Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2023 o 07:52, Outlaws napisał(a):

Czekałem cierpliwie i   c i s z a.

Drogi Outlawsie.... Nie wchodzę tu często bo w porównaniu z tym co kiedyś było forum jest obumarłe ale oto pokazuje się.  Po pierwsze... Rozmawiałem o tym ze zmiennikiem, który jest chyba najbardziej szczerym człowiekiem jakiego znam. Z tego co pamiętam był gdzieś w małej mieścinie w pobliżu Stuttgartu, jak będę z nim rozmawiał na dniach do dopytam o tą miejscowość.
  Przepraszam ale ja osobiście nie mam nagrania video tego gwałtu.
 

Po drugie...  W Pana opiekuna Grzegorza co zabijał swoich podopiecznych w Bawarii i ostatecznie dostał dożywocie też nie wierzysz?

https://www.dw.com/pl/polski-opiekun-oskarżony-o-mordowanie-podopiecznych-zapadnie-wyrok/a-55163562

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ❤️🇵🇱

Dziś, my katolicy, obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w polskiej tradycji zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej – patronki płodów ziemi: zbóż, owoców, warzyw, ziół i kwiatów.
Tradycyjnie przynosimy do kościola bukiety, które błogosławi modlitwa:

„Panie, nasz Boże, Ty sprawiasz, że na ziemi rosną trawy, zioła i zboża na pożywienie i lekarstwo dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi obfitość wody i promieni słońca, aby wszystko, co się zieleni i rozkwita, owocowało, gdy nadejdzie czas zbiorów.
Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.
A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twojego domu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

Miłego świętowania 🫴

Screenshot_20230815_112922_Messenger.thumb.jpg.0d96c98c202549b4e86bd43088e17ec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Witam Wszystkich serdecznie i życzę miłego i spokojnego dnia 🍀

Na Bawarii upałów ciąg dalszy 🏖️

Pamiętajcie o nawadnianiu organizmu i roślin tarasowych też🥀🥀🥀

Ja już powolutku przygotowuję mieszkanie na przyjazd zmienniczki, zostało mi jeszcze 4 tygodnie pracy, albo tylko dwa tygodnie, nadal są aktualne dwa terminy wymiany. 

W sobotę u mnie Flomark więc mam zamiar się wybrać i może coś mi w oko wpadnie z biżuterii. 

Trzymajcie się opiekunki i opiekunowie 🍀

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 10:41, INEZ napisał(a):

Ja już powolutku przygotowuję mieszkanie na przyjazd zmienniczki, zostało mi jeszcze 4 tygodnie pracy, albo tylko dwa tygodnie

Grubo :) Ja tak zaczynam extra ogarnianie około 4 dni przed przyjazdem zmiennika i styka. Ale zmiennik to już niezły agent. Zawsze wszystko zostawia na ostatnią chwilę i jak przyjadę to przy mnie na wariata wszystko robi w sporym stresie. Tak jakby dopiero tego dnia orientował się, że ma powrót. Ja bym tak nie mógł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał859 napisał(a):

Nie tak rzadko. Ale fakt, że rzadziej pisze. On mi tam ostatnio trochę chamsko napisał. Ale poza tym nie widziałem jakiegoś przeginania. 

I już nie zobaczysz, mam nadzieję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Niestety nie mogę powiedzieć, że lubię takie upały jak w pracy jestem, a szczególnie, że tu codzienny spacer prawie obowiązkowy. 

Czekam z utęsknieniem na ochłodzenie, prognozy przewidują, że nastąpi to w czwartek, więc czekam cierpliwie. 

Dzisiaj Flomark obskoczyłam i tak mi zeszło przedpołudnie, potem obiad na szybciora i dokończenie prasowania. 

Na sprzątanie już siły nie miałam, w poniedziałk się posprząta. 

Miłego sobotniego wieczoru :lody:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o temperaturę pytam. 

Dzisiaj święto zwierzaczka znanego wszystkim. Każdy nie raz i nie dwa miał go w domu, nie wspominając, że setki razy miał go na sobie i trochę w sobie ;)

Witajcie w dniu: :werble-animo:

mosquito GIF

tak, to komar.

Dzisiaj też jest dzień wyznawania miłości. Można połączyć jedno z drugim. 

Nie odwodniajcie się!

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...