w domu z załozonymi rękoma i bidować i narzekać,,głowa do góry i na podbój De,,ruszac ,,jak komu smutno to niech tutaj wpada ,,tutaj mamy super forumową agencję,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację najgorzej siedzieć w domu i myśleć ,że wszędzie jest źle ,że agencje to tylko wykorzystują a podopieczni to szkoda gadać ...

Ja też się bałam i długo zwlekałam zanim pierwszy raz wyjechałam.

Na co bierzecie pod uwagę wybierając agencję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - terminowość wypłat, druk A1 i karta Ekuz, jak u Beaty Giz zgodność szteli z opisem ( to super ważne) oraz, co mniej się podkreśla, a niesłusznie - jak firma reaguje w sytuacjach kryzysowych, czy można liczyć na interwencję z ich strony czy olewają opiekunkę na zasadzie "radź sobie sama".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi się nie trafiło,żeby sztela a szczególnie stan chorego był zgodny z tym co podała agencja ale pewne sprawy można sobie wyprostować na niektóre przymknąć oko trzeba zawsze dokładnie przeanalizować sytuację wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw no i nie panikować .Znam tylko jedną firmę w której uczciwie opłacają zus załatwiają a1 i ekuz więc przed wyjazdem warto o to pytać bo wszyscy obiecują a potem nici z tego no i wiele firm nie ma nawet koordynatora nie mówiąc o pomocy w kryzysowych sytuacjachWszystkie w których pracowałam wypłacały wynagrodzenie w terminie i zgodnie z umową.A więc pytaćpytać i wybierać co nam odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maryla00 ja jestem chyba jakiś odmieniec trochę ,,bo dla mnie nie ważne składki ZUS,,patrzę na wynagrodzenie ,,a reszta jaka będzie ,,będzie czy nie będzie ,,kartę EKUZ mam,,ubezpieczenie jest ,,nie ważne dla mnie nic więcej,,jak mam siedzieć w De to wiedziec za co,,za ile,,nawet  opis  PDP mam tak powierzchowny ,nawet czasu nie mam nieraz dochodzić co i jak ,,bo mało czasu na rozmyślania a firma chce szybciutko wysłać mój profil aby zając miejsce,,ale na szczęscie miejsce się zawsze jak narazie zgadza,,no ryzykant jestem ,,straszny ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jolantapl. napisał:

Wszystkie w których pracowałam wypłacały wynagrodzenie w terminie i zgodnie z umową.A więc pytaćpytać i wybierać co nam odpowiada

To miałaś dużo szczęścia. Ja wspólpracowałam z wieloma agencjami, trzy zapłaciły mi po terminie, jedna zapłaciła mniej, niż miałam w umowie, po awanturze dostałam wyrównanie. Moja koleżanka , mniej przebojowa, do dziś czeka na część wypłaty.

Nie wszystkie agencje płacą w terminie, zdarzają się poślizgi, pół biedy jak 1-2 dniowe, ale bywają i kilkutygodniowe. Dlatego na to zwracam uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.08.2017 at 08:26, Blondi napisał:

Nie myślec,że będzie ciężko ,,szkoda nerwów,,trzeba myślec ,że dam radę i tyle,,wszystko,,Prawdą jest ,że nie ma nic gorszego od siedzenia w domu z załozonymi rękoma i bidować i narzekać,,głowa do góry i na podbój De,,ruszac ,,jak komu smutno to niech tutaj wpada ,,tutaj mamy super forumową agencję,,,:hahaha:

Myśle, że nie chodziło tutaj o narzekanie jaka to praca opiekunki jest ciezka tylko zwykłe realistyczne podejscie do tematu- w koncu to praca dosc wymagajaca i za siedzenie nikt nam placic nie bedzie :p a czasem dziewczyny decyduja sie na taka prace na wakacje a potem zdziwienie, ze lekko nie jest :d ja tam zadnej pracy sie nie boje, wiec i jako opiekunka sobie radze :d a wiadomo ze roznie to bywa tam na miejscu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.08.2017 at 10:49, Blue napisał:

Dla mnie - terminowość wypłat, druk A1 i karta Ekuz, jak u Beaty Giz zgodność szteli z opisem ( to super ważne) oraz, co mniej się podkreśla, a niesłusznie - jak firma reaguje w sytuacjach kryzysowych, czy można liczyć na interwencję z ich strony czy olewają opiekunkę na zasadzie "radź sobie sama".

Racja - dopisuję się do tego co napisałaś na końcu. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to akurat prawda, ja chyba ostatecznie postawię na medipe, czytałam trochę i z tego co słyszałam wszystko jest okej i płacą na czas. dla mnie to też ważne, żeby później nie wyszło nie wiadomo co, każdy jedzie po to żeby zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Gość alicja napisał:

tak to akurat prawda, ja chyba ostatecznie postawię na medipe, czytałam trochę i z tego co słyszałam wszystko jest okej i płacą na czas. dla mnie to też ważne, żeby później nie wyszło nie wiadomo co, każdy jedzie po to żeby zarobić

To że płacą na czas, to raczej norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.08.2017 at 11:13, Gość alicja napisał:

tak to akurat prawda, ja chyba ostatecznie postawię na medipe, czytałam trochę i z tego co słyszałam wszystko jest okej i płacą na czas. dla mnie to też ważne, żeby później nie wyszło nie wiadomo co, każdy jedzie po to żeby zarobić

Jedna z forumowiczek  właśnie ma powazy problem z Medipe! nawet potrącają za wyżywienie itd . szok . sama złozyłam ofertę u nich ale po tym co dziewczyna przeszła w Medipe i trefnej sztelli  a koordynatorka olała żeby jej pomóc !! Medipe jest u mnie skreslona !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze przyznac ,że moja agencja ,,gdzie tak sie bałam na początku ,że może być trefna-to okazała się dla mnie wspaniała jak narazie,,na nową ofertę nie będe dlugo czekac ,,mam dac znac tylko kiedy chce jechac ,także jest ok! nawet jak zadzwonie ,aby cos załatwić z nimi,,to mam telefony od nich aby jak najszybciej problem jakis rozwiązac,,,ale to są malutkie spraweczki ,,nie jest to duża agencja bo nigdzie się nie reklamują i nieraz się sama zastanawiam jak ja na nich trafiłam,,bo nie zawsze można nawet trafić na ich ofertę w internecie,,trochę mam tego szczescia ,,

a duże agencje są jakie są,,tam jest przetok opiekunów ,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm, ja jednak patrzę też na doświadczenie, ile agencja jest na rynku, bo wydaje mi się to jednak o czymś powinno świardczyć. W każdym razie u mnie się sprawdziło, jak trafiłam do work express Co do syskusji o wynagrodzeniu, to macie rację, że to obowiązek i teoretycznie norma, ale nawet ten wątek kilka postów wstecz pokazuje, że z tą terminowością bywa rożnie. A składki ZUS faktycznie docenia się dopiero później Warto na to też zwracać uwagę, żeby nie było znowu, że mądry Polak po szkodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość weronika napisał:

Hm, ja jednak patrzę też na doświadczenie, ile agencja jest na rynku, bo wydaje mi się to jednak o czymś powinno świardczyć. W każdym razie u mnie się sprawdziło, jak trafiłam do work express Co do syskusji o wynagrodzeniu, to macie rację, że to obowiązek i teoretycznie norma, ale nawet ten wątek kilka postów wstecz pokazuje, że z tą terminowością bywa rożnie. A składki ZUS faktycznie docenia się dopiero później Warto na to też zwracać uwagę, żeby nie było znowu, że mądry Polak po szkodzie ;)

Przepraszam, ale nie każdy zamierza dogorywać na emeryturze w Polsce. Więc mam płacić wysoki zus darmozjadom i się z tego cieszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...