Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym zleceniu krótko.  Najpierw musiałam słuchać  jak poprzedniczka wszystko  robi inaczej. Potem było, że jestem za szybka.  Potem,  że jestem inna niż poprzedniczki. Ustaliliśmy , że  ja jestem innego wzrostu,  mam inną  twarz i charakter też.  Stwierdziliśmy jednomyślnie ,  że ludzi kształtuje rodzina,  szkoła i otoczenie ( i forum , o tym nie mówiłam :d, ale pomyślałam). Potem przychodzi nieść za sobą  bagaż życiowych doświadczeń. Potem kiedy  jestem co chwilę w nowych niemieckich domach muszę wykorzystać moją  inteligencję,  żeby zadowolić 3 strony: rodzinę  POP ,  POP  i siebie.  

Teraz PoP zapomniała,  że ma bóle,  śmieje się i żartuje . Nagle zrobiła się samodzielna. Jestem szczęśliwa,  że nie muszę udawać kogoś  innego niż jestem. 

Choć nie mówię super po niemiecku,  to zaczniemy rozmawiać na różne cudowne tematy. Umożliwia mi to translator Google.  PoP jest kumata  i już zaakceptowała tą formę rozmowy.  

Najlepsze jest to,  że chcą  żebym wracała, a ja dyplomatycznie odpowiedziałam,  że muszę mieć komfort pracy, bo lubię  mieć w życiu luksus, że  zobaczymy czy chemia między nami będzie jeszcze  dobra w ostatnim dniu mojej pracy dla POP.  

Niech się starają wszyscy. A co!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. Dobre podejście.  Chyba jeszcze nie dorosłam do tej pracy.... W stosunku do podopiecznych nie umiem być taka asertywna. Aaaaa i zbyt szczera jestem... Czy coś dobrego czy złego zawsze szczerze mówię.  Potem dopiero zastanawiam się nad konsekwencjami.  I jeszcze zbyt impulsywna... Za szybko podejmuje decyzje których potem często żałuję. Kuźwa same negatywne cechy znalazlam 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elf napisał:

Kurcze.. Dobre podejście.  Chyba jeszcze nie dorosłam do tej pracy.... W stosunku do podopiecznych nie umiem być taka asertywna. Aaaaa i zbyt szczera jestem... Czy coś dobrego czy złego zawsze szczerze mówię.  Potem dopiero zastanawiam się nad konsekwencjami.  I jeszcze zbyt impulsywna... Za szybko podejmuje decyzje których potem często żałuję. Kuźwa same negatywne cechy znalazlam 

Zaczniesz myśleć nad tym co  robisz i jak to robisz,  kiedy dostaniesz pierwsze 500Euro  premii. Opłaca się,  po  prostu :d

Ja już mam wyćwiczone sytuacje kiedy  byłam : 

1. Skromna

2. Bogata z domu :)

Oczywiście warto się dopasować do otoczenia.

Ja jestem jak kameleon . Umiejętność wykorzystywania  "wielu kolorów" w pracy to zaleta.

 Naturalnie  nie zawsze się to uda,  ale próbować warto. Teraz wiem że w pierwszym momencie warto być odrobinę wycofanym, a potem wyjąć konia trojańskiego zza szafy  i zaatakować szykownie .

Cudownie , że tu na forum  OR możemy  nasze doświadczenia  wymieniać . Opłaca się poskładać klocki  jak w domino i dojść do mety/banku  jako zwycięzca:zwyciezca:  .

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde też siebie lubię..... Pierwsze 50 E premii było miłe.  Drugie 100 odmówiła wydawało mi się za dużo. Trzecie dostałam ukryte w czekoladkach bym  nie odmówiła. I znalazłam je po miesiącu..... 500 kto tyle kasy daje chyba demencyjny zakochany obrzydliwie bogaty wariat. Jeszcze na takich nie trafiłam 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elf napisał:

Kurde też siebie lubię..... Pierwsze 50 E premii było miłe.  Drugie 100 odmówiła wydawało mi się za dużo. Trzecie dostałam ukryte w czekoladkach bym  nie odmówiła. I znalazłam je po miesiącu..... 500 kto tyle kasy daje chyba demencyjny zakochany obrzydliwie bogaty wariat. Jeszcze na takich nie trafiłam 

Dostałam tyle premii za 18 dni pracy w grudniu :oklaski:Czyżby?????? :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elf można tyle dostać  i nawet więcej, i wcale nie demencyjni to robią.  

Jest powiedzenie: co  dajesz,  to dostajesz.  

Oczywiście najpierw są rozmowy,  niby luźne :d, ale kierunek wiadomo jaki . Najlepiej  stosować opowieści o innych opiekunkach. Niemcy  doskonale  umią  odróżnić  złoto  od tombaku. 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

Podopieczny się  zbuntował i nie chce się z łóżka wykaraskac. Niech sobie leży, Wolność Tomku w swoim domku "

Zanim zdrcyduje się wstać to 

:kawa: z Wami wypije :)

Zapraszam Wszystkich :)

Za bardzo bo wytargałaś  na tym spacerze :haha:

Już pije :kawa: i lody zajadam :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ❤️Wenusia ❤️ napisał:

Za bardzo bo wytargałaś  na tym spacerze :haha:

Już pije :kawa: i lody zajadam :szydera:

Miało być Go ...matko i córko co ja mam z tym telefonem, nie dość że ślepa jestem to wychodzą  jakieś wygibasy :mur:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elf napisał:

Kurde też siebie lubię..... Pierwsze 50 E premii było miłe.  Drugie 100 odmówiła wydawało mi się za dużo. Trzecie dostałam ukryte w czekoladkach bym  nie odmówiła. I znalazłam je po miesiącu..... 500 kto tyle kasy daje chyba demencyjny zakochany obrzydliwie bogaty wariat. Jeszcze na takich nie trafiłam 

Hi moja pierwsza premia to było 20 ojro,  potem 50 i wiele ciuchów  jakbym nie miała w co się ubrać :szok: ale stwierdziłam że to mało i zmieniłam pdp :haha:

Opłacało się bo potem dostawalam 100 i 200 na koniec turnusu do łapki :oklaski: no ale demencyja  denencyji  nie równa . Lepiej nie brać od takich co za 5 minutek nic nie pamietajooo :tak2:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ❤️Wenusia ❤️ napisał:

Hi moja pierwsza premia to było 20 ojro,  potem 50 i wiele ciuchów  jakbym nie miała w co się ubrać :szok: ale stwierdziłam że to mało i zmieniłam pdp :haha:

Opłacało się bo potem dostawalam 100 i 200 na koniec turnusu do łapki :oklaski: no ale demencyja  denencyji  nie równa . Lepiej nie brać od takich co za 5 minutek nic nie pamietajooo :tak2:

Moja pierwsza premia to 30 euro na koniec 2 miesięcznego zlecenia i do tego komplet torba podręczna, kosmetyczka i taka mała saszetka koloru czerwonego O.o

Nie dawno to wyrzuciłam bo się już wysłużylo :)

Najcenniejsze trofeum z tego pobytu to były referencje od córki podopiecznej, które bardzo mi się przydały i były taka przepustka do świata opieki :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haloo @beatrix+ pochwal się jak Ci się tym razem trafiło? Jesteś już na nowym miejscu???? :)

@geronimo pochwalił się mega szybkim internetem i  bajtów na przywitanie się przy kawie nie starczyło???? :)

@Kleopatra  znów przerwę po przerwie masz???

@Heidi premie już sobie wypracowałaś to gdzie Ty się podziewasz???

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niezapominajka 67 napisał:

Moja pierwsza premia to 30 euro na koniec 2 miesięcznego zlecenia i do tego komplet torba podręczna, kosmetyczka i taka mała saszetka koloru czerwonego O.o

Nie dawno to wyrzuciłam bo się już wysłużylo :)

Najcenniejsze trofeum z tego pobytu to były referencje od córki podopiecznej, które bardzo mi się przydały i były taka przepustka do świata opieki :oklaski:

Ja to nawet przyznać się nie umiem jak mam urodziny na zleceniu bo mi głupio.  Referencje to zawsze miałam zajefajne.... . Kiedyś to nawet od niemieckiej koordynatorki dostałam z pieczątką i i poświadczenie  skończenia specjalnego kursu dla osób chorych na alzheimera, chodź nigdy nie miałam takiego kursu. Ale Niemka stwierdziła że wiem więcej niż inni na temat tej choroby.  Jakoś pierdoła w tej materii jestem. Hehe dla mnie wasze opowieści to jakz Marsa są.

Edytowane przez elf
Musiałam wulgaryzmy zmienić
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...