Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Ja mam pytanie do @elf

Kiedy on wyjeżdża? 

No bo wiesz jeszcze śniadanko sobie do łóżka zażyczy albo wystawna kolacyjkę przy świecach O.o

Hehe wyjechał wieczorem dzięki Bogu. Jakoś mu się wydaje że jak już jestem to po co ma on się gotowaniem stresować. Ale śniadanko chętnie do łóżka by przyjął jyz mi to zapowiedział Prz następnej zmianie.... Ale nie doczekanie jego ja podobnie jak Beatrix pokojową nie jestem.  Trochę mnie znerwował dziad.... Ja mam 15 h w du..... jazdy  zdążyłam wejść przywitać się, ręce umyć. A on... Wiesz rybę kupiłem trzeba by jakiś obiad zrobić... Hehe i co miałam zrobić jeść się chce trza ręce do roboty zakasać.  Chyba zrobię dokładnie to samo jak on przyjedzie..... 

Mam pomysła by trochę smalcu z bioder się pozbyć. Ma ktoś jakiś trik... inny od tego by mniej jeść? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dyplomatka z urodzenia. Z uśmiechem na twarzy,  mówię że mnie nie wolno takich rzeczy robić  poza umową. 

A  dziś menadzerka prosiła mnie,.żebym strumpfy zalozyla pdp..

Przytuliłam,  kochanie z ochotą bym to zrobila...Ale NAM NIE WOLNO WYKONYWAĆ MEDYCZNYCH CZYNNOŚCI  i z uśmiechem na twarzy odwróciłam się na pięcie do wykonywania MOICH CZYNNOŚCI WG UMOWY,  czyli gotowanie obiadku. 

Kuniec tematu. 

 

Widać jeszcze się szarpie w niej nadzieja,.jeszcze próbuje...;)

A ja się śmieję,  mnie tu dobrze jest. Żaden stres,  roboty na rynku w ciul jest. Oooo, jaką rymowanka piękna,  co?

:p

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, elf napisał:

Czy u was rodzina też tak przylazi w pierwsze dni po przyjeździe. Jejku tabunami się zapowiadają. A że dzieci jest czwórka. I  wnuków 10 i prawnukow 4. To końca odwiedzin nie widać...

Muszą Cię obejrzeć:szydera: zobaczą ze jesteś świetna i dadzą spokój.Unie to samo było, tabunami i pojedynczo i jeszcze raz i do skutku:p i mnie też tak było przez pierwszy tydzień, i tak nie pamiętam kto ma jak na imię:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Witam Wszystkich i zapraszam na :kawa:

Miłego dnia. 

U mnie niestety nadal  pogoda kiepska :(

Wczoraj wypiłam popołudniową kawę i po ogarnięciu kuchni i obejrzeniu czegoś w TV nawet nie wiem kiedy zasnęłam. Kolejna zmywarkę kupuje 60 bo ta 45 to by się nadała ale dla 2 osobowego gospodarstwa. Jak jest 6 osób w rodzinie to jakaś XL by się przydała ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mój podopieczny bardzo aktywny i ja już na spacerze porannym przedobiednim.... Właściwie to fajnie bo jak on jest w dobrej formie to niewiele pracy przy nim jest. Wczoraj byliśmy na basenie i przyznam szczerze że po trzeciej długości basenu odpadłam a on 7 dał radę. Dodam że ma 86lat.  Stwierdziłam że muszę jeszcze potrenowac i nie dać się na pierwszy dzień zajezdzic tym basenem......tutaj nie pada ale cieplutko też nie jest.... Moi podopieczni sie śmieją że zła pogodę z Polski przywiozlam.. Szkoda bo liczyłam na opalanie.   To ja już po kawce więc co najwyżej popatrzę jak siorpiecie swoją. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

Dzień dobry. Witam Wszystkich i zapraszam na :kawa:

Miłego dnia. 

U mnie niestety nadal  pogoda kiepska :(

Wczoraj wypiłam popołudniową kawę i po ogarnięciu kuchni i obejrzeniu czegoś w TV nawet nie wiem kiedy zasnęłam. Kolejna zmywarkę kupuje 60 bo ta 45 to by się nadała ale dla 2 osobowego gospodarstwa. Jak jest 6 osób w rodzinie to jakaś XL by się przydała ;)

Oj to strasznie Cię ta 6 osobowa wymęczyła :haha:

Daj każdemu  ścierę  i niech sprzątają po sobie  :szydera: co będziesz jeszcze kasę  wydawać na nową zmywarkę,  no chyba że da się dobudować  dodatkową komorę :haha::szydera:

Spokojnego dnia życzę  @Niezapominajka 67 :cmok:

2 godziny temu, elf napisał:

M@Kleopatra czyli norma. Bo już się martwilam że to jakieś dziwadla. Część kobitki... I rodzynki jeżeli jeszcze czytają 

Hejka, miłego dnia :cześć:

1 godzinę temu, Niezapominajka 67 napisał:

 

 

1 godzinę temu, Kleopatra napisał:

Dzień Dobry:d zanim się rozpisze i pomyślę to kawy potrzebuje:kawa:Zapraszam na poranna:kawa::kawa::kawa::kawa:

Miłego dnia

Hejka, dzięki za kawkę,  no po takiej dawce  to umarły  by się obudził :haha:spokojnego  dnia życzę.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elf napisał:

 Mój podopieczny bardzo aktywny i ja już na spacerze porannym przedobiednim.... Właściwie to fajnie bo jak on jest w dobrej formie to niewiele pracy przy nim jest. Wczoraj byliśmy na basenie i przyznam szczerze że po trzeciej długości basenu odpadłam a on 7 dał radę. Dodam że ma 86lat.  Stwierdziłam że muszę jeszcze potrenowac i nie dać się na pierwszy dzień zajezdzic tym basenem......tutaj nie pada ale cieplutko też nie jest.... Moi podopieczni sie śmieją że zła pogodę z Polski przywiozlam.. Szkoda bo liczyłam na opalanie.   To ja już po kawce więc co najwyżej popatrzę jak siorpiecie swoją. 

Ojej zazdraszczam basenu :kąpiel: 

Byłam kiedyś na zleceniu gdzie był basen pod willą ale niestety opiekunki nie miały wstępu,,, bo nie wiadomo co za choroby przenoszą :donos::haha:wtedy to mnie szlak trafił i chciałam już coś powiedzieć ale w ostatniej chwili się wstrzymalam bo to tylko zastępstwo było :dobrze:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień  dobry  skowroneczki. Mam pytanie: czy Wy też macie brązowe tło wyświetlacza OR? 

Mam nadzieję, że podczas pisania postów  kawa Wam się na ekran nie wylała :haha:

Generalnie sprawy z rana dziś Wam opisując jestem z siebie bardzo zadowolona, bo przeczytałam,  że 

"Jestem kwiatem w Ogrodzie Wszechświata, wartym podziwu "

I  tego będę się trzymać w długiej  perspektywie.   Wam skowronki  też życzę z  rana dobrego poczucia humoru

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi u mnie jest wszystko tak jak powinno być, chyba???? :hura:

Kiedyś niektóre osoby określano mianem, niebieski ptak "O.o tak mi się skojarzyło

ale Ciebie to nie dotyczy i żadnego opiekuna czy opiekunki też nie :dobrze:

Życzę Ci żebyś nigdy nie przekwitła :oklaski:

PS 

Nawet nie śmie pytać kto Ci tak posłodził a raczej pokwiatowal i mam nadzieję, że żadnego interesu w tym nie miał :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@❤️Wenusia ❤️  to basem ogólnodostępny dla wszystkich. Nie prywatny.. Myślę że do prywatnego też by mnie nie wypuścili...  Obiad gotowy podopieczni śpią... Dam im jeszcze z pół godziny a co tam. Pogoda barowa lub pod psem jak kto woli. Pewnie gdyby nie obiad to kawę bym z wami wypila a tak to czekam na napełnienie brzuszka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, elf napisał:

@Heidi@Heidi kuźwa jak to zrobiłaś. Też chcę być "kwiatem w ogrodzie wszechświata pełnym podziwu"  czy coś w tym stylu 

Wszystko przed Tobą, zawsze możesz jeszcze nim być dla kogoś kto w taki poetycki sposób wyraża swój podziw :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram się bo mi się nie chce pisać, bo to jest dużo pisania więc od razu proszę o wybaczenie, że nie będzie znaków interpunkcyjnych . Może też się zdarzyć, że naprawię te znaki. A zatem od razu Ostrzegam i mówię niech mi tylko kto przyjedzie to na adres to nogi z *wulgaryzm* powyrywam !! Bo chciałam napisać tam gdzie są miny sztele , ale nie mogę tego znaleźć chciałam napisać ostrzeżenie . Adres jest przepiękny w pięknej okolicy , bardzo miłe panie do rany przyłóż a jak nic gangreny dostaniesz! Generalnie każdy jest inny i może komuś to miejsce pasować pod warunkiem , że chce jednocześnie być PflegeCraft , putzfrau ,majordomus i jeszcze tą taką inną do towarzystwa Damessą .  Aha i jeszcze gdyby się ktoś chciał na dodatek odchudzić.  Pojechaliśmy dzisiaj na zakupy -raz w tygodniu jeździmy z tą opiekunką, która jest jednocześnie menadżerką i zarządzającą tą Stellą .To Polka mieszkająca od 30 lat tutaj.Ona to pracuje od 9:00 do 12:00 rano. Przyjdzie umyje tą podopieczną i ubierze ,wypiję z nią kawę pogada pożartuje . Też służy jako kierowca. Zakupami, obiadem i sprzątaniem i myciem wieczornym zajmuję się ja . Niestety one niezrozumiały tego ,że ja nie będę wykonywać czynności ponad umowę i nie będę sprzątała całego domu . Chociaż i tak w zasadzie prawie cały dom sprzątam bo to są duże pomieszczenia a moja podopieczna jest bardzo aktywną osobą i wszędzie się porusza w każdym pomieszczeniu jest .No i jest problem z jedzeniem dla mnie. Z tego tytułu , że ja jestem po rękawowej resekcji żołądka i tygodniowe moje zakupy wynoszą 38 € 40 jeszcze nie zapłaciliśmy, mimo to miałam wypominanie jedzenie że ja się za dużo jadam że niepotrzebne rzeczy kupuje. Zatem przypomniałam im ,że stawka dzienna normalnej opiekunki , opiekuna w Unii Europejskiej wynosi prawie 10 euro dziennie ,więc jak przyjedzie nowa opiekunka to będą dwa razy tyle płacili na jedzenie No ale ja już się tym nie martwię bo ja 18 jadę do domu Jeszcze nie wiem tylko bo konkretnego telefonu od mojej firmy nie miałam,. czy mnie przewożą na inną  sztele,  czy mnie od deleguje po prostu do domu. Wynika z tego ,że ja już z nimi nie będę współpracować bo firma jest trochę dziwna Zresztą jak każda firma.    A poza tym luzik w ramionkach. Uzupelnilam  interpunkcję. Milego czytania!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...