Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, teraz masa tych agencji, ile ludzi- tyle opinii. Wiem też, że niektóre kolezanki wyjeżdżają po raz pierwszy jako opiekunka i mają pretensje, że ciężko, że za dużo obowiązków- i cęgi zbiera niestety czesto agencja. Także trzeba też być przygotowanym na to, że taka praca nie jest dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym kogos podmienila na 6-8 tygodni ale dopiero od wrzesnia.Bo sierpien terminami zawalony.A najważniejszy to 5 sierpien (SYN SIE ZENI) potem wizyty lekarskie z panem mezem no i wyjazd do KRAKOWA --bagatela 600km ,bo z pod KOSZALINA no i nareszcie-- czas relaksu-- do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jankamerciak napisał:

Ehh, teraz masa tych agencji, ile ludzi- tyle opinii. Wiem też, że niektóre kolezanki wyjeżdżają po raz pierwszy jako opiekunka i mają pretensje, że ciężko, że za dużo obowiązków- i cęgi zbiera niestety czesto agencja. Także trzeba też być przygotowanym na to, że taka praca nie jest dla wszystkich :)

Zwłaszcza w sezonie ogórkowym dużo ludzi jedzie po raz pierwszy i żeby się spróbować, no i żeby dorobić grosza. A praca - nie dla wszystkich. Jeszcze pół biedy jak dobrze trafisz z miejscem i rodziną, ale jak nie, to klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to tez racja...

uważam, że opieka nad starsza osobą to pewna odpowiedzialnosc, trzeba sobie zdawac z tego sprawę. wiadomo- czasem podopieczny trafi się zgryźliwy i humorzasty, a czasem można sie bez problemu dogadac. ale w ostatecznym rozrachunku agencja nie powinna otrzymywać za takie cos negatywnych opinii. agencja znajduje oferte pracy, pomaga przy formalnosciach, a to jak pracownik bedzie dogadywac sie z podopiecznym to juz czesto kwestia przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jankamerciak napisał:

w ostatecznym rozrachunku agencja nie powinna otrzymywać za takie cos negatywnych opinii. agencja znajduje oferte pracy, pomaga przy formalnosciach, a to jak pracownik bedzie dogadywac sie z podopiecznym to juz czesto kwestia przypadku.

Taka łaskawa to bym w ocenie agencji nie była, choć oczywiście taka jest rzeczywistość : agencje nie robią absolutnie nic, żeby pomóc na trudnych sztelach, a opiekunka wszędzie musi radzić sobie sama, a sama praca zależy całkowicie od przypadku.

     Niemniej, nie ma co takiego stanu rzeczy rozgrzeszać, bo wiele mogliby pośrednicy jednak pomóc, a nie robią absolutnie nic, a nawet bywa jeszcze gorzej niż nic, bo potrafią opiekunce nieżle dołożyć Mówiąc : a wszystkie panie doskonale sobie radzą... z nikim nie mamy klopotów...tu potrzeba trochę empatii... Gdzie Pdp wyje 10 razy w nocy, a córka Pdp z mężem śpią w domu obok, a w dzień przypilnują, że by opiekunka i trawnik skosiła i ciasto upiekła i dla wnuków Babusi była miła...

       Nie, jest jak jest, ale rozgrzeszać braku wsparcia ze strony agencji ( przede wszystkim po niemieckiej dobrze zorientowanej stronie) nie będę. Jeszcze mi wody z mózgu nie zrobili.

i w temacie wyboru agencji polecam mój stary temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pomaganiem to zależy od agencji. Moja znajoma miała przekichane. Warunki na jej stelli się zmieniły i nic nie mogła wskórać u rodziny. Agencja jej pomogła. Sami co prawda nic nie wskórali u rodziny, ale przenieśli ja na inną stelle, a rodzinie podziękowali. Więc jednak cuda się zdarzają. P.S. Serenity - dobry pomysł z tym kwestionariuszem! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Beata Giz napisał:

Z tym pomaganiem to zależy od agencji. Moja znajoma miała przekichane. Warunki na jej stelli się zmieniły i nic nie mogła wskórać u rodziny. Agencja jej pomogła. Sami co prawda nic nie wskórali u rodziny, ale przenieśli ja na inną stelle

Tyle to jeszcze robią : potrafią przenieść opiekunkę szybko na inną sztelę , i z tym się też zetknęłam.

      Ale jeżeli chodzi o najtrudniejszą część naszej pracy czyli dogadanie się z trudnym klientem, to raczej psują sprawę : albo robią uniki, albo potakują klientowi ( tak! ) a powinny już jednak istnieć pewne minimalne, choćby niepisane,  standardy w tej pracy : pewna ilość snu, nieprzekraczanie 12h dyspozycyjności, nieakceptowanie agresji klienta , zwłaszcza na tle narodowościowym, minimalna kwota na wyżywienie... A o to nikt nigdzie nie dba. Opiekunka ma sobie radzić sama.

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od naszego szczęscia ,,gdzie trafimy i jak będzie,,a jak będzie też bardzo dużo zależy od nas samych,,na agencję nie można liczyć,,musimy zawsze liczyc tylko na siebie,,w nas jest siła przebicia ,,ja nieraz musialam taką miec,wygralam sama z sobą bo dalam radę ,,gdzie agencja pokazala tylko swojego głupa, no niestety ,,ale takie mamy agencje,, niedouczone ,personel z pierwszej łapanki,,co z tego ,ze paniusia sprecha trochę po niemiecku jak w głowie ma siano,,,:płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.07.2017 at 10:08, Serenity napisał:

Taka łaskawa to bym w ocenie agencji nie była, choć oczywiście taka jest rzeczywistość : agencje nie robią absolutnie nic, żeby pomóc na trudnych sztelach, a opiekunka wszędzie musi radzić sobie sama, a sama praca zależy całkowicie od przypadku.

     Niemniej, nie ma co takiego stanu rzeczy rozgrzeszać, bo wiele mogliby pośrednicy jednak pomóc, a nie robią absolutnie nic, a nawet bywa jeszcze gorzej niż nic, bo potrafią opiekunce nieżle dołożyć Mówiąc : a wszystkie panie doskonale sobie radzą... z nikim nie mamy klopotów...tu potrzeba trochę empatii... Gdzie Pdp wyje 10 razy w nocy, a córka Pdp z mężem śpią w domu obok, a w dzień przypilnują, że by opiekunka i trawnik skosiła i ciasto upiekła i dla wnuków Babusi była miła...

       Nie, jest jak jest, ale rozgrzeszać braku wsparcia ze strony agencji ( przede wszystkim po niemieckiej dobrze zorientowanej stronie) nie będę. Jeszcze mi wody z mózgu nie zrobili.

i w temacie wyboru agencji polecam mój stary temat:

 

Przydatny wątek, na pewno zajrzę. Niestety w tej pracy często trzeba pójść na jakieś ustepstwa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.07.2017 at 14:52, Serenity napisał:

Tyle to jeszcze robią : potrafią przenieść opiekunkę szybko na inną sztelę , i z tym się też zetknęłam.

      Ale jeżeli chodzi o najtrudniejszą część naszej pracy czyli dogadanie się z trudnym klientem, to raczej psują sprawę : albo robią uniki, albo potakują klientowi ( tak! ) a powinny już jednak istnieć pewne minimalne, choćby niepisane,  standardy w tej pracy : pewna ilość snu, nieprzekraczanie 12h dyspozycyjności, nieakceptowanie agresji klienta , zwłaszcza na tle narodowościowym, minimalna kwota na wyżywienie... A o to nikt nigdzie nie dba. Opiekunka ma sobie radzić sama.

    

Racja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam na imię Basia. Opiekowałam się moją babcią (kobieta z demencją, straszna, potrafiła mnie obrażać codziennie miliony razy, budziła mnie w nocy kilkukrotnie). Niestetty, babcia już odeszła.

Dziwnie to może zabrzmieć, ale Chciałabym teraz wykorzystać to doświadczenie i wyjechać do pracy do Niemiec. Zawsze trochę więcej wpadnie do kieszeni niż w PL. Mogłybyście polecić mi jakąś agencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencji jest taka masa na rynku że trudno coś polecić. Prawie każda z osób na forum pracuje dla innej agencji, często też zmieniamy agencje.

O wiele prościej będzie jak wypełnisz multiformularz i ewentualnie później zapytasz o jakieś konkretne agencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.07.2017 at 11:19, Owieczka napisał:

Witajcie. Mam na imię Basia. Opiekowałam się moją babcią (kobieta z demencją, straszna, potrafiła mnie obrażać codziennie miliony razy, budziła mnie w nocy kilkukrotnie). Niestetty, babcia już odeszła.

Dziwnie to może zabrzmieć, ale Chciałabym teraz wykorzystać to doświadczenie i wyjechać do pracy do Niemiec. Zawsze trochę więcej wpadnie do kieszeni niż w PL. Mogłybyście polecić mi jakąś agencję?

Poczytaj opinie o firmach. Jak będziesz czegoś potrzebowała dopytać, to wal śmiało! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Owieczka ostatnio agencje szukają opiekunek.  Ja  teraz otrzymuję sporo telefonów z propozycjami pracy, ale jestem już zajęta.  Dziś miałam telefon od agencji Adjo i Saldex. Są to agencje, które płacą składki od średniej krajowej.   Z agencją Medipe wspomnianą przez Maja pracowałam krótko i byłam bardzo niezadowolona. Stella była ciężka płaca marna i nie byłam nawet ubezpieczona, a koordynator niemiecki jak przyszedł to nawet ze mną nie zamienił słowa.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Maja napisał:

warto rozważyć firmę Medipe  warunki ustalone, dobry kontakt z koordynatorami, dla osób jadących pierwszy raz to na pewno bardzo ważne i można zarobić, a po to tam jedziemy

Nie wyjeżdżałem z nimi, ale po rozmowie z "paniusią z biura" nikomu nie polecam!>:( Wyjazd dla sadomasochistów! Jak ktoś lubi nieplanowane atrakcje to polecam! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LENA_57 napisał:

W dodatku upieraja się, że sami organizują podróż, co robia fatalnie. Z taką organizacją nigdy nie chciałabym mieć do czynienia. Umęczyli mnie bardzo.

Są 2 rzeczy które dla mnie dyskredytują agencję. Organizacja podróży - czym uwiązują opiekuna do miejsca pracy. Nie ma żadnej możliwości by opiekun dojechał sam, nawet do dużego miasta! Druga rzecz, to zarobki tylko i wyłącznie od znajomości języka! Nie ważne twoje referencje, wykształcenie medyczne i inne takie tam. Agencja uzna (a zawsze uzna) że twój niemiecki jest kiepski i pozamiatane. Przecież świetną znajomością języka podniesiesz 120 kilogramowego podopiecznego z podłogi... Tak że Medipe dla lubiących sporty ekstremalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dużo opiekunów/ek chwali tą agencję,,Me,,,pe,,,wszystko zalezy od oferty i od wynagrodzenia, kto jakie ma wymagania,,jednemu starczy 1000 a innemu mało itd, ,trzeba przyznać ,że w tych dużych agencjach to jest zero poszanowania ,,tam jak spęd,,albo chcesz tą ofertą przedstawioną przez paniusię albo nie,,a potem czekaj i czekaj aż zła paniusia zadzwoni z następną ofertą nie lepszą od tej pierwszej,,,tam jest taki młyn,,,:płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...