Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wenusia napisał:

Jessso czemu taki drogi?  

.... Mówią że są pob150, 120 zł 

a może dlatego że z opisem? 

A co potem tzn po przekroczeniu? 

Trzeba zrobić jeszcze jeden i przez 5 dni kwarantanna? 

Pogubiłam się z tym już, bo każdy mówi lub robi inaczej

Zależy gdzie pojedziesz - na stronie Gesundheit tego konkretnego landu musisz sprawdzić. Ogólnie to wygoda tak

24365936-28D9-48F7-924E-DB1A6F07D18A.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, waldiroom napisał:

Och dziewczyny ... Jedna butów nie widzi... druga portek nie dostrzegła....  może i w stopy trochę zimno ale wnętrze - gorące

 ... bo gdybyście jadły tyle miodku co ja to ... to razem byśmy się w tym śniegu turlali

„z dzieciencom radościom”

... może do Beatrix byśmy z prowiantowym wsparciem dolecieli - taki zimowy „room services” 

... Ważne że wnętrze gorące od miodu lepiące i przciągające  w śniegu się taplające  

... Nie ma to jak dziecienca" radość, tanecznym krokiem do Beci @beatrix+ ruszymy na i ciasto z orkiszem wchrzanimy"

Z checią wałówkę jej przyniosę, smalcu narobię i fasolówki co by rozgrzać jej zamarznięte paluszki

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, waldiroom napisał:

Na granicy czysto, żadnych kontroli... ponoć w głębi lądu mogą się zdarzyć kontrole... ale nie widziałem. Obowiązek rejestracji  - istnieje przez specjalna stronę DE (https://www.einreiseanmeldung.de/) ale jak jedziesz przez agencje to oni to wiedza i za Ciebie robią / jak masz wynik testu to załącza się/ 

jesli nie masz zgłoszenia - warto mieć wypełniony formularz ze sobą ( w razie kontroli może się przydać) istnie opcja rejestracji po przyjeździe jeśli nie można było się zarejestrować on-line. Teoretycznie takie formularze powinien odebrać przewoźnik . Tyle teoria...
wielu przyjeżdżających podejmuje ryzyko i niczego takiego nie robi ... 

test wyklucza kwarantannę ... o ile Gesundheit nie zdecyduje o ponownym teście... o czym pewnie powiadomi Cię lub rodzine do której jedziesz  ... różnie w różnych landach. Bajery i Bademia W maja godziny Policyjne ...

mimo teorii ze tzw.”  ozdrowieńcy” maja wolną rękę i zero testów czy kwarantanny ... słyszałem ze to tylko teoria. W praktyce jest z nimi chyba tak samo. 
 

Dziękuję za wyczerpującą informację

Jesteś wielki

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

@Niezapominajka 67 dla Ciebie :cmok:, i nie tylko :d

pobrane (13).jpg

Dziękuję :cmok:

Zaś się spóźniłam ale proszę mi wybaczyć bo zagrzebałam się po uszy w różnych papierzyskach, które musiałam przejrzeć i posortować 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry... dobry wieczór... a lada  moment powinienem mówić dobranoc ja to mam spóźnienie na kawie@Niezapominajka 67 , ale tyle się dzisiaj działo ... dziadek nieznośny itp... 

jak już ciemno się zrobili mam chwile na powitanie , kawe zaległą wypiję... co mi tam ze zimna ... spóźnialscy nie grymaszą przy stoliku ???

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Dziękuję :cmok:

Zaś się spóźniłam ale proszę mi wybaczyć bo zagrzebałam się po uszy w różnych papierzyskach, które musiałam przejrzeć i posortować 

 

18 minut temu, waldiroom napisał:

Dzień dobry... dobry wieczór... a lada  moment powinienem mówić dobranoc ja to mam spóźnienie na kawie@Niezapominajka 67 , ale tyle się dzisiaj działo ... dziadek nieznośny itp... 

jak już ciemno się zrobili mam chwile na powitanie , kawe zaległą wypiję... co mi tam ze zimna ... spóźnialscy nie grymaszą przy stoliku ???

Nie martwicie się oboje dla spóźnialskich extra kawa :kawa::kawa:

black coffee GIF

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim :) Jutro powrót do Polski.  Zmiennik trochę załamany. Wczoraj miał test na koronawirusa i wyszedł negatywny, ale.... Okazało się, że jutro po przyjeździe na adres musi odbyć i tak albo 10 dni kwarantanny albo 5 dni kwarantanny i test, i jeśli wyjdzie negatywny to dopiero koniec kwarantanny. Czyli minimum 5 dni kwarantanny tak czy siak.  No... przynajmniej się cieszy, że będzie mógł na balkon wyjść zapalić :haha:

dzięki @Funny za dobre słowa :)  trochę miałem ostatnio na głowie. odpisze na wcześniejsze wpisy do mnie po powrocie do PL. Dobrej nocy :cześć2:

Edytowane przez Michał845
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał845 napisał:

Hej wszystkim :) Jutro powrót do Polski.  Zmiennik trochę załamany. Wczoraj miał test na koronawirusa i wyszedł negatywny, ale.... Okazało się, że jutro po przyjeździe na adres musi odbyć i tak albo 10 dni kwarantanny albo 5 dni kwarantanny i test, i jeśli wyjdzie negatywny to dopiero koniec kwarantanny. Czyli minimum 5 dni kwarantanny tak czy siak.  No... przynajmniej się cieszy, że będzie mógł na balkon wyjść zapalić :haha:

dzięki @Funny za dobre słowa :)  trochę miałem ostatnio na głowie. odpisze na wcześniejsze wpisy do mnie po powrocie do PL. Dobrej nocy :cześć2:

Dzięki za informację, na pewno dla każdego wyjeżdżająceg  są one ważne

Szczęśliwej drogi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...