Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Półkruche ze starymi bananami i borowkami, na powrót Żizeli..

20200724_111651.jpg

Nie narabiaj się . Ona tj. PoP i tak w swojej demencji tego nie doceni. Syn choć zdrowy też nie. Dziadek też odlotowy. Chyba, że robisz placek dla siebie, to ok życzymy smacznego . 

Masz bardzo trudne w tej chwili zlecenie. Tam są potrzebne dwie osoby. PoP będzie trzeba w nocy przekręcać w łóżku co dwie/trzy godziny , układać odpowiednio nogi na wałkach, żeby piętyi barki nie leżały na prześcieradle ( muszą być w powietrzu), materac przeciwodleżynowy obowiązkowo, prasowane/dezynfekowane pościele i piżamy,  higiena i jeszcze raz higiena. Nie widzę innego sposobu, żeby wyleczyć odleżyny . Maści i plastry nie wystarczą. Pielęgniarki przyjdą na moment i wyjdą, nie będą się szczypać z gnijącym ciałem. Do tego teraz idące upały . W oknach obowiązkowo siatki przeciw muchom. Masakra 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Kleopatra napisał:

Bryle nowe załóż nie oszczędzaj:trele:

Druga strona.Perfekton.

Czytam i cieszę się , że super po niemiecku nie mówię, bo nie daj boże pokusiłoby. Tam trzeba nieźle się wyginać  w majorkowym upale i do tego jeszcze elegancik. Choć jestem "do tańca i do różańca " to nie podobają mi się wymagania. Jeszcze kumpli obsługiwać:trele:.  Już raz byłam na wyspach. O ucieczce stamtąd zapomnieć ( ceny biletów lotniczych kosmiczne), a  i jeszcze perspektywa znikajacego kufra. Dziękuję , poleżę za mniejsze pieniądze :hura:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

@Heidi Ja z.zalu,  że banany trza wypier...to w placek zawinęlam. Ja tej ichniej opieki paliatyv nie zamierzam rozumieć. Agencję poinformowalam,  że za 1500 nie będę tu harować..

I dobrze zrobiłaś:cmok:.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, beatrix+ napisał:

@Heidi Ja z.zalu,  że banany trza wypier...to w placek zawinęlam. Ja tej ichniej opieki paliatyv nie zamierzam rozumieć. Agencję poinformowalam,  że za 1500 nie będę tu harować..

Kurcze takiego mi smaka narobiłaś, że jutro do Normy pojde po borówki, tylko muszę najpierw od syna pieniądze na jedzenie wyegzekwować :d

Piec tu nie mogę nawet jakbym chciała bo piekarnik zepsuty. Już sama nie pamiętam kiedy pieklam na zleceniu, chyba 2 lata temu placek że sliwkami :d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

Czytam i cieszę się , że super po niemiecku nie mówię, bo nie daj boże pokusiłoby. Tam trzeba nieźle się wyginać  w majorkowym upale i do tego jeszcze elegancik. Choć jestem "do tańca i do różańca " to nie podobają mi się wymagania. Jeszcze kumpli obsługiwać:trele:.  Już raz byłam na wyspach. O ucieczce stamtąd zapomnieć ( ceny biletów lotniczych kosmiczne), a  i jeszcze perspektywa znikajacego kufra. Dziękuję , poleżę za mniejsze pieniądze :hura:

A ja owszem bardzo dobrze. I gdyby nie moje niedomaganie już aplikowalabym. Nie przeszkadza mi zrobienie komuś kawy .Mam podejście do tego typu ludzi i zwykłe dobrze się dogadujemy:trele: Dziadek jako światowy człowiek lubi z wysokości paralolni podziwiac ziemię. A babcia na banana. Trzeba otworzyć przestrzeń umysłu, a nie tylko w łóżku czas spędzać:trele::szydera:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Heidi napisał:

Czytam i cieszę się , że super po niemiecku nie mówię, bo nie daj boże pokusiłoby. Tam trzeba nieźle się wyginać  w majorkowym upale i do tego jeszcze elegancik. Choć jestem "do tańca i do różańca " to nie podobają mi się wymagania. Jeszcze kumpli obsługiwać:trele:.  Już raz byłam na wyspach. O ucieczce stamtąd zapomnieć ( ceny biletów lotniczych kosmiczne), a  i jeszcze perspektywa znikajacego kufra. Dziękuję , poleżę za mniejsze pieniądze :hura:

Pamiętasz to jeszcze? O.o

Mam pytanko. Jak u Ciebie jest z czasem wolnym? Masz dodatkowy wolny dzień? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kleopatra napisał:

A ja owszem bardzo dobrze. I gdyby nie moje niedomaganie już aplikowalabym. Nie przeszkadza mi zrobienie komuś kawy .Mam podejście do tego typu ludzi i zwykłe dobrze się dogadujemy:trele: Dziadek jako światowy człowiek lubi z wysokości paralolni podziwiac ziemię. A babcia na banana. Trzeba otworzyć przestrzeń umysłu, a nie tylko w łóżku czas spędzać:trele::szydera:

Zaraz zerknę na to zlecenie do odlotowo - bananowych dziadków :d

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kleopatra napisał:

Już ja potrafię  im atrakcje wymyslic na tej Majorce:szydera:

Oni Tobie pewnie też :szydera::zdrówko::cmok:

Nie widzę tego ogłoszenia chyba je zdjęli bo ludzie drzwiami i oknami się na nie pchali :szok:

Ja bym to do Balingen wzięła ale nie ma jak O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Majorce??? Toć kostium cza za choć 200 ojro mieć...

Wykończył mnie ten piątek. 

Ciekawa jestem jak będzie w nocy. Musiałby dach się zerwać,  żebym ja wstała...

Też se obiecałam żadnych Kuchen,  ale piekarnik współpracuje ze mną. W domu nie piekę,  bo bym zarła..A tu mam kłódkę na gębę xd

Bernd mi chciał do pokoju wleźć,  a ja we wyrku..:p przegonilam go,  że mam pauzę...przeprosił i się do mamusi wyniósł..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

współpracowałyście już z tą firmą? czy opłacają pełny zus legalnie czy są jakieś kombinacje, 

Ja tego ogłoszenia nie widzę. Opinie mają niezbyt pochlebne :(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Na Majorce??? Toć kostium cza za choć 200 ojro mieć...

Wykończył mnie ten piątek. 

Ciekawa jestem jak będzie w nocy. Musiałby dach się zerwać,  żebym ja wstała...

Też se obiecałam żadnych Kuchen,  ale piekarnik współpracuje ze mną. W domu nie piekę,  bo bym zarła..A tu mam kłódkę na gębę xd

Bernd mi chciał do pokoju wleźć,  a ja we wyrku..:p przegonilam go,  że mam pauzę...przeprosił i się do mamusi wyniósł..

E tam teraz są wyprzedaże za 50 euro można bardzo ładny kupić. Gorzej z pokazaniem się na plażach Majorki O.o

Kiedyś mi ktoś opowiadał o takim pobycie. Na plażę chodziła babka a on z podopiecznym w domu siedzieli i to na dodatek jakaś klitka była O.o

Twoje dni na tym zleceniu są już chyba policzone? 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Niezapominajka 67 napisał:

 

Twoje dni na tym zleceniu są już chyba policzone? 

Mam nadzieję...obiecała mi agencja samotnego dziadziusia od 31...

Choć nadal tęsknię za stricte leżącą,  co wie że musi leżeć..

Teraz Chyba flege jest u babki,  bo się pieron drze na całe Sulzbach..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beatrix+ napisał:

Mam nadzieję...obiecała mi agencja samotnego dziadziusia od 31...

Choć nadal tęsknię za stricte leżącą,  co wie że musi leżeć..

Teraz Chyba flege jest u babki,  bo się pieron drze na całe Sulzbach..

To że  się drze to może  i z bólu  i z żalu  razem.  Zawód  miłosny  do służb medycznych trzeba mocno wykrzyczeć.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

To że  się drze to może  i z bólu  i z żalu  razem.  Zawód  miłosny  do służb medycznych trzeba mocno wykrzyczeć.  

Widać te służby medyczne wcale takie super nie są. Odleżyny to efekt nie tylko zaniedbań ale obumieranie tkanek na skutek różnych schorzeń :(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...