Skocz do zawartości

Zdążyć przed odleżynami...


Gość Gabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marzena napisał:

dziekuje erica :)....krem z nagietka fakt super specyfik najprostszy jaki moze byc hahahaha...kurde a ja sie zastanawialam jak sie pozbyc tego co mi na buzi wyskoczylo takie jakies pofaldowane hahahaha

sorki..erika....to byl zart ale chcialam nas oderwac troche od rzeczywistosci.....buziaki

Super!! Uparzyłam się żelezkiem i szybko krem nagietka :) nie było bąbla haha  za długo na słońcu leżałam  krem nagietka   .. nie rozstaje sie z kremem .Buziaczki Marzenko i:serce: Ci przesyłam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erika napisał:

Super!! Uparzyłam się żelezkiem i szybko krem nagietka :) nie było bąbla haha  za długo na słońcu leżałam  krem nagietka   .. nie rozstaje sie z kremem .Buziaczki Marzenko i:serce: Ci przesyłam

:serce: Tobie tez eriko......i chyba pojde za Twoja rada i jak wroce kupie co????? krem z nagietka hahahaha...bedzie nieodzownym eksponatem mojego zycia...masz racje takie proste a ile ma wlasciwosci....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 27.07.2016 at 17:29, Marzena napisał:

:serce: Tobie tez eriko......i chyba pojde za Twoja rada i jak wroce kupie co????? krem z nagietka hahahaha...bedzie nieodzownym eksponatem mojego zycia...masz racje takie proste a ile ma wlasciwosci....

Znalazłam ciekawy artykuł :http://www.pomocnedlonie.pl/opieka-i-pielegnacja/odlezyny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, erika napisał:

czytałem i miałem do czynienia   PDP--miał odleżyny i dziury aż do kości  a powód ,aż przykro pisać ,opiekunka miała przyjaciela i jemu poświęcała czas,gdy odjeżdzałem było już o niebo lepiej.Moim zdaniem ,szło to pogodzić i to ,ale o PDP  zapomniała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
9 minut temu, ankka napisał:

Czy spotkaliście się z przypadkiem wyleczenia odleżyn, takich bardzo głębokich aż do kości ? Czy da się to cofnąć mój PDP. jest w śpiączce.

Podobno się da ale mi pielęgniarka powiedziała,że odleżyny robią się nie tylko przez brak ruchu i zaniedbanie ale również niektóre choroby bardzo temu sprzyjają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie że odleżyny mają również osoby częściowo mobilne,  chodzące. Poprzedni pdp miał odleżyny na goleniach. To było następstwo po zapaleniu żył głębokich. Odleżyny to nic innego jak zaburzone mikrokrążenie i dlatego może wystąpić gdziekolwiek. Obecny pdp większość czasu spędza na fotelu i poleguje. Nie pomagają tłumaczenia że ma zmieniać pozycję, że jeansy to nie jest dobry pomysł, że częściej musimy oklepywać, masować i kremowa jego popo. Sukcesem jest że nosi bawełniane majtki z wkładkami zamiast pampersów. Ja kupiłam Mirfuland wund heil salbe i 2 rodzaje penaten i taką mieszankę wcieram i wklepuję 2 razy dziennie bo na tyle mi pozwala. I co? Mamy drugi stopień ale to do niego i żony nie dociera. Robię swoje najlepiej jak mogę i nic ponadto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To ja dodam od siebie że odleżyny mają również osoby częściowo mobilne,  chodzące. Poprzedni pdp miał odleżyny na goleniach. To było następstwo po zapaleniu żył głębokich. Odleżyny to nic innego jak zaburzone mikrokrążenie i dlatego może wystąpić gdziekolwiek. Obecny pdp większość czasu spędza na fotelu i poleguje. Nie pomagają tłumaczenia że ma zmieniać pozycję, że jeansy to nie jest dobry pomysł, że częściej musimy oklepywać, masować i kremowa jego popo. Sukcesem jest że nosi bawełniane majtki z wkładkami zamiast pampersów. Ja kupiłam Mirfuland wund heil salbe i 2 rodzaje penaten i taką mieszankę wcieram i wklepuję 2 razy dziennie bo na tyle mi pozwala. I co? Mamy drugi stopień ale to do niego i żony nie dociera. Robię swoje najlepiej jak mogę i nic ponadto. 

Pielęgnacja odleżyn nie należy do opiekunki nie wolno Ci tego robić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do rodziny i podopiecznego nie dociera,że nie należy to do Ciebie to piszesz do firmy smsa albo maila czy masz to robić i gwarantuje Ci ,że żadna firma nie napisze Ci że tak .Tu chodzi o pieniadze,które trzeba płacić pflege i przez takie osoby jak Ty ,które wyrywają się przed szereg kompetentnym opiekunką dostaje się po głowie tak jak mi ostatnio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja cudowna agencja w ogóle nie zareagowała na moje przedstawienie sytuacji jaka panowała na stelli,przy mojej chorejj babci powinno byc 2 specjalistow,a ja zostalam sama jak ordynator na polu bitwy,ale dałam radę,teraz jak sobie to przypomnę,to miło bardzo ale to bardzo wspominam babcię,o pracy ordynatora zapomnialam, ale dla nie jednej opiekunki byłoby to bardzo ciężkim i trudnym przedsięwzięciem,bo przede mną była zdrowa i młoda osoba a w stanie wraka po tej pracy,,,a ja zadowolona ,ze nie uleglam na polu bitwy i zwyciesko zakonczylam zlecenie,a po mnie przyjechała ta co wszysrko zrobi za psie wynagrodzenie i znajac perfekt niemiecki,to dopiero włazidupa:hahaha: 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :serce: Kiedy odebrałam mojego Tatusia ze szpitala był w opłakanym stanie, na skórne dolegliwości zastosowałam rady z tej strony, którą tu podaję bo warto się z nią zapoznać, oto ona:https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/ziola/nagietek-lekarski-i-masc-nagietkowa-wlasciwosci-i-zastosowanie/bw60142   Po dostosowaniu się do rad, które są w niej przedstawione mój Tatuś znacznie lepiej się poczuł, ze względu na zmiejszenie skórnych dolegliwości. Również, od czasu do czasu użyłam olejku rycynowego, który też Wam polecam do pielęgnacji schorzeń skóry ale i też do wielu uciążliwych schorzeń, które dzięki radom przedstawionym na tej też stronie, nie tylko mój Tatuś czuł się lepiej ale i także zastosowałam go względem samej siebie i nadal go stosuję, co definitywnie polepszyło mój stan zdrowotny i estetyczny, względem mojej rany pooperacyjnej i ogólnie co do delikatności mojej skóry, a więc polecam zajrzenie na tę stronę bo warto, oto ona: http://www.olej.edu.pl/olej-rycynowy-16-zastosowan/ Myślę, że wymienione rady na tych stronkach, pomogą nie tylko Wam samym w ochronie własnego zdrowia, ale i też przy pielęgnacji Waszych Podopiecznych. Działanie tych wyjątkowych i naturalnych specyfików jest rewelacyjne, o czym sama się na sobie i moim Tatusiu przekonałam. Serdeczności dla Was Wszystkich :serce: Miłego dnia i spokojnego, a nade wszystko dużo zdrowia Każdej i Każdemu z Was oraz Waszym Podopiecznym :) Życzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Hal rana pooperacyjna to nie to samo co odleżyna.

Wiem, dodałam ten mój stan jako dodatek (jako dowód, na skuteczność tych specyfików) bo wszystkie medyczne specyfiki (chemiczne leki) zalecane mi przez lekarzy nie pomagały, a olejek pomógł na wciąż otwierającą się pooperacyjną ranę. Na skórne poszpitalne schorzenia (typu odleżyny) mojego Tatusia, również najbardziej pomógł olejek rycynowy a resztę dopielęgnowałam maścią nagetkową. Pisząc o moich doświadczeniach w domowym lecznictwie (po powrocie, ze szpitala) wymienionych schorzeń, nie namawiam nikogo do zastosowania tychże naturalnych i skutecznych specyfików, ale do zapoznania się z ich rewelacyjnym działaniem i być może po zapoznaniu (z treścią) do ich wypróbowania a tym bardziej, że nie czynią one żadnych skutków ubocznych. Każdy może i nikt nie musi, to wybór każdego z nas, czego używamy w walce o zdrowie, którego Każdej i Każdemu z Was :serce: Życzę... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolantapl. napisał:

Pielęgnacja odleżyn nie należy do opiekunki nie wolno Ci tego robić.

Ja to wiem. Ale tu żona nie pomoże bo sama behinderte jest a stała dziewczyna z tej stelli to ich przyzwyczaiła do wielu niedobry rzeczy. Nawet cewniki jednorazowe zakłada i ściąga i pediqure robi O.o Jak powiedziałam że mi nie wolno bo ja nie pflegedienst, że w DE na wszystko Urkunden albo Zertifikaten potrzebne to dopiero oczka wytrzeszczyli :o Ja go kremuję z czystego miłosierdzia ludzkiego i żeby mi nikt nie zarzucił że to przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ja to wiem. Ale tu żona nie pomoże bo sama behinderte jest a stała dziewczyna z tej stelli to ich przyzwyczaiła do wielu niedobry rzeczy. Nawet cewniki jednorazowe zakłada i ściąga i pediqure robi O.o Jak powiedziałam że mi nie wolno bo ja nie pflegedienst, że w DE na wszystko Urkunden albo Zertifikaten potrzebne to dopiero oczka wytrzeszczyli :o Ja go kremuję z czystego miłosierdzia ludzkiego i żeby mi nikt nie zarzucił że to przeze mnie.

Dobrymi chęciami to jest podobno piekło wybrukowane.A jak zmienniczka ich przyzwyczaiła to nawyzsza pora ich odzwyczaić zresztą każdy robi jak uważa ja na pisałam na temat odleżyn do wiadomości wszystkich na forum więc nie bierz tego personalnie bo Ty wiesz i robisz ja wiem i nie robię ale są tu osoby nie zorientowane w tym temacie to tak poczytają to będą wiedziały a jak będą robiły to zależy tylko od nich .A ta pani wszystko robiąca to na pewno nie robi tego z czystego miłosierdzia tylko dla geldu dodatkowego albo ,żeby za wszelką cenę utrzymać się na zleceniu eh nie chce mi się już na ten temat pisać .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

A jak do rodziny i podopiecznego nie dociera,że nie należy to do Ciebie to piszesz do firmy smsa albo maila czy masz to robić i gwarantuje Ci ,że żadna firma nie napisze Ci że tak .Tu chodzi o pieniadze,które trzeba płacić pflege i przez takie osoby jak Ty ,które wyrywają się przed szereg kompetentnym opiekunką dostaje się po głowie tak jak mi ostatnio.

Rozmawiałam z firmą na ten temat. Kremowanie to nie zabieg medyczny i to mogę robić. Kremuję mu całe ciało po ablucjach to i popo posmaruję. Uwierz mi że jestem na końcu kolejki tych wyrywających się przed szereg :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Rozmawiałam z firmą na ten temat. Kremowanie to nie zabieg medyczny i to mogę robić. Kremuję mu całe ciało po ablucjach to i popo posmaruję. Uwierz mi że jestem na końcu kolejki tych wyrywających się przed szereg :d

Ale po co Ty się tłumaczysz kremowanie to co innego niż pielęgnacja odleżyn czy ropiejących cieknących ran a na zleceniu gdzie byłam ostatnio moje poprzedniczki to robiły i na dodatek bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa a mi się dostało od firmy bo rodzina była nie zadowolona i jeszcze mi pieniądze z wypłaty potrącili dużo by o tym pisać a ja w pracy jestem i mam inne problemy na głowie teraz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolantapl. napisał:

Ale po co Ty się tłumaczysz kremowanie to co innego niż pielęgnacja odleżyn czy ropiejących cieknących ran a na zleceniu gdzie byłam ostatnio moje poprzedniczki to robiły i na dodatek bez zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa a mi się dostało od firmy bo rodzina była nie zadowolona i jeszcze mi pieniądze z wypłaty potrącili dużo by o tym pisać a ja w pracy jestem i mam inne problemy na głowie teraz.

@jolantapl. piszemy w temacie zapobiegania odleżynom. Nie irytuj się proszę :) Mamy tak piękny jesienny dzień, żurawie odlatują, liście żółkną... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...