Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Niezapominajka 67 a jak wychwalaja jakie to dobre jakie inne. Wiecie co, to też mnie wkurza.... Rozumiem że Niemki nie lubią gotować ale takie ochy i achy to albo na pokaz albo bym im może jeszcze do domu dała. Ogólnie to cała rodzina się na POD żywi.  Ona sprząta on podcina. Córka Przychodzi z pod coś tam w biurze robić. Syn.... Ostatnio sie wcisnał by dziadka obciąć maszynkă a wszyscy źli że opiekunka ma prawo jazdy bo najchętniej toby jako taksówkarze pracowali też. Tak jak to było do tej pory. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elf napisał:

@Niezapominajka 67 a jak wychwalaja jakie to dobre jakie inne. Wiecie co, to też mnie wkurza.... Rozumiem że Niemki nie lubią gotować ale takie ochy i achy to albo na pokaz albo bym im może jeszcze do domu dała. Ogólnie to cała rodzina się na POD żywi.  Ona sprząta on podcina. Córka Przychodzi z pod coś tam w biurze robić. Syn.... Ostatnio sie wcisnał by dziadka obciąć maszynkă a wszyscy źli że opiekunka ma prawo jazdy bo najchętniej toby jako taksówkarze pracowali też. Tak jak to było do tej pory. 

Niemce tak mają, jak za darmoche a jeszcze z pełną obsługą( nie trzeba pieniędzy wydawać i przy garach stać, a jeszcze ktoś poda i posprząta), najchętniej by jeszcze na wynos :słabo:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf pewnie, że to wszystko na pokaz O.o

Przypomniała mi się jedna historia. Zmieniałam mlodzutka 22 letnia dziewczynę, która nie bardzo potrafiła gotować. Wiadomo w takim wieku, nic w tym dziwnego. Za to świetnie jeździła samochodem :)

Jak ja przyjechałam to dziadek rozsławił mnie w okolicy, z moim gotowaniem. Raz postawił mnie w bardzo niezręcznej sytuacji bo syn z rodziną przychodził zawsze w niedzielę na basen. Oczywiście w porze obiadowej. Pytałam dziadka czy mam dla nich też zrobić, chociaż nie bardzo mi się to widziało. Powiedział, że nie. Tak się pipczyli na tym basenie, że dziadek powiedział na pół godziny przed obiadem, żebym dla nich też cos zrobiła. Pytam go co ja teraz mam zrobić w pół godziny dla 4 osób? A on, żebym makaron ugotowała i jakiś sos gotowy do tego. Dobrze się mówi. Na szczęście zrobiłam trochę więcej surówki i mięso też już się pieklo. Do tego makaron. Wszyscy się najedli, ale byłam zła jak cholera. Powiedziałam mu, że jak już mam robić obiad dla większej ilości osób to muszę wiedzieć dzień wcześniej. Niechętnie daje się wciągać w gotowanie dla kogoś poza podopiecznym. W wyjątkowych sytuacjach to robię i  nieczęsto mi się to zdarza na szczęście. Na deser były tylko 2 kawałki ciasta. Dziadek miał zwyczaj jeść deser tak pół godzinki po obiedzie. Przyniosłam to ciasto do stołu i pytam jak ja teraz mam te 2 kawałki podzielić? :haha:dziadkowi zrobiło się głupio. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niezapominajka 67 U Kulki było kiedyś tak,że jedna z córek dosłownie zwalała się z wizytą na 5 min przed obiadem,niezapowiedziana.I raz przyjechła ze swoim panem akurat jak były szparagi .Sztuk 16...No ,podzieliłąm na 4 osoby i po 2 plasterki szynki i po 2 kartofelki.Kulka kocha szparagi i wk...a dostała.Po obiedzie,którym nikt się nie najadł tak ją opierdzieliła ,że od tej pory zapowiada się z tydzień przed i zawsze przywozi coś słodkiego dla wszystkicn na deser;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, XXMartaXXX napisał:

witajcie, Mam pilną sprawę, Wy wiecie wszystko to mi pomożecie, Szukam Deutschevermitlerin aus Haan ,,,,,,,,,,ma na imię PAULA, Wiem tylko tyle, Potrzebuje nazwę jej firmy i nazwisko,,  Jak ktoś coś to proszę na PRV

Z jakiego miasta ta osoba jest? W jakim mieście pracuje?

Hann to jest miasto? 

 

Edytowane przez Niezapominajka 67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc trochę  popiszę. @elf Polakowi  jednak  nie dogodzisz . Gotuj kochana  jak  możesz.  Ja mam kategoryczny zakaz gotowania polskich wynalazków.  PoP mi rzecze,  że jestem w DE i mam jeść jak ona,  czyli prawie  wcale albo ubogo,   mam  zapomnieć o polskich przepisach i ją  w ogóle nie interesuje co  ja mam do powiedzenia. Muszę o wszystko się pytać i czekać na akceptację Damy. 

Jak pies:  Siad , łapa,  ogon, micha , kaka .

Dodam, że jestem w arystokratycznym domu za porządne pieniądze . Nigdy więcej  takich klimatów. Szkoda zdrowia.  Jestem zbyt samodzielna i ambitna,  żeby pracować w takim układzie z ukłonami i szyderczym uśmiechem na twarzy.   Jacy oni są fałszywi.  Brrrrr... 

Humor mu się poprawił  bo z busiarnu zadzwonili,  że mają dla mnie wygodne miejsce: W budzie :oklaski:. Byle jak, byle do domu 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

@beatrix+ na rowerku zrobiłaś 7 km czy zu Fuss?

Ja na rowerku zaliczyłam 17,1 km,:zwyciezca: w taki gorąc przez lasek sobie jechałam, odkryłam fajne miejsce na der Fahrradausflug:oklaski: i to nie tak daleko od domu.

7bea54d63fcfd3f45a5330cef8da27c0.jpg

@Janeczka1963 jaka Ty dupeczka jesteś po  tym rajdzie.  Też tak chcę :dobrze:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

A w ogóle,  to wiecie z czym mam największy  problem? 

Z mlekiem,  jak zawsze:szydera:

Tak w ogóle, to myślę sobie,  że chyba w poprzednim wcieleniu byłam krową :szydera: 

Krowa to daje mleko a nie pije,raczej byłaś cielaczkiem :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niezapominajka 67 napisał:

Zostaliśmy dzisiaj zaproszeni z moim podopiecznym na rodzinnego grilla na jutro O.o

Cieszę się na to, prawie tak jak nagi w pokrzywach :szydera:

Może ktoś ma plan jak się z tego wymiksować? Głowa mnie boli??? :papieros:

Może  okres dostaniesz? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, ja lubię takie klimaty można język podszkolić. Chetnie jeżdżę wszędzie gdzie mnie zapraszają. Jem co dają piję jak zapyrają i w nosie mam konwenanse. Też jestem człowiekiem. Mnie jak ktoś zapyta czy się lampkę czerwonego napije nigdy nie odpowiem nie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi mnie kiedyś też tak szkolono. Powiedziałam że to nawyk bo codziennie pachnąca skradam się do łóżka by uprawiać dziki seks z moim mężem. I temat się skończył. Zapytałam się na koniec czy któryś Niemiec lubi przepocne dziewczyny.... 

Edytowane przez elf
Błędy jak... Krowy
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, elf napisał:

Nie rozumiem, ja lubię takie klimaty można język podszkolić. Chetnie jeżdżę wszędzie gdzie mnie zapraszają. Jem co dają piję jak zapyrają i w nosie mam konwenanse. Też jestem człowiekiem. Mnie jak ktoś zapyta czy się lampkę czerwonego napije nigdy nie odpowiem nie. 

... bo masz szczęście do  ludzi.  Zapraszam do  mojej  von Żmiji.  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...