Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, elf napisał:

Mnie też się nie znudziło.  Dobrze zarabiam znam język zlecenia znaczynaja się od 1600 do jednej chodzącej osoby. Rodziny gotowe są męża zaprosić bym tylko chciała wrócić.  Ale postanowiłam iść do szkoły na opiekuna medycznego nie wiem czy mi się to przyda czy nie, ale tak postanowiłam. A w tym czasie nie będę bezczynnie siedzieć w domu.... Bo. I po co.  Może wrócę do opieki może znajdę pracę w szpitalu a może w przedszkolu albo będę kontynuować naukę w kierunku pielęgniarstwo.  Taki czas mam 49lat i jeszcze mi się chce. A skoro mi się chce to znaczy że trzeba to wykorzystać. Pozdrawiam serdecznie 

jak Ci się chce to tylko działać z wiekiem mniej sie chce:trele:Ja nie na swoim przykładzie pisze nie nie ...bo ja piekna ,mloda i zgrabna jestem :pJa się po prostu nie starzejęxd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Ja też się poważnie zastanawiam nad dalsza praca w opiece. Też pracuje 5 lat i nie znudziło mi się tylko. Hm przez te 5 lat nie zmieniło się nic a nic O.o

a ja zmiany widze ,nauczyłam się pertraktować bo na początku to tragedia, nie wierzyłam w swoje możliwości .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Funny napisał:

a ja zmiany widze ,nauczyłam się pertraktować bo na początku to tragedia, nie wierzyłam w swoje możliwości .

Chodziło mi o sposób działania agencji O.o

Zmiany u siebie to ja też widzę. Przybyło mi 5 kolejnych pięknych lat życia :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Funny napisał:

Kazda z nas swoje wartości zna a pertraktować trzeba zawsze  a dlaczego nie .Doświadczenie, referencje ,osobowość, charakter ,prezencja  to ważne. Trzeba umieć się zareklamować czy sprzedać jak kto woli .

Prawie tak ja na wybiegu dla modelek :dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Heidi napisał:

Hej!!! Co  tu się dzieje? :d

Czytam  i mam nadzieję,  że kostek brukowych nie będziecie zrywać z chodników i barykady robić.  Wojna idzie czy jak?  :mur:

Wojna na języki :szydera:. Świat jeszcze nie słyszał o czymś takim:szydera:. Dyplomami po  głowach będziecie się tłuc? 

Będzie zabawa :oklaski:

Czy Ty aby nie przesadzasz??? ;)

Nic się nie dzieje. Jak zwykle jest kulturalna dyskusja :d

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kolejny dzień pracy dobiega końca jeszcze tylko podopiecznego do spania przygotuję i do łóżeczka. Z moich osiągnięć to niewatpliwie jest to, że podopieczny bardzo ładnie zjada wszystko co mu przygotuję i ugotuje :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyplomu  magistra technologi chemicznej bata nie ukręcę. A uważam że opiekun medyczny nauczy mnie chociażby jak prawidłowo przekręcić podopiecznego by kręgosłup nie wysiadł. 2500 miałam w Szwajcari ale i tak nie wspominam tego okresu miło.... Poza tym szkoła to chyba taka wymówka by posiedzieć trochę na du... szy w domciu.  A moja druga połowa już z radości świętuję tydzień. Więc chyba warto..... .  Pozdrawiam motylki dudki robaczki, i wszystkie inne krasnoludki. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niezapominajka 67 napisał:

Zaraz kolejny dzień pracy dobiega końca jeszcze tylko podopiecznego do spania przygotuję i do łóżeczka. Z moich osiągnięć to niewatpliwie jest to, że podopieczny bardzo ładnie zjada wszystko co mu przygotuję i ugotuje :)

Zawsze mówię  Niemcom,  że polska kuchnia jest najlepsza na  świecie.  Gratulacje  puchar dla kucharki:zwyciezca:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bezczelnym uśmiechem na twarzy i w głębokiej  zadumie stwierdzam, że  czasem dobrze jest kiedy  na scenę wchodzi się tylko z czystą kartką.  Stajemy  w obliczu nowych  okoliczności i zaczynamy od zera. Tylko  czas weryfikuje na ile mocno jesteśmy w stanie  stanąć  twarzą w twarz przeciwnościami losu. 

Kiedy ja wchodzę do nowego  DE  domu mój POP też ma czystą kartę.  Uważam , że jest to uczciwe.

Kujemy nasze szczęście od nowa.  Czasem się uda,  czasem nie.  Tak w życiu bywa. Jednak zawsze trzeba szukać  szansy na lepsze jutro.  

Nie bez powodów  przecież  zostawiamy nasze rodziny i domy. I tu nasuwa mi się piosenka zespołu Kombi . Kto zna tytuł dostanie :cmok:. Ja wiem,  więc  już  daję sobie :zwyciezca::trele:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Funny napisał:

Kazda z nas swoje wartości zna a pertraktować trzeba zawsze  a dlaczego nie .Doświadczenie, referencje ,osobowość, charakter ,prezencja  to ważne. Trzeba umieć się zareklamować czy sprzedać jak kto woli .

Ja lubię się sprzedawać :d. To mnie nakręca.

 Uwielbiałam w przeszłości sport i też wygrywać.  Może  to ma coś  sobą  wspólnego ? 

Dziś  mogę  tylko naciągnąć strunę mężowi,  ale to też przyjemne:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Z bezczelnym uśmiechem na twarzy i w głębokiej  zadumie stwierdzam, że  czasem dobrze jest kiedy  na scenę wchodzi się tylko z czystą kartką.  Stajemy  w obliczu nowych  okoliczności i zaczynamy od zera. Tylko  czas weryfikuje na ile mocno jesteśmy w stanie  stanąć  twarzą w twarz przeciwnościami losu. 

Kiedy ja wchodzę do nowego  DE  domu mój POP też ma czystą kartę.  Uważam , że jest to uczciwe.

Kujemy nasze szczęście od nowa.  Czasem się uda,  czasem nie.  Tak w życiu bywa. Jednak zawsze trzeba szukać  szansy na lepsze jutro.  

Nie bez powodów  przecież  zostawiamy nasze rodziny i domy. I tu nasuwa mi się piosenka zespołu Kombi . Kto zna tytuł dostanie :cmok:. Ja wiem,  więc  już  daję sobie :zwyciezca::trele:

, Słodkiego miłego życia jest tyle gór do zdobycia.... 

:oklaski:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplutko, słonecznie ale nie za gorąco. Spokojny weekend w domu to coś co lubię bardziej niż zarabianie.  Latem jest za gorąco wolę wtedy być w pracy bo to i tak stracony czas. A teraz chyba przemaluję cały dom. I piwnicę... No chyba że dostanę pracę wtedy tylko dom... Piwnice sobie daruje. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elf napisał:

Cieplutko, słonecznie ale nie za gorąco. Spokojny weekend w domu to coś co lubię bardziej niż zarabianie.  Latem jest za gorąco wolę wtedy być w pracy bo to i tak stracony czas. A teraz chyba przemaluję cały dom. I piwnicę... No chyba że dostanę pracę wtedy tylko dom... Piwnice sobie daruje. 

 

@elf  fantastycznie,  że masz takiego pawera. Maluj od góry  do dołu,  jak co to ja też  mam ściany  do ubarwienia:oklaski: Jak bedzie trzeba to i na farby grosz się znajdzie:d  .

Rób rób,  a garb ci sam wyrośnie:d. Ja też już garbuskiem jestem:tak2:.  Już wspominałam,  że  tnę co w ręce  wpadnie,  ale  miałam  problem  z gałęziami,  więc  hyc po narzędzia do sklepu.  Kiedyś ktoś  pisał o firmie Friskas,  więc kupiłam sekator do gałęzi.  U siebie już ogolilam co potrzeba.  Teraz szukam już  parku,  bo tam drzew bez liku, ale nie jestem pewna  czy mnie  nie zamkną.  Jak co , to szukajcie mnie za kratami :tak2:. Oby mnie  tylko  nie zamknęli razem z sekatorem,  bo pewna jestem, że kraty też by pogryzł :szydera:.    

Kochamy nasze rodziny  i nasze domy. To  ostoja i wyciszenie, miłość  i nienawiść,  wzloty i upadki,  życiowy  misz masz . Toteż  czasem trzeba i domownikom skrzydła przyciąć, żeby było lepiej. Jestem pewna,  że mój zakup wykorzystam w  domu i w ogrodzie.  Nie są  to  wyrzucone pieniądze w błoto :hura:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi  tobie urósł garb. Nie uczono że

Praca uszlachetnia,

daje poczucie wartości,  

Dzięki niej uczymy się ciągle i nie pozostajemy w stagnacji

Praca pozwala na spełnianie marzeń 

Daje satysfakcję 

Nawet jeżeli mi za nią nie płacą w geldach, które tak lubisz to nadal jest dla mnie ważną częścią życia.

Dobranoc wszystkim, życzę spokojnej nocy 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...