Skocz do zawartości

ABC Opiekunów w Austrii - zagadnienia formalno-prawne


Rekomendowane odpowiedzi

Informacji głównie dot. prawnych regulujących pracę opiekunów w domu osoby starszej w Austrii nigdy za mało.
Stąd więc myśl, by założyć ten wątek i w jednym miejscu dzielić się najnowszą wiedzą w tym zakresie, z podaniem ich źródła albo po prostu wrzucić link do stron, gdzie takie informacje się znajdują. Mam nadzieję, że temat interesujący i przydatny nie tylko dla mnie i wątek zatętni życiem i konstruktywnymi wpisami

Praca w domu podopiecznego, w ramach tzw. opieki 24h jest w Austrii jak najbardziej legalna i uregulowana prawem.
Ponieważ nikt nie pracuje 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, regulacji podlega praca w nocy i przerwy w ciągu dnia.
14 (16) dniowe turnusy z tyle samo trwającą przerwą także służą ochronie opiekunki.

Kilka linków do dalej prowadzących informacji:

Praktyczne informacje w języku polskim (z kartą meldunkową i wzorem umowy włącznie):
https://www.gruenderservice.at/Content.Node/gruenden/Publikationen/Fremdsprachige-Informationen/Personenbetreuung_PL_2016.pdf

Źródła niemieckojęzyczne:

https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/36/Seite.360531.html
https://broschuerenservice.sozialministerium.at/Home/Download?publicationId=175

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Serenity napisał:

@ex_opiekunka Myśl dobra, zagadnienie nieomalże konieczne - prawo a opieka domowa w Austrii czy w Niemczech, 

ale temat może tu  zbyt szeroko nazwany ?

Powtórzę. Chodzi mi o wymianę konkretnych, rzeczowych i praktycznych informacj, głównie, które można znaleźć w jednym miejscu na forum.

Zakładając ten wątek nie miałam na celu rozpoczęcia kolejnej dyskusji, a tym bardziej rozmowy na temat "prawo a..." 

Wrzucamy tylko aktualne informacje lub merytoryczne odpowiedzi na ewentualne pytania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ex_opiekunka

nie rozpoczynam żadnej dyskusji, ale

dałaś tytuł

ABC Opiekunki/Opiekuna w Austrii

a proponujesz dużo węższą zawartość :

16 godzin temu, ex_opiekunka napisał:

Informacji głównie dot. prawnych regulujących pracę opiekunów w domu osoby starszej w Austrii nigdy za mało.
Stąd więc myśl, by założyć ten wątek i w jednym miejscu dzielić się najnowszą wiedzą w tym zakresie,

a ABC opiekunki to praktycznie wszystko: pranie, gotowanie, demencja itp itd.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity  Liczyłam się z tym, że  interpretacje mogą być różne, więc  dając tytuł dookreśliłam oczekiwaną zawartość wątku. Uważam, że na tym etapie nie powinno być problemu ze zrozumieniem, ani treści, ani intencji.  Ale skoro wpadłaś na pranie gotowanie etc. jakby takich wątków było jeszcze mało, to nie mogę wykluczyć, że są jeszcze inne osoby kierujące się podobnym tokiem myślenia więc zmienię tytuł.
@Forumowicze  Mam nadzieję, że teraz już będę pojawiały się komentarze wyłącznie na temat. Wszelkie uwagi proszę zatem w prywatnej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex_ opiekunka---cytuje  fragment wypowiedzi---"Informacji głównie dot. prawnych regulujących pracę opiekunów w domu osoby starszej w Austrii nigdy za mało.
Stąd więc myśl, by założyć ten wątek i w jednym miejscu dzielić się najnowszą wiedzą w tym zakresie, z podaniem ich źródła albo po prostu wrzucić link do stron, gdzie takie informacje się znajdują. Mam nadzieję, że temat interesujący i przydatny nie tylko dla mnie i wątek zatętni życiem i konstruktywnymi wpisami......"  wszystko gra ,zawężyłaś  temat do sytuacji prawnych i nic nie zmieniaj--Austria mnie interesuje ,ale teraz miałem" poślizg  " na steli  o internet ....do cholery ,kiedy zmieni się ludzka mentalność ,że tel. i internet to podstawa,dlaczego Agencje nad tym nie pracują  w uświadamianiu rodzin PDP!(to tylko na marginesie:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla zainteresowanych tematyką opieki w Austrii. Ponieważ duża grupa polskich opiekunek zasila rynek niemiecki. Informacje na temat tej branży w Austrii zaczęłam publikować w innym miejscu. Zależy mi też na wymianie informacji i doświadczeń w zakresie opieki nad osobami cierpiącymi na demencję. Zapraszam :)

https://www.facebook.com/HelpCare-2260738290842293/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Partner austriacki poszukuje doświadczonych opiekunek do tzw. opieki całodobowej w domu podopiecznego. 

Oczekujemy znajomości języka niemieckiego, doświadczenia i/lub kursu* umiejętności znalezienia satysfakcji w pracy z seniorami. 

W zamian oferujemy sprawdzone oferty, pomoc w sprawach formalnych i merytorycznych, dobre warunki finansowe (stawka 65 EUR-90, 100 dla pielęgniarek) EUR dziennie przy jednej osobie) + zwrot kosztów podroży.

Możliwość szkoleń uzupełniających, głównie w zakresie pracy z pacjentem demencyjnym.

Zapraszam do kontaktu:h

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...