Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@beatrix+spokojnie nie ty pierwsza  nie ostatnia. Ja kiedyś oknem wchodziłam  I dzięki zatrzaskowi nauczyłam się otwierać okna uchylone z wysokości stołu i plastikowego krzesła. Przy takich okolicznościach nie należy panikowac skoro osoba w środku chłodząca jest. po prostu zastanowić się co dalej czasem wychodzisz po zakupy i świat się nie wali. Może za szybko zareagowała z tym synem. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to dzień dobry słoneczka. Wczorajszy dzień prac polowych tylko w 1/3 doprowadzil mój ogród do stanu jaki chce osiągnąć. Musiało nieźle padać bo chwasty wyższe niż pomidorki. Które i tak w tym roku kiepskie.. No cóż trzeba będzie mamusią się podpierac.. Dzisiaj pora odwiedzić siostrę brata i mamę (bez dotykania,) bo huk wie co w drodze sciagnęłam. I po deszczu, pochmurno jest więc komary jak perszingi buszuja w trawie. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie:d dziś dzień bez słoneczka się zapowiada no i dobrze  temperatura lekko powyżej 20 stopni jest też wskazana

@beatrix+ nie przejmuj się ta sytuacją .Mnie też się zdarzyło zatrzasnąć drzwi zaraz po przyjeździe , ale w swoim pokoju. Wieczorem zamknelam drzwi na klamkę  a rano zong nie mogłam z pokoju wyjść. I co zrobić. Dziadek na dole  Parkinson nie ma szans żeby wyszedł na górę, zresztą i tak nic by nie zrobił bo zamek się złamał. Więc zadzwoniłam do mojej agencji, agencja do córki która była jakieś 30 km od nas a córka do sąsiada. Po godzinie wyszłam dzięki sąsiadowi oczywiście, a dziadek  zaskoczony bo nic nie wiedział o tej sytuacji, powiedział mi że zastanawiał się dlaczego mnie jeszcze nie ma na dole ale pomyślał że pewnie zmęczona jestem. Teraz już jestem uczulona na wszelkie niemieckie zamki . Bo stres jaki przeżyłam nigdy nie zapomnę Najbardziej bałam się o dziadka .

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beatrix+ napisał:

@Blondi Aaaa...potem kochanie to trafiłam do schizofremi...mina jak całe pole w Afganistanie...po wypowiedzeniu umowy przyjechałam Wenusię podmienić. 

Ale po wczorajszej historii,  chyba mnie wywalą na zbity,  piegowaty pysk..:smutek:

Spokojnie.  Nie wywalą. Zawsze można zrobić  duplikat klucza i w grilu zostawić na "czarną  godzinę ".  Mają nauczkę.

Ty @beatrix+ się nie stresuj. Niemcy  zwykle prania  na zewnątrz  nie wywieszają. Dziadek był zły,  bo pewnie myślał,  żeś Ty  flagę poddaństwa wywiesiła, ale przed kim? Przecież wojny nie ma:cześć3:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

Spokojnie.  Nie wywalą. Zawsze można zrobić  duplikat klucza i w grilu zostawić na "czarną  godzinę ".  Mają nauczkę.

Ty @beatrix+ się nie stresuj. Niemcy  zwykle prania  na zewnątrz  nie wywieszają. Dziadek był zły,  bo pewnie myślał,  żeś Ty  flagę poddaństwa wywiesiła, ale przed kim? Przecież wojny nie ma:cześć3:

Ja też uważam że nie wywalą. A swoją drogą tak się zastanawiam dlaczego wszyscy Niemcy zakładają takie zamki. Jakby nie mogli zwykłej Gerdy założyć i po kłopocie:trele:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam wszystkich milutko i cieplutko:cmok:. Pogoda iście plażowa :555_island:, w taki upał to leżeć na leżaczku z drinkiem z parasolką w ręce i lenić się na całego:oklaski:. No nic, pdp już obrobiona należycie biega po swoim terytoriumxd. Znaczy się tam gdzie jej pozwalam dla jej własnego bezpieczeństwa:tak2:. Kawusia :kawa::kawa::kawa:gotowa, zapraszam i podzielę się chętnie ciastem :ciastko::ciacho:też. Zapraszam:dyskusja:

@beatrix+ to u Ciebie taka haja:kopara: była, a ja myślałam, że to na burzę:334_thunder_cloud_rain: idzie:szydera:. Nie pomyślałaś żeby przez okno do swojego pokoju wejść, okna  są nisko :dobrze:. Nawet nikt by nie wiedział, że zatrzasnęły Ci się drzwi i awantury byś uniknęła:donos:.

Człowiek uczy się na błędach, cała sztuka polega na tym, żeby uczyć się na cudzych a nie swoich:hura:, nie przejmuj się, każdemu może się zdarzyć:oops:.

Miłego dnia życzę dziewczynki :cmok:

wtorek_007.jpg

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kleopatra napisał:

Ja też uważam że nie wywalą. A swoją drogą tak się zastanawiam dlaczego wszyscy Niemcy zakładają takie zamki. Jakby nie mogli zwykłej Gerdy założyć i po kłopocie:trele:

Nie tylko niemcy mają takie zamki, w polandii też są, jak lata temu moi rodzice dostali mieszkanie, to w każdym mieszkaniu były zamki zatrzaskowe, niby po to, żeby nikt nie mógł ich otworzyć z zewnątrz, takie zabezpieczenie przed złodziejami, a to jak widać często pułapka na samych domowników.:donos:, nadal u nas takie zamki są dostępne. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Janeczka1963 napisał:

Nie tylko niemcy mają takie zamki, w polandii też są, jak lata temu moi rodzice dostali mieszkanie, to w każdym mieszkaniu były zamki zatrzaskowe, niby po to, żeby nikt nie mógł ich otworzyć z zewnątrz, takie zabezpieczenie przed złodziejami, a to jak widać często pułapka na samych domowników.:donos:, nadal u nas takie zamki są dostępne. 

Tak wiem że są dostępne wszędzie są, ale niestety tak jak mówisz jest to pułapka i bardzo często na starszych ludzi. Moja siostra już daaawno temu kupiła mieszkanie z takim zamkiem , wyszła tylko na korytarz na chwilę a małe dziecko w mieszkaniu, sekunda i fruu zatrzasnęły się. Szok płacz i co robić?Zadzwoniła po straż pożarna przyjechali  na szczęście szybko .Od tego czasu nigdy więcej takich zamkow

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki.............

Niestety ani mój PESEL,  ani kręgosłup,  tym bardziej rwa kulszowa,  nie pozwala mi na takie woltyżerki. Okno uchylone było,  owszem...Ale co z tego?

Sądzę ,  że gdyby dziadziuś od razu zrozumiał,  gdzie leży kluczyk...bo on już był tam przy stoliku z Buddą i kluczem. Ale stał tam również drugi rolator i nim się nagle zainteresował,  jeździł se w te i nazad...

A potem wpadł na pomysł,  żeby schodami zejść i mi drzwi otworzyć..

A ja w między czasie zapłakana zadzwonilam po syna. Gdy on się pojawił,  zobaczył nas przy schodach i wpadł w szał..

Bogu dzięki dziadek nie spadł w te schody do piwnicy..bo byłoby już i po nim,  i po mnie. 

Gdyby nie Bernd stalibysmy tak z dziadkiem do rana przy schodach,  bo nie miał już siły wdrapać się z powrotem..

Na Szczęście syn nam pomógł,  przywiózł wózek 8 jakimś cudem udało nam się dziadka oderwać od poręczy..

Taaaak,  to są niezapomniane przeżycia..

Dziadziuś mnie pocieszał,  żebym już nie płakała..

P.s.

Najwyżej mnie przewiozą na inną sztelę...uff...

Jakieś pechowy mam tegoroczny wyjazd. Dopiero 2 miechy tu jestem,  a już 3 sztela..

No ,  dobra!

Koronę Poprawiam,  cycki tyż,  kinol w obrus...:smutek: i do roboty!!

Będzie lepiej!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, beatrix+ napisał:

No ,  dobra!

Koronę Poprawiam,  cycki tyż,  kinol w obrus...:smutek: i do roboty!!

Będzie lepiej!

Pewnie, że będzie lepiej. Najgorzej kiedy  człowiek siedzi za długo w jednym miejscu. Ten nie daje sobie szansy na poprawę.  Sama  widzisz @beatrix+, że jest to dopieto 3 sztela w tym roku,  a gdzie Ci do setnej. Dopiero setna jest najlepsza.  Głowa do góry.  Nikt z nas nie jest doskonały.  

Syn pop  szybko o incydencie zapomni,  w końcu  masz sztamę z jego córką:cmok:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Heidi napisał:

. Sama  widzisz @beatrix+, że jest to dopieto 3 sztela w tym roku,  

Od 22 maja 3 sztela...:p

No, teraz to mi w ogóle nie pozwoli na nią patrzeć...wszak to jego księżniczka...

Ale mam jeszcze do zabawy Wiewiórki,  ptoski i Turków na necie..

Pójdę Do Meinus Centrum kupić se perfumy na chandrę..

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Heidi napisał:

Na co  ci karta bankomatowa?  Będziesz kreski  robić  z mąki:szydera:?  Ciągle  jeszcze  siedzisz  i czekasz w toalecie?  Zapłaćże  babci klozetowej i jedź  w końcu na to zlecenie.  Grubszymi wypchaj biustonosz, będziesz miała atrakcyjne  wejście  na  szczyt góry :tak2:. Czekamy w:kąpiel: na relację:kąpiel:.  

Jak w cycniku kasa push up niepotrzebny:d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beatrix+ napisał:

....oby dziś było lepsze od wczorajszego...

:smutek:

 

Prócz tego, że zatrzasnęły się drzwi A klucze w domu,  prócz tego że dziadek demencyjny ledwo chodzący o rolatorze ZSZEDŁ po 5 schodach,  żeby mi otworzyć,  prócz tego że MUSIAŁAM syna prosić o pomoc i ciął 15km do nas,  prócz tego,  że jak nas zobaczył w drzwiach to Berni dostał ataku furii i darł się na mnie na pół osiedla,  to dzień można uznać za spokojny....

Wnioski:

1.

NIGDY już nie wyjdę prania wieszać na sznurku. 

2.

NIGDY już nie zostawię kluczy 

P.s

@Janeczka1963 pewnie słyszała awanturę..

Boli mnie łeb...

A poza tym miłego dnia dla Was..

@Niezapominajka 67 jak się ogarniesz to napisz tu,  albo priva..

Jak ludzie mają problemy ze słuchem to się drą nie martw się :dniech sąsiedzi wiedzą ile syn potrafi dla rodzica zrobić co to jest 15 km ...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

Tiaaa @Funnyzwłaszcza,  że on darł się na mnie...

Pogoda piękna,  trza wykorzystać na opalanie piegów. Douglas poczeka,  zwłaszcza że w sobotę koleżanka po mnie przyjeżdża i zabiera mnie do Hanau na babskie Angeboty. 

Zakompleksiony gość :p

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...